Rapid – Sturm Graz 2:1 (kon.) | Rheindorf Altach – Salzburg 1:0 (kon.) | Ried – Admira 1:1 (kon.)
Grödig – Wolfsberger 1:0 (kon.)
SV Grödig
1:0 (0:0)
RZ Pellets Wolfsberger AC
Sobota 31.10.2015, 18:30 • Untersberg-Arena, Grödig • Rakouská Bundesliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

SV Grödig: Strasser – Kainz, Maak, Pichler, Strobl – Brauer, Rasner – Lucas Venuto, Djurič, Sulimani – Wallner
    Náhradníci: Schlager, Gschweidl, Goiginger, Strauss, Denner, Kerschbaum, Schütz

Náhradníci: Kofler, Berger, Sollbauer, Putsche, Palla, Zündel, Tschernegg

Rozhodčí: Heiss – Staudinger, Baumann.

1

2
    Tobias Kainz kopal první rohový kop hostujícího celku, hráči Wolfsbergeru se ale k zakončení nedostali.

4
    Hosté začali aktivně a v úvodu zápasu mají míč častěji na svých kopačkách.

6
    Sledujeme zatím průměrnou podívanou. Hraje se spíše ve středu pole.

8
    Domácí měli možnost kopat přímý kop z levé strany. Centr do vápna v podání Djuriče ale dobře vyrazil gólman Dobnik.

10
    Hosté to zkusili po pravé straně. Centr do pokutového území z pravé strany nikoho nenašel a míč tak budou mít domácí.

11
    Až do zakončení se protlačil Issiaka Ouédraogo, míč ale poslal hodně mimo a Strasser zasahovat nemusel.

12
    Silvio nyní fauloval kus za vlastním vápnem a bude z toho standardka pro domácí celek. Je to pozice na přímou střelu.

13
    Přímý kop zahrával Lucas Venuto, míč ale poslal jen do zdi.

15
    Sledujeme zápas plný nepřesností. Stále se zdá, že hosté jsou o něco aktivnější.

18
    Zpoza vápna zkusil vystřelit Christopher Wernitznig, jeho rána byla ale zblokovaná.

20
    Zakončit zkusil také Christoph Rabitsch, jeho rána ale zamířila nad bránu.

22
    Hosté kopali v krátkém sledu dva rohové kopy, ani jeden ale zakončení nepřinesl.

24
    Až do zakončení se protlačil Jacobo, jeho přízemní ránu k tyči bravurně vyrazil gólman Strasser.
    24. Šance Jacoba

25
    Po následném rohovém kopu se hosté již k zakončení nedostali.

28
    Čas rychle plyne a již máme za sebou skoro úvodní půlhodinu. Stav zápasu je stále bezbrankový.

30
    Domácí Benjamin Sulimani se protlačil až ke střele, míč z jeho kopačky ale mezi tři tyče nezamířil.

32
    Hosté jsou nadále fotbalovější a často se dostávají na polovinu soupeře. Nyní vybojovali další rohový kop.

34
    Sledujeme průměrnou podívanou. Tým Wolfsbergeru se tlačí na polovinu domácího celku.

36
    Djurič zkoušel poslat vpřed přihrávku na spoluhráče, byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd.

38
    Timo Brauer fauloval a dostává žlutou kartu.

40
    Po faulu Ouédraoga rozehrává přímý kop z poloviny hřiště Maak, míč mají domácí.

42
    K balonu se dostával Sulimani, je ale opět mávaný a pískaný ofsajd. Rozehrávat tak budou hosté.

44
    První poločas spěje ke svému konci. Stav zápasu je nadále bezbrankový 0:0 a zdá se, že se šance nedočkáme.

45
    Je tu poslední minuta prvního poločasu. U balonu jsou nyní domácí, avšak se jim nedaří dostat se k bráně soupeře.

45

Je za námi hodně průměrný poločas zápasu mezi Grödigem a Wolfsbergerem. Hosté jsou o něco málo aktivnější a měli i jednu šanci, gól ale vstřelit nedokázali a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas může pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Zpoza vápna vystřelil Wallner, jeho rána šla jen mimo a Dobnik zasahovat nemusel.

48
    Domácí celek Grödigu kopal rohový kop, hosté se dokázali v pohodě ubránit.

50
    Ve vápně zkusil padnout Wernitznig, pokutový kop se ale nepíská.

52
    Žlutou kartu za faul na protihráče dostal nyní Joachim Standfest.

