SK Karviná – Vsetín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Děčín 6:5 (kon.) | Klášterec nO – Jindř. Hradec 7:2 (kon.)
Písek – Pelhřimov 1:2 (po pr.) | Technika Brno – Nový Jičín 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:1 (kon.)
Frýdek-M. – Opava 5:2 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 7:5 (kon.) | Břeclav – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Kolín – Klatovy 5:4 (kon.) | Žďár n/S – Bílina 6:3 (kon.) | Sokolov – Trutnov 1:4 (kon.)
Tábor – Řisuty 4:3 (po pr.) | Kobra – Nymburk 4:2 (kon.) | Jablonec n/N – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 19.09.2015, 17:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba, hala I • 2. liga skupina Východ • 3. kolo

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a zase někdy napočtenou. (19:09:03)

Skončilo utkání mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a SHK Hodonín, jehož konečný výsledek je 5:1. Domácí si tak zaslouženě připisují další tři body do tabulky, jelikož byl zápas po většinu času v jejich režii.

59:31
    Poruba právě vstřelila branku!
    David Sysala našel elegantní zadovkou mezi kruhy své spoluhráče z vítkovické juniorky DAVIDA BALLNERA, jenž pod víko neomylně přidává pátou branku domácích – 5:1. Asistence: David Sysala, Marek Sedlář.

58:57
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Alexei Komlev našel mezi kruhy najíždějícího JINDŘICHA ZÍTKU, jenž střelou k levé tyči bortí Kubáňovy sny o prvním čistém kontu v porubském dresu – 4:1. Asistence: Alexei Komlev, Ondřej Nedvěd

58:48
    Stejskal to zkoušel z levého kruhu, Zavadil vyráží ramanem.

57:31
    Sajdl na několikrát dorážel kotouč před Kubáněm, ten ale ve své svatyni dnes čaruje!

55:48
    Komlevova střela míří jen těsně vedle levé tyče.

55:29
    Hodonínu se početní převaha příliš nedaří, ke střele se zatím hosté vůbec nedostali.

54:02
    Vyloučen Malý (POR) na dvě minuty za vysokou hůl.

53:30
    Petr Seidler krátce po vhozeném buly přenechal kotouč VLADIMÍRU STEJSKALOVI před brankoviště, odkud se posila z Prostějova trefuje přesně pod břevno – 4:0. Asistence: Petr Seidler, Lukáš Vrána

52:52
    Tak tohle byla parádička v podání nejlepšího prozatímního porubského střelce letošní sezóny! Aleš Kilnar nahrával mezi kruhy od čáry zakázaného uvolnění a DAVID ZACHAR trefuje přesně pravý horní růžek Zavadilovy brány – 3:0. Asistence: Aleš Kilnar, Jan Chaloupka

52:14
    Smetana opět prosvištěl brankovištěm, k zakončení se však přes výborně bránící hráče nedostal.

51:07
    Vrba zkoušel štěstí z pravého kruhu, Kubáň ale akci hostí viděl a neměl s ní tak sebemenší problémy.

50:20
    Peslar pálí v oslabení od levého mantinelu jen těsně nad břevno!

49:29
    Vyloučen Malý (POR) na dvě minuty za hákování.

49:05
    Kolář zkoušel nahazovat zpoza domácí brány, jeho spoluhráči mu však příliš nepomohli.

48:36
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:06
    Stejskal chyboval v útočném pásmu a Hodonín zakládá protiútok.

47:21
    Drtiči se do šancí příliš nedostávají a Poruba má na ledě hodně prostoru, málo jej však využívá, což se ji může stát ještě osudným.

46:41
    Garanin v další pozici chtěl na poslední chvíli zasunout kotouč k pravé tyči, Kubáň byl ale o něco rychlejší.

46:02
    Garanin zkoušel překvapit bekhendovou střelou mezi betony, Kubáň připraven.

44:49

44:11
    Zachar pálil z levého kruhu, taktéž neúspěšně.

