Bournemouth – Everton 3:3 (kon.) | Crystal Palace – Newcastle 5:1 (kon.) | Manchester City – Southampton 3:1 (kon.)
Sunderland – Stoke 2:0 (kon.) | Aston Villa – Watford 2:3 (kon.) | Leicester – Manchester Utd. 1:1 (kon.)
Manchester City
3:1 (2:0)
Southampton FC
Sobota 28.11.2015, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 14. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:58:22)

Hráčem utkání byl zvolen Kevin De Bruyne!

Máme dobojováno, Manchester City doma potvrdil roli favorita a zvítězil nad Southamptonem 3:1. Ve druhém poločase 5 minut po začátku snížil na 2:1 Shane Long a pořádně zdramatizoval průběh utkání, nicméně jen na dvacet minut. V 70. minutě se prosadil krásným gólem Aleksandar Kolarov a bylo vymalováno. Southampton byl od té doby o krok pozadu a nestíhal. Manchester City si připisuje zasloužené vítězství a cenné body do tabulky.

90+3

90+3
    Míč se nyní ochomýtá okolo středové čáry. O vítězi už je rozhodnuto, zbývají poslední vteřiny.

90+2
    Nyní si však Kolarov připisuje žlutou kartu, bránil až moc tvrdě.

90+2
    Aleksandar Kolarov si připsal další skvělý obranný zákrok, tentokrát proti Wanyamovi, kterému sebral míč z kopaček v blízkosti pokutového území Manchesteru City.

90+1
    Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Utkání už se spíše dohrává. O vítězi je s nejvyšší pravděpodobností rozhodnuto, fanoušci na Etihad Stadium už ve stoje oslavují a fotbalisté Manchesteru City si taktéž vychutnávají poslední chvilky.

89
    Wilfried Bony se tlačil do samostatného úniku a málem bylo hotovo! Jenže dlouhou přihrávku od Davida Silvy na poslední chvíli odrazil pryč kapitán José Fonte.

87
    Dušan Tadić nyní pro změnu zastavil atak Manchesteru City a svou rozehrávkou přesouvá míč na druhou polovinu hřiště.

86
    U branky Maartena Stekelenburga málem zahrozil David Silva. Střídající hráč ovšem nedokázal nacentrovat míč přes bránícího Bertranda.

85
    U míče se stále drží fotbalisté Manchesteru City. Ti si aktuálně kulatý nesmysl drží na kopačkách a snaží se ho držet dále od southamptonských hráčů.

84
    Ani rohový kop hostům nestačil, Manchester City centr od rohového praporku odrazil a okamžitě se vydává do útoku.

83
    Do veliké akce se na druhé straně dral Sadio Mané se Shanem Longem! Nakonec však hosté vytěžili pouze rohový kop. Do vápna Manchesteru City se tak sbíhají snad všichni hráči Southamptonu.

82
    David Silva pokoušel propasírovat míč na De Bruyneho, bohužel pro City mířil pas Silvy akorát tak do nohou vracejícího se Jošidy.

81
    Tak tedy ne. Yaya Touré vyslal dost ostrou dělovku, ovšem pouze do zdi hráčů Southamptonu, od kterých se míč odrazil pryč do zámezí.

80
    Yaya Touré bude mít nyní k dispozici volný přímý kop z dost dobré pozice. Podaří se domácím odskočit?

Karel Janeba

Branky: 9. De Bruyne (Sterling), 20. Delph, 70. Kolarov (De Bruyne) – 50. Long (Mané)

Karty:   57. Demichelis (MAC), 90+2. Kolarov (MAC) – 55. Ward-Prowse (SOT)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 1:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 14:11.
    Manchester City: Caballero – Sagna, Otamendi, Demichelis, Kolarov – Delph (71. Fernando), Fernandinho – De Bruyne, Y. Touré (C), Sterling (75. Silva) – Agüero (64. Bony).
    Náhradníci: Wright – Fernando, Bony, Navas, Silva, Clichy, Iheanacho.

Southampton FC: Stekelenburg – Jošida, Fonte (C) (36. Caulker), van Dijk, Bertrand – Wanyama, Romeu (46. Tadić) – S. Davis, Ward-Prowse (77. Juanmi), Mané – Long.
    Náhradníci: K. Davis – Clasie, Tadić, Martina, Juanmi, Ramírez, Caulker.

Rozhodčí: Roger East – Richard West, Adam Nunn, Anthony Taylor (všichni Anglie)