Wolfsburg – Hoffenheim 3:0 (kon.) | Mohuč – Hertha 0:2 (kon.) | Freiburg – Dortmund 0:3 (kon.)
Stuttgart – Bayern 0:2 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Paderborn 0:0 (kon.) | Hamburg – Hannover 2:1 (kon.)
SC Freiburg
0:3 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 07.02.2015, 15:30 • Mage Solar Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:26:00)

Dnešní úžasné utkání sledovalo 24 000 diváků!

Felix Brych pískl do píšťalky v tomto utkání naposled. Fanoušci Dortmundu můžou slavit, protože poprvé od 05.12. 2014 si připisují vítězství v bundeslize. Dnes ale zcela zaslouženě. Hosté byli celé utkání lepším celkem, vytvářeli si o dost více šancí a hlavně vstřelili o 3 góly navíc. Druhý poločas se tedy stejně jako první nesl v nadvládě žlutočerné Borussie Dortmund. V 56. minutě zvyšoval na 2:0 z brejku po přihrávce od Ilkaye Gündoğana Pierre-Emerick Aubameyang. Tento gól Borussi nakopl a za nějakou dobu, konkrétně v 72. minutě slavila gól další, když Reus s Kagawou zmátli obranu Freiburgu a přenechali míč Pierre-Emericku Aubameyangovi, který tak vsítil druhou branku. Chvíli poté měl Aubameyang další příležitosti, největší asi v 78. minutě, když jeho přízemní ránu s velkou porcí štěstí zachytil Bürki. Skóre se poté již nezměnilo, Borussia si došla v klidu za vítězstvím. Dortmund 3 Freiburg 0.

90
    Weidenfeller rozehraje volný přímý kop po faulu na Blaszczykowskiho.

89
    Günter vybojoval míč a okamžitě jej posouval dopředu, tato taktika se mu však neosvědčila a po opětovném získání míče jej radši poslal na své spoluhráče dozadu.

88
    Daehli dostal možnost propracovat se k zakončení, přes tělo Hummelse však neprošel. Následně Subotić vysílá míč dopředu na Mchitarjana, jehož projektil zastavil pohotovým zákrokem Bürki.

87
    Utkání se už spíše dohrává, Borussia Dortmund se drží míče a nepouští Freiburg do žádné větší akce.

86
    Freiburg zahrál 4 autové vhazování za sebou a poté ztratil míč, kterého se ujímá Jakub Blaszczykowski a přesouvá tak hru na půlku Freiburgu.

85
    Günter se ujme autového vhazování poblíž šestnáctky Borussie, ta však skvěle brání a Freiburg nebude chtít pustit k zakončení.

84
    Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Pavel Krmaš, přichází Nicolas Höfler.

84
    Další centr z nohy Aubameyanga se dostal až k Mchitarjanovi, jeho pokus ovšem letěl o kousínek mimo klec Freiburgu.

83
    Aubameyang hattrick opravdu chce, nyní z rohu šestnáctky vyslal pohledný projektil, který však Bürki vytěsnil na rohový kop.

82
    Borussia Dortmund se stále drží před šestnáctkou Freiburgu. Aubameyang nyní zkoušel centr na nabíhajícího si Mchitarjana, nicméně Bürki si vyskočil a svým stopem míč lapil do rukavic.

81
    Útočná akce Dortmundu vyvrcholila rohovým kopem, který zahraje Kagawa.

80
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Matthias Ginter.

80
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Henrich Mchitarjan.

79
    V Mage Solar Stadionu jsou nyní krásně slyšet chorea Dortmundských fanoušků, ti si zápas užívají na 100%.

Karel Janeba

Branky: 9. Reus (Aubameyang), 56. Aubameyang (Gündoğan), 72. Aubameyang (Kagawa)

Karty:   61. Frantz (FRE) – 34. Piszczek (DOR), 50. Kagawa (DOR)

SC Freiburg: Bürki – Sorg (C), Krmaš (84. Höfler), Torrejón, Günter – Klaus, Frantz, Darida, Schmid (46. Philipp) – Petersen (46. Schahin), Daehli.
    Náhradníci: Mielitz – Schahin, Riether, Schuster, Philipp, Höfler, Höhn.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Hummels (C), Schmelzer – Şahin, Gündoğan (80. Ginter) – Kampl (68. Blaszczykowski), Kagawa, Reus (80. Mchitarjan) – Aubameyang.
    Náhradníci: Langerak – Immobile, Mchitarjan, Blaszczykowski, Kirch, Papastathopoulos, Ginter.

Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp, Tobias Welz

Diváci: 24 000