Heerenveen – Kerkrade 3:0 (kon.) | Excelsior – Feyenoord 2:4 (kon.) | Twente – Willem II 1:3 (kon.)
SBV Excelsior
2:4 (1:2)
Feyenoord Rotterdam
Sobota 28.11.2015, 19:45 • Stadion Woudestein (Rotterdam) [Kapacita: 3 541] • Nizozemská Eredivisie • 14. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:43:54)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli lepším a aktivnějším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:4. Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 2. minutě trefil Kuijt. Na 0:2 následně zvyšoval ve 37. minutě Kramer. Domácím se podařilo ještě do poločasové přestávky snížit, a to když se trefil ve 44. minutě van Mieghem. V 55. minutě to však bylo už 1:3, a to když se po druhé v dnešním utkání trefil Kramer. Kramer poté vstřelil ještě jednu branku, a to v 71. minutě po velké hrubce Bruinse. Domácím se podařilo vstřelit ještě jednu branku až v 86. minutě, a to když se trefil domácí útočník van Weert. Hosté si tak do tabulky připisují další důležité tři body.

Držení míče: 40% – 60%
    Střely celkem: 12 – 17
    Střely na branku: 4 – 7

90+3

90+3
    Basaçikoglu se nyní dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířící do levé šibenice však orazítkoval pouze břevno Muytersovi branky!

90+2
    Hasselbaink poslal do vápna příliš přetažený centr z pravé strany a míč se tak dostal pouze na opačné straně hřiště do zámezí.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

89
    Kongolo nyní našel skvělou přihrávkou z levé strany na hranici pokutového puntíku volného Kuijta, ten však svým následným střeleckým pokusem rozvlnil pouze boční síť.

89
    Van Weert nyní dostal příliš dlouhý pas za obránce a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Vermeera.

88
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách.
    86. Tom van Weert - 2:4

86
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! TOM VAN WEERT dostal skvělou přihrávku za obránce, následně se řítil sám proti brankáři a toho dokázal tvrdou střelou doprostřed branky prostřelit.

86
    Kuwas poslal do vápna centr z pravé strany, na zadní tyči se dostal k hlavičce Auassar, míč však poslal pouze na kopačky jednoho z obránců.

84
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Jeff Stans a místo něj nastupuje Kevin Vermeulen.

84
    Van Weert nyní dostal skvělou přihrávku za obránce, následně si však míč příliš předkopl a už ho nestihl.

82
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se už příliš neženou.

81
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

80
    Hosté střídají. Hřiště opouští Simon Gustafsson a místo něj nastupuje Jens Toornstra.

79
    Hasselbaink nyní poslal příliš nepřesnou přihrávku do vápna na Kuiperse a míč tak skončil pouze v zámezí.

Martin Penker

Branky: 44. van Mieghem, 86. van Weert – 2. Kuijt, 37. Kramer, 55. Kramer, 71. Kramer

Karty:   36. Karami (EXC) – 64. Karsdorp (FEY)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:8. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:9.
    SBV Excelsior: Muyters – Karami, Fischer (C), Mattheij, Kuipers – Stans (84. Vermeulen), Kruijs (70. Bruins), Auassar – Kuwas – van Mieghem (70. Hasselbaink), van Weert.
    Náhradníci: Kurto – Hasselbaink, Vermeulen, H. Drost, Bruins, Bovenberg, Elbers.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Karsdorp, van Beek, Botteghin, Kongolo – Gustafsson (80. Toornstra), Vejinović, El Ahmadi – Kuijt (C), Kramer, Elia (76. Basaçikoglu).
    Náhradníci: Hahn – van der Heijden, Kazim-Richards, Basaçikoglu, Nelom, Vilhena, Toornstra.

Rozhodčí: Braamhaar – Simons, Lapar – van den Kerkhof