Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
CSKA Moskva
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 06.01.2016, 15:30 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

Domácím se podařilo udržet hosty na uzdě a v dnešním utkání KHL zvítězili naprosto jednoznačně 4:0. Dobrý výkon podal Jeff Platt či Ilja Sorokin. Hosté nepředvedli v podstatě nic, takže odjíždí zaslouženě bez bodového přísunu. O výsledku rozhodla již první třetina, kdy domácí nastříleli tři branky zatímco hosté se nevzmohli na odpor. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (17:52:28)

59:35
    Ještě jedna střela na brankáře Murygina, se kterou si bezpečně poradil.

58:29
    Sorokin přerušuje hru, takže se bude vhazovat před jeho brankou. Zatím kryl všech pětadvacet střel, které na něho mířily.

58:01
    Puk na brankáře nahodil Stanislav Čistov, ale gólman se zaskočit nedal.

57:25
    Hosté se snaží o čestný úspěch, ale dnes jim zatím není přáno a ani přesilová hra zatím nevypadá, že by to měla změnit.

56:35
    Domácí se v oslabení málem hnali na branku, ale vše zkazila přihrávka, která nemířila na nikoho. CSKA tedy alespoň ušetřilo trochu času.

56:20
    Vyloučení na straně domácích – Dmitrij Kugryšev dostává dvě minuty za podražení.

55:47
    Petri Kontiola nedosáhnul na přihrávku z vlastního obranného pásma, takže se píská zakázané uvolnění. Poté ještě naprosto zbytečně Arťom Sergejev strčil hokejku pod nohy Kontiolovi, který kvůli tomu téměř vrazil do mantinelu, ale vylučovat se nebude.

55:13
    Hosté v plném počtu. Domácím se podařilo několik střel, ale Murygin už si další gól dát nenechal.

54:51
    Další zajímavá rána, kterou tentokrát vyslal na Murygina Igor Ožiganov, ale brankářova lapačka byla na správném místě, takže stav se nemění.

54:30
    Nakonec se domácí ke střele přeci jen odhodlali, konkrétně to byl Stéphane da Costa, jenže Murygin si poradil.

54:13
    CSKA svírá svého soupeře v pásmu, ale nestřílí, takže nemůže dát branku.

53:37
    Jeff Platt při střele zlomil hokejku, následně byla hra přerušena, takže pro novou si mohl dojet poměrně v klidu.

53:13
    Přichází ještě vyloučení pro Daniila Apalkova na dvě minuty za hákování.

51:59
    Vladislav Gavrikov přihrával za branku domácích, kde ale nikoho ze svých spoluhráčů najít nemohl, protože ti se právě nacházeli na úplně jiných pozicích.

51:32
    Utkání už se spíše dohrává a ani jeden z týmů nehraje v nějakém obrovském tempu.

51:03
    Dmitrij Kugryšev střílel z levého kruhu, ale jeho rána byla zablokována.

50:28
    Vladimir Žarkov se nedokázal propracovat k vyraženému puku, takže stav zůstává stále 4:0.

49:23
    Hostující Ilja Lubuškin napravil svoji chybu, když dobruslil soupeře a k puku se dostal rychleji než oponent.

48:29
    Arťom Sergejev posílal přihrávku, která ale nikoho z domácích nenašla, takže se jí ujala obrana soupeře.

47:48
    Domácí si věří, což skvěle dokumentovala klička Nikity Zajceva v obranném pásmu.

47:18
    Murygin předvedl další dobrý zákrok, tentokrát proti Ivanu Teleginovi.

46:54
    Petri Kontiola se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, ale přišel o kotouč.

46:30
    Nikita Zajcev nahodil puk do útočného pásma, jenže se za ním nikdo nevydal. Ovšem ani Lokomotiv na tom není o mnoho lépe a nahozený puk dokonce končí zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Muryginem.

45:58
    Stéphane da Costa se na druhé straně dostal před Murygina, ale ten zavčasu vyjel proti francouzskému útočníkovi a zmenšil mu střelecký úhel.

45:31
    Až Kirill Petrov se na chvíli udržel s pukem v útoku, ale hosté nic závratného v přesilové hře vymyslet nedokázali.

