Kladno – Třinec 2:7 (kon.) | Slavia – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 5:4 (po pr.)
Chomutov – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:1 (po pr.)
HC Plzeň – Zlín 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 4:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 05.12.2015, 15:15 • Malá hala na Výstavišti, Praha • DHL Extraliga juniorů • 26. kolo

Sparťané stále pokračují ve své impozantní sérii výher, kterých už mají nyní na kontě patnáct v řadě. Dnes jim ovšem Pardubice, které nejsou ani v první desítce, dokázaly sebrat hlavně díky skvěle chytajícímu Červenému bod. (17:20:42)

60:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    JAN HAVEL své trestné střílení proměnil rychlým blafákem do forhandu, a získal tak pro svůj tým druhý bod.

60:22
    Za sekání Ondřeje Panny z Pardubic je nařízeno trestné střílení!

60:01

60:00

59:19
    Běží poslední minuta třetí třetiny a u puku jsou hosté.

57:30
    Další pokus Sparty opět končí na výtečně chytajícím Červeném.

55:53
    Pardubice mohou pomýšlet i na tři body! Nyní je k nim mohl pomoci Rohlík, ale Chour jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou.

54:05
    Sparťané se ubránili. Do konce třetí třetiny zbývá ještě šest minut, během kterých budou chtít oba týmy urvat tři body na svou stranu.

52:05
    Nyní budou Pardubice navíc hrát přesilovku! Za hákování je vykázán na trestnou lavici Lukáš Sladkovský (SPA).

51:22
    Čtrnáct zápasů neporažená Sparta musí a Pardubičtí toho využívají a vystrkují růžky. Střelu Rohlíka ale domácí obrana dokázala zblokovat.

50:16
    Sparťané už pálí z každé pozice, ale jejich střely končí buď na zadním mantinelu, nebo u pardubického gólmana.

48:19
    Přesilovka je u konce. Sparťané ji nesehráli špatně, ale stejně jako v předchozím průběhu zápasu ztroskotali na gólmanu Červeném.

46:21
    Roman Benýšek (PCE) narazil za vlastní branku na mantinel jednoho ze sparťanů a je vyloučen.

44:01
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Sparta své šance neproměňovala a teď toho může litovat. Pardubice skórovaly z ojedinělé šance, když zůstal JAKUB MARTINEC sám před brankou a využil přihrávku Velinského z rohu. Asistence: Radek Velinský, David Barkóci.

43:10
    Ojedinělá šance hostů a v ní Hoskovec. Domácí gólman Chour vyrazil jeho pokus betonem.

41:55
    Ve třetí třetině pokračuje trend z té druhé, vše podstatné se zatím odehrává výhradně u pardubické branky.

40:34
    Červený schoval do kapačky puk, který se odrazil vysoko nad branku a poté z výšky padal na její konstrukci. Zabránil tak potenciálnímu nebezpečí u své svatyně.

Tereza Velikovská

Branky a nahrávky: 17. Havel (Pulkrab, Procházka), 61. Havel (TS) – 45. Martinec (Velinský, Barkóci)

HC Sparta Praha: Chour (Pírs) – M. Jandus, Janda, Bednárik, Kadeřávek, Zeleňák – Krátký, T. Jandus, Michnáč, Lojka, Havel, Klindera, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka. Trenér: Darek Stránský.
    HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Beran, Horyna, Kučera, Šklíba, Faltys – Martinec, Benýšek, Panna, Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Barkóci, Krajňák, Dušek, Pipek, Voženílek, Kusý, Rohlík. Trenér: Václav Baďouček.

Rozhodčí: Kostourek – Marek, Rybáček