0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Rusko
Neděle 18.10.2015, 17:00 • Zimní stadion, Příbram • Reprezentace do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hokejisté české reprezentace do 18 let čeká v neděli odpoledne odvetný zápas proti Rusku, které v prvním sobotním zápase porazili těsně 4:3. Jak si povedou Češi ve druhém vzájemném duelu Vám přímo ze Zimního stadionu v Příbrami přiblíží Tomáš Reiner.

Sobotní střetnutí

Českým hokejistům skvěle vyšel závěr první a začátek druhé třetiny, když se prosadili Dominik Valík a Martin Havelka. Jenže Rusko dokázali rychle vyrovnat zásluhou Ilja Karpučina a Marka Verby. Ještě před zazněním druhé sirény Rusové dovršili fantastický obrat, když se v čase 37:23 prosadil Alexandr Jakovenko. K české radosti se však v závěru třetí třetiny konal další velký obrat. Krátce po začátku třetí třetiny se během pouhých 59 sekund Martin Havelka a o vítězství Čechů vzápětí rozhodl Milan Davídek.

Česko: Groh (Kořenář) – Kvasnička, Sirota, Furch, Novák, Valík, Janda, Zukal, Padrnos – Zachar (C), Reichel (A), Davídek – Kousal, Najman, Michnáč – Šmerha, Kodýtek, Havelka – Havránek, Karafiát, Kačírek. Trenér: Robert Reichel.

Rusko: Berdin (Trifonov) – Aleksejev (A), Makejev (C), Karpuchin, Jakovenko, Achmetgalijev (A), Běljajev, Kovaljov – Avramenko, Rubcov, Geraskin – Kosorenkov, Slepec, Kovalenko – Verba, Meščerjakov, Ivanjuženkov – Ryženkov, Malcev, Ivanov. Trenér: Vitelij Pochorov.

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Jan Hribik – Milan Kis, Ladislav Lučan.

V Příbrami už je vše připraveno a po zaznění národních hymen bude moci přátelské utkání mezi Českem a Ruskem začít.
    Na Zimním stadionu v Příbrami všichni povstali, aby si před zahájením zápasu vyslechli hymny obou zúčastněných týmů.

V bráně České republiky začíná Groh, v té ruské Berdin.

00:01

00:25
    Slepetc vypálil z vrcholu kruhu pro vhazování a jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

00:56
    Garaskin prověřil českého brankáře Groha, který jeho střelu zastavil nejprve maskou a poté si poradil i s následnou dorážkou.

02:18
    Útok českého týmu zastavilo postavení mimo hru.

03:06
    Davídek pálil z pravého kruhu pro vhazování na vzdálenější levou tyč, brankář Berdin jeho střelu pravým betonem vyrazil.

04:51
    Šmerha využil zaváhání brankáře Berdina a zpoza brány prohrával Kodytkovi, který mohl puk poslat do prázdné brány, jenže ho promáchl.

05:36
    Michajl Maltsev dostal menší trest, 2 minuty úder loktem.

06:24
    Rusko právě vstřelilo branku!
    ILIJA KARPUCHIN posílá Rusko při hře v oslabení do vedení! Karpuchin chyby českého brankáře Groha, který vyjel daleko z brány, aby volný puk uklidil do bezpečí, jenže se pokusil rozehrát a namazal ho Ilija Karpuchinovi přímo na čepel hole. Ruský obránce zakončení neuspěl a uklidnil puk z blízkosti do prázdné brány.

08:28
    Rusove vypálili z levé strany, u právě týče byl ale připraveny Groh.

09:57
    Rusové lépe bruslí a vytvořili si územní převahu.

10:45
    Kodýtek se snažil prosmeknout mezi dvěma hráči Ruska, kteří ho těsně před bránou zastavili.

11:11
    Mark Verba dostal menší trest, dvě minuty za sekání.

12:28
    Češi se na chvíli usadili v útočném pásmu, do zakončení se však nedostali.

13:11
    Ruský tým ke v plném počtu.

14:00
    Kodýtek se snažil zavést puk do útočného pásma po levé straně, na modré čáře byl ale zastaven.

14:40
    Hra se přelévá že strany na stranu, ovšem mnoho šancí k vidění není.

15:44
    MICHAJL MALTSEV posílá Rusko do dvoubrankového trháku! Michajl Maltsev se ocitl u právě týče úplně sám a po přesné přihrávce Nikity Makajeva z blízkosti uklidil puk do odkryté brány. Asistence: Nikita Makajev, Dmitrij Aleksejev.

17:10
    Dominik Valík dostal menší trest, dvě minuty za nedovolené bránění.

17:57
    Makajev vypálil od modré čáry a jeho střelu u právě týče zastavil Groh, který včas sevřel betony.

18:16
    Pavel Ryzenkov dostal menší trest, dvě minuty za sekání.

19:23
    Češi mají k dispozici přesilovou hru, kterou případně bude pokračovat po přestávce.

20:00

Rusové nás v první třetině přehrávali a nutno uznat, že po úvodních dvaceti minutách vedou zaslouženě 2:0. V dresu české reprezentace byl hodně vidět Petr Kodýtek.

20:01

20:19
    Rusové hrají opět v plném počtu. Češi se během krátké přesilovky že závěru první třetiny k ničemu nedostali.

21:51
    Češi zlepšili pohyb, do šance se však zatím nedostali.

22:52
    Petr Kodýtek dostal menší trest, dvě minuty za vřazení na hrazení.

23:00
    Petr Kodýtek nakonec dostal ještě ke dvěma minutám osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

24:14
    Rusové se dostali do dvou šanci, obě ale zastavil pozorný Groh.

24:27
    Hra byla přerušena kvůli posunuté bráně na české straně.

