Magnitogorsk – Minsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 0:3 (kon.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 5:2 (kon.) | Jaroslavl – Barys 4:1 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:2 (kon.)
Nižněkamsk – Čerepovec 3:0 (kon.) | Petrohrad – HC Slovan 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Záhřeb 1:4 (kon.)
Riga – Omsk 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
CSKA Moskva
Středa 13.01.2016, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci úterního programu KHL přivítá Traktor Čeljabinsk nejlepší tým celé soutěže, CSKA Moskva. Zatímco Armějci základní části doslova letí, Traktoru se příliš nedaří a zdá se, že v play-off bude mužstvo z Čeljabinsku chybět.

CSKA Moskva:
    CSKA, v jehož dresu řádí hlavně Alexander Radulov, ukazuje, proč patří k favoritům na zisk Gagarinova poháru. Slavný klub již překonal stobodovou hranici, aktuálně má na kontě 101 bodů, a je nejlepším týmem celé KHL. Armějci vyhráli poslední tři zápasy. Doma dokázali přehrát silné soupeře z Jaroslavle a Petrohradu a naposledy zvítězili 2:1 po nájezdech v Jekaterinburgu.

Traktor Čeljabinsk:
    Celek, jehož branku hájí také český gólman Pavel Francouz, neprožívá povedený ročník. V tabulce Východní konference mu patří až předposlední patnácté místo, když dosud nasbíral 57 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál Traktor jediný. Naposledy prohrál 3:4 po prodloužení na ledě Vladivostoku.
    Simon Hjalmarsson do dnešního utkání nezasáhne. Dokáže CSKA i tak zvítězit, a potvrdí roli nejlepšího týmu KHL?

Simon Hjalmarsson nasbíral v letošní sezóně již třináct bodů, a našlapané sestavě CSKA si nevede špatně. Švédský útočník...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 13. leden 2016

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Francouz) – Martynov, Novák, Borodkin, Denisov, Šinin, Quint (C), A. Petrov (A), Žuldikov – Popov, Jakuceňa, Glinkin – Růžička, Osnovin, Penkovskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Kručinin, Šarov, Zinovjev.

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Ožiganov, Kiselevič, Sergejev, Pivcakin, Vorobjov, Panin, Kvartalnov, Blažijevskij – Pihlström, Muršak (C), Platt – K. Petrov, Andronov, Tělegin – Makarov, Ljubimov, Stoljarov – Žarkov, Svetlakov, Kuzmenko.

Rozhodčí: Jeřábek, Soin – Gorděnko, Tomilov.

00:01

00:22
    Ke střele se dostal Popov, puk byl sražen do ochranné sítě za hostující brankou.

00:55
    Tělegin hrnul puk před domácí brankoviště. Demčenko byl pozorný a odrazil kotouč zpět do hřiště.

01:57
    Kotouč se nyní pohybuje mezi modrými čarami, žádnou větší šanci jsme neviděli.

02:19
    Střelu Pihlströma schoval ve své výstroji Demčenko.

03:43
    Hosté rozjiždějí další útočnou akci od své svatyně.

04:27
    Ljubimov hledal zpoza branky Stoljarova, který před brankovištěm promáchl puk.

05:21
    Utkání se zatím nese v poměrně opatrném duchu, především domácí vyčkávají, s čím lídr ligy přijde.

05:48
    Po střele Borodkina se snažil jeden z domácích útočníků dorážet, ovšem Fasth kotouč včas přikryl.

07:28
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení! Z levé strany se řítil na Demčenka Makarov. Ten sice branku netrefil, ale kotouč se následně odrazil zpět před brankoviště a důrazný VLADIMIR ŽARKOV ho dorazil do odkryté klece. Demčenko v té chvíli bezmocně ležel mimo dějiště hry. Asistence: Igor Makarov.
    Vladimir ŽARKOV - 0:1

08:45
    Je tu první reklamní přestávka.

09:17
    Domácí Vladimir Denisov v rohu zahákoval Žarkova a oslabuje svůj tým.

09:56
    Mezi kruhy si dělal prostor ke střele Pihlström. Domácí však jeho pokus zblokovali a následně i vyhodili.

10:35
    Puk se po tečované střele Ožiganova odrazil obloučkem nad domácí klec.

10:47
    Síly na ledě se na 30 sekund vyrovnají. Za nedovolené bránění je vyloučen Sergej Andronov.

11:18
    Denisov na ledě a začíná tak domácí přesilovka.

12:28
    Nahození Quinta tečoval Popov, Fasth byl na místě.

12:48

12:58

13:52
    Domácí se těžko k něčemu dostávají. Nyní byl Růžička vytlačen až do rohu, kde už nemohl nic vymyslet.

