Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Středa 13.01.2016, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Je konec! Ak Bars Kazaň nezvládl v domácím prostředí roli favorita, a s Avomobilistem Jekatěrinburg prohrála 1:2!

První třetinu dnešního duelu zvládla domácí Kazaň, který se dostala do vedení v sedmé minutě zásluhou Dmitrije Archipova! Následně měl Avtomobilist k dispozici přesilovou hru, kterou však využít nedokázal!

Ve druhé třetině předvedl Jekatěrinburg zlepšený výkon, a po dvou rychlých brankách Vitalije Popova a Ondřeje Romana dokázal otočit skóre! Ve druhé polovině třetiny byla sice aktivnější domácí Kazaň, té se však nepovedlo skóre srovnat!

Ve třetí třetině byla jednoznačně lepší Kazaň, která se pokoušela srovnat, nicméně výborný výkon podal Ustinskij, a Jekatěrinburg své vedení už udržel!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Ondřej Roman (JEK) – 1+0, 1 střela, TOI – 15:42
    Petr Koukal (JEK) – 0+0, žádná střela, TOI – 17:02

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (19:10:49)

59:49
    Další vyhození, to už pro hosty vypadá hodně dobře!

59:23
    Avtomobilist dokázal dostat kotouč do pásma svého soupeře, a ušetřil další vteřinky!

58:56
    Sjögren nahodil kotouč na branku, kde se pokoušel dorážet Azevedo, a Mirnov. Hostující celek však situaci zvládl!

58:41
    Garipov je již na střídačce, a Kazaň to zkouší v šesti!

58:21
    Útočná trojice Jekatěrinburgu skvěle napadala v útočném pásmu, a ušetřila cenné vteřinky!

57:58
    Dvě minuty před koncem nahodil kotouč na hostujícího brankáře Andrej Ivanov, který vybojoval vhazování v útočném pásmu.

57:33
    Teď nepřesnou rozehrávku vystihl Jegor Žuravljov, který nabruslil za červenou čáru, a nahodil kotouč na branku Garipova.

57:07
    Kazani čas nebezpečně rychle utíká, a domácí se stále nemohou usadit v útočném pásmu!

56:21
    Domácím se však teď kombinace příliš nedaří, a po další nepřesnosti ve hře Barsu je odpískán ofsajd!

55:48
    Avtomobilist je i nadále pod velkým tlakem domácího celku. Tentokrát se však Kazani nevydařila rozehrávka, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

55:13
    Další z domácích útoků táhl středem hřiště Igor Mirnov, jehož nahození však za brankou zachytil Kivistö, a následně kotouč vyhodil do středního pásma.

53:59
    Domácí celek se opět usadil v útočném pásmu, a celou kombinaci zakončil Nikolaj Bělov, jehož ránu však hráči Avtomobilistu poslali do ochranné sítě!

53:36
    Kazaň se i nadále pokouší o vyrovnání, nicméně to se ji stále nedaří, a čas běží!

52:41
    Po delší době se dostal do útoku hostující Avtomobilist, který se dokázal na malou chvíli udržet v útočném pásmu. Do zakončení se však hosté nedostali.

51:56
    Tentokrát se dostal do zakončení Matthias Sjögren, který se uvolnil v pravém rohu, a zkoušel překvapit Ustinského. Jeho ránu však ruský brankář vyrazil!

51:09
    Domácí celek opět skvěle napadal v útočném pásmu, a Avtomobilist má velké problémy při rozehrávce!

50:29
    Za branku zatáhl kotouč Möller, který následnou přihrávkou našel volného Svitova. Ránu ruského útočníka z mezikruží však dokázala obrana Avtomobilistu zablokovat!

49:36
    Kazaň tak nevyužila velmi dobrou příležitost na vyrovnání, a Arťjom Garejev je již zpět na ledě. Domácí celek je však nadále aktivní!

49:01
    Kazaň nadále kombinovala v útočném pásmu, a ke střele se dostal až Albert Jarullin. Ruský bek byl však pod tlakem Popova, a jeho rána nebyla přesná.

48:21
    Avtomobilist ve vlastním pásmu skvěle napadal, a málme vyhodil kotouč. Na modré to však stihnul Albert Jarullin!

47:52
    Domácím se zatím přesilová hra velmi dařila, a nebezpečnou ránu vyslal od modré Mirnov. Jeho pokus však výborný Ustinskij dokázal vyrazit.

47:06
    Domácí celek si zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Arťjom Garejev, který v rohu kluziště zasáhl vysokou holí Mirnova!

