HC LERAM Orli Znojmo
8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
Steinbach Black Wings Linz
Neděle 28.12.2014, 13:15 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

A je tu úplný závěr... Znojmo nakonec velmi přesvědčivě zvítězilo poměrem 8:1, když těžilo hlavně ze snového vstupu do utkání. Linz už nenašel v dalším průběhu duelu odpověď a Orli jen v klidu navyšovali své vedení.

Hezkou neděli ze Znojma! (15:34:11)

60:00

59:18
    Vanhala (LNZ) menší trest za hákování. Těch trestů už je opravdu hodně...

59:02
    Orlí rozehrávka se ale nesetkala s úspěchem a Vanhala s tečí míří do náruče Use.

58:51
    Oba týmy střídají a Toman rozehrává za znojemskou klecí.

58:24
    Na druhé straně kluziště pálí Marton od modré čáry vedle pravé znojemské tyčky.

57:51

57:27
    Zajíc z kruhu přestřeluje!

57:01
    Schwarzbauer ale zachytil znojemskou rozehrávku a tečuje puk do středního pásma.

56:40
    Začíná přesilová hra Znojma pět na čtyři.

55:51
    Oddechový čas pro domácí.

55:51
    Nakonec dvě minuty pro Martona (LNZ) sekání. A osobní desetiminutový trest pro Urstögera (LNZ).

55:51
    U Usovy klece vzniká další šarvátka, kterou tentokrát rychle rozhánějí rozhodčí. Bohužel ten hlavní má v dnešním utkání zřejmě trochu zmatek...

55:27
    Synek zaváží kotouč do útočné třetiny Orlů a po kombinaci pálí Křípal, který opět dostává puk za brankovou čáru. Rozhodčí ale neuznává. V brankovišti už v té době ležel Janny a nechytal. Zřejmě po jednom z předchozích střetů, který jsem nezaregistrovala.

54:37
    Vanhala (LNZ) – hrubost a Račický (ZNO) – hrubost. Pokračuje se 4 na 4.

54:21

53:40
    Zdá se, že gól Znojma v oslabení tři na pět byl tím posledním hřebíčkem do rakouské rakve. Hráči už nedokáží nic ve zbývajícím čase přesilové hry vymyslet.

53:05
    Orli právě vstřelili branku!
    Špaček získal ve svém obranném pásmu kotouč a vyslal do přečíslení Mandáta s TOMÁŠEM RAČICKÝM. Nejproduktivnější hráč Znojma při zakončneí nezaváhal a bekhendem zasunul kotouč mezi betony Jannyho. Asistence: Michael Mandát a Marek Špaček.

52:21
    Stejný trest i pro Pospíšila (ZNO). Opět oslabení Znojma tři na pět.

52:16
    Ale ještě se otevřou vrátka na trestné lavici. Krcho (ZNO) si odsedí menší trest za zdržování hry.

51:45
    Další minuta uběhla a hostům se nepodařilo přejít útočnou modrou čáru. Zdá se, že už se ani tolik neženou dopředu a přijali svou roli.

50:44
    Už není k vidění tolik šancí jako v předchozích třetinách, ale stále je na co koukat.

49:53
    Po jednom z ataků zůstává na ledě ležet Zajíc, rychle se ale zvedá a jde si něco vysvětlovat s jedním z čárových rozhodčích. Hra ale po dalším vhazování pokračuje beze změn.

49:03
    Ránu ze středního pásma opět kryje Us a rychle rozehrává.

48:42

48:21
    Linz jen nahodil za bránu Znojma, kde byl Hačecký, kterému se ale také nepodařilo ideálně vyhodit kotouč z pásma. Agresivita hostů dokonce přinutila k akci Use, ten je ale klidný a přikrývá kotouč ve svém brankovišti.

47:47
    Kotouč se stále pohybuje v útočné třetině Orlů. Znojmo může vystřídat.

47:09
    Po jistém zákroku Use, který následně přerušil hru a vyhraném vhazování odpalují Orli kotouč přes všechny čáry.

