Vladivostok – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Ufa 5:4 (po pr.) | Novokuzněck – Čeljabinsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Nižněkamsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Soči 3:2 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Kazaň 3:2 (3:1 po s.n.)
Viťaz – Petrohrad 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 4:0 (kon.) | HC Slovan – Jokerit 4:2 (kon.)
Minsk – Toljatti 2:3 (2:3 po s.n.) | Riga – Záhřeb 2:5 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Středa 06.01.2016, 08:00 • Fetisov hall • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 5550 diváků se s vámi loučím a přeji hezký den! (10:26:00)

Je dobojováno! Třetí třetina se prakticky pouze dohrávala, Vladivostočtí se soustředili výhradně na bránění svého těsného náskoku, to se jim ale dařilo znamenitě. Magnitogorsk si za celý zápas nevypracoval snad jedinou opravdu stoprocentní šanci a zcela po zásluze si z Fetisov hall body neodveze.

59:46
    Touš je za Košečkinovou svatyní, nyní už je jasné, že Admiral zvítězí a ještě k tomu s nulou!

58:57
    Nic tomu nenasvědčuje, domácí v poklidu kombinují ve středním pásmu a svého favorizovaného soupeře ani nepouštějí k puku.

57:43
    To už neplatí, Lee je na ledě. Hosté to budou mít hodně těžké, dokážou vstřelit dva góly během dvou minut?

57:17
    Hráči potrestaní za hrubost už jsou zpět na ledě, Admiral ale dál hraje přesilovou hru.

56:39
    Hosté se osvobozují, Admiralu se v této početní výhodě zatím příliš nedaří. Domácí už toho moc nevymýšlejí...

55:43
    Ta bude dokonce dvojnásobná, Chris Lee (MET) se totiž nechal vyloučit za vysokou hůl!

55:17
    Na ledě se strhla hromadná šarvátka. Dvouminutové tresty za hrubost vyfasovali Vladislav Kaletnik (MET), Denis Platonov (MET) a Michail Fisenko (VLD). Admiral si tak zahraje přesilovku!

54:28
    Osalovi střela nevyšla, puk je v ochranné síti a následovat bude další buly před Igorem Bobkovem.

53:34
    Antipin napřáhl na vrcholu levého kruhu a ačkoliv Bobkov zaškobrtl, nakonec zuby-nehty vytěsnil puk do bezpečí.

52:53
    Dmitrij Lugin nic nevymýšlel a po mantinelu poslal touš do útočného pásma, Admiral se už nikam nežene.

51:56
    Domácí už jen vyhazují puky co nejdál od vlastní svatyně, toto vyhození ale bylo příliš prudké a doletělo až na zakázané uvolnění.

50:57
    Tomáš Filippi se na pravém kruhu otočil s pukem a poté vypálil, Igor Bobkov však spolehlivě zasáhl.

49:59
    Ten ale skončil ještě ve středním pásmu, Admiral se dnes brání opravdu znamenitě a Bobkov je ve třetí třetině téměř bez práce.

49:23
    Gorškov v dobré šanci neměl seřízená mířidla a Magnitka už míří do protiútoku.

48:28
    Hosté ovládli lítý souboj o puk v rohu kluziště, ale následná přihrávka na rozjetého Wojteka Wolského byla příliš prudká a polsko-kanadský útočník se ke kotouči nedostal.

47:36
    Kovář pouze nahodil puk do pásma a odjel střídat, hosté to už se stahováním dvougólového manka budou mít hodně těžké.

46:45
    Bartulisův pas přišel příliš pozdě, domácí jsou v ofsajdu a před námi je komerční přestávka.

45:48
    Oskar Osala se svého strážce Bootha nezbavil a Metallurg musí vyklidit útočné pásmo.

45:00
    Z tribun se po sporném zákroku na jednoho z domácích hráčů ozývá pískot, ale Magnitka může v založené akci vesele pokračovat.

44:04
    Hra se v úvodu třetí třetiny přelévá ze strany na stranu, momentálně se pokouší útočit hráči v modrých dresech.

43:10
    Elitní lajna Vladivostoku se usadila v útočném pásmu a důrazný David Booth se probil až do zakončení, jeho pokus z mezikruží však postrádal potřebnou razanci.

