Omsk – Minsk 8:1 (kon.) | Barys – N.Novgorod 5:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Jokerit – Chabarovsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.)
Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.)

Michal Kempný (AVG) 1+0, 3 střely, čas na ledě 23:12
    Vladimír Sobotka (AVG) 2+0, 6 střel, čas na ledě 16:44 (14:28:27)

Avangard Omsk ukončil sérii dvou porážek na ledě Dinama Minsk v domácím prostředí ve velkém stylu, když do sítě hostujícího celku nastřílel osm gólů a z toho čtyři během pouhých pěti minut v první třetině. Obrovskou zásluhu na vysoké výhře Avangardu má kapitán Vladimír Sobotka, který vstřelil dva góly, stejně jako Nikolaj Lemťugov. V zápase nakonec bodovali všichni Češi, Michal Kempný vstřelil gól, zatímco Martin Erat zaznamenal asistenci. Konečný výsledek. Avangard Omsk 8 HC Dinamo Minsk 1.

59:56
    Avangard Omsk vyhodil puk na zakázané uvolnění a ještě se bude vhazovat před bránou Dominika Furcha.

59:11
    Dinamo Minsk se ještě snaží vstřelit druhý gól, jeho útočná snaha je ovšem bezzubá.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát přesně 2 minuty.

56:34
    Nesmírně atraktivní utkání se chýlí ke konci a diváci v Areně Omsk byli svědky devíti gólů, z nichž osm vstřelil k jejich radosti domácí Avangard Omsk!
    Ilja MICHAJEV - 8:1

55:28
    Avangard právě vstřelil branku!
    ILIJA MICHAJEV předvedl před bránou obrovský důraz a střílí osmý gól Avangardu Omsk v dnešním utkání!! Demolice pokračuje. Ilija Michajev se dostal u levé tyče k volnému puku a dvakrát se ho snažil poslat do prázdné brány, Jeff Glass ale vleže dokázal taženou ruku obě jeho střely zastavit, proti třetí dorážce už byl ale bezmocný. Asistence: Alexander Černikov.

54:45
    Dnešní utkání podle oficiálního zápisu sleduje 9780 diváků.
    Alexej GLUCHOV - 7:1

53:20
    ALEXEJ GLUCHOV se zapisuje mezi střelce dnešního zápasu a v poskytnuté výhodě zvyšuje na 7:1!! Alexej Gluchov byl mezi kruhy pro vhazování podražen, v pádu ale napřáhl ke krásné střele zápěstím a puk zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Ivan Lekomcev, Alexander Pěrežogin.

52:30
    Avangard Omsk dnes hraje velmi disciplinovaně a po faulu Michala Kempného si Dinamo Minsk zahrálo první přesilovou hru v zápase.

52:12
    Ilija Šinkevič se u levé tyče snažil puk propasírovat za záda Dominika Furcha, ten se ale podruhé v utkání překonat nenechal.

51:54
    Jeff Glass vyjel za svou bránu, kde zastavil nahození Avangardu a poté po mantinelu rozehrál.

51:26
    Vyloučený Michal Kempný se vrátil zpět na ledovou plochu a rovnou zamířil na střídačku.

50:28
    Alexander Černikov zavezl puk do útočného pásma, v levém kruhu pro vhazování se parádně zbavil jednoho z hráčů Dinama Minsk a poté mířil přesně k levé tyči, Jeff Glass ale předvedl skvělý zákrok a vyrážečkou jeho pokus vyrazil do ochranné sítě!

50:05
    Další vyhození Avangardu Omsk a Dinamo Minsk se nemůže usadit v útočném pásmu.

49:41
    Avangardu Omsk se podařilo vyhodit a Jeff Glass vyjel z brány, aby u pravé tyče puk holí zastavil a poté rozehrál.

49:27
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk: Michal Kempný dostal menší trest, 2 minuty hákování.

48:41
    Konstantin Kolcov si z levého kruhu pro vhazování povyjel do středu útočného pásma a poté napřáhl ke střele, která skončila na hrudi Dominika Furcha!