46:42
    Salát (ZNO) putuje na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za hákování.

45:48
    Po kombinaci Synka s Landerem byl na spadnutý další gól, ale Lander nedokázal trefit před bránou prudkou přihrávku.

44:51
    Po zadovce Zajíce do mezikruží na Špačka posílá znojemský útočník puk jen do středu brány, kde stojí připravený Janny a tlumí jej na své hrudi.

43:42
    Další dobrý moment Znojma před klecí Linze. Největší šanci spálil Hačecký, který z mezikruží trefuje přesouvajícího se Jannyho.

42:23
    Šikovná teč JIŘÍHO LANDERA před brankovištěm po střele od modré čáry zapříčinila další změnu skóre. Asistence: Jan Toman a Bronislav Fruhwirt.

42:06
    Hosté kompletní.

42:00
    Až teď se Orli nastěhovali před Jannyho, který ale zatím nemá tolik práce a může být v relativním klidu.

41:57
    Znojmo ale tuto přesilovku nezvládá úplně nejlépe a hraje se ve středním pásmu.

40:21
    Další tresty...Horák (ZNO) a Janny (LNZ) hrubost. Přesilovka Znojma pět na čtyři.

40:06
    Vyloučen Lehner (LNZ) – 2 min. za vysokou hůl.

40:01

Třetí třetina odstartuje v 15.01. Prostřední dvacetiminutovka přinesla vyrovnanější obraz hry, ale přesto jsou stále lepší domácí, kteří přidali další tři přesné trefy. Linz dokázal zkorigovat ve vlastním oslabení. Možná je trochu škoda, že rozhodčí dnes nasadil tak přísný metr a často vylučuje. Zajímavému duelu by jistě více sedělo, kdyby se hrálo více plynule.

40:00

39:49
    Křípal trefuje svou jedovkou od modré čáry jen boční síťku.

39:31
    Us musí opět rozehrávat až za vlastní svatyní.

39:17
    A další útočný pokus Orlů zastaven ofsajdem, po němž následuje vhazování ve středním pásmu.

39:00
    Orli se neudrželi v pásmu, ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Sudí si dnes nedá a nedá pokoj... Freunschlag (LNZ) dvě minuty za sekání.

38:27

38:07
    A opět. Ani tentokrát neměl pobyt hostů před orlí bránou dlouhého trvání.

37:41
    Orli odpalují kotouč přes všechny čáry.

37:27
    Rozhodčí domlouvá Krchovi. Dnes nasadil hodně přísný metr... Pokračuje rakouská početní výhoda pět na tři.

36:59
    Na Use dvakrát pálil Vanhala, poprvé vyprášil betony brankáře, druhá střela mu příliš nesedla a Krcho ji zachycuje na své hokejce. Nepodařilo se mu však vyhodit.

36:27
    Už podruhé dvojité vyloučení na straně Znojma. Toman (ZNO) – držení hole a Křípal (ZNO) – hákování.

35:35
    Šestý puk se třepetá v rakouské síti. MICHAELU MANDÁTOVI vůbec nepřekáželo, že stojí zády k bráně a bekhendem poslal po ledě kotouč mezi betony Jannyho. Asistence: Marc Zajíc.

35:15
    Po delší době vyloučení. Dvě minuty inkasuje Moidl (LNZ) za vražení na hrazení.

34:31
    Další útočnou snahu Znojma završuje Horák, ten ale chtěl z kruhu obstřelit připravenou lapačku Jannyho, míří ale kousek vedle horního růžku.

33:10
    Marc Zajíc vystihl u mantinelu špatnou rozehrávku Linze a bez váhání poslal přesný pas do mezikruží na MICHALA POSPÍŠILA, ten z ideální pozice míří přesně. Asistence: Marc Zajíc.

33:00
    Přečíslení domácího týmu završil trochu zbrkle Špaček, který přihrál za sebe, kde ale nenašel žádného z volných spoluhráčů.

32:30
    Po zakázaném uvolnění domácích borců se hra vrací před Use.