14:38
    Platt posílal puk před branku, kde byl Muršak. Slovinského forvarda domácí obrana pohlídala.

15:03
    Dobré střídání domácích. Dvěma nebezpečnými pokusy se prezentoval Kručinin. V prvním případě po stahovačce minul a ve druhém už po objetí branky nedokázal z úhlu zasunout puk za záda Fastha.

16:21
    Z levého kruhu střílel Žarkov. Svůj druhý gól v utkání zatím nepřidá, protože Demčenko má puk na hrudi.

17:20
    Hráči Traktoru se snaží a zápas lídrovi tabulky rozhodně neodevzdají zadarmo. Vyložené šance si ale stále nemohou vytvořit.

18:01
    Platt zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Kotouč je v Demčenkově lapačce.

18:22
    Žarkov se u tyčky tlačil k odraženému kotouči. Hráč čvtrté hostující formace dnes hraje velmi dobře.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:44
    CSKA drží puk na svých holích a vypadá to, že se v úvodní části už nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině padl jediný gól, který v 8. minutě vstřelil hostující Vladimir Žarkov. Domácí dřou, rozhodně zápas proti favoritovi předem nevzdali, ovšem kvalitní obrana CSKA je zatím do vyložené šance nepustila.

Střely na branku v 1. třetině – 5:11.

Další třetina začne přibližně v 15:51.

20:01

20:12
    Zakázané uvolnění hostí.

20:22
    Následuje další icing moskevského celku.

20:49
    V dobré šanci se objevil Martin Růžička! Český útočník mířil z pravého kruhu mezi Fasthovy betony, ovšem švédský brankář je zaklapl včas.

21:17
    Domácí Deron Quint podrazil Pihlströma a Traktor tak bude muset čelit dvouminutové přesilovce soupeře.

22:06
    Od modré střílel z první Ožiganov. Puk skončil v Demčenkově výstroji.

22:44
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu, ale schází střelba.

23:00
    Nyní navíc hráči Traktoru vyhodili.

23:18

23:49
    Paninovu dalekonosnou střelu vytěsnil Demčenko vyrážečkou do rohu.

24:15
    Danil Gubarev trefil soupeře vysokou holí do tváře a je tu další přesilovka pro CSKA.

24:23
    Hned po buly přišla střela Muršaka. Dorážet se ještě snažil Stoljarov, ale Demčenko kotouč dokázal přikrýt.

25:10
    Ožiganov od modré minul domácí klec.

25:26
    Čeljabinsku se podařilo vyhodit.

26:00
    Tělegin hledal na zadní tyči najíždějícího Andronova, tomu jeden z bránících hráčů přizvedl hůl!

26:11
    Střelou z levého kruhu se prezentoval Andronov. Demčenko dokázal zakročit.

26:16
    Domácí přestáli i toto oslabení a jsou v plném počtu.

27:05
    Hosté zvyšují na 0:2 a opět se prosadila jejich čtvrtá řada. Po přihrávce Žarkova se trefil ANDREJ SVETLAKOV, který sám před Demčenkem napoprvé neuspěl, ale napodruhé bekhendem dorazil puk do odkryté branky. Asistence: Vladimir Žarkov.
    Andrej SVETLAKOV - 0:2

29:52
    Domácí se snaží odpovědět. Nyní se na dlouho usadili v útočném pásmu, ale neujala se ani střela Popova, která končí na vyrážečce Fastha.

29:54
    Andrej Svetlakov je vyloučen na dvě minuty za faul kolenem. Přesilovku si zahrají domácí.

30:53
    Domácí se zatím nemohou prosadit, CSKA se dobře brání.

31:55
    Hosté kompletní, hráči Traktoru toho v přesilovce mnoho nepředvedli.

32:03
    Svetlakov, který naskočil z trestné lavice, se hned dostal ke kotouči a společně s Pihlströmem najížděli na jediného obránce. Finský útočník se dočkal i přesné přihrávky, ale nepřekonal Demčenka, který se proti němu rychle přesunul.

33:31
    Máme tu reklamní přestávku. Armějci zatím zápas kontrolují.

33:59
    Z pravé strany střílel Tělegin. Demčenko předvedl jistý zákrok a puk zůstal na jeho těle.

35:01
    Střelu Ljubimova srazil do rohu Šarov. Hosté teď soupeře téměř nepouštějí do své obranné třetiny.

35:52
    Ránu Petrova vyráží Demčenko.

36:20
    Od modré střílel Martynov, ani jeho pokus domácím nepřinesl snížení.

38:02
    Tohle byla obrovská šance domácích na snížení! Gubarev nahrál žabičkou před branku Rybakovovi, který ale přestřelil!

38:40
    Tentokrát střílel sám Gubarev, jeho dalekonosný pokus vyrazil Fast.