48:10
    Jonathan Cheechoo vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Dominik Furch byl ale připraven a hrudí jeho pokus vyrazil mimo.

48:00
    Sergej Gasjev předvedl v rohu obranného pásma tvrdý hit, po dohrání soupeře se mu puk ale získat nepodařilo.

47:17
    Avangardu Omsk šest gólů nestačí a snaží se přidat další, což je pro nezaujatého fanouška a diváky v Areně Omsk samozřejmě jen a jen dobře.

46:27
    Vladimír Sobotka v pravém kruhu pro vhazování zakončil po zakleknutí přečíslení Avangardu dva na jednoho střelou směřující do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Jeff Glass ale vytáhl skvělý zákrok a pravým ramenem puk vyrazil před sebe! Denis Paršin se vzápětí dostal k dorážce, z blízkosti ale na brankáře Dinama Minsk nevyzrál.

45:52
    Avangard se dostal u levé tyče do zakončení, Jeff Glass byl ale připraven a střelu domácích hráčů vyrazil.

44:47
    Útok Avangardu Omsk zastavilo postavení mimo hru a hra byla vykázána do středního pásma.
    Konstantin KOLCOV - 6:1

43:41
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    KONSTANTIN KOLCOV střílí alespoň čestný gól a Dominik Furch dnes čisté konto neudrží!! Matt Ellison nabral na levém křídle rychlost a poté přihrál před bránu z ostrého úhlu Konstantinovi Kolcovovi, který na přední levé tyči puk skvělou tečí usměrnil do brány. Asistence: Matt Ellison.

42:30
    Jonathan Cheechoo na levém křídle nabral rychlost a mířil s pukem za bránu, nakonec se ho ale u levé tyče pokusil zadovkou poslat na svého spoluhráče, jeho přihrávka ovšem byla nepřesná.

41:55
    Vladimír Sobotka se mezi kruhy pro vhazování snažil přes dva protihráče protáhnout do zakončení, ve své snaze ale neuspěl a skončil na ledě.

41:45
    Avangardu Omsk se nyní nepodařilo na pravé straně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění.

41:26
    Sergej Gasjev počkal za svou bránou, až jeho spoluhráči dostřídají.

40:41
    Mazim Kazakov na pravém křídle vypálil od mantinelu ihned po vhazování, jeho následná střela ale našla hruď připraveného Jeffa Glasse, který podruhé v rychlém sledu přerušil hru.

40:35
    Avangard Omsk nahodil puk z modré čáry na bránu a Jeff Glass ho ukryl v lapačce.

40:16
    Denis Paršin pěkně objel bránu a z otočky v blízkosti levé tyče napřáhl ke střele, kterou Jeff Glass pravým betonem vyrazil.

40:04
    Avangard Omsk vyhrál úvodní vhazování třetí části dnešního zápasu, do které vstupuje s šestibrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 13:44.

Ve druhé třetině se nic převratného nestalo. Dinamo Minsk se marně snažilo dostat během prostředního dějství z bahna a naopak inkasovalo další dva góly, o které se postarali nádhernými střelami Vladimír Sobotka a Nikolaj Lemťugov, kteří jsou nejlepšími hráči na ledě a během dvou třetin oba dva vstřelili dva góly. To, zda se jednomu z nich, nebo případně oběma, podaří vstřelit hattrick, se dozvíme během závěrečné dvacetiminutovky. Skóre po 40 minutách. Avangard Omsk 6 HC Dinamo Minsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Avangard Omsk nahodil puk do útočného pásma a jeho hráči ještě odjeli střídat.

38:48
    Druhá část dnešního zápasu už se jen dohrává a vypadá to, že už se v ní dalšího gólu nedočkáme. Ne, že bychom jich viděli málo.

38:00
    Michal Kempný si připsal dobrý obranný zákrok, když u pravé tyče brány Dominika Furcha holí přizvedl puk do ochranné sítě.

37:22
    Andrej Michaljev si vybruslil z rohu útočného pásma do pravého kruhu pro vhazování a poté z úhlu vypálil, jeho střela zápěstím ale byla sražena mimo.