42:12
    Finský hromotluk Oskar Osala na bývalého gólmana Anaheimu Bobkova nevyzrál, vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

41:37
    Geoffrey Kinrade zavezl puk z rohu do předbrankového prostoru a dezorientovaného Košečkina se pokusil překonat Gorškov, jenže nepřesně.

40:54
    Z první akce Magnitky v závěrečné dvacetiminutovce nic nebylo, hosté se ani nedostali ke střele a radši peláší vystřídat.

40:01

Druhá třetina je za námi a skončila stejným výsledkem, jako ta první. Admiral hned v jejím úvodu zvýšil svůj náskok na 2:0 opět díky Makarovovi. Poté se sice Magnitka zvedla a Igor Bobkov si na nedostatek práce stěžovat nemohl, žádnou stoprocentní šanci si ale magnitogorská skvadra zatím nevytvořila. Změní se to v závěrečné periodě? To začneme odkrývat v 9:49.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:04
    Hosté se až teď usadili v útočném pásmu. Od modré to zkusil Chris Lee, nicméně Bobkov bez problémů přerušil hru.

38:14
    S fauly se v závěru druhé třetiny doslova roztrhl pytel, na trestnou lavici usedne Fisenko (VLD) za držení.

37:15
    Nebezpečný zákrok na Podseďalova jednomu z hostujících hráčů prošel, hra plyne vesele dál.

36:27
    Metallurgu znovu nevyšel přechod do útočného pásma, hostům je odpískáno postavení mimo hru.

35:59
    S pokusem z hole ostrostřelce Sergeje Mozjakina si Bobkov poradil a domácí se posléze dokázali osvobodit.

35:13
    Magnitka si zahraje další přesilovku, Jegor Dugin (VLD) totiž už usedl na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl. David Booth (VLD) a Jaroslav Chabarov (MET) pak vyfasovali shodně dvě minuty za hrubost.

34:28
    Začíná se nám přiostřovat, hra je plná šarvátek a hraničních zákroků na obou stranách.

33:47
    Hra je ve středním pásmu přerušena a před námi je další krátká komerční přestávka.

33:14
    Metallurg toto oslabení ubránil, Platonov už je zpět na ledě a my budeme znovu sledovat hru v plném počtu hráčů na obou stranách.

32:36
    Před ležícím Košečkinem vznikl po nahození od modré čáry neskutečný závar, ale nikdo v modrém dresu nedokázal dorazit puk za záda hostujícího gólmana!

31:55
    Dnes dvougólový Makarov to opět zkoušel individuálně, ale nepochodil a hosté se následně osvobodili.

31:14
    Děnis Platonov (MET) posílá svůj tým do čtyř, provinil se zbytečným podražením.

30:12
    Tentokrát už to Vladivostockým nevyšlo, nepovedená rozehrávka domácího celku vrací hru před Igora Bobkova.

29:31
    Elitní komando Admiralu se usadilo v útočném pásmu, za Košečkinovou svatyní s kotoučem na holi míchá David Booth.

28:47
    Základní hrací doba se pomalu blíží ke své odehrané polovině. Po druhém inkasovaném gólu se Magnitka konečně zvedla, ale Igor Bobkov je stále bezchybný.

27:49
    Hosté si nepohlídali přechod do útočného pásma a je jim pískán ofsajd. Vhazovat se bude poblíž střídačky Admiralu.

26:57
    V ten samý okamžik se Kuzněcov vrátil zpět do hry, domácí tak hrají v plném počtu.

26:57
    Alexandr Sjomin vypálil z vrcholu pravého kruhu, i s tímto pokusem si však Igor Bobkov v poklidu poradil.

26:19
    Hráči Magnitky dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale chyběla tomu střelba. Od modré to vzal na sebe Chris Lee, nicméně Bobkov bez problémů zasáhl a nepustil Kováře k dorážce.

25:33
    Domácí se dokázali osvobodit a unavená čtveřice v modrých dresech už upaluje na střídačku.

24:57
    Přesilovou hru si zahraje pro změnu Metallurg, na trestnou lavici usedl Alexandr Kuzněcov (VLD) na dvě minuty za hákování.

23:51
    David Booth v pádu a z poměrně ostrého úhlu nahodil kotouč na Košečkina, který raději přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

23:19
    To už neplatí, hru ve čtyřech už totiž hosté zvládli a Těreščenko se vrátil zpět do hry.