31:34
    Další velmi rychlá pasáž, která se odehrála bez přerušení. Hra se přelévala ze strany na stranu a završil ji až Zajíc nepovedenou ránou z kruhu, která doplachtila do Jannyho klína.

29:53

29:50
    Linz právě vstřelil branku!
    Ve vlastním oslabení projel domácí obranou KEVIN PLACEK, obehrál Mandáta a zůstal sám před Usem. Toho si položil na led a po forhendové kličce posílá puk k tyčce. Asistence: Felix Urstöger.

29:32
    Orlí početní výhoda se chýlí ke konci, zatím to nevypadá na další branku.

29:00
    Janny ve druhé třetině již podržel svůj tým několika dobrými zákroky. Zatím je určitě nejlepším hráčem Rakušanů.

28:18
    A kotouč letí přes všechny čáry.

28:02
    Švandovu ránu od modré čáry se ještě pokoušeli před Jannym tečovat Krcho a Horák, hostující gólman tentokrát uklidňuje situaci.

27:53
    Další faul, tentokrát z hokejek hostů. Držením se provinil Vanhala (LNZ).

27:32
    Pospíšil zaváží kotouč do útočného pásma, přihrávku zpoza brány nedokázal efektivně využít Hačecký, který pálí mimo tyče.

26:55
    Oba týmy jsou nyní kompletní, trestné lavice po delším čase osiřely. Znojmo v útoku.

25:35
    Velmi, velmi rychle využitá početní výhoda. Nahození od modré čáry sklepává do sítě TOMÁŠ HAČECKÝ. Asistence: Marc Zajíc.

25:30
    Vyloučen hráč Linze Winkler (LNZ) – za vražení na hrazení.

25:25
    Znojmo už je kompletní. Ustálo i tuto nepříjemnou situaci.

25:07
    Znojemským se podařilo posunout puk do středního pásma a mohou vystřídat.

24:45
    Hosté svírají Orly před jejich svatyní, Us zatím společně se svou obranou odolává.

23:34
    Hosté kompletní a mají k dispozici přesilovku pět na tři.

23:31
    Dvě minuty za nedovolené bránění pro Vanhalu (LNZ) a Pospíšil (ZNO) sekání. Pokračuje početní výhoda Linze čtyři na tři.

23:21
    Salát (ZNO) – dvě minuty za nedovolené bránění, Hačecký (ZNO) – podražení. Znojmo je rázem ve třech. A z početní výhody je oslabení.

23:09
    Znojemští hráči dopravili další puk za brankovou čáru, ale rozhodčí neuznávají již jejich druhý gól. Po konzultaci s čárovým si hlavní sudí přiklání k názoru, že puk byl do brány dopraven úmyslným kopnutím.

22:40
    Až nyní v lapačce schovává střelu Špačka, která mířila nad beton. Gólman ji ukrývá v lapačce a přerušuje hru.

22:32
    Znojemští hokejisté drží pásmo a kombinují, Janny zatím nemusel zasahovat.

21:52
    Znojmo je kompletní a startuje jeho zkrácená početní výhoda. Orli si to hned šinou před klec Jannyho.

21:34
    Freunschlag (LNZ) si vysloužil dvě minuty za sekání. Rakouský útočník navíc při vstupu na trestnou lavici upadl.

21:14
    Znojemští hráči se nerozpakují a ihned, jak se hosté probijí přes modrou čáru, seberou jim kotouč a vyhazují přes všechny čáry.

20:46
    Linz pokračuje v přesilové hře, kterou ale zatím opět nezvládá.

20:01

Druhá dvacetiminutovka odstartuje v 14:08. Úvodní dějství přineslo velmi dobrý a agresivní hokej. Jasně navrch má Znojmo, které těžilo hlavně z výtečného vstupu do utkání. Tři góly v prvních sedmi minutách mluví za vše. Linz je u všeho o krok pozadu a bude to mít na znojemském ledě ještě velmi těžké.

