Opava – Třinec 0:6 (kon.) | Vsetín – Zlín 4:3 (1:0 po s.n.) | Chomutov – HC Plzeň 6:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Liberec 2:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 0:6 (kon.)
Havířov – Olomouc 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 3:8 (kon.) | Poruba – Vítkovice 6:7 (0:2 po s.n.)
Kladno – K. Vary 4:1 (kon.) | Letňany – Kometa Brno 0:8 (kon.)
HC Sparta Praha
8:4 (5:1, 0:2, 3:1)
HC Motor České Budějovice
Sobota 21.11.2015, 12:30 • Tipsport arena • Extraliga staršího dorostu • 22. kolo

Byť tomu výsledek příliš neodpovídá, nakonec bylo k vidění poměrně dramatické utkání. Hosté zprvu odevzdaní se nakonec zvedli a dostali až na dostřel, ale kritická dvouminutovka ve třetí třetině je nakonec stála naději na lepší výsledek. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (14:37:54)

59:20
    Ještě jedna nepřehledná situace před brankou, ale Hauser má puk pod sebou.

58:28
    Už i Švarc je na ledě a utkání se pomalu dohrává...

56:28
    Ale vzápětí půjdou Pražané znovu do čtyř. Švarc hrál vysokou holí a dostává menší trest.

56:14
    Sparta v pěti.

55:00
    Ale skórovat mohli paradoxně domácí, jenže svoji šanci v akci dva na jednoho nedokázali dotáhnout, když zakončovali těsně nad branku!

54:14
    Ledovou sprchu v podobě tří sparťanských zásahů si teď budou moci hosté trochu ohřát. Za podražení je vyloučen sparťan Šišolák.

51:51
    Sparta právě vstřelila branku!
    A třetí sparťanskou branku během minuty a půl do sítě Jihočechů přidává po důrazu na brankovišti VOJTĚCH KROPÁČEK. Asistence: Tomáš Šmerha.

51:10
    A i tuto šanci Sparta využívá. Prakticky hned po buly se prosazuje OSTAP SAFIN. Asistence: Vojtěch Kropáček.

51:06
    Je tu další vyloučení, tentokrát půjde na dvě minuty hostující Doktor za podražení.

50:32
    Byť pod tlakem, dokázal VOJTĚCH KOMÁREK dotáhnout svůj únik do gólového konce, připisuje si hattrick a dává Spartě větší klid. Asistence: Martin Dubský a Jakub Wojnar.

50:07
    Vyloučen bude hostující Egert za hákování.

49:54
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jihočeši už jsou na dostřel jediné branky! Po několika dobrých možnostech se ujalo nahození JIŘÍHO KUBEŠE, které propadlo Hofmannovi do branky. Asistence: Tomáš Sigmund.

48:52
    Nesmyslného hákování na vlastní polovině se teď dopustil sparťan Maršoun a půjde na trestnou lavici.

48:45
    Sparťané v posledních minutách zvýšili aktivitu, ale dostávají se pouze ke střelám z větší vzdálenosti a Hauser má dobrý výhled.

47:35
    Nepříjemná situace za brankou Sparty, kde po nárazu do mantinelu zůstal ležet Martin Pospíšil, po chvilce se však zvedl a sice s bolestivou grimasou, ale po vlastních dojel na střídačku.

46:50
    Jeřábek v jasné šanci mezi kruhy z první napálil puk jen do Hausera!

46:21
    Puk byl tečován mimo ledovou plochu a vhazuje se po Hauserově levici.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 3. Sedliský, 9. Komárek (Wojnar), 14. Komárek (Wojnar, Dubský), 16. Maršoun (Jeřábek), 18. Chlouba (Horský, Maršoun), 51. Komárek (Dubský, Wojnar), 52. Safin (Kropáček), 52. Kropáček (Šmerha) – 20. Káník (Kondelík), 38. Toman (Kondelík, Pánek), 39. Egert (Káník), 50. Kubeš (Sigmund)

HC Sparta Praha: Hofmann – Simotics, S. Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Kafka, Chlouba, Safin, Komárek, Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar
    HC Motor České Budějovice: Hauser – Kubeš, Dvořák, Rákosník, Doktor, Dudáček – Pánek, Matys, Rolínek, Tejko, Egert, Káník, Pospíšil, Sigmund, Kašper, Kondelík, Toman