Jihlava – Litoměřice 0:1 (kon.) | Most – Ústí n/L 3:2 (2:0 po s.n.) | Třebíč – Šumperk 4:3 (1:0 po s.n.)
Kadaň – Přerov 3:4 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:2 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 6:2 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 13.01.2016, 18:00 • ZS Města Kadaně. • Chance liga • 40. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám Vás u zápasu čtyřicátého kola WSM ligy. V tomto utkání přivítá domácí SK Kadaň tým HC ZUBR PŘEROV.

SK Kadaň
    Domácí celek se nachází na pátém místě. Na svém kontě má Sportovní klub 62 bodů. Na čtvrou Slavii ztácí domácí sedm bodů. Kadaň se může chlubit skvělou bilancí na domácím ledě, když z devatenécti odehraných zápasů prohrála doma pouze dvakrát a jednou v prodloužení. Doma tak nasbírala 46 bodů, zatímco na hříštích soupeře pouhých šestnáct. V posledním utkání přetlačili svěřenci Jaroslava Becka Šumperk 3:2 v prodloužení. V tomto utkání zářil předevší Roman Chlouba, který nejprve vyrovnal v poslední minutě a následně v prodloužení rozhodl.

HC ZUBR PŘEROV
    Zubři si v premiérové sezoně ve WSM lize nevedou vůbec špatně, ba naopak! V tabulce jim akutálně patří 6. místo s dvoubodvou ztrátou na Kadaň, jež se nachází o stupínek výše. Na Přerov se však tlačí další vlčáci – jeden bod ztrácí Havířov, o dva méně má rival z Prostějova. Náš soupeř dosud nastřílel stejně branek jako Kadaň (116), ovšem o 6 více inkasoval (113). Z posledních 4 zápasů Přerov vyhrál pouze jeden, 5:3 přehrál Prostějov. V sobotu Zubři zajížděli na led pražské Slavii, kde dlouho sahali po bodech. Hostující Přerov vedl v polovině zápasu 2:0. Nicméně Slavia zápas otočila a zvítězila 4:3.

Sportovní klub Kadaň: Hanuljak (Dlouhý) – Mrázek, Rohan, Szathmáry,Trefný, Charousek, Černý, Blaha, – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Vrána, Chrpa – Veselý, Kaše, Koblasa – Wágner, Šťovíček, Vaněk

HC ZUBR Přerov: Řehoř (Klimeš) – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc,Vágner,Hořava, Šnajnar, Dujsík- Pocházka, Pšurný, Dostálek – Sikora,Sýkora,Stoklasa – Goiš, Popelka,Kovařík – Král,Blinka

Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Svobodová.

00:01

00:16
    Úvodní rozehrávka domácím nevyšla, po nevydařené Černého přihrávce pískán icing.

00:31
    Od modré pálil Novotný, rána byla zblokována mimo.

01:16
    Chrpa hledal rozjetého Kašeho, ten ale nahrávku nezpracoval.

01:55
    Blinka se tlačil do pásma, jeho chabý pokus Hanuljak vyrazil.

02:29
    Domácí Trefný vyloučen za hákování.

02:50
    Grofova dělovka od modré mířil těsně vedle, po následném závaru Hanuljak přerušil.

03:26
    Další jedovku od modré vyslal Ferenc, napálil hruď pozorného Hanuljaka.

04:29
    Domácí v plném počtu. Zubři nesehráli vůbec špatnou přesilovku.

04:45
    Přerov právě vstřelil branku!
    Těsně po vypršení Trefného trestu se hosté ujímají vedení. Milan Procházka našel před brankou úplně volného ROMANA PŠURNÉHO, jenž trefil poloprázdnou klec. Asistence: Milan Procházka.

07:14
    Kadaň se tlačí na prostějovskou branku, Řehoř přerušil.

08:00
    Nebezpečně skrytou střelu vyslal Grof, gólmana Kadaně nenachytal.

08:39
    Do přízemní střely Sikory vložil jeden z kadaňských hůl, puk končí v ochranné síti.

