Groningen – Zwolle 2:0 (kon.) | Ajax – Kerkrade 6:0 (kon.) | Excelsior – Arnhem 0:3 (kon.)
Graafschap – Eindhoven 3:6 (kon.)
Ajax Amsterdam
6:0 (3:0)
Roda JC Kerkrade
Sobota 31.10.2015, 19:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) [Kapacita: 53 052] • Nizozemská Eredivisie • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 11. kola nizozemské Eredivisie mezi Ajax Amsterdam a Roda JC Kerkrade.

Ajax se momentálně nachází v tabulce na první příčce s pětadvaceti body. Po deseti odehraných zápasech mají na svém kontě 8 výher, 1 remízu a 1 porážku. Na domácí půdě zatím odehráli čtyři zápasy, ze kterých 3x vyhráli a 1x prohráli.

Posledních 5 zápasů

Feyenoord – Ajax 1:0 (KNVB Beker)
    Vitesse – Ajax 1:3
    Fenerbahce – Ajax 1:0 (EL)
    Heracles – Ajax 0:2
    Ajax – PSV 1:2

Roda se momentálně nachází v tabulce na desáté příčce se třinácti body. Po deseti odehraných zápasech mají na svém kontě 3 výhry, 4 remízy a 3 porážky. Na venkovní půdě zatím odehráli čtyři zápasy, ze kterých 1x vyhráli, 1x remizovali a 2x prohráli.

Lienden – Roda 1:2 po penaltách (KNVB Beker)

Ajax – Roda 1:1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald – Serero – Gudelj, Klaassen (C), Sinkgraven – El Ghazi, Milik, Fischer.
    Náhradníci: Onana – van Rhijn, van der Hoorn, Heitinga, Younes, Schøne, Viergever.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Dijkhuizen, Sankoh (C), Werker, van Peppen – van Son, Griffiths, Faik – Juric, van Hyfte, Boakye.
    Náhradníci: Verbist – Biemans, Rutjes, De Silva, Paulissen, Gyasi, Monteyne.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Blank.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červeno-bílých dresech, hosté dnes oblékli žluté dresy.

1

1
    Hosté rozehráli první poločas a nyní s míčem kombinují na vlastní polovině.

2
    Faik nyní dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po levé straně, míč tak už nedokázal stihnout na hrací ploše.

3
    Boakye nyní dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

3
    El Ghazi se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho tvrdou střelu však dokázal jeden z obránců ztečovat do zámezí.

4
    Z následného rohového kopu se dostal míč ve vápně pouze na hlavu Sankoha, a ten ho následně poslal mimo vápno.

4
    Ajax právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Domácí zahrávali další rohový kop, míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Veltmana, ten však míč trefil pouze do levé tyče, od které se odrazil k úplně volnému VIKTORU FISCHEROVI, a ten už ho neměl problém poslat do odkryté branky.
    4. Viktor FISCHER - 1:0

6
    Domácí ihned vzápětí dávají další branku! Fischer dostal skvělý pas za obránce, následně se s míčem dostal do vápna a krásnou přihrávkou na zadní tyč našel úplně volného ARKADIUSZE MILIKA, ten následně neměl problém míč poslat do prázdné branky.
    6. Arkadiusz MILIK - 2:0

7
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.

8
    Boakye nyní zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů a bude tak muset být ošetřen.

9
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

9
    Míč od rohového praporku pouze proletěl vápnem a skončil na opačné straně hřiště u jednoho z obránců.

10
    Domácí nyní budou zahrávat rohový kop.

10
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

11
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou zhruba na polovině hřiště a míč tak od jednoho z nich končí v zámezí.

12
    Serero byl nyní faulován zhruba na polovině hřiště a k míči se tak dostávají opět domácí.

12
    Fischer nyní vybojoval pro svůj tým další rohový kop.

12
    Tento rohový kop se však Gudeljovi příliš nepovedl a míč tak končí v zámezí.

13
    Milik si nyní nerozuměl poblíž hranice vápna s Fischerem a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

14
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

15
    Domácí se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

16
    Faik se nyní řítil po levé straně hřiště sám proti brankáři, střelu však příliš uspěchal a míč tak končí zhruba metr vedle levé tyče.

17
    Fischer se nyní dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však příliš nesedla a míč tak končí daleko vedle levé tyče.

18
    Domácí se nyní dostali do rychlého protiútoku, Klaassen však svou přihrávku na El Ghaziho příliš uspěchal a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

19
    Tete nyní poslal do vápna příliš nepřesný centr z pravé strany a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

20
    Domácí nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

21
    Sinkgraven nyní poslal do vápna skvělý centr z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Milik, míč však poslal zhruba metr vedle levé tyče.