54
    Ve druhém poločase sledujeme hodně podobný fotbal jako v tom prvním. Domácí hráči nemají územní převahu, sledujeme vyrovnanou hru bez šancí.

56
    Po rohu hostů se k zakončení dostával Dario Baldauf, gól z toho ale není a následuje jen další roh.

57
    Po dalším rohu se hosté již k zakončení nedostali.

60
    Obrovská šance pro domácí. Ve vápně propadl balon ke zcela volnému Sulimanimu, ten ale z gólové pozice vystřelil nad bránu a míč do sítě neposlal!
    60. Šance Sulimaniho

62
    Čas rychle plyne a stále čekáme na první změnu ve skóre.

63
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Roman Wallner, přichází Bernd Gschweidl.

65
    Domácí mají pasáže, kdy se dostávají k bráně soupeře, jenže stále tomu chybí zakončení.

66
    Míč na hranici ofsajdu nyní dostal Venuto, pomezní rozhodčí nekompromisně odmával postavení mimo hru.

68
    Zdá se, že se tempo hry začíná pomalu zvyšovat. Stále sledujeme ale jen průměrnou podívanou.

69
    Střídání v týmu Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Christopher Wernitznig, přichází Thomas Zündel.

71
    Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut. Hraje se ve středu pole.

73
    Sledujeme boj o každý metr hřiště. Domácí se sice snaží, ale stále se opticky zdá, že fotbalovější jsou hosté.

75
    Sulimani byl faulovaný na polovině hřiště a bude z toho standardka pro domácí. Nedá se ale očekávat přímé ohrožení brány soupeře.

76
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Benjamin Sulimani, přichází Thomas Goiginger.

78
    Oba celky dnes potřebují tři body, avšak je zároveň vidět, že nejsou v ideálním rozpoložení.

81
    Dario Baldauf zastavil unikajícího protihráče a za faul dostává žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu SV Grödig: ze hřiště odchází Sandro Djurič, přichází Roman Kerschbaum.

83
    Čas plyne a do konce zápasu chybí necelých deset minut.
    83. I takto dopadaly šance v dnešním zápase

83
    Z hranice vápna zkoušel střílet Silvio, jeho rána byla hned v zárodku zblokovaná.

85
    Po rychlém protiútoku hostů se v ofsajdu ocitl Thomas Zündela.

86
    Střídání v týmu Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Issiaka Ouédraogo, přichází Roland Putsche.

88
    Domácí se pokoušejí o závěrečný nápor, proti zformované defenzivě soupeře to mají ale velmi složité.

90
    Již začala poslední minuta normální hrací doby. Hraje se na polovině hostů.

90+1
    Již se hraje nastavení a zatím to nevypadá, že bychom měli být svědky nějakého velkého dramatu.

90+2
    Domácí zkoušejí ještě něco vymyslet, čas se jim ale velmi rychle krátí.

90+3
    Neskutečné! Hosté toho ve druhém poločase moc nepředvedli, ale nyní byli v samém závěru po rychlém brejku ve stoprocentní šanci. Jenže míč do brány neprotlačili!
    90+3. Šance hostů

90+4
    Rychlý kontr zkusili také hosté a po faulu Hüttenbrennera je tu nebezpečný přímý kop a žlutá karta.

90+4
    Grödig právě vstřelil branku!
    Tak to je závěr! Domácí TOBIAS KAINZ parádním přímým kopem skvěle obstřelil zeď a poslal míč do brány! Gólman Dobnik na jeho střelu nedosáhl a domácí v samém závěru střílejí vítězný gól!
    90+4. Tobias KAINZ - 1:0

90+4

Je tu konec zápasu 14. kola rakouské Bundesligy mezi domácím Grödigem a hostujícím Wolfsbergerem AC. Zápas spěl k zasloužené remíze 0:0, avšak v samém závěru již po vypršení normální hrací doby i nastavení kopali domácí přímý kop, který parádní ranou přetavil v gól Tobias Kainz! Domácí si tak do ligové tabulky připisují tři velmi důležité body a naopak hosté jsou velmi smutní. (20:24:05)

Petr Bílek

Branky: 90+4. Kainz

Karty:   38. Brauer (GRD) – 52. Standfest (WAC), 81. Baldauf (WAC), 90+4. Hüttenbrenner (WAC)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 9:11. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:18.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Dobnik – Standfest, Rnić, Drescher, Baldauf – Wernitznig, Rabitsch, Hüttenbrenner, Jacobo – Silvio – Issiaka Ouédraogo

Rozhodčí: Heiss – Staudinger, Baumann