Toronto – Montreal 1:3 (kon.) | Chicago – NY Rangers 2:3 (kon.) | Calgary – Vancouver 1:5 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:5 (kon.)
Calgary Flames
1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Vancouver Canucks
Čtvrtek 08.10.2015, 04:20 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:20.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL mezi CALGARY FLAMES a VANCOUVEREM CANUCKS.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám z nejlepší hokejové ligy světa neuteče! (y)

Posted by Hokej on 19. září 2015

Oba týmy se spolu střetly v přípravě na nový ročník NHL a oba zápasy skončily vítězstvím Calgary, které zvítězilo doma 4:1 a venku 4:3 v prodloužení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Kulak, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bouma, Backlund, Frolík – Ferland, Bennett, Jooris – Bollig, Stajan, D. Jones

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Edler, Tanev, Hamhuis, Barkowski, Hutton, Sbisa – D. Sedin, H. Sedin, B. Sutter – Baertschi, Horvat, Vrbata – Burrows, McCann, Hansen – Prust, Cracknell, Dorsett

Rozhodčí: Leew, Walsh – Henderson, Murchison.

Zahajovací pětky na ledě, zní kanadská hymna.

00:01

00:02
    Dvě sekundy se "hrálo", hned poté se do sebe pustili Michael Ferland (CGY) a Derek Dorsett (VAN), oba tak dostávají pětiminutové osobní tresty, hraje se v plném počtu na obou stranách.

00:51
    Gaudreau se blýskl pěkným průnikem po levém křídle, Miller však jeho střelu vyrazil.

01:15
    Hudler to zkusil šikovně zpoza branky, Millera ale nepřekvapil. Vhazuje se ve třetině Vancouveru.

02:16
    Miller znovu zasahuje, tentokrát proti střele Giordana, který pálil od modré.

02:45
    Vancouver se až nyní dostává ze sevření, Vrbata hledá na modré Horvata, ten však ztrácí puk.

03:15
    Bartkowski to zkouší od modré, ale Rämö nemusel zasahovat, jeho střela byla zablokována.

03:58
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí obránce Engelland za nebezpečnou hru vysokou holí.

04:32
    Vancouver v útočném pásmu, po nahození Edlerem ale puk míří ze třetiny Calgary.

04:55
    Tanev s pukem až za vlastní brankou.

05:25
    Po přihrávce Horvata si Burrows sjel z pravé strany blíže před branku soupeře a nebezpečně vypálil, Rämö snad špičkou lapačky vyrazil za branku.

05:55
    Puk míří ze třetiny Calgary, domácí bleskově střídají.

05:58

07:32
    Hudler postupuje s Monahanem do útoku, ten právě zakončuje, Miller vyráží, domácí zůstávají v útočném pásmu.

07:58
    Elitní formace nyní sevřela soupeře před jeho brankou, po další střele Monahana již Miller svírá puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

08:02
    Kanadské derby je vyhecované, což dokazuje již druhá bitka za zhruba osm úvodních minut – domácí Brandon Bollig a hostující Brandon Prust svedli souboj na červené čáře, nyní si oba Brandonové odsedí pět minut.

09:05
    Jooris s pukem za brankou Vancouveru, ale nakonec hrají hosté.

09:35
    B. Sutter zachytil puk na útočné modré a Vancouver je v útočném pásmu.

09:58
    Fantastický zákrok domácího Rämö při klasické kombinaci dvou bratrů Sedinu, kdy Henrik přihrával z pravé strany na levou na Daniela, ten "z první" vypálil a domácí gólman ve vzduchu holí vyráží puk nad branku!

10:20
    Krásný hokejový moment před brankou Calgary, každopádně asi největší šance zápasu.

10:34
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A po šanci bratrů Sedinů přichází také první gól! Domácí střídali, nechali volnou pravou stranu, kde si najel JANNIK HANSEN, který parádní prudkou střelou nad lapačku překonal Rämö v brance Calgary. Asistence: Ben Hutton.
    Jannik HANSEN - 0:1

10:53
    Komerční přestávka.

11:49
    Statistika střel zatím vyrovnaná, oba týmy vystřelily šestkrát, hosté ale vedou zásluhou gólu Hansena.

12:25
    Kulak prodlužuje puk do útočného pásma, kde ale hrají obránci Vancouveru.