22
    Faik nyní poslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal pouze do rukavic Cillessena.

23
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich končí v zámezí.

24
    Hosté se nyní usadili s míčem na polovině soupeře.

25
    Jurič se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, Cillessen však jeho střelu skvěle vyrazil do zámezí.

26
    Domácí vedou už o tři branky! Milik dostal skvělou přihrávku na hranici vápna, následně se s míčem dostal do vápna a zpětnou přihrávkou našel na hranici pokutového puntíku volného DAVYHO KLAASSENA, ten následnou střelou dokázal prostřelit van Leera.
    26. Davy KLAASSEN - 3:0

27
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

28
    Fischer nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, střela mu však vůbec nesedla a míč tak končí vysoko nad brankou.

29
    Hosté nyní kombinují s míčem na polovině soupeře.

30
    Klaassen se nyní dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou hosté.

31
    Faik nyní vyslal na branku střelu poblíž hranice vápna, míč však skončil zhruba dva metry nad brankou.

32
    El Ghazi byl nyní faulován zhruba pětatřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop. Griffiths navíc vidí od rozhodčího za tento faul žlutou kartu.

33
    Gudelj poslal z tohoto přímého kopu míč do vápna pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

34
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

36
    El Ghazi nyní dostal skvělou přihrávku do vápna, už to měl na střelu, ale nevystřelil, a tak ho následně jeden z obránců o míč čistě obral. Tak tohle měl El Ghazi určitě vystřelit.

37

38
    Hosté byli nyní donuceni míč poslat až ke svému brankáři, ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

40
    Jurič se nyní dostal zcela osamocen ke střele z hranice pokutového puntíku, jeho tvrdou střelu však dokázal Cillessen fantasticky chytit!
    40. Skvělý zákrok Cillessena

41
    Jeden z hostujících hráčů má nyní nějaké zdravotní potíže a bude tak muset být ošetřen.

41
    Hosté střídají. Hřiště opouští kvůli zranění Griffiths a místo něj nastupuje Rutjes.

42
    Serero se nyní odhodlal ke střele poblíž hranice vápna, jeho střela však končí vysoko nad brankou.

43
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

44
    Míč se od rohového praporku dostal na přední tyči k Veltmanovi, ten míč ještě prodloužil za sebe, Fischer však následně míč netrefil, a ten tak končí na opačné straně hřiště v zámezí.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Hosté budou ještě zahrávat rohový kop.

45+2
    Míč se od rohového praporku dostal pouze do rukavic brankáře Cillessena.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne přibližně v 20:48.

První poločas je za námi. Domácí zatím svého soupeře prakticky ve všech směrech přehrávají a zaslouženě tak vedou 3:0. Na první branku jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 4. minutě trefil Fischer. Ihned o dvě minutky později domácí vedli už 2:0, a to když se prosadil Milik. Na 3:0 následně zvyšoval ve 26. minutě Klaassen a tento stav tak zůstává i nadále. Hosté se ale také dostali do dvou velkých šancí, ani jednu však neproměnili. Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý.

Držení míče: 58% – 42%
    Střely celkem: 11 – 5
    Střely na branku: 3 – 2

46

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a nyní s míčem kombinují na vlastní polovině.

47
    Domácí stále drží míč na svých kopačkách.

48

49
    Serero byl nyní faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak můžou domácí.

49
    Fischer se nyní dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, střela mu však příliš nesedla a míč tak končí daleko vedle pravé tyče.

50
    El Ghazi nyní dostal skvělý centr na zadní tyč z levé strany hřiště, jeho následný hlavičkový pokus však dokázal van Leer skvělým zákrokem chytit.

50
    Klaassen nyní poslal do vápna skvělou přihrávku z pravé strany hřiště na Milika, jeho následnou mířenou střelu ke vzdálenější tyči dokázal opět vyrazit skvělý van Leer.

52
    Gudelj nyní poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a míč tak končí na opačné straně hřiště v zámezí.

54
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a k míči se tak dostávají domácí.

55
    Fischer nyní dostal skvělou přihrávku na levou stranu hřiště, následně se s míčem dostal do vápna, poté mu však míč utekl od nohy a skončil v zámezí.

56
    Sinkgraven se nyní dostal s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, následně míč poslal na hranici malého vápna k Milikovi, tomu se však míč odrazil od nohy do ruky a k míči se tak dostávají hosté.