36:43
    Ilija Děrvjek v rohu obranného pásma rychle dojel před jedním z hráčů Dinama Minsk volný puk a po mantinelu za bránou rozehrál.

36:17
    Dinamo Minsk otočilo hru a v levém kruhu pro vhazování se pokusilo vypálit, jeho střela ale byla zablokována.

35:36
    Martin Erat napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke střele, která směřovala přesně mezi betony Jeffa Glasse, ten ale včas zaklekl a puk ukryl ve své výstroji.

35:30
    Samozřejmě ale jen během reklamních přestávek a přerušení hry, jinak se soustředíme na parádní hokej.

34:34
    Skvělou atmosféru a náladu v Areně Omsk ještě umocňují nádherné roztleskávačky, které určitě rozptylují pánskou část obecenstva.

33:45
    Nikolaj Lemťugov se pokusil vstřelit hattrick, když se mezi kruhy pro vhazování parádní otočkou zbavil jednoho z hráčů Dinama Minsk a poté napřáhl bekhendem ke střele, která zamířila nad!
    Nikolaj LEMŤUGOV - 6:0

32:51
    NIKOLAJ LEMŤUGOV střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a zvyšuje už tak vysoké skóre na 6:0!! Maxim Burdasov na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté ho předložil přihrávkou přes šířku útočného pásma najíždějícímu Nikolajovi Lemťugovovi, který z pravého kruhu pro vhazování po zakleknutí bez přípravy zamířil k pravé tyči. Asistence: Maxim Burdasov.

32:29
    Ryan Vesce nahodil puk z vrcholu pravého kruhu pro vhazování na bránu a Dominik Furch si připsal snadný zákrok.

32:18
    Dinamo Minsk se ocitlo u pravé tyče ve velké šanci, síť za Dominikem Furchem ale ze střely ani dorážky rozvlnit nedokázalo!

30:59
    Andrej Pěrvyšin vypálil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela směřovala přesně do pravého horního rohu brány, Jeff Glass ale v rychlém sledu předvedl další úžasný zákrok a po fenomenálním semaforu ukryl puk v lapačce!

30:45
    Denis Paršin se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a z ostrého úhlu se snažil zamířit do prázdné brány, Jeff Glass ale předvedl úžasný přesun a lapačkou puk vyrazil mimo!

29:58
    Ivan Fiščenko se v mezikruží snažil drze protáhnout mezi dvěma protihráči k bráně Jeffa Glasse, ve svém snažení ale neuspěl.

29:39
    Vyloučený Ilija Šinkevič je zpět na ledě a Dinamo Minsk hraje v plném počtu.

29:09
    Avangard se konečně usadil v útočném pásmu a na pravém křídle napřáhl ke střele od modré čáry, která zamířila vedle levé tyče.

28:39
    Hostujícím hráčům Dinama Minsk se dvakrát v rychlém sledu podařilo puk vyhodit až k bráně Dominika Furcha.

28:04
    Avangard Omsk má po reklamní přestávce k dispozici třetí přesilovou hru v dnešním utkání, Dinamo Minsk ale dobře brání a nepouští svého soupeře ke střele.

27:30
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Ilija Šinkevič dostal menší trest, 2 minuty naražení zezadu, plus osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

27:26
    Sledujeme nesmírně atraktivní utkání.

26:42
    Jonathan Cheechoo se po obrovské chybě Avangardu na útočné modré čáře dostal do samostatného úniku, který v levém kruhu pro vhazování zakončil bekhendem, jeho následný pokus ale zamířila nad!

25:35
    Denis Paršin na levé straně útočného pásma nabral velkou rychlost a tlačil se před bránu, v poslední chvíli mu ale v pádu puk nataženou holí vypíchl jeden z hráčů Dinama Minsk.