13:27
    Vrbata dobrusluje nahozený puk za branku Calgary, rychlejší je ale gólman Rämö, který rozehrává.

14:00
    Druhá pětka Vancouveru střídá, na led přichází ta elitní s bratry Sedinovými.

14:33
    Nahozený puk Backlunda na Millera, ten chytá a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici. To vše ale až po komerční přestávce.

15:35
    Hra se přesunula před branku domácích, kde se vhazuje po levici Rämö.

16:27
    Je pískáno zakázané uvolnění Vancouveru, bude se vhazovat před Millerem.

17:20
    Calgary s pukem ve vlastní třetině, kombinaci zbrzdil nepřesný pas.

18:01
    A další hokejová "parádička" v podání hostů, střelu Daniela Sedina z levé strany Rämö holí vyráží, ale přímo před BRANDONA SUTTERA, který pohotově zareagoval a ze vzduchu dokázal poslat puk do branky. Asistence: Daniel Sedin.
    Brandon SUTTER - 0:2

18:59
    Na trestnou lavici míří hostující Sbisa, který dostává dvouminutový trest za krošček, domácí si zahrají přesilovou hru.

19:17
    Probíhá poslední minuta první třetiny, domácí s elitní přesilovkovou formací.

19:35
    Té se ale zatím vůbec nedaří, puk až za brankou Flames.

19:49
    Až nyní se dostává Hamilton ke střele, ale příliš dlouho váhal a branku nakonec ani netrefil...

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí trochu překvapivým výsledkem – hostující Vancouver totiž vede na ledě Calgary 2:0! Calgary mělo lepší vstup do utkání, jenže hosté skvěle brání a nepouštěli soupeře tolik do zakončení. Poté Vancouver dvakrát "udeřil" a na domácí pohodě se to výrazně podepsalo.

21:56
    Souboj o puk ve třetině Vancouveru, nakonec se hostům podařilo puk odehrát do bezpečí.

22:57
    Daniel Sedin se dere před branku, kde by případně dorazil odražený puk, hra je ale přerušena.

23:30
    Po vhazování ve třetině Flames se puk dostává do středního pásma.

23:39
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Elitní řada Calgary dokázala přelstít defenzivu Vancouveru, ukázková práce v útočném pásmu! JIŘÍ HUDLER si po přihrávce do Gaudreaua najel z pravé strany přímo před branku a Millera překonal pohotovou střelou mezi betony. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan.
    Jiří HUDLER - 1:2

24:58
    Diváci vycítili naději a povzbuzují svůj tým.

25:18
    Střela Hamiltona od modré končí na levém betonu Millera, domácí zůstávají v útočném pásmu.

25:32
    Nakonec končí puk vysoko nad brankou Canucks a hra je přerušena.

27:20
    Dlouhý pas obránce Vancouveru Bartkowskiho nebyl přesný, hrají domácí.

28:26
    Diváci nyní bouřili, ostrostřelec Jiří Hudler se totiž dostal na levém křídle k puku a již si najížděl do útočného pásma, ale celou akci přerušil hvizd rozhodčího – ofsajd!

29:34
    Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Dougie Hamilton a hosté si zahrají přesilovou hru.

30:10
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, hosté s pukem ve středním pásmu.

30:25
    Výtečně zatím pracuje obrana Calgary, která nepouští soupeře do vlastní třetiny.

31:09
    Přesilová hra Vancouveru končí, Burrows fauluje Rämö, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

31:34
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Calgary.

32:05
    Prust ale vyváží puk až do útočného pásma.

32:19
    Ještě padesát sekund mají domácí na zužitkování početní výhody.

32:35
    Místo toho se ale musí domácí bránit, Monahan nyní předvedl doslova tygří skok při střele Hamhuise.

33:09

33:11
    Střelu Frolíka Ryan Miller lapil a raději přerušil hru, následuje komerční přestávka.

35:38
    Pěkná akce McCanna, který si nabruslil z levé strany před branku Calgary, ale pak prudkou střelou netrefil branku.

36:56
    Baertschi s Cracknellem nyní vystrašili domácí publikum svým atakem, při kterém se domácí gólman ocitl na zemi, puk ale, po dorážce Radima Vrbaty, skončil v rohu třetiny.

37:40
    Nyní již puk v rohu třetiny hostů, kde o něho bojuje domácí Hudler s bránícím Hamhuisem.

38:00
    Tanev nakonec nejúspěšnější a hned vyhazuje puk ze třetiny, hosté rychle střídají.