44:48
    Lokomotivu se vůbec nedaří dostat se do útočného pásma.

44:15
    Michajl Junkov skvěle napadal a následně vyvezl ukořistěný kotouč do útočného pásma, čímž ušetřil trošku vteřinek.

43:45
    Domácím se ihned po vhazování podařilo vyhodit, takže Lokomotiv musí začít na vlastní polovině.

43:33
    Za sekání si půjde na dvě minuty odpočinout Ivan Telegin.

42:50
    Stéphane da Costa dostal puk na Radulova, který ale v blízkosti Murygina šanci nezužitkoval. Nutno dodat, že byl tísněn obranou.

41:49
    Staffan Kronwall nepřihrál přesně a Jaroslavl se kvůli tomu dostala pryč z útočného pásma.

41:07
    Bogdan Kiselevič se dostal pod tlak díky tomu, že se ocitnul s pukem na hokejce přímo v místě, kde ležela rozlomená hokejka, takže ho Denis Mosaljov obral o puk a Vladislav Kartajev se dostal ke střele na branku.

40:28
    Jegor Averin se na úvod třetiny dostal ke střele, se kterou ale nemohl mít Ilja Sorokin žádný problém.

40:01

Druhá třetina nám přinesla gól až v samotném závěru, když se dnes podruhé prosadil Jeff Platt. Hosté jsou celkem neškodní a těžko ještě něco s průběhem utkání udělají. Druhá přestávka skončí přibližně v 17:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22
    Ještě se ke střele dostal Roman Ljubimov, ale ta byla hodně nepřesná a na branku v podstatě ani neletěla.
    Jeff PLATT - 4:0

38:52
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Na závěr třetiny se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosazuje JEFF PLATT. S tímhle Murygin těžko mohl něco udělat, když ho obrana nechala na holičkách. Asistence: Nikita Zajcev, Jan Muršak.

38:22
    Hosté posílají puk pouze na zakázané uvolnění, takže ani nemohou vystřídat.

37:51
    Sergej Andronov opět kroužil v útočném pásmu, vystřelil, ale Murygin zasáhl. Následně se Andronov dostal do konfliktu s brankou, kterou převrhnul na Murygina, ale nejedná se o nic vážného.

37:05
    Sergejn Konkov se dostal až před Sorokina, ale ten zatím stále drží čisté konto.

36:30
    Do zakončení se přihnal Junkov, ale jeho střelu brankář vyrazil mimo hrací plochu.

36:14
    Bogdan Kiselevič nahodil na branku, ale jeho nahození bylo v nouzi, takže ho lze označit za značně nepřesné.

35:29
    Ljubuškin raději odpaluje puk před útočníky CSKA do středního pásma. Jaroslavl dnes nepůsobí dojmem, že by hrála na špičce soutěže.

34:46
    Sergej Andronov pěkně vybruslil až před brankáře hostí, ale ten si s jeho zakončením dokázal poradit bez sebemenšího zaváhání.

33:58
    Muršakovi pískáno postavení mimo hru. Slovinský útočník tedy střídá.

33:10
    Čistov se v útoku snaží, seč mu síly stačí, ale přesto je to málo. Domácí zatím kontrolují průběh druhé třetiny.

32:49
    Dmitrij Malcev táhnul další útok, který byl zakončen střelou jen do Sorokina.

32:16
    Antti Pihlström se snažil změnit směr puku těsně před Muryginem, ale záměr se mu nepodařil.

31:52
    Averin se dostal do menšího konfliktu s Naumenkovem, ale rozhodčí je od sebe rychle rozehnali.

30:59
    CSKA se dostalo do dalšího útoku, ale střela byla značně nepřesná.

29:00
    Patrik Hersley vystřelil přesně do míst, kde se nacházel Ilja Sorokin.

28:40
    Ke střele se dostal nadvakrát Jeff Platt, ale ani jednou se mu nepodařilo zamířit dostatečně přesně.

28:09
    Střela Ilji Lubuškina proletěla skrz houštinu těl až na připraveného brankáře Sorokina.

27:35
    Daniil Apalkov ze všech sil bojoval o puk. Nakonec se Jaroslavl k puku přeci jen dostala, ale střela Jegora Averina skončila pouze v lapačce Ilji Sorokina.