24:35
    S Dinamem Minsk to jde od desíti k pěti a těžko říci, co by se muselo stát, aby Omsk o tohle úžasně rozehrané utkání přišel.
    Vladimír SOBOTKA - 5:0

23:58
    VLADIMÍR SOBOTKA se podruhé v zápase prosazuje a zvyšuje už na 5:0 pro Avangard Omsk!! Vladimír Sobotka si z rohu útočného pásma vybruslil do pravého kruhu pro vhazování a po otočení s pukem nádhernou střelou vymetl pravý horní roh brány. Asistence: Maxim Kazakov.

23:22
    Jonathan Cheechoo odvedl na levé straně skvělou práci, když puk před dvojicí dotírajících protihráčů podržel u mantinelu a málem se dostal mezi kruhy pro vhazování v útočném pásmu v oslabení do zakončení, Dominik Furch ale vyjel z brány a tygřím skokem puk nataženou holí dopravil do bezpečí!

22:54
    Dinamo Minsk přečkalo krušné chvíle a vyhodilo puk za bránu Dominika Furcha.

22:09
    Martin Erat vypálil nebezpečně od modré čáry a u levé tyče se po zákroku Jeffa Glasse pravým ramenem snažil dostat k dorážce Maxim Kazakov, puk ale ze vzduchu promáchl!

21:53
    Avangard Omsk vyhrál vhazování, Dinamu Minsk se ale vzápětí podařilo puk vyhodit alespoň do středního pásma.

21:46
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Matt Ellison dostal menší trest, 2 minuty hákování.

21:19
    Martin Erat odvedl skvělou práci a odjel střídat.

21:00
    Martin Erat předváděl v útočném pásmu dobrý forčeking, a přestože puk nezískal, alespoň se mu podařilo znepříjemnit soupeři rozehrávku.

20:43
    Dinamo Minsk na levé straně obranného pásma vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět Jeffa Glasse.

20:02
    V Areně Omsk právě začala druhá třetina a Dinamo Minsk bude hrát ve zbytku zápasu o čest. Kdo ví, třeba se hostům podaří vstřelit tři branky a ještě se dočkáme dramatu, moc bych na to ale nesázel.

20:01
    Avangard první třetinu jasně ovládl a o dvě branky se navíc postarali čeští hokejisté!

Avangard Omsk vstoupil do zápasu s Dinamem Minsk opravdu parádně, a po první třetině vede nad svým soupeře již 4:0! O...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 17. leden 2016

Druhá třetina začne přibližně v 12:56.

Avangard Omsk prohrál proti Dinamu Minsk poslední dvě vzájemná střetnutí a během obou zápasů vstřelil do jeho sítě pouze dva góly, dnes si ale jeho hráči na svého soupeře pořádně vyšlápli a během druhé poloviny první třetiny do jeho sítě vstřelili během necelých pěti minut čtyři góly, když se postupně prosadili Vladimír Sobotka, Ivan Fiščenko, Michal Kempný a Nikolaj Lemťogov. Po druhé brance opustil prostor tří tyčí Kevin Lalande a místo něj přijel do brány Jeff Glass, který inkasoval hned z první střely a v závěru úvodního dějství poté ještě jednou. Skóre po první třetině. Avangard Omsk 4 HC Dinamo Minsk 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:17
    Avangard Omsk podnikl na pravém křídle nebezpečný výpad, který zhatila nepřesná diagonální přihrávka na levou stranu útočného pásma a puk po ní skončil v rohu kluziště.

19:00
    Puk byl sražen do ochranné sítě a vhazovat se bude po pravici Dominika Furcha.

18:50
    Dinamo Minsk zvýšilo obrátky a dostalo Avangard Omsk pod tlak, podle mě je to ale způsobené více tím, že se domácí hokejisté trochu uspokojili a přestali hrát.

18:07
    Dinamo Minsk potřebuje nutně zastavit nápor Omsku a vstřelený gól v závěru první třetiny by jim mohl pomoci do zbytku zápasu.