38:29
    Po akci bratrů Sedinů sudí přerušují hru, bude se vhazovat ve třetině Flames.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Puk mají domácí, kteří se snaží v posledních sekundách ještě něco vymyslet.

39:55
    Ještě se mění skóre, střelu od modré Rämö pouze vyráží, ale tak nešťastně, že se puk nakonec nějakým záhadným způsobem odráží od DANIELA SEDINA přímo do branky! Asistence: Dan Hamhuis a Christopher Tanev.
    Daniel SEDIN - 1:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina začala dobře z pohledu domácího týmu, který se zásluhou gólu Jiřího Hudlera dostal "na dostřel" svému soupeři. Po gólu na 1:2 byli i domácí aktivnější, ale vyzrát na výtečně chytajícího Ryana Millera se jim již nepodařilo. Navíc v posledních sekundách druhé třetiny se trochu šťastně zapsal mezi střelce hostující Daniel Sedin a do poslední třetiny tak domácí půjdou opět s dvoubrankovou ztrátou.

41:10
    Druhá pětka Vancouveru s Radimem Vrbatou si hned v úvodu třetí třetiny vytvořila tlak.

42:29
    Henrik s Danielem nyní "točí" hlavu defenzivě Flames.

42:50
    Nakonec se domácí osvobozují vyhozením puku, jež se dostává až k Millerovi.

44:13
    Radim Vrbata prošel po pravém křídle až do zakončení, ale jeho střela letí nad branku Flames.

46:03
    Ryan Miller "zavírá" na vlastním brankovišti, snaha domácích opět marná, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

47:20
    Puk za brankou Calgary, Giordano rozehrává.

48:17
    ALEXANDRE BURROWS vystřelil od pravého mantinelu a bránící Wideman si puk nešťastně srazil do vlastní branky. Bez asistence.
    Alexandre BURROWS - 1:4

49:38
    Domácí začínají další kombinaci zpoza vlastní branky, ale nedaří se jim přechod přes červenou čáru.

51:24
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde domácí hráč.

51:47
    Až nyní se domácím podařilo dotknout puku, Hamhuis putuje na trestnou lavici za podražení Jareda McCanna.

53:15
    Hosté v útočném pásmu, po střele Horvata zasahuje Rämö, hra přerušena.

53:47

54:30
    Bollig zkouší pozornost Millera střelou z pravé strany, pak se ještě v brankovišti strhla "mela".

54:33
    Rozhodčí rozdávali za potyčky v brankovišti Vancouveru tresty – Bollig, Stajan (oba CGY), Dorsett, Prust (oba VAN) dostávají osobní desetiminutové tresty.

55:23
    Probíhá již poslední pětiminutovka, domácím již hodně "teče do bot"!

56:12
    Vancouver v útočném pásmu, domácí se místo útočení musí bránit.

56:31
    Dezorientovaná obrana Flames nyní nechala bratry Sediny, aby si dělali doslova, co chtějí! Nejprve to zkusil zpoza branky Daniel, kterého ale ještě Rämö vychytal, na dorážku HENRIKA SEDINA z druhé strany však již nedosáhl. Asistence: Daniel Sedin a Brandon Sutter.
    Henrik SEDIN - 1:5

57:10
    Matt Bartkowski (VAN) a Josh Jooris (CGY) vyloučeni na dvě minuty.

58:39
    Utkání se v podstatě již pouze dohrává.

58:55
    Ještě průnik Frolíka po pravé křídle, Miller však jeho bekhendový pokus vyráží.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého utkání.

Utkání končí jasným vítězstvím Vancouveru, který dnes předvedl parádní taktický výkon. Zejména defenziva, v čele se skvěle chytajícím Millerem, trápila útočné hvězdy domácích. Calgary v přípravě na NHL sice dokázala Vancouver dvakrát porazit, dnes ale na svého soupeře prostě nestačilo a premiérový duel tak končí krutým debaklem.

3. Christopher TANEV (VAN) 0 + 1

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:02:19)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 24. Hudler (Gaudreau, Monahan) – 11. Hansen (Hutton), 19. B. Sutter (D. Sedin), 40. Sedin (Hamhuis, Tanev), 49. Burrows, 57. H. Sedin (D. Sedin, B. Sutter)

Rozhodčí: Leew, Walsh – Henderson, Murchison