Omsk – Minsk 8:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.)
Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
CSKA Moskva
Neděle 17.01.2016, 12:30 • Arena Jugra • KHL

Máme za sebou poměrně zajímavé utkání, v němž hosté zvítězili poměrně jednoznačně 5:0. Utkání plné emocí ovládali a zvítězili zaslouženě. Nutno dodat, že zápas skvěle okořenila řada šarvátek. Velice produktivní dnes byl Alexander Radulov, který vstřelil vítěznou branku a na tři góly nahrál. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (15:08:22)

Stéphane Da COSTA - 0:5

58:56
    CSKA právě vstřelilo branku!
    STÉPHANE DA COSTA dostal v přesilovce perfektní přihrávku a svou umístěnou střelou překonal Fokina. Asistence: Nikita Zajcev, Alexander Radulov.

58:38
    Vasilčenko ještě odchází na dvě minuty za zdržování hry, takže CSKA si může navýšit skóre.

57:36
    Lapenkov dostává také trest do konce utkání stejně jako jeho soupeř.

57:36
    Další pěstní souboj předvedli divákům Jevgenij Lapenkov a Arťom Sergejev.
    Jan MURŠAK - 0:4

56:29
    JAN MURŠAK doklepl puk do odkryté branky po pěkné kombinační akci. Asistence: Geoff Platt, Alexander Radulov.

54:43
    Sitnikov dostal ještě osobní trest.

54:43
    V utkání skončil Vitalij Sitnikov, který dostal desetiminutový trest poté, co se příliš rozohnil vůči rozhodčímu, který ho vyloučil na dvě minuty za hákování.

54:21
    A opět vyhození. V posledních minutách hraje CSKA vynikající oslabení, zatímco Jugře se v přesilové hře nevede.

53:36
    Hostům se opět podařilo poslat kotouč přes všechny čáry, takže za vlastní brankou zakládá akci Želdakov.

52:57
    Domácí kombinují a vše zakončil střelou z bezprostřední blízkosti Andrej Ankudinov, ale Fastha nepřekonal.

52:07
    Vasilčenko to nyní hodně překombinoval a dostal spoluhráče do složité situace. Akce končí zásahem brankáře Fastha.

51:33
    Další vyhození hostů přes všechny čáry šetří trochu času a umožňuje vystřídání unavené trojice.

50:43
    Želdakov pálil od modré, ale jeho pokus postrádal tolik potřebnou přesnost, takže se nakonec k puku dostali hosté a vyhodili.

50:18
    Další tvrdý zákrok předvedli hosté, kteří půjdou do tří. Zbytečný zákrok na Denise Gorbunova předvedl Gennadij Stoljarov.

48:44
    Arťom Blažijevskij se vrací na trestnou lavici, kde stráví následující čtyři minuty za faul na Akmaldinovova.

48:36
    Andrej Ankudinov prověřil Fastha, ale ten zakročil betony. Poté byl do obličeje zasažen Alexander Akmaldinov.

47:43
    Moskevskému celku se podařilo dostat kotouč až do obranného pásma soupeře.

47:09
    Kombinace domácích se účastnili téměř všichni přítomní hráči. Akce skončila střelou od modré, na kterou však Fasth viděl, a proto ji mohl bez potíží vyrazit.

46:25
    Pokus od modré zblokovala hostující obrana, načež se puk dostal do středního pásma, odkud musí domácí opět zkoušet, kde nechala obrana hostů díru.

46:07
    Tentokrát si přesilovou hru vyzkouší domácí, když byl vyloučen Arťom Blažijevskij. Domácí hráli dlouho v 6 proti 5, ale žádnou šanci si nevypracovali.

44:30
    CSKA se v podání Mamina snaží o navýšení vedení. Od modré poté nepřesně vystřelil Igor Mjasiščev.
    Jan MURŠAK - 0:3

43:10
    Přeci jen se hosté dočkali třetí branky, která však přichází až po skončení přesilové hry. Po perfektní přihrávce měl celkem jednoduchou práci JAN MURŠAK. Asistence: Alexander Radulov.