46:55
    Avtomobilist teď skvěle bránil střední pásmo, a domácím nevyšla rozehrávka. Kotouč skončil na zakázaném uvolnění, a hra se stěhuje před Garipova!

46:26
    Domácí celek pokračuje v aktivním výkonu, a pokouší se vyrovnat. Od modré čáry to tentokrát zkoušel Dmitrij Obuchov, nicméně jeho pokus mířil mimo.

45:38
    Kazaň se opět dokázala usadit v útočném pásmu, a ostrou ránu od modré vyslal Albert Jarullin. Jeho střelu však dokázala obrana Avtomobilistu zablokovat.

44:19
    Na druhé straně kluziště zakončoval před hostujícím brankářem Oscar Möller, jehož střelu však dokázal vyrazit Ustinskij!

43:35
    Kazani se však nedařilo v útočném pásmu, a do protiútoku se dostal Anatolij Golyšev, který dostal krásnou přihrávku na pravou stranu. Jeho následnou střelu však dokázala vyrazit Garipov!

42:44
    Kazaň se po neúspěšné rozehrávce Avtomobilistu dostala za brankou ke kotouči, jmenovitě Sidorov. Ruský obránce vyčkává na dostřídání svých spoluhráčů.

42:09
    Avtomobilist však pokračuje ve velmi dobrém výkonu, a drží svého soupeře ve středním pásmu!

40:37
    Hned na začátku třetí třetiny měl obrovskou šanci domácí Nikolaj Bělov, ke kterému se odrazil kotouč před hostujícím brankářem, nicméně jeho rána mířila nad branku!

40:01

Poslední třetina začne přibližně v 18:38!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Lukojanov operoval s kotoučem za brankou, a následnou přihrávkou hledal volného Mirnova, ten však najel do jiného prostoru, a kotouč skončil ve středním pásmu.

39:14
    V závěru druhé třetiny se po levé straně protáhl domácí Matthias Sjörgen, který následně hledal Lukojanova, ten však na kotouč nedosáhl!

38:50
    Na modrou dostal přihrávku obránce Jakov Rylov, který neváhal, a vyslal tvrdou střelu. Jeho ránu však dokázal Ustinskij vyrazit!

38:18
    Domácím se však tentokrát nepovedl přechod do útočného pásma, a Žuravljov dostal kotouč do pásma Barsu.

37:41
    Avtomobilist je v závěru třetiny pasivní, a Kazaň se pokouší ještě před sirénou srovnat!

36:50
    Andrej Čibisov se však za doprovodu svých spoluhráčů doploužil na střídačku, a vypadá to, že by měl pokračovat ve hře.

36:50
    Na druhé straně se dostal do zakončení Ivanov, který střílel z pravé strany. Jeho rána však trefila Čibisova, který zůstal ostřesený ležet na ledě.

36:23
    Ani tentokrát se hostům rozehrávka příliš nepovedla, a kotouč tentokrát mířil přímo na branku Garipova. Ruský brankář raději přerušil hru, a bude se vhazovat v pásmu Barsu!

35:57
    Ondřej Roman dostal na útočnou modrou dlouho příhrávku od Megalinského, kterou však nedokázal zpracovat, a o kotouč přišel.

34:26
    Obrovskou šanci domácího celku měl teď Andrej Čibisov, který dostal přihrávku před branku od Sjörgena. Ruského útočníka však vychytal výborným zákrokem Ustinskij!

34:12
    Domácím se teď vůbec nevydařil přechod přes modrou čáru, a pozorný čárový odpískal ofsajd!

33:54
    Kazaň velmi rychle přešla přes střední pásmo, a ke střele se dostal Oscar Möller. Jeho ránu však dokázal lapit Ustinskij!

33:23
    Po delší době se dopředu podíval také Avtomobilist. Po pravé straně najel do pásma Eero Elo, finský útočník však branku Garipova minul.

32:57
    Domácí celek se nadále dokázal udržet v útočném pásmu, a od modré to zkoušel Sidorov. Jeho ránu však Ustinskij opět pokryl!

32:11
    Kazaň opět převzala iniciativu v dnešním utkání, a je velmi aktivní v útočném pásmu. Výborného Ustinského však zatím překonat nedokázala.

29:43
    Kazaň pokračovala v tlaku v útočném pásmu, a další dvě rány dokázal vyprodukovat Michail Sidorov. Ustinskij však v obou případech zasáhl!

29:15
    Domácí Kazaň se konečně dokázala usadit v útočném pásmu, a vytvořila si tlak! Sidorovu ránu od modré tečoval Gluchov, nicméně Ustinskij dokázal zasáhnout!

