Záhřeb – Team Canada 1:3 (kon.) | Ženeva – Jokerit 3:1 (kon.) | Davos – Záhřeb 1:0 (kon.)
HC Davos
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Medveščak Záhřeb
Neděle 28.12.2014, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup

Je dobojováno! Urputná bitva o každý centimetr ledu končí vítězstvím Davosu 1:0, jedinou branku vsítil už ve druhé minutě švédský legionář Paulsson. Medveščak si příliš šancí nevytvořil a když už se to chorvatskému týmu podařilo, narazil na skvěle chytajícího Genoniho. Z mé strany je to vše, přeji dobrou noc a u dalších onlajnů na počtenou! (22:32:44)

60:00

59:44
    Carle s Thomasem zaváhali ve vlastním obranném pásmu a mohou být rádi, že z toho není gól v síti Medveščaku!

Doug Shedden si vybírá oddechový čas.

59:22
    Owuya je na střídačce, Medveščak hraje v šesti!

59:00
    Minuta do konce třetí třetiny!

58:07
    Do konce zbývají necelé dvě minuty a Medveščak se musí bránit. Na nějaký závěrečný tlak to zatím nevypadá.

57:35
    Paschoud se natlačil do rohu s pukem. Čas rychle běží...

56:43
    Další ofsajd a v něm Jörg. Hra je notně rozháraná, což spíše vyhovuje svěřencům Arna Del Curta.

56:12
    Nicklasi Danielssonovi střela nevyšla, jeho tečovaný pokus skončil v ochranné síti.

56:01
    Postavení mimo hru zastavilo Sašu Martinoviće v průniku do útočného pásma.

55:19
    Geoff Kinrade poslal k zemi protihráče, ale vylučovat se nebude, což hlubokým vydechnutím kvitoval i trenér Doug Shedden.

54:43
    A znovu.

54:35
    Zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma Davosu.

54:03
    James Wright natlačil Du Boise na brankovou konstrukci, sudí přerušili hru.

53:24
    Rychlou, ale nepříliš záživnou pasáž hry přerušil Genoni včasným zalehnutím neposedného touše.

52:53
    Do konce základní hrací doby zbývá nějakých sedm minut, už dlouho se hraje bez přerušení.

51:41
    Mark Flood vybojoval další buly před Genonim.

51:14
    Hráči Davsu se snaží hrát jednoduše, jenže teď se jim to vymstilo – kotouč končí na zakázaném uvolnění.

50:31
    Hráči Medveščaku jsou v útočném pásmu, ale marná snaha – pokud nevystřelí, gól zákonitě nedají.

49:29
    Leino na útočné modré namazal protihráči a musel okamžitě pelášit zpátky. Naštěstí pro Záhřeb to stihl.

48:34
    A Brandon Segal už opustil lavici hanby a zapojil se do hry.

47:55
    Záhřebští se už několik desítek sekund drží zuby nehty na puku, Davosu se přesilovka vůbec nedaří.

47:19
    Mike Glumac střádá cenný čas v útočném pásmu.

46:34
    Jenže Segal (ZAG) nyní podrazil Dicka Axelssona a zbytečně poslal svůj tým do početní nevýhody.

46:22
    Brandon Segal se rychle vrátil a pomohl svému týmu vybojovat puk.

45:08
    Ville Leino to vzal na sebe, což se neukázalo být nejlepším možným řešením. Hráči s bohatými zkušenostmi z NHL to dnes opravdu nelepí...

44:42
    Domácí v plném počtu. Z lavice hříšníku se vracející Sciaroni se dostal do palebné pozice, ale vyprášil Owuyovu výstroj.

44:05
    Leino se nestihl zorientovat na brankovišti a doklepnout puk za rozhozeného strážce davoské svatyně!

43:36
    Hosté se drží v útočném pásmu, ale Genoni ještě nemusel v této početní výhodě zasahovat.

42:32
    Gregory Sciaroni (DAV) už sedí na trestné lavici.

42:21
    Neskutečné, co Medveščak dnes nepromění! Mark Popović měl před sebou prázdnou branku, ale nedokázal překonat přesouvajícího se Genoniho!

41:07
    Schneeberger získal útočné pásmo pro svůj tým a nabídl puk Paulssonovi, jenž pálil přímo do Owuyovy výstroje.

40:32
    Obrovský závar před Genonim, ale Segal nestihl zasunout puk do odkryté branky!

40:01

Máme za sebou dvě třetiny základní hrací doby, domácí stále vedou nad Záhřebem 1:0. V prostřední dvacetiminutovce gól nepadl, svěřenci Douga Sheddena mají dvacet minut na to, aby zápas poslali alespoň do prodloužení. Závěrečná perioda začne v 21:59.

40:00

39:58
    Ještě jedno buly ve středním pásmu...

39:00
    Rozbíhá se poslední minuta druhé periody.