43:18
    Peslarovu pumelici od modré čáry dokázal Zavadil zneškodnit, stejně tak si počínal i u střely Chaloupky z mezikruží.

42:49
    Vyloučen Polesný (HOD) na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:18
    Smetana promáchl osamocený před Kubáněm, obrovská škoda pro Hodonínské!

41:07
    Ani Seidler od modré nedokázal vyzrát na gólmana hodonínských Drtičů.

40:16
    Peslar se snažil v oslabení zaskočit Zavadila z ostrého úhlu, ten ale s touto střelou problémy nemá.

40:01

Omlouváme se za technické problémy během utkání. Poruba dokázala ve druhé třetině skórovat i podruhé a vede tak již 2:0. Andreas Kubáň zatím drží čisté konto.

40:00

39:25
    Současně vyloučeni: Kučera (HOD) a Slavík (POR) oba na dvě minuty za vysokou hůl.

38:58
    Vyloučen Sedlář (POR) na dvě minuty za hákování.

37:01
    Peslarova rána končí na hrudi hodonínského brankáře.

35:35
    Ballner pálí z levého kruhu jen do připraveného Zavadila.

35:29
    Vyloučen Piskoř (HOD) na dvě minuty za hákování + deset minut osobní trest za nesportovní chování.

34:08
    Zítka zůstává na ledě, rozhodčí jsou v klidu.

33:47
    V oslabení se dokázal prokličkovat hodonínskou obranou Sysala, Zavadil znovu drží kotouč.

33:08
    Škápikova rána byla ještě tečována a Kubáň tak zasahovat nemusel.

32:34
    Vyloučen Chaloupka (POR) na dvě minuty za sekání.

31:46
    Tak konečně se Poruba dočkala! David Sysala dokázal přihrát k levé tyči MARKU SEDLÁŘOVI, jenž dostrkal puk za Zavadila – 2:0. Asistence: David Sysala, David Ballner

31:38
    Domácí uzamkli Hodonín v jeho obranné třetině a snaží se něco vymyslet.

31:17
    Před Zavadilem teď doráželi Vrána se Stejskalem, ale ani jeden nedokázal dostat kotouč do sítě!

30:11
    Šindelář nadvakrát dorážel svou střelu, Zavadil ale dnes chytá opravdu výborně.

29:02
    Do přečíslení se dostal Sedlář, jeho pokus Zavadil chytá do své výstroje!

28:21
    Vyloučen Malý (POR) na dvě minuty za nedovolené bránění.

27:57
    Srovnat mohl v samostatném úniku Piskoř, ten ale domácího gólmana neobelstil!

27:47
    Vrána trefuje z pravé strany kluziště tyč Zavadilovy brány!

27:39
    Hosté v plném počtu. Domácím se přesilovka příliš nepovedla.

26:40
    Zachar pálil od modré čáry, Zavadil svůj tým ale zatím stále drží ve hře!

25:39
    Vyloučen Piskoř (HOD) na dvě minuty za podražení.

25:08
    Piskoř nastřelil z pravé strany tyč!

24:46
    Na druhé straně to zkoušel Kuba, ten ale trefil jen Kubáňovu hruď.

24:40
    Z pravé strany ujížděl Sedlář, jeho střela však zamířila pouze do Zavadilových betonů.

23:23
    Vrána přenechal na modré čáře Stejskalovi, ten byl ale bráněn a nemohl tak zakončit.

22:15
    Piskoř přenechal kotouč za domácí bránou Smetanovi, ten ale o černý kus pryže přišel.

21:32
    Další icing Hodonína.

21:23
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

21:02
    Další možnost domácích! Podél levého mantinelu se protáhl do útočné třetiny Vladimír Stejskal, jenž dokázal trefit pouze vyrážečku Petra Zavadila!

20:35
    David Zachar se nyní prokličkoval hodonínskou obranou a byl v dobré příležitosti na zvýšení skóre, Zavadil ale vyráží jeho střelu z pravého kruhu ramenem!

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.