09:26
    Po nahození Hlavy kotouč opustil kluziště, vhazuje se ve středním pásmu.

10:01
    Podél pravého mantinelu pláchl Král, procpal puk před branku, kde jej s notnou dávkou štěstí dostal za Hanuljaka MATĚJ BLINKA – 0:2. Asistence: Tadeáš Král, Rostislav Šnajnar.

12:09
    Koblasa se tlačil před Řehoře, na poslední chvíli mu byl odebrán puk.

13:08
    Hostující Stoklasa míří na trestnou lavici, kde si odsedí menšítrest za sekání.

13:38
    Mrázkova bomba od modré minula pravou tyč Řehořovy klece.

14:32
    Trefný napálil jen betony gólmana Zubrů.

14:47
    Hosté vyhazují puk.

15:08

16:14
    Sledujeme slabší pasáž třetiny, hraje se převážně ve středním pásmu,

17:00
    Kaše se zjevil s pukem v prostoru mezi kruhy, slibnou šanci však prováhal a kotouče se ujali hosté.

17:40
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Po velkém tlaku domácích dostal přihrávku zpoza branky JAROMÍR KVERKA, jenž nemilosrdně zametl puk do branky, Asistence: Martin Kadlec.

18:50
    Po Rohanově střele puk poskakoval v brankovišti! Hosté jej ovšem stačili rychle odklidit.

19:42
    Trefný si sjel do mezikruží, Řehoř skryl puk mezi betony.

20:00

Úvodní část dnešního zápasu patřila Zubrům. Ti se ujali vedení již v 5. minutě, kdy zblízka skóroval Pšurný. V 11. minutě už na 2:0 zvyšoval Blinka. Černožlutí ovšem zabrali a odměnou jim byl kontaktní gól Kverky v závěru. Druhá třetina začne za 17 minut.

20:01

21:30
    Szathmáry pálil od modré, branku minul pořádný kus.

21:46
    Kadaň je v úvodu druhé třetiny aktivnějším celkem, po tlačenici před brankou Zubrů Řehoř přerušil.

22:29
    Domácí Szathmáry potrestán za sekání.

23:03
    Tečovaná střela Grofa nadělala Hanuljakovi velké problémy!

23:27
    Kadaň vyhnala Zubry z pásma.

23:55
    Rohan vyvezl puk a málem donutil Řehoře přerušit.

24:30

24:47
    Kadlec v dobré pozici nastřelil brusle Grofa.

25:46
    Po tlačenici v rohu kluziště sudí ztratil puk z dohledu a přerušil hru.

26:46
    Srdnatému průniku Szathmáryho vystavil stopku Král.

27:00
    Trefný zkusil štěstí ranou od levého mantinelu, Řehoř zasáhl ramenem.

28:16
    Nabídkou Kašeho nepohrdl RADEK VESELÝ, jehož tvrdá střela končí za zády Řehoře. Asistence: David Kaše.

29:07
    Icing Přerova.

29:26
    Na útočný výlet se vydal Černý, branku však neohrozil.

30:41
    Kadaňští se usadili před Řehořem, velký tlak končí faulem.

30:51
    Přerovský Vágner vyloučen za držení hole.

31:56
    Blaha nastřelil prvního bránícího hráče a málem z toho byl nebezpečný brejk.

32:51

33:51
    Tempo hry nyní polevilo, ani jeden z týmu si nedokáže vytvořit vážnější šanci.

34:36
    Zakázané uvolnění Zubrů.

35:16
    Goiš se uvolnil na levém křídle, gólman Kadaně vytěsnil ramenem.

36:49
    Hlava nabral rychlost a vypálil, našel jen vyrážečku Řehoře.

37:57
    Nečekaná střela Kašeho z ostrého úhlu prolétla těsně kolem přerovské branky.

38:48
    Další trest na straně Přerova. Chmelíř vyloučen za nedovolené bránění.

39:13
    Ostrá rána Trefného mířila přímo na hruď Řehoře.

39:30
    Černý vyzval přihrávkou zpoza branky Kverku, ten ale nezpracoval.

