Minsk – Viťaz 5:4 (kon.) | Atlant – Riga 2:3 (kon.)
5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 29.12.2014, 17:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dnešní parádní zápas končí! Domácí HC Dinamo Minsk poráží Viťaz Podolsk 5:4!

V první třetině se dostali domácí do vedení už v osmé minutě zásluhou Pavla Razvadovskije. PO vstřelené brance byli ale aktivnější hosté a ve 13. minutě se prosadil Alexandr Kučerjavenko, dvě minuty po něm Roman Horák a bylo to 1:2. Maxim Afinogenov poté neproměnil trestné střílení.

Ve druhé třetině domácí vývoj otočili góly Paula Szczechury a Alexandra Matěruchina. Viťaz měl ke konci přesilovku 5 na 3, ale ve druhé třetině ji neuvyžil.

Přesilovka pět na tři měla trvání i na začátku třetí třetiny a po 37 sekundách se prosadil Mathias Porseland. V pokračující klasické přesilovce otočil vývoj utkání Vjačeslav Soloduchin! Hosté tak i podruhé otočili skóre. To ale nebylo vše. V 53. minutě po velkém tlaku vyrovnal Ilja Šinkevič a MInsk Ice Palace bouřila. No a v 58. minutě se prosadil hned po návratu z trestné lavici Jonathan Cheechoo a rozhodl o třech bodech pro Minsk!

Viťaz zde nepodal špatný výkon, zvládl dvakrát otočit vývoj, ale i tak odjíždí s prázdnou. Dinamo dokázalo totéž, ale bylo šťastnější. Domácí fanoušci po konci utkání aplaudovali ve stoje a hráči si užívali ovací.

Robert Kousal (CEC) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:20

To je z mé strany vše a u dalších hokejových přenosů se těším brzy nashledanou! (19:40:49)

60:00

59:59
    Minsk ale vyhrál vhazování a to bude všechno!

59:57
    Afinogenov tvrdě pálil z pravé strany, puk ale byl ztečován do ochranné sítě a bude následovat vhazování po levici Taylora.

59:48
    Sateri na střídačce!

59:41
    Střelu z levé strany vyslal Afinogenov, mířil mimo.

59:11
    Ve středním pásmu byl evidentně podražen Seleznjov, ale rozhodčí nepískal.

58:40
    Kudinov drží puk ve vlastním pásmu a čeká na dostřídání spoluhráčů.

58:15
    Hosté už mají pouhé dvě minuty na vstřelení vyrovnávací branky.
    Jonathan CHEECHOO - 5:4

57:53
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Nemám slov! Jen co JONATHAN CHEECHOO opustil trestnou lavici, tak dostal přihrávku od Szczechury a krásným bekhendovým blafákem dává na 5:4! Neuvěřitelné! Asistence: Paul Szczechura.

57:29
    Střela Kempeho mířila mimo.

57:07
    Rozehrávka Soloduchina nevyšla a je odpískáno zakázané uvolnění.

56:03
    Od modré vypálil Porseland, jeho střelu zablokoval Linglet, který vyhodil.

55:49
    Vyloučení je Jonathan Cheechoo za sekání. Hodně se vzteká, ale nutno říci, že oprávněně, neboť Seleznjov jej obsekával už od středního pásma.

55:21
    Minsk teď jasně drtí Viťaz, ten se nemůže dostat od souvislé kombinace a jen vyhazuje puky.

54:41
    Matěruchin našel na levé straně Meleška, který ale svou přízemní střelou minul branku.

54:01
    Z levé strany pálil Linglet, ale minul branku.
    Ilja ŠINKEVIČ. - 4:4

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 8. Razvadovskij (Stěpanov, Bailen), 29. Szczechura (Kaljužnyj), 38. Matěruchin (Linglet), 54. Šinkevič. (Bailen, Szczechura), 58. Cheechoo (Szczechura) – 14. Kučerjavenko (Grebeškov), 16. Horák (Cyganov), 41. Porseland (Horák), 42. Soloduchin (Kučerjavenko, Koroljov)

HC Dinamo Minsk: Taylor (Milčakov) – Bailen, Goroško, Černook, Kaznaděj, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Szczechura, Cheechoo (A), Linglet, Ellison, Vesce – Meleško, Kulakov (A), Matěruchin, Stěpanov, Drozd, Razvadovskij – Zacharov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Lisutin) – Porseland, Grebeškov (A), Seleznjov, Golovkov, Semjonov, Kudinov, Vašenko – Cyganov, Horák, Kempe – Koroljov, Kučerjavenko, Soloduchin (A) – Šitikov, Mamin, Vyglazov – Kousal, Makejev, Afinogenov (C)

Rozhodčí: Safiullov, Cyplakov – Balodis, Fatějev