39:01
    Běží poslední minuta druhé části.

39:38
    Hosté dostali kotouč do sítě, ale ještě se bude telefonovat! Vladimir Žarkov totiž tečoval puk bruslí.

39:38
    Gól neplatí, po poradě s videem sudí rozhodli, že Žarkov puk do branky kopl!

39:47
    To ale Armějcům vůbec vadit nemusí! Vzápětí totiž Blažijevskij nahodil od modré kotouč na branku a VLADIMIR ŽARKOV ho pohotově tečoval za Demčenkova záda. Žarkov byl dnes u všech tří gólů svého týmu (2+1)! Asistence: Arťjom Blažijevskij.
    Vladimir ŽARKOV - 0:3

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po dvou třetinách to vypadá na poměrně jasnou záležitost favorita. CSKA totiž přidalo další dva góly a vede v Čeljabinsku už 0:3. Hrdinou zápasu je zatím útočník Vladimir Žarkov. Ten ve druhé části připravil trefu pro Andreje Svetlakova a 13 sekund před sirénou přidal svůj druhý zásah v utkání.

Střely na branku ve 2. třetině – 4:15, celkem – 9:26.

Třetí třetina začne přibližně v 16:41.

40:01

40:01
    Do branky Traktoru se postavil Pavel Francouz, který od začátku třetí třetiny nahradil Demčenka.

41:03
    Francouz musel hned ukázat své kvality! Makarov na něj jel sám, ale s forhendovým blafákem si na českého brankáře nepřišel.

42:27
    Další zákrok Francouze, po objetí branky zakončoval Kuzmenko. Puk je pod betony domácího gólmana.

43:55
    Domácí v postavení mimo hru. Vzápětí tu máme šarvátku, která se strhla u střídačky CSKA.

44:08
    Teď měli domácí smůlu. Martin Růžička se z levé strany natlačil až před Fastha a jeho střelu zastavila tyčka!

44:35
    Rybakov našel z druhé vlny najíždějícího obránce Martynova, který těsně minul hostující klec.

45:45
    Hosté raději zahráli na icing. Snad poprvé v zápase se ocitli pod větším tlakem Traktoru.

46:28
    Hokejisté Traktoru dělají vše proto, aby vstřelili gól, kterým by zápas ještě zdramatizovali.

48:05
    Armějci už nápor soupeře utlumili a zdá se, že jim nic nebrání v cestě za třemi body.

48:51
    Blažijevskij nahazoval od modré, Francouz kotouč vyrazil za branku.

50:01
    Vstoupili jsme do druhé poloviny třetí třetiny, CSKA stále drží tříbrankové vedení.

50:58
    Růžička hledal dlouhým pasem najíždějícího spoluhráče. Fasth ale situaci dobře přečetl, vyjel až za kruhy a odpálil kotouč.

52:05
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vorobjov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:36
    Od modré střílel Žuldikov, puk je pod Fasthem.

53:19
    Domácí chybovali v kombinaci a nechali soupeře vyhodit.

53:23
    Nikita Žuldikov si navíc počínal nedovoleně a je vyloučen za hákování. Síly na ledě se vyrovnají.

54:06
    Hosté v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

55:19
    V závěru domácího oslabení vyrazil dopředu Šarov. Alespoň ke střele se mezi dvěma hráči nedostal.

57:01
    Do konce zápasu zbývají tři minuty, zdá se, že žádné drama už nebude.

59:13
    Hosté závěr v klidu kontrolují a soustředí se na to, aby brankář Fasth udržel čisté konto.

Utkání končí vítězstvím hostujícího CSKA Moskva 0:3. Armějci tak splnili roli favorita a potvrdili pozici nejlepšího týmu celé soutěže. Ve třetí třetině už gól nepadl, na čemž měl zásluhu i brankář Pavel Francouz, jenž se od jejího začátku postavil do brankoviště Traktoru místo Demčenka. Hrdinou zápasu se stal Vladimir Žarkov, útočník čtvrté formace CSKA zaznamenal dva góly a na jeden přihrál.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:10, celkem – 16:36.

Československá stopa

Filip Novák (CLJ) 0+0
    Pavel Francouz (CLJ) 20 minut, 10 zák., 0 gólů, 100% (17:26:02)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Žarkov (Makarov), 28. Svetlakov (Žarkov), 40. Žarkov (Blažijevskij)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (41. Francouz) – Martynov, Novák, Borodkin, Denisov, Šinin, Quint (C), A. Petrov (A), Žuldikov – Popov, Jakuceňa, Glinkin – Růžička, Osnovin, Penkovskij – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Kručinin, Šarov, Zinovjev.

Rozhodčí: Jeřábek, Soin – Gorděnko, Tomilov