40:00

Ve druhém dějství Kadaň srovnala Krok, ve 29. minutě se prosadil Veselý. Závěrečná perioda bude pokračovat za nějakých 17 minut.

40:01

40:27
    Tvrdou střelu Blahy Řehoř zneškodnil a přerušil hru.

41:51
    Domácí Koblasa putuje na trestnou lavici za držení.

42:38
    Kadaň se osvobozuje.

43:17
    Tečovanou střele Chmelíře nadvakrát likviduje Hanuljak, poté se blýskl několika neskutčnými zákroky!

43:55

45:09
    Novotného pokus o kousek minul levou tyč Řehořovy svatyně.

45:32
    Úmyslný ofsajd Kadaně.

45:37
    Chmelířova šlupka prosvištěla nad horní tyčí branky Kadaně.

46:34
    Po icingu Kadaně se bude vhazovat po Hanuljakově levici.

47:07
    Veselého smělý průnik rázně utnul Sýkora.

49:02
    Po chybě obrany se v tváří tvář Hanuljakovi zjevil úplně volný Sýkora, jenž ale na kadaňského fantoma nevyzrál! Úžasný zákrok.

50:09
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazuje se po pravici Řehoře.

51:07
    Sledujeme opatrný hokej, ani jeden z celků nechce udělat chybu.

51:55
    Hosté hráli v šesti a přichází trest. Dvě minuty odsedí Kovařík.

52:40
    Kadani se zatím vůbec nedaří usadit se před Řehořem.

53:07
    V sektoru hostujících fans se nyní strhla potyčka! Zasahuje policie s pořadatelskou službou.

53:41
    Dění v hledišti je nyní zajímavější než na ledě. Tam nyní Řehoř přerušil a vhazuje se po jeho levé ruce.

53:55

54:17
    Černožlutí otáčejí skóre! Kaše našel zadáka LUKÁŠE BLAHU, na jehož ránu Řehoř nedokázal zareagovat. Asistence: David Kaše.

55:15
    Situace v kotli Zubrů se již zdá uklidněná.

55:47
    Hlavova střela končí v lapačce Řehoře.

56:20
    Vrána obkroužil branku, žádného spoluhráče však před ní nenašel.

57:26
    Chmelíř vyzkoušel pozornost Hanuljaka ranou od modré, gólman Kadaně byl připravený.

57:48
    Kverka (KAD) potrestán z zdržování hry.

57:48
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

57:59
    Chmelíř nepropálil hradbu těl před Hanuljakem.

58:23
    Kadaň vyhazuje.

58:59
    Zubři využívají přesilovku a je opět srovnáno. Po ráně Chmelíře se před brankou probojoval k puku ROMAN PŠURNÝ a překonal nešťastného Hanuljaka. Asistence: Lukáš Chmelíř, Marek Sikora.

60:00

Po třech třetinách je skóre 3:3, uvidíme tedy prodloužení, jež začne za malou chvilku.

60:01

60:21
    Kadlec se uvolnil na pravém křídle, Řehoře ale neprostřelil. Následně se blýskl opravdu výživným pěstním soubojem s Chmelířem, jemuž po souboji svlékl dres.

60:31
    Rváči fasují 5 + OK.

61:56
    Kadaň si zahraje přesilovku. Za podražení vyloučen přerovský Stoklasa.

62:19
    Kašeho ránu Řehoř vyrazil betonem.

62:33
    Zubři vyhazují.

63:56

64:40
    ROMAN PŠURNÝ dostal vynikající přihrávku,objel Hanuljaka a zasunul do prázdné branky. bonusový bod tak míří naHanou.

Já se Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:31:28)

Jiří Novotný

Branky a nahrávky: 18. Kverka (Kadlec), 29. Veselý (Kaše), 55. Blaha (Kaše) – 5. Pšurný (Procházka), 11. Blinka (Král, Šnajnar), 59. Pšurný (Chmelíř, Sikora), 65. Pšurný

HC ZUBR Přerov: Řehoř (Klimeš) – Chmelíř, Grof, Novotný, Ferenc,Vágner, Hořava, Šnajnar, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Blinka

Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Svobodová