Trenčín – Piešťany 2:1 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Poprad – Martin 5:1 (kon.)
Žilina – Nitra 6:3 (kon.) | Skalica – Košice 3:5 (kon.)
HK Skalica
3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
HC Košice
sk Středa 06.01.2016, 18:00 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemné neskoršie popoludnie vážení športoví priatelia.Vítam Vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu ďalšieho kola pri pokračovaní našej najvyššej hokejovej súťaže. Dnes si priblížime zápas medzi domácou Skalicou a hosťujúcimi Košicami.

Domáci hokejisti extraligovú tabuľku istia z poslednej pozície. Skalicu v posledných dvoch zápasoch preverili dvaja ťažký súperi. Prvým bola nepríjemná Banská Bystrica, ktorá porazila Skalicu na ich vlastnom ľade vysoko a jednoznačne 2:7. Druhým súperom zeleno-bielych bola pred skvelým publikom hnaná Nitra. Záhoráci ani v tomto dueli nebodovali po tom, čo inkasovali prehru 5:2. Košice sa nezadržateľne približujú k prvému miestu v tabuľke. Na lídra našej ligy (Nitru) strácajú len dva body, čiže sa nám to ešte môže všetko poriadne zamotať. Košice sa v poslednom zápase stretli s Trenčínom. Zápas uchytili hostia, no domáci dokázali stav zápasu vyrovnať na 2:2 a Bicekov nájazd zaistil triumf domácim nad Trenčínom.

Dnes je favorit jasný, no Skalica je doma veľmi nepríjemná, ale vzdorovať Košiciam bude dosť ťažké. Dúfame, že budeme svedkami kvalitného hokeja!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Ševela – Novák, Barák – Reichel, Opálek – Horváth, Jankovič – Zukal – Mickevics, Brendl, Pašek – Studenič, Školiak, Markulinec – Bezúch, Zálešák, Korytko – Trenčan, Lantoš

HC Košice: Halász – Deyl, Cebák – Mikuš, Dudáš – Šedivý, Pavuk – Šoltés, Macejko – Bartánus, Suja, Bicek – Bartoš, Jenčík, Lelkeš – Hrnka, Češík, Boltun – Bortňák, Chovan, Hričina

Rozhodca: Fridrich, Baluška – Kacej, Stanzel.

Ešte raz pekný podvečer zo Skalice. Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche. Čaká nás ešte hymna a môžme ísť na úvodné buly.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:11
    Skalica vyhrala úvodné vhadzovanie dnešného stretnutia. Prvá akcia domácich ale Halásza nijako vážne neohrozila.

01:38
    Máme tu prvú početnú výhodu. Šedivý inkasuje dve minúty za držanie.

02:32
    Domácim sa nedarí dostať sa do útočného pásma. Cebák s pokojom vyhadzuje puk až za domáceho gólmana.

03:40
    Halásza už vidíme na ľadovej ploche. Domácim táto presilovka vôbec nevyšla.

04:28
    Košice dali gól!
    Skalica spravila hrubú chybu v obrane a TOMÁŠ HRNKA otvára skóre dnešného zápasu. Ševela sa snažil ešte puk vypichnúť z Hrnkovej hokejky, no márne. Asistoval Boltun.
    HRNKA - 0:1

06:47
    Hlavný rozhodca bude vylučovať aj na domácej strane. Matúš Trenčan dostáva dve minúty za hrubosť.

07:05
    Hostia už usadení v útočnom pásme a roztáčajú typickú presilovkový kolotoč. Ševela sa teda určite poriadne zapotí.

08:44
    Košice hrali úplne v pokoji túto početnú výhodu. Pred Ševelom clonili dvaja hosťujúci hráči, čo sa podarilo využiť RADKOVI DEYLOVI, ktorý od modrej zvyšuje na 0:2. Asistencie si pripisujú Bicek a Bartánus.
    DEYL - 0:2

10:42
    Lelkeš spolu s Mikušom sa snažili o rýchlu útočnú akciu, no trocha si pri nej nerozumeli. Čiarový rozhodca píska ofsajd.

11:35
    Dušan Pašek vytvoril sľubnú šancu pre Brendla, no toho dobre odstavil od puku Dudáš. Skalica prichádza o útočné pásmo.