Máme za sebou úvodní třetinu třetího kola mezi Porubou a Hodonínem, kde mají mírně navrch domácí hokejisté, kteří si také vytvořili více šancí. Z jedné z nich se dokonce Porubě podařilo prosadit a tudíž od třinácté minuty vede RT TORAX zásluhou Chaloupky 1:0. Ani hosté ale nezůstali úplně bez vyložených příležitostí, chybí jim však potřebná razance a přesnost.

20:00

19:14
    Slavíkovu střelu tečoval Zachar, bohužel ale pro domácí mimo tři tyče.

18:57
    Útočnou akci Poruby zastavuje Ballner, jenž se ocitl v ofsajdu.

18:17
    Před Zavadilem se objevil David Sysala, který se pokusil přehodit Zavadilův beton bekhendem, to se mu ovšem nepodařilo! Obrovská šance domácích!

17:26
    Kubovu přihrávku na druhou stranu kluziště si málem srazil do vlastní brány jeden z domácích obránců!

16:32
    Malý upadl v obranné třetině a puku se tak zmocnil hodonínský Kropotin, který okamžitě nahazoval kotouč před brankoviště. Tam ovšem nikdo nestál a celá akce tak byla zmařena.

15:43
    V přečíslení dva na jednoho vzal vše na svou hruď Škápik, jeho střelu ale ukrývá Kubáň do lapačky!

15:00
    Vránovu střelu zblokoval Nedvěd.

14:28
    Matula se ocitl sám před Kubáněm, rozhodující chvíli však prováhal a domácí brankář stačil na poslední chvíli zasáhnout!

13:17
    Sajdl využil zaváhání Sysaly v obranné třetině a snaží se rychle odpovědět na inkasovanou branku.

12:04
    Jakub Peslar našel od levého mantinelu před bránou JANA CHALOUPKU, který překonává v pádu přemisťujícího se Zavadila – 1:0. Asistence: Jakub Peslar

10:57
    Šindelářův bekhendový pokus z ostrého úhlu hodonínského brankáře neohrozil.

10:44

10:19
    Ballner v dobré pozici mezi kruhy nedokázal dopravit puk za Zavadilova záda!

09:09
    Sajdl zachytil chybnou rozehrávku a vyváží puk do středního pásma.

08:58
    Poruba kombinuje v útočné třetině.

08:44
    Vyloučen Škápik (HOD) na dvě minuty za podražení.

08:09
    Slavíkovu střelu od modré čáry vyráží Zavadil do rohu.

07:41
    Piskoř to zkoušel z ostrého úhlu, Kubáň ale zasahovat nemusel.

07:23
    Další zakázané uvolnění Hodonína.

06:18
    V oslabení ujel na druhé straně Seidler, Zavadil zasahuje pravým betonem!

05:41
    Před Kubáněm na několikrát dorážel Kuba, domácí gólman je ale zatím bezchybný.

05:17
    Jurásek nahazoval před brankoviště, kde se puku zmocnil Slavík a osvobozuje tak svůj tým.

04:53
    Vyloučen Sedlář (POR) na dvě minuty za podražení.

04:41

04:17
    Vránovi v útočném snažení nikdo nepomohl a do protiútoku tak mohou jít hosté.

03:49
    Slavík výborně zasáhl na modré čáře a Hodonín musí vyklidit obranné pásmo.

02:53
    Zachar bojuje v rohu kluziště o kotouč.

02:08
    Ballner nabídl kotouč na levou stranu Sedlářovi, jeho pokus ale Zavadil bez problémů vyráží do rohu.

01:55
    Drtiči se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

01:47
    RT TORAX usazen v útočném pásmu a začíná tak kombinovat.

00:49
    Do prázdné brány mohl na druhé straně zavěsit Kilnar, ten ale trestuhodně minul.