28:39
    Na druhé straně kluziště se do kotouče opřel Jakov Rylov, ježož dělovka však mířila mimo branku!

28:06
    Hráči Avtomobilistu opět skvěle napadali v útočném pásmu, a dostali se ke kotouči. Následný přechod do útočného pásma však nebyl ideální!

27:21
    Igor Mirnov se dostal ke kotouči na vlastní modré, a pospíchal do útoku. Jeho následný postup však zastavil Kivistö!

26:31
    Kazaň se lehce probrala po nepovedeném vstupu do druhé třetiny, nicméně aktivní Avtomobilist svého soupeře stále nepouští moc do hry!
    Ondřej ROMAN - 1:2

25:26
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Přesně po minutě hry se Avtomobilist dostává do vedení! V rohu kluziště operoval s kotoučem Alexejev, který našel mezi kruhy volného ONDŘEJE ROMANA. Jeho přesnou střelu nedokázal Garipov vyrazit, a kotouč skončil v síti! Asistence: Andrej Alexejev.

25:08
    Avtomobilist je nadále aktivní, a hnal se do dalšího útoku. Mezi kruhy dostal přihrávku Alexejev, tomu však nesedlo zakočnení!
    Vitalij POPOV - 1:1

24:26
    Avtomobilist vstoupil do druhé třetiny aktivněji, a zaslouženě srovnává! Před Garipovem dorážel střelu Megalinského Kirill Polozov, nicméně kotouč za ruského brankáře nedostal. To dokázal až VITALIJ POPOV, který srovnává na 1:1! Asistence: Kirill Polozov, Tommi Kivistö.

23:13
    Obuchov teď chyboval za vlastní brankou, když nedokázal udržet kotouč před napadajícím Elem, a o puk přišel. Finský útočník hledal před brankou Koukala, nicméně přihrávka nebyla přesná.

20:01

Před druhou třetinou tak domácí vedou rozdílem jedné branky! Druhá třetina začne přibližně v 17:50!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:06
    V samotném závěru třetiny se dostal ke střele domácí Čibisov, jehož rána z levé straně však neměla gólové parametry!

18:46
    Kazaň se pokoušel protlačit do útočného pásma po levé straně, nicméně průnik Möllera zastavil dobře bránící Žuravljov.

18:08
    Krásnou přihrávku před branku dostal právě Dmitrij Obuchov od Malychina. Ruský útočník však branku Ustinského přestřelil, neboť měl na zakončení opravdu málo času!

16:59
    Kazaň zvládla své úvodní oslabení vcelku dobře, a obrana Barsu zafungovala na jedničku. Dmitrij Obuchov se již opět prohání po ledě!

16:33
    V závěru přesilové hry ještě posílal před branku kotouč Megalinskij, který hledal Ondřeje Romana. Český útočník byl však obsazený!

15:41
    Teď už se však Avtomobilist dokázal usadit v útočném pásmu, a na konci celé kombinace byla střela Žuravljova. Jeho ránu však Garipov vyrazit, a Bars se osvobozuje!

15:11
    Hned na začátku přesilové hry se dostal domácí celek ke kotouči, a jmenovitě Andrej Ivanov vyhazuje k brance Ustinského!

14:46
    Čistě už si však nepočínal Dmitrij Obuchov, který v útočném pásmu hákoval Vitalije Popova, a Jekatěrinburg bude mít k dispozici úvodní přesilovou hru!

14:23
    Eero Elo se po přihrávce od Petra Koukala pokoušel projít do útočného pásma. Na finského útočníka si však počkal obránce Ivanov, který ho čistým zákrokem zastavil.

13:31
    Tentokrát do útočného pásma nabruslil domácí Arťjom Lukojanov, který měl před sebou Megalinského, a tak vypálil. Jeho ránu však dokázal brankář Avtomobilistu vyrazit!

13:03
    Kazaň zatím diktuje tempo dnešního utkání, a svého soupeře zatím příliš do hry nepouští.

12:11
    V závěru přesilové hry ještě vypálil domácí obránce Ryan Wilson, jehož dělovka však mířila mimo!

11:44
    Avtomobilist teď však výborně napadal, a dokázal se dostat ke kotouči, a následně ho také vyhodit.

11:27
    Domácím přesilovka zatím vychází, a svého soupeře nepustili z pásma ven. Až po polovině přesilové hry však vyslal úvodní střelu Azevedo, jehož pokus navíc Ustinskij dokázal lapit.

10:23
    No jo, jenže Alexej Michnov o kotouč přišel, a následně podrazil Gluchova. Kazaň si tak zahraje přesilovou hru!