42:35
    Da Costa jel středem hřiště, které ale bylo hodně zahuštěné, takže neměl šanci se do útočného pásma propracovat.

41:55
    Denis Denisov teď zaváhal na útočné modré, když nezpracoval skákající puk, který mu unikl do středního pásma, takže CSKA musí založit nový útok.

41:24
    Kirill Petrov zavezl puk do útočného pásma, kde se hosté chystají na nějakou chvíli usadit.

41:00
    Další vyloučení pro domácí za faul Vitalije Sitnikova na Stéphana Da Costu.

40:22
    Do útočného pásma se pokusil projít Denis Gorbunov, ale neuspěl.

40:01

Ani druhá třetina nenabídla nezajímavý hokej. Opět jsme viděli několik pěstních soubojů, které okořeňují dnešní utkání. Hostům se podařilo vstřelit druhou branku. Dali dokonce ještě jeden gól, který ale nebyl rozhodčími uznán. Také jsme viděli nepříjemné zranění Gelašviliho, jehož v brance nahradil Fokin. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina utkání, která by měla začít kolem 14:28.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:23
    Stoljarov nahodil za branku, kde si jeho spoluhráč sice puk našel, nicméně domácí obrana byla pozorná a nakonec puk vyhodila do obranného pásma hostů.

38:54
    Pihlström se vydal sám do útočného pásma, ale jeho střela byla zablokována obranou.

38:15
    Da Costa tvrdě vypálil, ale jeho střela nebyla dostatečně přesná, aby ohrozila Fokina.

37:54
    Gelašvili byl nepříjemně zasažen a zůstal ležet na zemi. Nevypadá to s ním vůbec dobře a musí střídat! Do hry míří Vladislav Fokin.

37:10
    Hosté se snaží vstřelit v dlouhé přesilové hře další branku, ale domácí se ze všech sil brání.

36:05
    CSKA vstřelilo branku, která ale nebyla uznána kvůli postavení hráče v brankovišti.

34:18
    Další pěstní souboje. Andrej Taraťuchin jednoznačně zvítězil v souboji s Nikitou Zajcevem. Na hřišti však bylo více dvojiček, takže rozhodčí neměli snadnou práci. Domácí borci dostávají oba 4 minuty, zatímco hosté jen po 2.

34:05
    Dmitrij Kugryšev se skvěle držel na kotouči a nenechal se odstavit.

33:19
    Před brankou hlídkoval Radulov, ale puk se k němu nedostal takovým způsobem, aby ho mohl případně zasunout do branky.

33:04
    Další dobrý zákrok Gelašviliho, který raději po střele Žarkova přikryl kotouč, takže se bude vhazovat po jeho levé ruce.

32:27
    Kuzmenko prověřil pozornost Gelašviliho, který byl opět na svém místě.

31:54
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, takže hosté musí začít s útokem od Fasthovy branky.

31:38
    Kugryšev vystřelil na Gelašviliho, ale ten se jeho pokusem zaskočit nenechal.

31:14
    Tvrdou ránu vyslal Nikita Zajcev, ale branku netrefil a před brankou byl trefen Geoff Platt.

30:43
    Radulov, Platt a Da Costa se snaží získat kotouč pod kontrolu na delší dobu, ale příliš se to zatím nedaří.

30:22
    Ivan Telegin se snažil překvapit brankáře svým objezdem branky, při čemž byl podražen Michajlem Mamkinem.

29:21
    Fasth musel být ve střehu, protože se na něho hnalo několik domácích hráčů, kteří se ovšem nedokázali propracovat k pořádné střele.

28:49
    Ve hře je nyní hodně nepřesností na obou stranách a do větší šance si nikdo delší dobu nedostal.

27:50
    Želdakov se pokusil nahodit do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal puk získat pod kontrolu.

