Waregem – Charleroi 1:3 (kon.) | Kortrijk – Gent 2:3 (kon.) | Mechelen – Mouscron 1:0 (kon.)
Lierse – Club Bruggy 0:6 (kon.) | Anderlecht – Westerlo 4:0 (kon.)
Lierse SK
0:6 (0:5)
Club Bruggy KV
Pátek 26.12.2014, 18:00 • Herman Vanderpoortenstadion (Kapacita : 14 538) • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas jednadvacátého kola Belgické Jupiler League mezi Lierse SK a Club Brugge KV.

Lierse SK

Lierse se nachází v tabulce na posledním místě a zatím to vůbec nevypadá že by se nějak vzchopili. Z dvaceti odehraných zápasů mají na svém kontě jen 14 bodů za 3 výhry, 5 remíz a 12 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli 9 zápasů ze kterých 2x vyhráli, 4x remizovali a 3x prohráli. Dokáží dnes překvapit vedoucí tým tabulky Club Brugge?

Club Brugge KV

Club Brugge je pravým opakem jejich dnešního soupeře. V tabulce se nacházejí na prvním místě s jednačtyřiceti body na kontě. Z dvaceti odehraných zápasů mají na svém kontě 11 výher, 8 remíz a 1 porážku. Na venkovním hřišti zatím odehráli deset zápasů ze kterých 4 vyhráli, 5 remizovali a 1 prohráli. Potvrdí v dnešním zápase roli favorita a dokáže porazit nejhorší tým Belgické ligy?

Club Brugge – Genk 4:1
    Mechelen – Club Brugge 0:0 (POHÁR)
    St. Lutych – Club Brugge 1:3
    Club Brugge – HJK 2:1 (EL)
    Club Brugge – Waregem 2:1

Nejlepší střelci obou mužstev

Lierse SK – Na domácí straně to je Guinejský útočník Alhassane Keita, který má na svém kontě 5 branek.

Club Brugge KV – Na druhé straně to je Chilský útočník Nicolás Castillo, který má na svém kontě 8 branek.

Poslední 3 vzájemná utkání

Club Brugge – Lierse 1:0
    Lierse – Club Brugge 1:1
    Club Brugge – Lierse 4:1

Lierse SK: Bajkovič – Hanin, Matoukou, Bensebaini, Traoré – Zizo, Wils – Losada, Bourabia – Nwofor, Kouemaha
    Náhradníci: Goris – Swinkels, Benson, Kasmi, Keita, Tahiri, Manuel Curto

Club Brugge KV: Ryan – De Bock, Mechele, Duarte, De fauw – Simons, Meunier – Gedoz – Izquierdo, Rafaelov – De Sutter
    Náhradníci: Dioudis – Silva, Castillo, Storm, Coopman, Oularé, Bolingoli Mbombo

Rozhodčí: Geldhof – Hermans, Baillieul.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v černo-žlutých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli oranžové dresy.

1

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se tlačí do útoku.

1
    Zizo se snažil projít na pravé straně přes De Bocka, ten však Ziza dále nepustil a u míče jsou nyní hosté.

2
    Gedoz zkusil své štěstí z hranice vápna, ale trefil jen před sebou stojícího obránce od kterého se míč odrazil k jednomu z domácích, který blízko vápna zahrál rukou a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

3
    Izquierdo však napálil míč do zdi.

4
    První střela domácích. Kouemaha zkusil překonat Ryana z hranice vápna, ale jeho střela těsně míjí levou tyč branky.

5
    Meunier nyní fauloval na polovině hřiště a míče se tak chopí domácí.

6
    Hosté nyní kombinují s míčem na své polovině hřiště.

6
    Rafaelov se snažil projít na pravé straně mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a u míče jsou domácí.

7
    Izquierdo dostal dobrý pas za obranu, ale míč nedokázal dobře zpracovat a ten mu tak utíká do zámezí.

7
    Hosté nyní hráli až ke svému brankářovi, kterého ještě napadal Nwofor, Ryan však dokázal v pohodě míč odkopnout.

8
    Meunier už už směřoval svou přihrávku na rozeběhnutého Rafaelova, ale tuto přihrávku vystihl jeden z domácích obránců a míč odkopává.

9
    Zizo centroval z pravé strany míč do vápna, ale našel pouze hlavu Mecheleho který míč hlavičkuje do bezpečí.

10
    Bruggy právě vstřelily branku!
    Tak to je smůla pro domácí! Refaelov z pravé strany centroval míč do vápna, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a Matoukou mohl v pohodě míč odehrát svým spoluhráčům, to se však nestalo a ERIC MATOUKOU si střílí vlastní branku.
    MATOUKOU - 0:1

12
    Hosté se ihned po vstřelené brance dostali k další nebezpečné střele z hranice vápna, Bajkovič byl ale připravený a míč chytá.

