Buffalo – Arizona 5:2 (kon.) | Columbus – Florida 1:2 (1:2 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 3:4 (po pr.)
NY Islanders – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Boston 5:4 (po pr.) | Edmonton – Dallas 2:1 (po pr.)
Anaheim – San Jose 1:0 (kon.) | Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.)
Buffalo Sabres
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Arizona Coyotes
Sobota 05.12.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších utkání se budu těšit na shledanou. (03:55:40)

Trestné minuty: 6:4

Utkání je u konce a body zůstávají v Buffalu. Poslední třetina byla na góly nejbohatší. Ve 43. minutě upravil na 3:1 Evander Kane, jenže ve 47. minutě snížil Max Domi a dal utkání další zápletku. V 52. minutě zvýšil náskok Buffala Marcus Foligno, jenže o pár vteřin později se puk ocitl za Johnsonovými zády a vypadalo to na pokračování dramatu. Trenér domácích si však vzal challenge, která odhalila zákrok na gólmana, gól tedy neplatil. Z toho se už Arizona neoklepala a navíc v poslední minutě inkasovala do prázdné branky, když se dnes podruhé trefil Evander Kane. Buffalo tak zvítězilo 5:2 a pokračuje ve vlně dobrých výsledků. Naopak Arizona potřetí v řadě inkasovala pět branek.

59:35
    Domácí drží puk na hokejkách a kontrolují závěrečné okamžiky utkání.
    Evander KANE - 5:2

59:08
    Sabres právě vstřelili branku!
    Je definitivně rozhodnuto, neboť domácí vybojovali puk a EVANDER KANE jej poslal přesně do opuštěné brány. Asistence: Cody Franson, Ryan O'Reilly.

58:42
    Až teď, Smith je na střídačce.

58:10
    Arizona se nemůže vymanit z vlastního pásma, o případné power-play zatím nemůže být řeč.

57:12
    Rána Riedera přes obránce skončila na zadním mantinelu, Johnson pouze kontroloval.

56:45
    Domácí pouze posunuli puk z vlastního pásma a rychle odchází střídat.

55:27
    Domiho přihrávka na levou stranu byla zachycena, dopředu už jde Buffalo.

54:54
    Zakázané uvolnění Arizony, hra se stěhuje před Smithe.

53:45
    Individuální akcí se blýskl hostující Elliott, prokličkoval se až do útočného pásma, jeho následnou střelu ale pokryl připravený Johnson.

52:44
    Domácí se vydali do rychlého brejku, byli tam hned ve čtyřech, tvrdou ránu vyslal Bogosian, těsně ale minul Smithovu branku.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 28. Reinhart (Ristolainen, Gorges), 34. McGinn (Eichel, Colaiacovo), 43. Kane (Girgensons), 52. Foligno (Deslauriers, Legwand), 60. Kane (Franson, O'Reilly) – 15. Domi (Hanzal, Elliott), 47. Domi

Buffalo Sabres: Johnson (Ulmark) – Ristolainen, Gorges, Bogosian, Colaiacovo, Franson, McCabe – Reinhart, O'Reilly, Kane – McGinn, Eichel, Gionta – Moulson, Girgensons, Larsson – Foligno, Legwand, Deslauriers. Trenér: Dan Bylsma.
    Arizona Coyotes: Smith (Lindbäck) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Dahlbeck, Elliott, Grossman – Boedker, Hanzal, Domi – Duclair, Vermette, Rieder – Downie, Scott, Martinook – Chipchura, Gordon, Richardson. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Leggo, O'Halloran – Amell, Driscoll