27:00
    Gelašvili trochu zazmatkoval za brankou, ale dokázal se včas vrátit, navíc CSKA puk nezískalo pod kontrolu, aby domácího gólmana mohlo ohrozit.

26:30
    Až nyní se hosté usadili na chvíli v útočné třetině, ale Gelašvili proti střele zakročil.

26:08
    Ani CSKA se zatím v přesilové hře nemůže chytit a usadit se na delší dobu v pásmu.

25:05
    Radulov je zpátky na ledě a hned byl faulován, když dvě minuty za faul na jeho osobu dostává Igor Bortnikov.

24:48
    Domácí opět nešikovně ztratili kotouč, takže hosté mohli ušetřit cenné vteřiny.

24:27
    Opět emoce, Zajcev se Sitnikovem měli menší konflikt. Rozhodčí je raději vylučuje, aby se mu utkání nevymklo z kontroly. Zajcev zbytečně vyseknul hokejku Sitnikovovi.

23:51
    Opět vyhození v podání hostující obrany, která zatím v oslabení nemá nejmenší problém.

23:35
    Ivan Telegin dokázal vybojovat kotouč a následně ho poslal přes všechny čáry, takže si hostující obrana odpočine.

22:55
    Další vyloučení, když za sekání odchází na trestnou lavici Alexander Radulov.

22:31
    Hra pokračuje, rozhodčí snad bude v pořádku.

22:07
    Jeden z rozhodčích byl velice nepříjemně trefen pukem a zatím nemůže pokračovat. Nyní ho ošetřuje lékař domácího týmu.
    Gennadij STOLJAROV - 0:2

21:14
    GENNADIJ STOLJAROV unikl v oslabení a nedal svojí střelou z levého kruhu šanci Gelašvilimu, kterému puk pronikl do sítě pod rukou. Asistence: Arťom Sergejev.

20:50
    Téměř celou minutu trvalo, než se Chanty-Mansijsk propracoval do útočného pásma. Vše skončilo pokusem o dorážku Gorbunova.

20:16
    Domácí si tak dlouho dávali přednost za vlastní brankou, až se málem k puku propracoval napadající hostující útočník. To není úplně ideální začátek přesilové hry ve druhé třetině.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která byla naplněná emocemi. Viděli jsme hned několik pěstních soubojů, které dodávají zápasu šťávu. Gól jsme však prozatím viděli jediný, který se podařilo vstřelit Radulovovi. Uvidíme, jak se zápasem pohne druhá třetina, která by měla začít okolo 13:30.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:43
    Závěr první třetiny se spíše již jen dohrává, což je zvláštní, vzhledem k tomu, že domácí mají výhodu přesilové hry.

18:00
    Igor Mjasiščev se v pěstním souboji utkal s Vitalijem Sitnikovem, tentokrát se rozhodčí do bitky nepletli. Sitnikov si nevedl vůbec špatně. Vše ale začalo faulem u hrazení, kdy se následně mstil Radulov a Muršak. Dlouhou přesilovku si zahrají domácí hokejisté.

17:29
    Hostující kapitán se po vyloučení vrací na hrací plochu, takže domácím se nepodařilo využít přesilovou hru.

17:05
    Opět Kalašnikov s vypětím všech sil udržel domácí v útočném pásmu.

16:27
    Dmitrij Kugryšev se dostal ke kotouči, který chtěl odpálit pryč, ale našel jen Stanislava Kalašnikova číhajícího na modré čáře.

15:44
    Panov drží kotouč a hledá někoho z volných spoluhráčů, ale těch momentálně příliš nemá.

15:29
    Na dvě minuty je za krosček vyloučen hostující obránce Denis Denisov.
    Alexander RADULOV - 0:1

14:58
    Hosté se však přeci jen dostávají do vedení, když se prosadil ALEXANDER RADULOV. Branku musel posvětit videorozhodčí. Bez asistence.