13
    Ve vápně se z ničeho nic ocitl s míčem na noze Nwofor, ale jeho slabá střela nenadělala Ryanovi mnoho práce a střelu v pohodě chytá.

14
    Bourabia nyní předvedl skvělou zidanovku, poté byl ale faulován a domácí budou mít slibnou šanci z přímého kopu.

15
    Losada však napálil míč pouze do rukavic Ryana.

16
    Domácí nyní kombinují s míčem na své polovině.

17
    Kouemaha nyní vyslal jedovatou střelu z hranice vápna a ta jen těsně míjí pravou tyč Ryanovi branky.

18
    Nwofor nyní předvedl ukázkový šlapák zhruba na polovině hřiště a hrát budou hosté.

19
    Gedoz se dostal ke střele z pravého úhlu a Bajkovič předvedl skvělý zákrok proti jeho střele!

20
    De Sutter dostal skvělý pas za obranu, poté ještě sklepával na Gedoze, ten však byl dobře ozbrojen a domácí obránci ho k míči nepustili.

21
    Kouemaha opět pálil z hranice vápna a jeho střela míří daleko vedle levé tyče branky.

22
    Kouemaha se s míčem dostal na levé straně až do vápna, poté se snažil přihrát na druhou stranu na volného spoluhráče, to však nedovolil Ryan, který proti němu vyběhl a míč vyráží na roh.

22
    Následný roh míří přímo do rukavic Ryana.

23
    Hosté mají nyní míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

23
    Nepovedený centr Wilse končí v rukavicích Ryana.

24
    Bourabia fauloval na polovině hřiště jednoho ze svých protihráčů a u míče jsou tak znova hosté.

25
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů končí v zámezí. Vhazovat zhruba z poloviny hřiště budou hosté.

26
    Matoukou nyní příliš tvrdě fauloval jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí mu musí domluvit.

27
    Domácí už prohrávají o dvě branky! De Bock našel skvělým přízemním centrem ve vápně DAVYHO DE FAUWA a ten zakončuje k bližší tyči.
    De FAUW - 0:2

28
    Skvělou přihrávku do vápna dostal De Sutter a jeho střela jen těsně míjí pravou tyč brankářovi branky. Nicméně střela byla ještě tečována brankářem a hosté tak budou zahrávat rohový kop.

29
    Po rohovém kopu se nikým nehlídán dostal na malém vápně k hlavičce Simons a míč poslal na zadní tyč kde ještě číhal Refaelov, ten však míč netrefil a ten tak končí v zámezí.

30
    Hosté tlačí svého soupeře a domácí se prakticky vůbec nemohou dostat k míči.

31
    Tak a další velký problém pro domácí! Refaelov dostal skvělý pas za obranu a už se řítil sám proti brankáři, tak ho zezadu tvrdě sestřelil Bensebaini a utkání pro něj skončilo, rozhodčí totiž vytahuje rovnou červenou kartu. Hosté budou mít tak šanci vstřelit branku z pokutového kopu.
    Bensebaini vyfasoval červenou kartu.

33
    LIOR REFAELOV se postavil sám k pokutovému kopu a míč posílá do protipohybu brankáře a zvyšuje tak svému týmu vedení na 0:3.
    REFAELOV - 0:3

34
    De Fauw se nyní provinil útočným faulem a míče se tak po dlouhé době chopí také domácí.

35
    Meunier centroval míč do vápna a De Sutter jen těsně míjí hlavou míč.

36
    Domácí se přeci jenom velmi snaží a Losada nyní pálil z velké dálky, bohužel pro něj vysoko nad branku.

37
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco dopředu.

38
    Obrovská chyba v domácí obraně a JOSÉ IZQUIERDO využil této chyby, míč si ještě navedl na střed hranice vápna a poté vypálil na bližší tyč, Bajkovič si na míč dokázal sáhnout, ale v cestě do sítě mu už nezabránil.
    IZQUIERDO - 0:4

39
    Domácí jsou na tom nyní dost špatně a budou to mít ještě hodně těžké aby nedostali další branky.

40
    Refaelov se dostal nyní ve vápně ke střele, trefil však před sebou stojícího Hanina a hosté tak budou mít šanci z rohového kopu.