22:33
    Vladivostočtí dál motají svým sokům hlavy v jejich obranném pásmu, Těreščenko je totiž stále na trestné lavici.
    Konstantin MAKAROV - 2:0

21:35
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Admiral přesilovku nakonec dvojnásobnou přeci jen využil a už vede o dva góly! Na konci rychlé kombinační akce domácích stál KONSTANTIN MAKAROV, jehož nahození z prakticky nulového úhlu si jeden ze zadáků Magnitky bruslí srazil do sítě! Asistence: Jonathon Blum, Oskars Bartulis.

21:26
    Střelu Ugarova Vasilij Košečkin udržel ve své náruči až do přerušení hry, dotírající Jegor Dugin se tak k dorážce nedostal.

21:19
    Magnitka půjde do tří, Sergej Těreščenko (MET) si odpyká dvě minuty za sekání.

20:47
    Hosté se dokázali osvobodit, kotouč je nyní až za Bobkovovou svatyní.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Jednoznačně lepší výkon v ní podali hráči Admiralu, kteří prakticky po celou dobu první části udržovali Košečkina v zápřahu a za svou aktivitu byli v sedmnácté minutě odměněni gólem z hole Makarova. Zvedne se Magnitka po změně stran? To se dozvíme v 8:55.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Právě Děnis Osipov (MET) nyní u mantinelu naprosto zbytečně přidržel protihráče hrajícího bez puku a vyfasoval za to dvouminutový trest.

18:50
    Icing je ale pískán i na druhé straně, nepovedená rozehrávka Osipova znamená, že se bude vhazovat v útočném pásmu Admiralu.

17:58
    Oskars Bartulis pod tlakem rozehrál jen na zakázané uvolnění, hra tak bude pokračovat i nadále před Igorem Bobkovem.

17:15
    Něco takového si hosté rozhodně nepředstavovali, Mozjakin a spol. tak zařadili vyšší rychlostní stupeň a uzamkli svého soka v jeho obranném pásmu.
    Konstantin MAKAROV - 1:0

16:36
    Domácí jsou za svou aktivitu odměněni úvodním gólem! Hráči Admiralu se dostali do rychlého protiútoku a Podšenďalov parádním křižným pasem nabil KONSTANTINU MAKAROVOVI, který z první propálil bezmocného Košečkina! Asistence: Arťom Podšenďalov.

15:24
    Magnitka se musí znovu pouze bránit, aktivně hrající domácí totiž znovu kombinují v útočném pásmu a Košečkin je na šťopkách.

14:31
    Rána Oskara Osaly z pravého kruhu se mezi tři tyče nevešla, ale hosté v akci pokračovali. Nakonec se však zmohli jen na nepříliš nebezpečné Chabarovovo nahození z rohu.

13:40
    Do další skvělé palebné pozice se přimotal David Booth, jenž se ale nedokázal zorientovat včas a Košečkin tentokrát zasahovat nemusel.

12:49
    Zemčjonokův projektil Košečkinovi vypadl z výstroje a domácí poté uzamkli svého soupeře v pásmu. K dorážce z levého kruhu se posléze dostal Dmitrij Lugin, strážce magnitogorské svatyně však v akrobatickém rozštěpu zasáhl!

11:55
    Kinrade je na ledě, domácí bez problémů udrželi bezbrankový stav i v tomto oslabení.

11:16
    A znovu. I tato přesilovka Magnitky zatím stojí leda tak za starou bačkoru.

10:34
    Hráči Admiralu se už podruhé v rozmezí necelé minuty dokázali osvobodit a upalují na střídačku.

09:55
    Geoffrey Kinrade (VLD) si půjde odsedět dvouminutový trest za podražení.

09:06
    Pozornost hostujícího gólmana nyní otestoval Alexandr Gorškov, Vladivostok je v úvodu jednoznačně aktivnějším týmem.

08:22
    Podšenďalov už je na ledě a Vasilij Košečkin pro jistotu ukryl nahození z Blumovy hole ve své lapačce až do přerušení hry.

07:52
    Domácí sbírají další cenné vteřinky v útočném pásmu, první přesilovka Metallurgu není vůbec nebezpečná.

07:04
    Kinradeovo nahození se od zadního mantinelu odrazilo do předbrankového prostoru k Sajustovovi, tomu se ale na Košečkina ve vlastním oslabení vyzrát nepodařilo!

06:22
    Arťom Podšenďalov (VLD) si půjde odpočinout za katr na dvě minuty za podražení.