14:57
    Domácím se však i tentokrát podařilo ubránit všechny útoky svého soupeře, takže ani další přesilová hra hostů neslavila úspěch.

14:32
    Na modré se rozehrávky ujímá Nikita Zajcev, který transportuje kotouče k volným spoluhráčům.

14:01
    Domácím se podařilo dostat kotouč až za branku CSKA, takže hosté musí opět zakládat nový útok ve vlastním pásmu.

13:31
    Arťom Blažijevskij se dostal do velice dobré pozice na pravé straně, ale Gelašviliho nepřekonal.

13:18
    Gelašvili si poradil s první střelou od modré, ale akce pokračuje.

12:57
    Muršak se dostával do útočného pásma, ale hra je přerušena, protože se kotouče dotkli domácí a bylo signalizované vyloučení, jelikož Jakov Selezňov si odpyká dvě trestné minuty po faulu na Geoffa Platta. Dostal navíc osobní trest na 10 minut.

12:18
    Zakázané uvolnění nyní v podání hostujících hokejistů. Následuje opět boxerská vložka v podání Mamina a Vasilčenka, kteří se na sebe sápali, ale rozhodčí je opět rychle odtrhli.

11:55
    Domácí v plném počtu. Hosté se snažili využít přesilovou hru za pomoci kombinace a střelby, ale zaskočit Gelašviliho se jim zatím nepodařilo.

11:38
    Na pravé straně utekl kotouč Sergejevovi, takže se domácí dostali k vyhození kotouče a ušetřili několik cenných vteřinek.

10:52
    Hosté se vytlačili sami z útočného pásma, takže budou muset začít znovu.

10:35
    Oleg Pogorišnyj s bolestivým výrazem a za pomoci spoluhráčů odjíždí z ledu poté, co byl zasažen pukem.

10:22
    Radulov vypálil, ale Gelašvili je na místě. Hosté roztáčí přesilovkovou kombinaci.

09:55
    Na dvě minuty je vyloučen domácí kapitán Konstantin Panov za držení.

09:33
    Tvrdá rána od modré, která však trefila pouze před brankou clonícího Maxima Mamina.

09:07
    Da Costa kombinuje s Kugryševem, ale obrana v podání Želdakova si zkušeně poradila. Následně však domácí odeslali kotouč na zakázané uvolnění.

08:11
    Andrej Taraťuchin se propracovával do útočného pásma, nicméně jeho snaha nebyla podpořena dostatečným počtem spoluhráčů, takže byl nakonec od kotouče jednoduše odstaven.

07:29
    Vitalij Sitnikov dobře napadal a nedovolil hostům klidnou rozehrávku. Puk pod kotrolu však dostat přeci jen nedokázal.

07:09
    Valná hromada před brankou domácích, ale Gelašvili má puk pod kontrolou. Hosté předvedli první skutečně nebezpečnější průnik až před branku.

06:34
    Michajl Naumenkov se šikovně propracoval ke kotouči, nicméně nedokázal se už dostat ke střele.

05:49
    Arťom Sergejev ztratil puk v nebezpečné oblasti, ale domácí si s nastalou situací nedokázali dobře poradit.

05:00
    Obrana hostů nyní zblokovala střelu obránce od modré. Poté se hosté pokusili o rychlý útok, ale obrana Jugry byla dostatečně zformovaná.

04:20
    K vidění již bylo několik tvrdších střetů a v tomto směru se dnes zřejmě máme na co těšit.

03:49
    Sergejev bojuje o puk ve vlastním obranném pásmu. Hosté jsou na začátku utkání poměrně aktivní a rádi by svého soupeře zaskočili rychlým gólem.

02:38
    Denis Denisov a Andrej Ankudinov se chytli v obranném pásmu CSKA a máme za sebou první šarvátku, kterou ale rozhodčí poměrně rychle ukončili, což je určitě škoda. Oba kohouti si odchází odpočinout na 2+2 minuty za hrubost.