00:25
    První střelu v utkání vyslal na Kubáně Sajdl, porubský brankář chytá.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

HC RT TORAX Poruba: Šrámek (Kubáň) – Malý, Slavík, Peslar, Buček, Puškár, Ovšák, Šindelář, Vajda – Stejskal, Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Seidler, Gelnar, Sysala, Ballner

Trenér: Tomáš Sršeň

SHK Hodonín: Zavadil (Kotvan) – Kolář, Flamík, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Kučera, Smetana, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Kropotin, Vrba, Komlev, Matula, Garanin, Zítka

Trenér: Lubomír Oslizlo

Rozhodčí: Krenželok (Orlová-Lutyně) – Hanzlík, Rožánek (oba Nový Jičín).

– Hodonín prohrál na ledě Poruby hned sedm z osmi utkání
    – se tito soupeři dvakrát v řadě potkali ve čtvrtfinále a v obou případech se z postupu radovala Poruba
    – v posledních čtyřech zápasech na ostravském ledě inkasovali Drtiči v průměru více než šestkrát na zápas
    – Poruba neprohrála s Hodonínem již devět utkání v řadě
    – RT TORAX dokázal v sezóně 2014/2015 třikrát skórovat do sítě Drtičů v oslabení a využití přesilovek domácích bylo více než 20%
    – v loňské sezóně se podařilo hned dvěma hráčům dokonat proti Hodonínu hattrick (Adam Červenka a Aleš Kilnar)
    – loni se nejvíce proti Drtičům dařilo Adamu Červenkovi (8+2), na druhé straně mají zase na červenobílé spadeno Zdeněk Jurásek (3+4) a Michal Kuba (5+2)
    – Martin Buček bodoval v posledních pěti po sobě jdoucím zápasech s Hodonínem, přičemž v tom posledním rozhodl 19 vteřin před koncem prodloužení o postupu Poruby do semifinále play-off

HC RT TORAX Poruba 2011:

Poruba stejně jako jeho sobotní soupeř svou domácí premiéru zvládla na výbornou. Moravské Budějovice odjížděly minulý týden z Ostravy s porážkou 3:6. RT TORAX pak čekal ostrý souboj v derby s Opavou. Ta vedla na začátku třetí třetiny již 5:0, poté ale přišlo snížení z hole Jakuba Peslara a při šestiminutové power-play se nakonec podařilo Porubě snížit na konečných 5:3. Jednoznačně nejlepším hráčem ostravského klubu je David Zachar (5+2), čtyřmi body se může pyšnit také nejlepší obránce loňské sezóny Jakub Peslar (1+3). V kanadském bodování následuje trojice hráčů se dvěma body za dvě nahrávky – Milan Ovšák, Jan Chaloupka a David Ballner.

SHK Hodonín:

Drtiči sice vstoupili do nové sezóny prohrou 3:4 na ledě Techniky Brno, poté ale excelovali v domácí premiéře, kdy vyprovodili Karvinou s ostudným debaklem 7:2. Pět bodů stihli již nasbírat Jakub Sajdl (3+2) se Zdeňkem Kučerou (1+4). Na čele produktivity jsou v těsném závěsu také Zdeněk Jurásek (2+1) a Daniel Kolář (1+2). Hosté z Hodonína jsou tak díky lepšímu skóre na páté pozici se třemi body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

René Chyla

Branky a nahrávky: 13. Chaloupka (Peslar), 32. Sedlář (Sysala, Ballner), 53. Zachar (Kilnar, Chaloupka), 54. Stejskal (Seidler, Vrána), 60. Ballner (Sysala, Sedlář) – 59. Zítka (Komlev, Nedvěd)

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (Šrámek) – Malý, Slavík, Peslar, Buček, Puškár, Ovšák, Šindelář, Vajda – Stejskal, Zachar, Kilnar, Chaloupka, Sedlář, Vrána, Vaněk, Seidler, Gelnar, Sysala, Ballner

SHK Drtiči Hodonín: Zavadil (Kotvan) – Kolář, Flamík, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Jedlička, Polesný – Kučera, Smetana, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Kropotin, Vrba, Komlev, Matula, Garanin, Zítka

Rozhodčí: Krenželok (Orlová-Lutyně) – Hanzlík, Rožánek (oba Nový Jičín)