24:27
    Po kratší pauze kvůli upevnění brány může utkání opět pokračovat.

25:15
    Vasilij Běljajev dostal menší trest, dvě minuty za krosček.

26:07
    Čárový rozhodčí signalizuje postavení mimo hru a Rusové musí vyklidit útočné pásmo.

26:50
    Dimitrij Aleksejev dostal menší trest, dvě minuty za nedovolené bránění.

26:50
    Vyloučení ruského hráče předcházela obrovská šance Čechů, když z otočky pálil přesně k levé tyčí Pavel Havránek, Berdin ale předvedl skvělý zákrok.

28:42
    Maltsev vypálil z pravého kruhu pro vhazování na přední pravou tyč, kde jeho pokus zastavil Groh.

29:01
    Rusové to skvěle sehráli a po přípravce Jakovenka pálil z pravé strany Kosorenko, jeho střelu ale zastavil výtečný Groh.

30:41
    Kristián Reichel pálil z pravé strany nad! Dobrá střela.

31:42
    Groh našel puk v hloučku hráčů a přikryl ho rukavicí.

31:50
    Pavel Klusal pálil z pravé strany přesně do pravého horního rohu a Bendin jeho střelu vyrazil mimo. To byla největší šance Čechů!

32:57
    Matyáš Kačírek dostal menší trest, dvě minuty za podražení.

33:31
    Jakub Sirota odvedl v obraně skvělou práci a vyhodil puk za bránu Rusů.

34:38
    MICHAJL MEŠČERJAKOV střílí gól a zvyšuje už na 3:0, když zamířil přesně k levé tyči z prostoru mezi kruhy pro vhazování!

35:59
    Na opačné straně pálil ze stejné pozice Martin Havelka, jeho pokus ale Bendin zastavil.

37:09
    Mikhajl Maltsev dostal menší trest, dvě minuty za hrubost.

38:04
    Čechům se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Tomáš Havránek se ocitl na levé straně v obrovské šanci! Brankáře Bendina ovšem z blízkosti nepřekonal, stejně jako jeho dorážející spoluhráč!

40:00

Češi ve druhé třetině přidali, měli výrazně více střel než v prvním dějství, brankáře Bendina se jim ale překonat nepodařilo, zatímco Rusové ano a po čtyřiceti minutách vedou nad Českem 3:0.
    V Příbrami je vše připraveno k zahájení třetiny třetiny.

V hledišti panuje skvělá atmosféra, kterou vytvářejí rodiny jednotlivých hráčů, které by rády viděly alespoň jeden gól. Výkon Čechů má stoupající tendenci, tak musíme věřit, že Češi ještě nepříznivě se vyvíjející zápas zdramatizují.

40:01

40:19
    Rusové vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

40:38
    Hala ožila a hlasitě povzbuzuje hráče českého národního týmu.

41:19
    Menší trest pro českou lavici, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Kristián Reichel.

42:01
    Jeden z hostujících hráčů pálil z právě strany, jeho pokus byl ale zablokován.

43:09
    Ivan Kosorenkov dostal menší trest, dvě minuty za podražení.

43:48
    Sebastian Janda se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž tu druhou zastavil skvělým zákrokem Bendin! Střela Jandy směřovala přesně do levého horní rohu.

44:53
    Puk skončil v ochranné sítí a vhazovat se bude po levici Groha.

45:29
    IVAN KOSORENKO střílí krásný gól a Rusko vede 4:0! Ivan Kosorenko se ocitl sám u právě týče po skvělé přihrávce Germana Rubcova a z blízkosti zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu. Asistence: German Rubcov, Nikolaj Kovalenko.

45:59
    Janda dobře vypálil z levé strany a Bendin zastavil jeho pokus hrudí.

47:58
    Michnac se ocitl v postavení mimo hru a poté se začal postrkovat s jedním z Rusů.

48:53
    Rusové se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

49:15
    Pavel Havránek vypálil z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale zamířila opět pouze doprostřed brány, kde byl připraveny Bendin.

49:53
    Češi musí zpřesnit střelbu, jinak zatím jistého Bendina nepřekonají.

50:33
    Havelka chtěl přibrat do rohu kluziště Šmerhovi, jeho přihrávka však postrádala přesnost.

51:29
    Groh podržel český tým a po střele z pravé strany předvedl skvělý zákrok.

51:52
    Michajl Maltsev dostal osobní trest pět minut plus do konce utkání za faul loktem. Pětiminutový trest odpykává Mark Verba.

53:09
    Českým hokejistům se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu.

54:07
    Milan Davídek pálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale zablokován.

55:45
    Rusové skvěle bruslí a jakmile jsou Češi u puku, rychle je napadají.

56:38
    Igor Geraškin opět napadal rozehrávku Čechů a dvojí hráčů za bránou nechtěl nechat rozehrát.

57:22
    Ivan Kosorenko se dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou na vzdálenější levou tyč, Groh ale předvedl fantastický zákrok a s pomocí holí vyrazil puk do ochranné sítě.

58:00
    Místní hlasatelka ohlásila poslední dvě minuty utkání.

59:42
    Michal Furch dostal menší trest, dvě minuty za podražení.

Rusové lépe bruslili a po zásluze vyhráli 4:0. Nejlepším hráčem Ruska byl zvolen Ivan Korovenko. Z českého týmu byl zvolen Jakub Sirota. Pro tuto chvíli je to ode mne ze Zimního stadionu v Příbrami vše. Příjemný nedělní večer Vám přeje Tomáš Reiner. Na shledanou. (19:02:20)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 7. Karpuchin, 16. Maltsev (Makajev, Aleksejev), 35. Meščerjakov, 46. Korosenko (Rubcov, Kovalenko)

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Jan Hribik – Milan Kis, Ladislav Lučan