02:12
    Hosté v plném počtu. Domácí se snažili něco vymyslet, ale nepodařilo se jim obranu soupeře rozebrat natolik, aby se dělo něco zajímavějšího.

01:52
    Hosté se sice musí bránit, ale momentálně dobře pokrývají hráče a vše z pohledu domácích kazí postavení hráče v brankovišti, kvůli čemuž se přerušuje hra.

01:06
    Domácí se vrhli do útoku a Buljanskij dělá hostující obraně potíže. Nakonec ale CSKA vyhodilo puk.

00:12
    V hostující brance skončil Igor Bortnikov, který byl hned na úvod utkání faulován při pokusu o vstřelení úvodní branky. Na dvě minuty je vyloučen Michajl Naumenkov.

00:01

Před začátkem utkání si ještě diváci vyslechnou hymnu Ruské federace.

Fanoušky před zápasem rozehřívá domácí maskot v podobě mamuta, který se momentálně válí po zemi a zdraví fanoušky. Na led již však nastupují hráči obou týmů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Kalašnikov, Želdakov, Pogorišnyj, Vasilčenko (A), Chvostov, Selezňov, Mamkin – Bortnikov, Gorbunov, Panov (C) – Buljanskij, Jacenko, Sitnikov (A) – Orlov, Taraťuchin, Lapenkov – Ankudinov, Akmaldinov, Beljajev

CSKA Moskva: Fasth (Sorokin) – Zajcev, Naumenkov (C), Mjasiščev, Denisov, Pivcakin, Sergejev, Blažijevskij – Platt, Muršak (A), Radulov (A) – Petrov, Da Costa, Kugryšev – Žarkov, Pihlström, Stoljarov – Telegin, Andronov, Mamin, Kuzmenko

Rozhodčí: Kadyrov, Bulanov – Parfjonov, Sysujev.

CSKA Moskva

Hostující celek dominuje Západní konferenci, když si z padesáti utkání odnesl 107 bodů za 32 výher, 4 vyhraná prodloužení či nájezdy, tři prohraná prodloužení či nájezdy a jedenáct porážek v normální hrací době. Skóre 135:71 je také vynikající. Na domácím ledě hraje CSKA výborně a z 27 pokusů slavilo v normální hrací době hned 20 výher. Dalších pět bodů tým přidal v prodloužení a pouze třikrát svému soupeři doma podlehl.

Domácí celek se momentálně nachází na velice nelichotivé třinácté pozici ve Východní konferenci se ztrátou třinácti bodů na poslední postupovou příčku do play-off. Z padesáti utkání se Jugře podařilo 15x zvítězit, 6x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 2x podlehli soupeři na nájezdy či po prodloužení a hned 27x odešli poraženi. Ovšem v domácím prostředí to není s Jugrou tak hrozné, když se nachází na osmé pozici se ziskem 41 bodů ze 24 utkání. Poslední tři domácí zápasy však Jugra prohrála s Podolskem, Dynamem Moskva a Čerepovcem.

Další kolo Kontinentální hokejové ligy svedlo dohromady Jugru Chanty-Mansijsk a CSKA Moskva. Slavný armádní celek si narozdíl od svého soupeře již zajistil postup do play-off. Celek z Chanty-Mansijsku se naopak postupu mílovými kroky vzdaluje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 15. Radulov, 22. Stoljarov (Sergejev), 44. Muršak (Radulov), 57. Muršak (Platt, Radulov), 59. Da Costa (Zajcev, Radulov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (38. Fokin) – Kalašnikov, Želdakov, Pogorišnyj, Vasilčenko (A), Chvostov, Selezňov, Mamkin – Bortnikov, Gorbunov, Panov (C) – Buljanskij, Jacenko, Sitnikov (A) – Orlov, Taraťuchin, Lapenkov – Ankudinov, Akmaldinov, Beljajev

Rozhodčí: Kadyrov, Bulanov – Parfjonov, Sysujev