20:00

19:45
    Navíc se opět vylučuje, tresty se to v první třetině jen hemží. Zajíc (ZNO) – menší trest za nedovolené bránění.

18:58
    Linz je ale nadále hodně v útlumu. Usadit se před Usem ho stojí velké úsilí.

18:45
    Hosté jsou již kompletní a ihned posouvají hru do středního pásma.

18:26
    Znojmo stále usazeno před Jannym, ten to teď nemá vůbec jednoduché... Zajíc ale z prostoru u pravé tyče netrefuje ideálně a puk míří vedle.

17:51
    Další menší strkanice před Jannym, ten leží ve svém brankovišti a puk má pod tělem. Jen těžko se ale zvedá, přeci jen byl v souboji hráčů kolem sebe zřejmě zasažen.

17:24
    Po vhazování Znojmo vytlačeno z útoku.

17:05
    Pokračuje se ve znojemské početní výhodě pět na tři, Špačkova rána od modré čáry míří po zblokování do ochranné sítě nad bránou.

16:44
    Při náporu Znojma došlo k nefér boji mezi Hačeckým (ZNO) a Plackem (LNZ). První dostává menší trest za sekání, druhý za držení.

16:15
    Winkler (LNZ) si odpyká dvě minuty za podražení.

16:10
    Bude se vylučovat, Znojmu je ponechána výhoda. Us míří na střídačku.

15:49
    Po vhazování před Jannym nahazuje od modré čáry Švanda, puk letící těsně nad ledem zaplul do lapačky brankáře.

15:12
    Marton se procpal před Use a švihem míří do jeho připravené náruče.

14:40
    Ofsajdy na obou stranách trochu rozdrobily hru, vhazuje se ve středním pásmu.

14:11

13:58
    Poslední vteřiny početní výhody a hra se vrátila před Use. Rozhodčí ale při zrodu nátlaku na znojemskou klec přerušuje hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

13:21
    A krátce po ní navíc kotouč opět opouští obrannou třetinu Orlů. Ti tak mohou vystřídat.

12:59
    Početní výhody Linze zatím nenabízejí nic zajímavého k podívání. Zatím přišla jen střela Vanhaly, která mířila jen do plexiskla za bránou Use.

12:28
    Jako v předchozím oslabení se Znojmu i nyní podařilo ihned poslal kotouč přes všechny čáry. Navíc se zdržuje ve svém útočném pásmu.

12:11
    Další menší strkanice před Usovou klecí, které předcházel faul Špačka (ZNO) – napadení.

12:02

11:44
    Navíc Pospíšil se dokonce pokoušel ohrozit bránu Linze, ale mířil nepřesně. Puk orazítkoval jen zadní mantinel.

11:27
    Hosté nemohou překročit útočnou modrou čáru, Znojmo jim vystavilo jasnou stopku.

10:54
    Navíc domácím se podařilo vybojovat kotouč a odpalují jej přes celé kluziště.

10:40
    Ani přesilovka Linze zatím nenabídla žádné vzrušení před Usovou klecí.

10:02
    Lander dopravil kotouč za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznávají. Vylučují totiž Svatušku (ZNO) na dvě minuty za sekání. Jiří Svatuška navíc inkasuje desetiminutový osobní trest.

09:35

09:12
    Kotouč opět až na druhé straně kluziště, přesilová hra Znojma zatím není to pravé ořechové.

08:53
    Znojmu ale zatím nedělá potíž přechod přes modrou čáru, i tentokrát se před Jannyho dostalo velmi rychle. Rozhodčí ale přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

08:35
    Orli ale znovu neudrželi pásmo, do rozehrávky se tak musí znovu zapojovat až Us.

08:18
    Znojemští hokejisté se museli po prohraném buly znovu vracet do svého útočného pásma. Nahození na Jannyho ale splnilo svůj účel a přichází vhazování po jeho levici.

07:35
    Gaffal (LNZ) dvě minuty za vysokou hůl.

07:21
    Krcho našel před brankovištěm opět neobsazeného Hačeckého, který tečuje mimo tři tyče.