41
    Gedoz nyní vypálil z hranice vápna obrovskou ránu a Bajkovič musel předvést nádherný zákrok.

42
    Gedoz napálil míč z hranice vápna do obránce před sebou, což nečekal brankář Bajkovič a míč se od obránce odráží k úplně volnému TOMU DE SUTTEROVI a ten už neměl problém zakončit do odkryté branky.
    De SUTTER - 0:5

43
    Domácí poprvé střídají. Hřiště opouští Matoukou a místo přenechává Swinkelsovi a zároveň také střídá Nwofor a místo přenechává Curtovi.

44
    Domácí nyní měli slibnou šanci z přímého kopu, Zizo však trefil pouze zeď.

45

Druhý poločas začne zhruba v 19:05.

První poločas byl velmi zajímavý. Padlo v něm pět gólů, ale jen do sítě domácích. Jako první se trefil už v 10. minutě do vlastní branky Matoukou a hosté vedli 0:1. Dále se trefil ve 27. minutě De Fauw a už to bylo 0:2 a to nebylo ještě zdaleka všechno. Dále se trefil ve 33. minutě z penalty Refaelov a poté ve 38. minutě Izquierdo a poté ve 43. minutě De Sutter. Stav je tedy po poločase 0:5 a domácí se budou nyní hodně bránit aby nedostali další branky.

Držení míče : 31% – 69%
    Střely celkem : 5 – 9
    Střely na branku : 1 – 8

46

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se tlačí do útoku.

47
    Simons fauloval na polovině hřiště a míče se tak chopí domácí.

47
    Ti ale míč ihned ztrácí a hosté ihned spěchají s míčem dopředu.

48
    Refaelov hledal přízemním centrem ve vápně De Suttera, ten byl však dobře ubráněn jedním z domácích obránců.

48
    Gedoz se nyní provinil útočným faulem.

49
    Izquierdo napřáhl z velké dálky a míč jen těsně míjí pravou tyč Bajkovičovi branky!

50
    Meunier nyní dostal příliš dlouhou přihrávku za obranu a míč už nestihl na hrací ploše.

51
    De Sutter dostal dobrou přihrávku za obranu, ale byl mu odmáván a odpískán ofsajd.

52
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

53
    Bourabia napřáhl z velké dálky a Ryan musel předvést důležitý zákrok proti této střele!

54
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hráčů a míč končí v zámezí.

55
    Kouemaha si stežuje že byl na hranici vápna faulován, ale rozhodčí tento zákrok jako nedovolený neviděl a hra pokračuje dále.

56
    Hosté se příliš nikam neženou a hrají klidný fotbal.

57
    Curto dostal skvělý pas za obranu, ale byl v ofsajdu a tak nemůže pokračovat ve hře.

58
    Domácí se stále snaží, ale nedaří se jim dostat přes obranu hostujících.

59
    Gedoz nacentroval míč z pravé strany do vápna a nejvýše vyskočil De Sutter, Bajkovič však ještě dokázal míč zastavit na brankové čáře.

60
    Curto se provinil útočným faulem a hrát budou opět hosté.

61
    Hosté nyní v pohodě kombinují na své polovině hřiště a pomalu postupují směrem dopředu.

62
    Izquierdo si dokázal obhodit jednoho obránce, ale dalšího už překonat nedokázal a ten míč odkopává daleko od svého vápna.

63
    Refaelov vypálil blízko hranice vápna na vzdálenější tyč a tu míč míjí jen o kousíček.

63
    Refaelov v další velké šanci, tentokrát ale dokázal Bajkovič včas vyběhnout a míč vyráží na roh.

64
    Po následném rohu nevzniklo ve vápně žádné nebezpečí a míč končí až na půlící čáře.

65
    Simons dostal na pravé straně pas do úniku, míč mu však odskočil od nohy do zámezí.

66
    Izquierdo se dokázal zbavit elegantně jednoho z obránců, ale míč si moc předkopl a další z obránců už míč odkopává z vlastního vápna.

67
    Zizo se snažil míč nacentrovat z pravé strany, ale jeho byl zblokovaný a následně je míč v držení hostujících hráčů.

68
    První žlutou kartu v utkání vyfasoval za tvrdý skluz zezadu domácí hráč Wils.

69
    Domácí budou potřetí střídat. Hřiště opouští Kouemaha a místo něj nastupuje Keita. A zároveň střídají také hosté. Hřiště opouští Meunier a místo přenechává Silvovi.