58
    Milik nyní poslal do vápna centr z levé strany, míč se však dostal pouze do rukavic van Leera.

59
    El Ghazi nyní dostal příliš dlouhou přihrávku do úniku po pravé straně a míč tak končí pouze u brankáře van Leera.

59
    Domácí vedou už 4:0! Milik dostal skvělou přihrávku za obránce, následně si míč na hranici vápna zasekl a poslal ho na druhou stranu k úplně volnému VIKTORU FISCHEROVI, ten se následně střelou k levé tyči nemýlil.
    59. Viktor FISCHER - 4:0

60

61
    Domácí střídají. Hřiště opouští Gudelj a místo něj nastupuje Heitinga.

62
    Střídají také hosté. Hřiště opouští Boakye a místo něj nastupuje Gyasi.

63
    El Ghazi se nyní vřítil s míčem po pravé straně hřiště až do vápna, jeho následnou tvrdou střelu mířící k přední tyči však dokázal van Leer skvěle chytit.

64

64
    Míč se od rohového praporku dostal pouze do rukavic van Leera.

65
    Fischer nyní poslal do vápna přízemní centr z levé strany, míč však skončil pouze v rukavicích van Leera.

66
    Klaassen nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak končí pouze u brankáře van Leera.

67
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

69
    Serero si nyní nerozuměl poblíž hranice vápna soupeře s Klaassenem a míč tak končí v zámezí.

70

71
    Domácí střídají. Hřiště opouští Veltman a místo něj nastupuje Viergever.

72
    El Ghazi nyní napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho střela však končí pouze v rukavicích van Leera.

73
    Sinkgraven byl nyní faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

73
    Domácí vedou už o pět branek! ARKADIUSZ MILIK to zkusil přímo na branku a byla z toho krásná střela která zaplula přesně k pravé tyči van Leerovi branky!
    73. Arkadiusz MILIK - 5:0

75

76
    Hosté střídají. Hřiště opouští Jurič a místo něj nastupuje Paulissen.

77
    Střídají také domácí. Hřiště opouští El Ghazi a místo něj nastupuje Younes.

78
    Milik se nyní ukličkoval poblíž hranice vápna soupeře a míč tak končí pouze u jednoho z obránců.

78
    Younes se nyní dopustil útočného faulu a hrát tak můžou hosté.

79
    Domácí nyní kombinují s míčem na vlastní polovině.

80
    Klaassen se nyní vřítil s míčem do vápna z levé strany hřiště, následně se pokusil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu, van Leer však tuto střelu vyrazil do zámezí.

81
    Z následného rohového kopu se dostal ve vápně k hlavičce Heitinga, míč však poslal vysoko nad branku.

83
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se příliš neženou.

85

85
    Míč se od rohového praporku dostal na zadní tyči k Viergeverovi, ten však při zpracování míče upadl, a ten tak nakonec dokázal jeden z obránců odkopnout daleko od své branky.

87

87
    Domácí dávají další branku! DAVY KLAASSEN dostal skvělou přihrávku za obránce, následně poslal míč k levé tyči a svůj tým tak poslal do vedení 6:0.
    87. Davy KLAASSEN - 6:0

89
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách.

89
    Fischer se nyní dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal van Leer chytit.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje pouze 1 minutu.

90+1
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a zápas už jen dohrávají.

90+1

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 6:0. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli příliš dlouho čekat, neboť se už ve 4. minutě trefil Fischer. Poté se ihned o dvě minuty později trefil Milik a domácí tak vedli 2:0. Na 3:0 zvyšoval ve 26. minutě Klaassen a s hostujícími to nevypadalo vůbec dobře. Ve druhém poločase se dokázal prosadit v 59. minutě opět Fischer, následně se trefil v 73. minutě z přímého kopu Milik a na 6:0 v 87. minutě dával Klaassen. Domácí si tak připisují do tabulky další tři body a i nadále zůstávají v tabulce na první příčce.

Držení míče: 65% – 35%
    Střely celkem: 23 – 5
    Střely na branku: 11 – 2

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:40:35)

Martin Penker

Branky: 4. Fischer, 6. Milik, 26. Klaassen, 59. Fischer, 73. Milik, 87. Klaassen

Karty:   32. Griffiths (KER)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:12.
    Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman (71. Viergever), Riedewald – Gudelj (61. Heitinga), Serero, Klaassen (C), Sinkgraven – El Ghazi (77. Younes), Milik, Fischer.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Dijkhuizen, Sankoh (C), Werker, van Peppen – van Son, Griffiths (41. Rutjes), Faik – van Hyfte – Juric (76. Paulissen), Boakye (62. Gyasi).

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra – Blank