06:18
    No ale tohle už je skutečně pro Znojmo skvělé! Kombinaci celé formace završil z mezikruží zcela osamocený MARC ZAJÍC, který propálil naprosto bezmocného Jannyho. Asistence: Tomáš Račický a Marek Špaček.

05:17
    Ale Znojmu to vůbec nemusí vadit, protože lepší vstup do utkání si mohlo jen těžko přát. Po vyhraném buly poslal od mantinelu střelu na Jannyho Jiří Svatuška, brankář jen vyráží na hůl JIŘÍHO LANDERA, který přehodil levý beton gólmana. Asistence: Jiří Svatuška.

05:11
    Račický ale na Jannyho nevyzrál ani na druhý pokus a nastřeluje jen beton gólmana!

05:11
    Individuální akci zakončuje Račický bekhendovou střelou, kterou Janny kryje. Račický byl však faulován a rozhodčí trochu přísně nařizuje trestné střílení.

04:46
    Znojemští hráči jsou opět natlačeni před Jannyho klecí.

04:07
    Tentokrát však souhra nevyšla a hra se po zakázaném uvolnění obrací před Use.

03:58
    Linzi se podařilo vytlačit kotouč do středního pásma, ale znovu se jej ujímají Orli.

03:28
    Horák po další pobídce zpoza brány trefuje jen bránícího hráče, odkud se kotouč odráží nad bránu.

02:10
    Úvod duelu nabízí atraktivní podívanou, znojemští hráči doslova svírají Linz před jeho vlastní klecí.

01:24
    Tak toto byl skutečně výtečný vstup Znojma do důležitého zápasu. Orli i nadále operují v útočném pásmu.

00:14
    Tomáš Hačecký za bránou obral protihráče o puk a přihrávkou do mezikruží vybídl ke skórování JOSEFA KRCHA. Ten se nemýlil. Asistence: Tomáš Hačecký.

00:01

EHC Black Wings Linz: Janny – Vanhala, Urstöger, Kragl, Gaffal, Schwarzbauer, Rosenthaler – Lindner, Placek, Lehner – Winkler, Marton, Freunschlag – Auer, Radosavljevic, Moidl..

Znojmo vyhrálo ve včerejším utkání 9:1 nad Budapeští, a může být posilněno zdravým sebevědomím. Stejně tak ale i Linz pohodlně zvítězil ve Vídni 3:0.

Linz se usídlil na čtvrté příčce skupiny B, tedy té poslední postupové do play-off, a tu si s přehledem drží. Náskok před pátými LA Stars již činí plných deset bodů. A naopak, na třetí místo, na němž se drží právě znojemští hokejisté, schází Rakušanům jen dva body. Při tříbodové odměně za vítězství je nad slunce jasné, že na jihomoravském ledě se svede velmi důležitá a napínavá bitva.

Hezký den! Nadnárodní juniorská Erste Bank Young Stars League se již naplno rozběhla, důkazem tomu je druhé utkání znojemských hokejistů během necelých čtyřiadvaceti hodin. Na jih Moravy zavítá v neděli po poledni rakouský Linz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 1. Krcho (Hačecký), 6. Lander (Svatuška), 7. Zajíc (Račický, Špaček), 26. Hačecký (Zajíc), 34. Pospíšil (Zajíc), 36. Mandát (Zajíc), 43. Lander (Toman, Fruhwirt), 54. Račický (Mandát, Špaček) – 30. Placek (Urstöger)

HC LERAM Orli Znojmo: Us – Švanda, Salát, Mandát, Pospíšil, Křípal, Toman, Nahodil – Krcho, Horák, Hačecký – Račický, Zajíc, Špaček – Fruhwirt, Lander, Svatuška – Forman, Synek.
    Steinbach Black Wings Linz: Janny – Vanhala, Urstöger, Kragl, Gaffal, Schwarzbauer, Rosenthaler – Lindner, Placek, Lehner – Winkler, Marton, Freunschlag – Auer, Radosavljevic, Moidl.