70
    De Fauw centroval z pravé strany, ale tento centr nenašel nikoho v oranžovém a tak míč končí v zámezí.

71
    Fanoušci domácího celku nyní na stadionu pozpěvují známou koledu Jingle Bells.

72
    Hosté střídají podruhé. Hřiště opouští De Sutter a místo přenechává Oularemu.

73
    LIOR REFAELOV napálil míč z hranice vápna přímo k levé tyči Bajkovičovi branky a ten tak neměl šanci tuto střelu chytit.
    Lior REFALEOV - 0:6

74
    Hosté nyní sevřeli domácí na vlastní polovině a téměř jim nepůjčují míč.

75
    Oulare se nyní ocitl v ofsajdu a rozehrávat bude Bajkovič.

76
    Bajkovič si dává načas s rozehráním míče do hry a hostující fanoušci na něj pískají.

77
    Bourabia vypálil jedovatou střelu z velké dálky a ten jen těsně míjí pravou tyč Ryanovi branky!

78
    Keita se dostal do obrovské šance a mohl alespoň snížit na 1:6. Na pravé straně dostal míč do úniku a zcela sám se řítil proti Ryanovi, ten však předvedl fantastický zákrok a míč chytá.

80
    Refaelov se dostal s míčem až do zámezí a odkopávat od branky bude Bajkovič.

80
    Hosté střídají potřetí. Hřiště opouští Mechele a místo přenechává Bolingolovi-Mbombovi.

81
    Právě nám běží poslední desetiminutovka zápasu.

82
    Hosté už nikam nespěchají a s míčem kombinují na své polovině hřiště a domácí fanoušci na ně pískají.

83
    Curto vyfasoval žlutou za předchozí tvrdý faul.

84
    Refaelov se nyní až příliš tvrdě probíjel k míči a rozhodčí mu píská faul.

85
    Domácí už brání se všemi hráči a snaží se už nedostat žádnou branku.

86
    Oulare vypálil z velké dálky, ale míč končí vysoko nad brankou.

87
    Oulare se dostal k míči na hranici vápna, ale vypálil příliš slabou střelu se kterou Bajkovič neměl větší problémy.

88
    Oulare znovu v akci, nyní ale tvrdě zajel do jednoho z domácích hráčů a může být rád že nevidí žlutou kartu.

89
    Gedoz byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté nebudou pospíchat s rozehráním tohoto přímého kopu.

90
    Ryan nyní vyjel až na polovinu hřiště a míč zasáhl rukou a rozhodčí ihned vytahuje žlutý kartónek.

90+1
    A další žlutá karta, nyní pro Silvu za nevybíravý faul na jednoho z obránců.

90+1

Máme tu konec dnešního utkání. Utkání skončilo podle očekávání a hosté vítězí rozdílem třídy 0:6. Hosté měli vyhraný zápas už po prvním poločase kdy vedli 0:5 a domácí hráli od 31. minuty o desíti. Jako první se trefil do vlastní branky Matoukou už v 10. minutě. Dále se prosadil ve 27. minutě De Fauw a už to bylo 0:2. Ve 31. dostal za tvrdý faul ve vápně červenou kartu Bensebaini a domácí musel zápas dohrávat v deseti lidech a navíc Refaelov proměnil pokutový kop a tak stav byl už 0:3. Dále se ve 38. minutě prosadil Izquierdo a ve 42. minutě De Sutter. První poločas tak skončil za stavu 0:5. Druhý poločas byl o ničem jiném, domácí skvěle bránili a hosté dokázali vstřelit už jen jednu branku a to v 73. minutě Refaelov z hranice vápna.

Držení míče : 41% – 59%
    Střely celkem : 8 – 18
    Střely na branku : 3 – 12

Ode mne je to pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:01:34)

Martin Penker

Branky: 10. Matoukou (vla.), 27. Fauw, 33. Refaelov (pen.), 38. Izquierdo, 42. Sutter, 73. Refaleov

Karty:   68. Wils (LRS), 83. Curto (LRS) – 90. Ryan (BGY), 90+1. Silva (BGY)   31. Bensebaini (LRS)

Lierse SK: Bajkovič – Hanin, Matoukou (43' Swinkels), Bensebaini, Traoré – Zizo, Wils – Losada, Bourabia – Nwofor (43' Curto), Kouemaha (69' Keita)

Club Bruggy KV: Ryan – De Bock, Mechele (80' Bolingoli Mbombo), Duarte, De Fauw – Simons, Meunier (69' Silva) – Gedoz – Izquierdo, Refaelov – De Sutter (72' Oulare)
    Náhradníci: Dioudis – Silva, Castillo, Storm, Coopman, Oularé, Bolingoli-Mbombo

Rozhodčí: Geldhof – Hermans, Baillieul