38:02
    Závar na Owuyově brankovišti, ale domácí nedokázali zužitkovat chvilkové nepozornosti extravagantního brankáře Záhřebu.

37:29
    Jörg ztratil kontrolu nad pukem, kusu černé pryže se ujal Ville Leino.

36:39
    Johan Fransson pálil z vrcholu kruhů, Owuya se stihl bleskurychle přemístit!

35:50
    Geoff Kinrade od modré orazítkoval Genoniho vyrážečku, kotouč se posléze ocitl mimo hrací plochu.

35:13
    Beat Forster nezamířil mezi tři tyče a puk mu ujíždí do středního pásma.

34:55
    Popović přesně nastřelil Genoniho lapačku, hra je opět přerušena.

34:41

34:35
    St. Pierre s Pelletierem to přehnali s agresivitou na brankovišti a cosi si rázně vysvětlovali s beky Davosu.

33:34
    Koistinenovi se podařilo vyhodit až na hůl Marka Owuyi.

33:08
    Patrick Bjokrstrand střelou z kruhu přesně trefil připraveného Genoniho!

32:41
    Davos hrál v šesti! Medveščak se lacino dostává k další přesilové hře.

31:08
    Andrew Hutchinson teď ale bekhendem pálil do břevna!

31:02
    A znovu... Početní výhody dnes nepatří mezi devizy chorvatského týmu.

30:00
    Domácí se přesně v polovině základní hrací doby osvobozují.

29:35
    S vyloučeními se roztrhl pytel, dalším potrestaným je Reto Von Arx (DAV) – dvě minuty, nedovolené bránění.

29:01
    Dvojnásobná přesilovka Davosu vůbec nevyšla, domácí se navíc musí nyní bránit útočnému výpadu chorvatského mančaftu.

28:02
    Danielsson vyřešil nadějnou situaci podobně jako před chvílí Ville Leino – prachbídně...

27:11
    Medveščak už je ve čtyřech, Martinović střelhbitě peláší na střídačku.

26:51
    Domácí sami sebe vyhnali z útočného pásma.

26:11
    Davos si zahraje dvojnásobnou přesilovku, za podražení je odeslán za katr Mark Flood (ZAG).

25:41
    Záhřebští se osvobozují dlouhým vyhozením kotouče.

25:11
    Na trestné lavici už sedí Saša Martinović (ZAG).

25:08
    Leino se ocitl ve skvělé pozici, ale celou akci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou. Finský veterán to zbytečně překombinoval.

24:39
    Nepokrytý Koistinen dostal pěkný, chirurgicky přesný pas od Koistinena, ale nezamířil mezi tři tyče.

23:58
    Lindgren nemohl pokračovat v akci vinou signalizovaného ofsajdu.

23:23
    Schneebergerův pas na Lindgrena postrádal přesnost, hosté nahazují kotouč do útočného pásma.

22:30
    Davos už hraje v plném počtu, tato přesilovka Záhřebu ani trochu nevyšla.

21:16
    Domácí vyhazují a Danielsson vybojoval puk v rohu hrací plochy.

20:46
    Bill Thomas od modré přesně a razantně orazítkoval Genoniho levý beton.

20:30
    Andres Ambühl (DAV) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

20:16
    Pokus Dina Wiesera brankář Záhřebu eliminoval.

20:01

Po dvaceti minutách platí stav 1:0 pro pořadatelský celek. Vaillant Arena explodovala radostí už ve druhé minutě, kdy Owuyu překonal Marcus Paulsson. Oba celky měly k dispozici řadu přesilových her, ani jedna ale nebyla využita. Druhá třetina začne zhruba v 21:06.

20:00

19:35
    Nic nenasvědčuje tomu, že by se v úvodní periodě mohlo stát ještě něco převratného.

19:00
    Pascal Pelletier byl v ofsajdu, do konce první třetiny zbývá minuta.

18:41
    Domácí v plném počtu!

18:25
    Genoni zasáhl i proti rychlé střele švihem z hole Patricka Bjorkstranda.

17:14
    Leino udržel puk na modré čáře, ale k zakončení se nedostal.

16:05
    Pelletier je na ledě, následovat bude poměrně dlouhá početní výhoda Záhřebu.

15:57
    Hra ve čtyřech na obou stranách více vyhovuje Medveščaku, Saša Martinović ale nemířil mezi tři tyče.

15:01
    Genoni na poslední chvíli reflexivně zasáhl betonem proti nepříjemné střele z ostrého úhlu.

14:41
    Mathieu Carle inkasoval ránu vysokou holí, Niklas Persson (DAV) dostává čtyři minuty za vysokou hůl.

14:05
    Hra v plném počtu hráčů na obou stranách dlouho nevydržela, Pascal Pelletier (ZAG) dostal dvě minuty za hákování.