13:22
    Trestné strieľanie pre Košice!

13:22
    Tomáš Hrnka sa postavil na nariadené trestné strieľanie. Jeho pokus ale končí na zadnom mantineli.

14:04
    Jenčík nabil Bartošovi, ktorý strelou švihom nastrelil vyrážačku domáceho gómana.

16:31
    Skalica sa teraz usadila na dlhšiu dobu v útočnom pásme, kde dobre zakombinovali Lantoš spolu s Bezúchom, no pokus o kolmú prihrávku na Zálešáka obrana Košíc dobre prečítala.

17:16
    Ani tento rýchly protiútok domácich nedopadol podľa predstáv. V 1. tretine sa im v prihrávkach absolútne nedarí. Ba naopak, zakázané uvoľnenie domácich.

18:34
    Češík to skúsil z pomerne nebezpečného uhla, no Ševela chytá puk do svojej lapačky.

19:28
    Trestné strieľanie pre Skalicu!

19:28
    Skalica dala gól!
    Najproduktívnejší hráč domácich so skúsenosťami z NHL znižuje na 1:2. Strelcom kontaktného gólu je PAVEL BRENDL.
    BRENDL - 1:2

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:42
    Úvod druhej tretiny zápasu je opatrný z oboch strán. Hrá sa prevažne v strednom pásme.

20:54
    Skalica bola veľmi málo od vyrovnania, no v tom fauloval Suja, ktorý inkasuje dve minúty za podrazenie.

21:48
    Skalica si krásne rozobrala obranu Košíc a Daniel Opálek mohol vyrovnať, no puk letel naozaj veľmi málo nad brvno Halászovej brány.

23:08
    Suja ihneď po tom, čo naskočil na ľad preveril Ševelu strelou švihom, ktorú domáci gólman s prehľadom chytil.

24:38
    Nahodený puk na zadný mantinel v útočnom pásme od Zukala sa nešťastne odrazil a MATÚŠ TRENČAN ho poslal do úplne prázdnej brány hostí. Máme vyrovnané! Asistoval mu Marek Zukal.
    TRENČAN - 2:2

26:09
    Obrovská chyba Reného Školiaka, ktorý pred Ševelom zle prihral, puk poslal na Jenčíka, ktorý nabil PETROVI BARTOŠOVI a ten krásnou strelou posiela Košice opäť do vedenia.
    BARTOŠ - 2:3

26:48
    Horváth dostáva dve minúty za držanie.

27:25
    Košice pri chuti streliť ďalší gól dusia Skalicu, ktorá sa otáča z jednej strany na druhú.

28:15
    Miroslav Zálešák preveril vo vlastnom oslabení ľahkou strelou pripraveného Halásza, ktorý chytá puk do svojej náruče.

30:12
    Lantoš to skúsil individuálne, a tak získal útočné pásmo pre domácu Skalicu. No tam ho ihneď atakujú hosťujúci hráči.

31:54
    Artus Mickevics krásnou strelou švihom ohrozil Halásza. V druhej tretine vidíme od Skalice konečne zaujímavý hokej.

32:24
    Domáci usadený v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, no chýba tam strelec, ktorý by vytvoril závar pred Halászom.

33:37
    Dnešné stretnutie sleduje 787 divákov.

34:14
    Studenič sa snažil predrať cez obranu hostí, ktorí si tento mladý talent dokázali ustrážiť.

36:22
    Hostia nahodili puk do útočného pásma, kde ho ale prebral Ivan Jankovič, ktorý ihneď vysúva Mickevicsa.

37:05
    Jenčík protestuje, no čiarový rozhodca správe píska ofsajd. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

38:03
    Za seknutie na Brendla dostáva dve minúty Peter Bartoš.

39:28
    Skalica namiesto vyrovnávacieho streleckého zásahu fauluje. Dve minúty vidí Zálešák.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:16
    Do tretej tretiny nastupujeme v netradičnom počte, a to 4 hráči na oboch stranách vzhľadom na vylúčenia.

42:22
    Jankovičova tvrdá bomba od modrej narobila Halászovi mierne problémy, no nakoniec skryl puk pod svoju lapačku.

43:11
    Hráči oboch celkov sa nikam neponáhľajú. Skalicu sa aj napriek nepriaznivému stavu nerúti príliš do útoku.