10:13
    Fjodor Malychin nahodil ze středního pásma kotouč za branku domácích, nicméně u kotouče byl první obránce Michnov.

09:37
    Albert Jarullin tentokrát chyboval při rozehrávce, a do zajímavé šance se hnal Garejev. Ruský obránce však svou chybu dokázal napravit!

08:55
    Aktivní Dmitrij Archipov si nabruslil do útočného pásma, a pokoušel se překonat Ustinského střelou z ostrého úhlu. Gólman Avtomobilistu však dokázal zareagovat!

07:58
    Domácí Kazaň se pokoušela přejít do útočného pásma, nicméně na modré čáře byl příliš nedočkavý Möller, a je odpískán ofsajd!

07:23
    Jekatěrinburg zatím působí lehce ospalým dojmem, a vůbec se nemůže dostat do hry.
    Dmitrij ARCHIPOV - 1:0

06:31
    Kazaň vstřelila branku!
    Favorizovaný domácí celek se dostává již na začátku první třetiny do vedení! Mezi kruhy dostal přihrávku DMITRIJ ARCHIPOV, který přesnou střelou překonal Ustinského! Asistence: Nikolaj Bělov, Alexander Svitov.

05:09
    Ondřej Roman nahodil kotouč do útočného pásma, kam si najel Petr Koukal. Český útočník však prohrál souboj s Gluchovem, a u kotouče jsou domácí.

04:01
    Ze středního pásma vystřelil domácí Wilson, který však mířil pouze do připraveného Ustinského!

02:36
    Domácím se teď vůbec nepodařil přechod do útočného pásma, a u kotouče jsou hosté.

01:31
    Avtomobilist se dokázal usadit v útočném pásmu, a nebezpečnou ránu od modré vyslal obránce Kivistö. Ránu finského beka však Garipov vyrazil!

00:33
    Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří vyhráli úvodní vhazování, a momentálně kombinují ve vlastním pásmu.

00:01
    Jakub Kovář dnes na soupisce Jekatěrinburgu nefiguruje, a tak budeme sledovat hlavně českou dvojici Koukal - Roman!

V brance Avtomobilistu Jekatěrinburg dnes bude chybět Jakub Kovář. V útoku však nastoupí česká dvojice Petr Koukal – Ondřej Roman! Jak si čeští hokejisté ve službách Jekatěrinburgu na ledě Kazaně povedou?

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 13. leden 2016

Ak Bars Kazaň: Garipov (Galimov) – Sidorov, Ivanov, Jarullin, Kornějev (A), Bělov, Wilson, Gluchov – Tokranov (A), Archipov, Svitov (C) – Möller, Mirnov, Azevedo – Čibisov, Sjögren, Lukojanov – Rylov, Obuchov, Maljuchin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Drobyšvskij) . Žuravljov, Kivistö, Megalinskij (A), Vasilevskij, Turbin, Timašov, Michnov, Knyazev – Koukal (C), Roman, Elo – Garejev, Torčenjuk, Golyšev (A) – Polozov, Popov, Jemelin – Ivašov, Alexejev, Miťakin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemné středeční odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga dnes pokračuje dalšími zápasy. My se společně zaměříme na souboj Ak Barsu Kazaň s Avtomobilistem Jekatěrinburg. Úvodní vhazování je naplánováno v 17:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

AK BARS KAZAŇ
    Kazaň zatím nezažívá příliš povedenou sezónu, a zatím se nachází až na šesté příčce tabulky Východní konference se ziskem 75 bodů. Kazaň se tak ještě musí strachovat o postup do vyřazovací fáze, nicméně na devátý Jekatěrinburg má zatím náskok devíti bodů. Poslední zápase sehrála Kazaň v domácím prostředí, nicméně své fanoušky příliš nepotěšila, neboť s Avangardem prohrála 0:3! Dočká se Kazaň dnes výhry?

AVTOMOBILIST JEKATĚRINBURG
    Avtomobilist měl parádní vstup do sezóně, a jednu dobu se nacházel dokonce na druhém místě tabulky Východní konferce. Momentálně se však nachází až na deváté příčce tabulky, a postupu do play-off bude muset ještě zabojovat! V posledním zápase však Jekatěrinburg statečně pral s moskevským CSKA, avšak nakonec padl po samostatných nájezdech. Jak se Avtomoblilistu bude dnes daři proti silné Kazani?

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 7. Archipov (Bělov, Svitov) – 25. Popov (Polozov, Kivistö), 26. Roman (Alexejev)