13:30
    Felicien Du Bois se protáhl po pravém křídle za modrou čáru a vybojoval buly v útočném pásmu. Do návratu Paulssona zbývá už jen pár sekund.

12:42
    Schneeberger získal puk pro Ambühla, Medveščak už hraje v plném počtu.

11:47
    Marcus Paulsson (DAV) zahákoval pronikajícího soupeře a je za to vyloučen na dvě minuty.

11:13
    Rána Von Arxe prolétla jen těsně vedle Owuyovy svatyně, Bill Thomas následně nasbíral několik cenných sekund v útočném pásmu.

10:40
    Hosté se ihned osvobozují.

10:35
    Michael Glumac (ZAG) inkasoval dvominutový flastr za držení.

10:16
    Danielsson se neobtočil kolem Morrisonna, Mark Flood posléze vyhodil touš na zakázané uvolnění.

09:41
    Mark Owuya lapil tečovaný pokus Dicka Axelssona.

09:18
    Wieser pálil nad branku, Owuya by se ale zřejmě nestihl přemístit.

08:53
    Brandon Segal trefil strážce domácí svatyně přesně do plastronu, znovu bude následovat buly po Genoniho levici.

08:47
    Genoni po nějaké době přerušil hru. Hráči Medveščaku začínají vystrkovat růžky.

07:39
    Du Bois rozehrál jen na Popovićovu hůl, Murray o chvilku poté zůstal trčet v ofsajdu.

06:57
    Kotouč je v obranném pásmu Medveščaku, domácí se však nemohou vymanit z rohu kluziště.

05:43
    Pes-obranář Reto Von Arx se nachomýtl do útočného výpadu domácích a pořádně vystrašil Owuyu – trefil tyč!

05:27
    Hra je zatím poměrně vyrovnaná, jediným rozdílem je produktivita: Davos svou největší šanci využil, Medveščak ne. Zatím máme možnost sledovat relativně pohledný hokej.

04:49
    Buly před Owuyou.

04:19
    Hra vysokou holí, bude se vhazovat ve středním pásmu.

04:02
    Domácí v plném počtu, Jörg vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:56
    Hráči Medveščaku to překombinovali, přesto se do tutové šance dostal Brandon Segal, který ale nestihl ideálně zakončit do poloodkryté klece!

02:37
    Nic tomu zatím nenasvědčuje, puk je v útočném pásmu Davosu.

02:02
    Niklas Persson (DAV) už sedí na trestné lavici, povede se Záhřebu rychle vyrovnat?
    Marcus PAULSSON - 1:0

01:27
    Davos právě vstřelil branku!
    Pořadatelský celek se rychle ujímá vedení. Nekrytý MARCUS PAULSSON dostal ideální pas od Wiesera a nekompromisně překonal Owuyu. Asistence: Marc Wieser.

00:56
    Ránu Geoffa Kinradea z levého kruhu bez problémů lapil připravený Genoni.

00:34
    Domácí začali aktivněji, ale Hofmann poté ztratil kotouč.

00:01

HC Davos: Genoni (Wolf) – Von Arx, Du Bois, Schneeberger, Forster, Koistinen, Fransson, Paschoud, Guerra – Sciaronni, Ambühl, D. Wieser – M. Wieser, Paulsson, Lindgren – Persson, Danielsson, Axelsson – Walser, Simion, Jorg

Medveščak Záhřeb: Owuya (Heeter) – Martinović, Carle, Flood, Morrisonn, Hutchinson, Kinrade, Kostović, Popović – K. McLean, Murray, Glumac – St. Pierre, Pelletier, Segal – Wright, Beaudoin, Leino – Hedberg, Bjorkstrand, Thomas.

Chorvatský tým svůj první zápas na turnaji prohrál, když včera večer podlehl výběru Kanady 1:3. Jedinou branku Medvědů vsítil Pascal Pelletier. Několik opor už vinou finančních problémů klubu Záhřeb opustilo, mezi známější jména patří namátkou Ville Leino, Andrew Hutchinson, Shaone Morrisonn, Brandon Segal či James Wright.

HC Davos

Pořadatelský celek ve svém prvním zápase na turnaji udolal reprezentaci Kanady 2:1, vítězný gól vstřelil švédský legionář Dick Axelsson. Na soupisce týmu trenéra Arneho del Curta pro Spengler Cup najdeme další hvězdy Tre Kronor, zmiňme například Johana Franssona, Nicklase Danielssona nebo Niklase Perssona. Opomenout nesmíme na kapitána a duši týmu, velezkušeného Andrese Ambühla.

Vítám všechny fanoušky dobrého hokeje u sledování textového přenosu z dalšího zápasu Spengler Cupu. Od 20:15 bude vhozeno úvodní buly duelu mezi Davosem a Medveščakem Záhřeb, onlajny.com budou u toho! Přejeme příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.