44:10
    V tomto momente môžme vidieť kopec súbojov o puk pri zadných mantineloch. Obe mužstvá hrajú viac na zabezpečenú obranu.

44:29
    Na tresnú lavicu putuje kapitán domácich Ján Novák, ktorý dostáva dve minúty za seknutie.

45:44
    Bicek nastrelil puk na domácu bránu pred ktorou krásne tečoval puk JAKUB SUJA. Asistencie Bicek.
    SUJA - 2:4

Dlhé diskusie a nepekné slová na adresu rozhodcov, ktorí vedú dnešné stretnutie. Domáci sa na čele so Ševelom rozčuľujú a žiadajú si neuznanie gólu po tom, čo bol domáci gólman tesne pred inkasovaným gólom nepríjemne nastrelený do svojej masky.

47:05
    Zálešák hľadal spoza Barošovej brány Brendla a Školiaka, no Bartánus zachytil puk a poslal ho do bezpečia.

48:26
    Faul na Opáleka bol jasne vidieť, a tak dve minúty za držanie dostáva Suja.

49:21
    Na ľade je Zálešákova presilovková formácia, ktorá si ale na dotyk s pukom musí ešte počkať, keďže Deyl vyhadzuje puk až za Ševelovu bránu.

50:26
    Košice sú už v plnom počte a Suja sa ihneď zapájal do hry, no rýchlo sa vracajúci Reichel situácia za päť 12 zachránil.

51:37
    Domácim sa komplikuje situácia na prípadný obrat zápasu. Pavel Brendl vidí dve minúty za seknutie.

52:05
    Hostia už vo svojom typickom rozostavení, Bartánusova a Bicekova dorážka ale za Ševela neprešla.

53:22
    Peter Bartoš vidí dve minúty za hákovanie. Hrá sa 4 proti 4.

54:40
    Hostia sa zatiaľ veľmi dobre bránia a do ničoho vážnejšieho Skalicu nepúšťajú. Domáci si musí ísť po puk opäť až do vlastného obraného pásma.

55:23
    Hostia v plnom počte. Peter Bartoš ihneď po naskočení na ľadovú plochu ohrozuje dnes najviac zamestnaného muža Ševelu.

56:04
    Polata vysúva Mickevicsa, ktorý nahadzuje puk do útočného pásma, kde ho pre istotu skryl pod lapačku prichystaný Halász.

57:12
    Hrá sa nám rýchli hokej, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no o niečo vážnejšie akcie si tvoria hokejisti zo Skalice aj keď stav hovorí o opaku.

58:11
    Miroslav Zálešák krásnou a presnou zadovkou našiel voľného BARÁKA, ktorý doslova prepálil zaskočeného Halásza. Asistencie Korytko a Novák.
    BARÁK - 3:4

58:27
    Hlavný tréner domácich pán Roman Šimíček si berie oddychový čas. Uvidíme, či to skúsia domáci v šestici.

58:46
    Novák nedokázal udržať útočné pásmo a kapitán Košíc Marek BARTÁNUS zvyšuje na 3:5.
    BARTÁNUS - 3:5

59:24
    Plynú nám posledné sekundy dnešného stretnutia, ktoré sa už v podstate len dohráva. Sympatický výkon poslednej Skalice s druhými Košicami domácim na 3 body nestačil.

S konštatovaním, že Košice zvíťazili v zaujímavom zápase nad domácou Skalicou 3:5, sa s vami lúčime a prajeme príjemný zvyšok dňa. Ďakujeme za pozornosť, zostaňte s nami pri ďalších stretnutiach. (20:19:25)

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 20. Brendl (TS), 25. Trenčan (Zukal), 59. Barák (Korytko, J. Novák) – 5. Hrnka (Boltun, Cebák), 9. Deyl (Bicek, Bartánus), 27. Bartoš (Jenčík, Lelkeš), 46. Suja (Bicek), 59. Bartánus (Bicek, Suja)

HK Skalica: Ševela – Novák, Barák – Reichel, Opálek – Horváth, Jankovič – Zukal – Mickevics, Brendl, Pašek – Studenič, Školiak, Markulinec – Bezúch, Zálešák, Korytko – Trenčan, Lantoš

Rozhodčí: Fridrich, Baluška – Kacej, Stanzel