26:50
    Stanislav Čistov přijel do souboje nezpevněný a po nárazu do protivníka upadl, ale zase hned vstal a pokračuje v napadání.

26:04
    Ivan Telegin se ze všech sil snažil dostat k puku, ale přes dvojici obránců se neprosadil.

25:12
    Kirill Petrov byl obtěžován soupeři, ale přesto se puk dostal na Sergeje Andronova, který s pukem projel až před brankáře a vystřelil. Gólman se však zaskočit nenechal.

24:03
    Dopředu se opět vydávají hráči CSKA v čele s Muršakem, ale Lokomotiv se nenechává zatlačit do vlastního pásma.

23:10
    Averin přihrál na Hersleyho, který vypálil od modré, ale brankář Sorokin puk vyrazil.

21:56
    Domácím se podařilo vyhodit a vystřídat, takže se mohou bránit hezky zčerstva.

21:25
    Další vyloučení domácích, tentokrát za podražení odjíždí na trestnou lavici Arťom Sergejev za faul na Kirilla Kapustina.

20:20
    Lokomotiv začal druhou třetinu velice aktivně a hned se dostal do zajímavé příležitosti, jenže poloodkrytá branka trefena nebyla.

20:01

V první třetině jsme měli možnost vidět překvapivě jednostranný vývoj utkání, když CSKA nastřílelo tři branky a poměrně zaslouženě nad svým dnešním soupeřem vede. Kromě toho bylo k vidění i několik konfliktů mezi hráči, takže se jistě máme na co těšit. Další třetina začne přibližně v 16:25.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:21
    Závěr třetiny se hraje hodně hekticky a puk létá z hokejky na hokejku. Žádné velké šance se však nekonají.

17:37
    Na trestnou lavici usedají Vladimir Žarkov a Daniil Apalkov za vzájemný konflikt.

16:38
    Z úhlu střílel Loktionov, ale Sorokina nezaskočil. Christov se pak před brankou lehce pošťuchoval s Vorobjovem.

16:03
    Emoce planou před brankou domácích, kde se snažil dotírat Vladislav Gavrikov, což se samozřejmě vůbec nelíbilo obraně domácích v čele s Bogdanem Kiselevičem.

15:17
    S pukem se snažil něco vymyslet Petri Kontiola, ale nakonec se k puku dostali domácí a vyhodili ho, takže mohou vystřídat.

14:52
    Hosté zamkli soupeře v jeho obranném pásmu a přihrávali si. Následovala rána od modré, která ale přesná nebyla a puk vyletěl mimo hrací plochu. Vzazovat se bude před Sorokinem.

14:29
    Dvě minuty si odpyká Michajl Naumenkov za držení.
    Dmitrij KUGRYŠEV - 3:0

14:10
    Hosté jsou zatím naprosto neškodní. DMITRIJ KUGRYŠEV dostal perfektní přihrávku mezi kruhy od Radulova, zamířil a nedal Muryginovi žádnou šanci. Asistence:

13:01
    Střela Ilji Gorochova byla poměrně nepřesná, takže Sorokin ani nemusel zasahovat.

12:27
    Puk je nyní v obležení spousty hráčů, což není to, co by si hosté při přesilové hře přáli.

11:35
    Ilja Sorokin bezpečně zachytil střelu a přerušil hru, takže domácí si trochu odpočinou.

11:01
    Tentokrát je vyloučen domácí kapitán Radulov za hru vysokou holí, když si vyšlápl na hostujícího hráče u střídaček.

10:21
    Hosté v plném počtu. V oslabení inkasovali jednu branku, přeci jen dvě minuty proti přesilové hře CSKA byly hodně krušné.
    Jeff PLATT - 2:0

09:39
    Dvojnásobná přesilovka využita, trefil se JEFF PLATT, který tečoval střelu da Costy. Asistence: Stéphane da Costa, Nikita Zajcev.

09:18
    Lokomotivu se podařilo dostat kotouč do středního pásma, takže CSKA musí hledat cestu, kudy k brance.

08:21
    Ljubuškin je také vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí, takže CSKA si zahraje dlouhou přesilovku 5 na 3.