05:48
    Na jeho konci stál zakončující Jonathon Blum, jehož projektil však skončil přímo v Košečkinově náruči. Gólman Magnitky pro jistotu přerušil hru.

05:13
    Děnis Zaripov vjel jako velká voda do útočného pásma a vypálil z pravého kruhu, Bobkov však byl ve správný čas na správném místě a Vladivostočtí už zakládají protiútok.

04:49
    Sudí odpískali vysokou hůl jednomu z domácích hráčů, hra se tak přestěhuje do středního pásma.

04:00
    Už tomu je tak, Roman Kosov právě skáče zpět do akce. Košečkin se v tomto oslabení příliš nezapotil...

03:35
    Hra je přerušena, kotouč se totiž ocitl v ochranné síti. To už se Kosovův trest rychle chýlí ke svému konci.

02:59
    Metallurg se dokázal už podruhé v krátkém časovém sledu osvobodit, černá pryž je nyní u rozehrávajícího domácího brankáře Bobkova.

02:37
    Andrej Koněv tvrdě vypálil od modré, jeho rána však proletěla o pár decimetrů vedle levé tyče Košečkinovy svatyně.

02:00
    Admiral si zahraje přesilovku, Roman Kosov (MET) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

01:22
    Domácí se v úvodu utkání snaží hrát aktivně, ale Magnitka je na to dobře připravená a skvěle se brání.

00:43
    Rozehrávka adresovaná Jegoru Duginovi skončila až na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Igorem Bobkovem.

00:01

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Blum, Bartulis, Kinrade, Zemčjonok, Koněv, Lisov – Booth, Ugarov, Dugin – Fisenko, Lugin, Gorškov – Makarov, Podšenďakov, Kuzněcov – Mamin, Alševskij, Jakovlev – Sajustov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Lee, Osipov, Antipin, Batyršin, Těreščenko, Chabarov, Bereglazov, Medveděv – Wolski, Mozjakin, Kovář – Zaripov, Sjomin, Filippi – Timkin, Platonov, Osala – Kaletnik, Železkov, Kosov.

Rozhodčí: Gofman, Gamalej – Medveděv, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemné středeční ráno všem fanouškům a fanynkám hokeje! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu celkem jedenáct utkání. My se společně zaměříme na souboj Admiralu Vladivostok s Metallurgem Magnitogorsk. Úvodní vhazování je naplánováno v Fetisov Hall v 8:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Vojtěch Balon.

ADMIRAL VLADIVOSTOK
    Admiralu se podařilo v letní pauze ideální doplnit tým a zatím se mu v právě probíhající sezóně vede nad očekávání dobře. Klub z přístavního města se nachází na pátém místě tabulky Východní konference a na svém kontě má 77 bodů! Admiral tak míří za účastí ve vyřazovací části, nicméně k té ještě vede dlouhá cesta!

Admiral zažil velmi úspěšný západní trip, ve kterém prohrál pouze na ledě Jaroslavle 0:3. Svůj trip zakončil Vladivstok výhrou 3:2 na ledě Kazaně, a v následujícím zápase zvládl i střetnutí s Ladou Togliatti, kterou porazil v poměru 5:1! V posledním zápase se již Vladivostok představil v domácím prostředí, kde se střetnul s Ufou. Hosté do utkání vstoupili parádně a třetí třetinu ovládli rozdílem tří branek. Admiral se již na obrat nezmohl, a prohrál 2:4!

METALLURG MAGNITOGORSK
    To Metallurg do letošní sezóně neodstartoval zrovna ideálně, a v průběhu sezóny muselo dojít ke změně trenéra! Po příchodu trenéra Vorobjova se Magnitogorsk zvedl, a již podává výkony, na které jsme byli zvyklí v loňské sezóně. Momentálně se nachází na druhé příčce tabulky východní konference se ziskem 77 bodů. Ve své divizi se však Magnitogorsk nachází na první pozici za Kazaní!

Metallurg sehrál hned několik utkání v domácí hale. V té se Magnitogorsku převážně dařilo, a zejména výhry 2:1 nad moskevským Dynamem domácí fanoušky potěšila. V posledním utkání se Magnitogorsk představil na hřišti Amuru Chabarovsk. O zisku tří bodů rozhodl nakonec jedinou branku utkání Chris Lee, a Magnitogorsk zahájil svůj trip výhrou! Naváže na zisk tří bodů i dnes?