08:21
    Stanislav Čistov podrazil Jeffa Platta, za což si půjde sednout na trestnou lavici.

08:08
    Murygin si pohlídal vyjetí jednoho z domácích hráčů zpoza branky a pokryl střelu.

07:40
    Junkov sice vyhrál vhazování, ale CSKA rychle přišlo o puk, čehož hosté využili ke střele od modré. Ta ale nebyla přesná a v brance neskončila.

07:18
    Telegin posílal těžkou přihrávku na obsazeného spoluhráče, ale nakonec vše proběhlo bez problémů pro moskevský celek.

07:13
    CSKA se nyní nedaří dostat přes střední pásmo a nyní vyhodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění, takže bude následovat vhazování před Sorokinem.

06:14
    Za pukem se hnal Jegor Averin, ale byl zavčasu zastaven, takže nemohl kvalitně zamířit.

06:03
    Muršakovi se nepodařilo prostrčit puk na Platta.

05:36
    Rozehrávky se za vlastní brankou ujal Čistov, přihrál na kolegu z obrany, který ovšem zahrál na zakázané uvolnění, když se snažil uvolnit jednoho z útočníků.

04:49
    Do akce se konečně více dostává i Lokomotiv, nicméně ani jejich akce nekončí úspěchem. Obrana CSKA soupeře zatlačila a nenechala ho dokonce ani vystřelit.

03:44
    Domácí se opět usadili v útočném pásmu a prosadit se za brankou pokouší Vladimir Žarkov, ale obrana mu nedopřeje chvíli klidu.
    Anti PIHLSTRÖM - 1:0

02:32
    Rozhodčí se vrátili k situaci, kterou nejprve vyhodnotili jako nególovou, ale po prověření videa zjistili, že ANTTI PIHLSTRÖM se trefil od modré přesně. Asistence: Michajl Naumenkov.

01:58
    Murygina prověřil střelou Sergejev, ale brankář si počíná celkem jistě a nenechal se zaskočit.

00:12
    V první velké šanci se ocitnuli domácí, ale brankář Murygin byl pozorný.

00:01

Hokejisté vyjíždějí na hrací plochu, za malou chvilku zazní hymna a poté už bude moci zápas odstartovat.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev, Naumenkov, Kiselevič, Ožiganov, Panin, Sergejev, Vorobjov – Platt, Muršak, Radulov – Andronov, Kugryšev, Petrov – Telegin, Korotkov, Žarkov – Ljubimov, Junkov, Pihlström, Da Costa

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall, Grigorjev, Gorochov, Gavrikov, Ljubuškin, Pašnin – Averin, Apalkov, Kontiola – Konkov, Sigarjov, Kapustin – Mosaljov, Galimov, Kartajev – Ilenko, Čistov, Malcev, Loktionov

Rozhodčí: Kiseljov, Olenin – Gorděnko, Sysujev.

CSKA Moskva

Domácí tým na tom také není vůbec špatně a v 45 utkáních dokázal získat 93 bodů za 28 výher, 3 vyhraná prodloužení a stejný počet prohraných prodloužení. V domácích kláních se CSKA celkem vede a patří k top týmům konference. Ovšem je nutno dodat, že v posledních dvou domácích utkáních odešlo CSKA poraženo. Dvakrát shodně prohrálo 1:2 v utkáních s Ladou Togliatti a Soči.

Hosté z Jaroslavli dominují Západní konferenci, když ve 47 zápasech zvládli posbírat hned 97 bodů za 29 výher, 4 výhry po prodloužení a 2 prohraná prodloužení. Jaroslavl má výbornou formu a zvítězila v řadě posledních utkání. Ve venkovních zápasech není Jaroslavl natolik dominantní, ale přesto je jedním z nejlepších celků v soutěži.

Další zápas Kontinentální hokejové ligy obstará CSKA Moskva s Lokomotivem Jaroslavl. Oba celky se nachází na špici tabulky Západní konference, takže se máme na co těšit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 3. Pihlström (Naumenkov), 10. Platt (da Costa, Zajcev), 15. Kugryšev (Radulov), 39. Platt (Zajcev, Muršak)

Rozhodčí: Kiseljov, Olenin – Gorděnko, Sysujev