17:13
    Alexej Kaljužni mohl vstřelit gól, když se na levém křídle ocitl úplně sám, jeho následná střela ale z levého kruhu pro vhazování zamířila pouze do hrudi Dominika Furcha, který jeho střelu vyrazil!
    Nikolaj LEMŤUGOV - 4:0

16:56
    NIKOLAJ LEMŤUGOV střílí parádní gól a v Areně Omsk je k vidění doslova a do písmene demolice!! Nikolaj Lemťugov se po vyhraném vhazování dostal k puku z levého kruhu pro vhazování zamířil přesně do bližšího levého horního rohu brány. Asistence: Alexej Gluchov.

16:49
    Jeff Glass prožil "skvělý" vstup do utkání, když hned z první střely inkasoval.

15:58
    Avangard Omsk mohl přidat čtvrtý gól, dvojice jeho hráčů ale v blízkosti pravé tyče střídajícího brankáře Jeffa Glasse překonat nedokázala!

15:35
    Hra Dinama Minsk se během pár minut rozsypala jako domeček z karet a hráči Avangardu Omsk jsou pány na ledě.
    Michal KEMPNÝ - 3:0

14:01
    MICHAL KEMPNÝ se stal druhým českým hráčem, který se prosadil v dnešním zápase, a Avangard Omsk se během pár okamžiků ujal tříbrankového vedení!! Denis Paršin na pravém křídle nabral rychlost a z rohu kluziště poté našel na vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování zpětnou přihrávkou Michala Kempného, která střelou zápěstím zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Alexander Pěrežogin, Denis Paršin.

13:43
    Kevin Lalande opouští svou klec a do brány nastupuje Jeff Glass!
    Ivan FIŠČENKO - 2:0

13:43
    IVAN FIŠČENKO střílí gól a posílá Avangard Omsk do dvoubrankového vedení!! Ilija Michajev na pravém křídle pronikl do útočného pásma a mezi dvěma obránci se protáhl mezi kruhy pro vhazování, kde sice o puk přišel, k odraženému kotouči se ale dostal vzápětí Ivan Fiščenko a střelou po ledě ho poslal mezi betony Kevina Lalandeho. Asistence: Ilija Michajev.

13:12
    Avangard Omsk se musel bránit a jeho hráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

12:47
    Avangard Omsk sice úvodní přesilovou hru nevyužil, vzápětí se mu ale z tlaku podařilo vstřelit branku.
    Vladimír SOBOTKA - 1:0

12:05
    VLADIMÍR SOBOTKA otevírá po skončení přesilové hry svého týmu skóre dnešního zápasu a jako správný kapitán posílá Avangard Omsk do vedení 1:0!! Vladimír Sobotka se v pravém kruhu pro vhazování pomazlil s pukem a poté mezi dvěma hráči Dinama Minsk napřáhl k rychlé střele zápěstím, která zapadla přesně do pravého horní rohu brány. Asistence: Martin Erat, Maxim Kazakov.

12:00
    Dinamu Minsk se podařilo po dlouhé době vyhodit a jeho hráči mohou vystřídat.

11:35
    Puk byl po další střele Avangardu Omsk sražen do ochranné sítě a vhazovalo se po levici Kevina Lalandeho.

11:04
    Anton Burdasov z pravého kruhu pro vhazování mířil ke vzdálenější levé tyči, Kevin Lalande ale předvedl skvělý zákrok a pravým betonem jeho střelu letící těsně nad ledem vyrazil mimo!

10:49
    Hráči Avangardu tvrděě vypálili od modré čáry, jejich střela ale přes obranný val na brankáře Kevina Lalandeho neprošla.

10:18
    Alexej Michajlev usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, a Avangard Omsk má k dispozici první přesilovou hru.

10:02
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk: Andrej Michaljev odpyká týmový trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

10:02
    Alexej Kaljužni diskutuje z hlavními rozhodčími, tohle ale, jak se říká lidově, neukecá.

10:02
    Hra byla přerušena a zřejmě se bude vylučovat na straně Dinama Minsk za příliš mnoho hráčů na ledě.

09:17
    Hráči Avangardu se ihned po vhazování dostali k další střele, z blízkosti ale pozorného Kevina Lalandeho nepřekonali a brankář Dinama Minsk si připsal další úspěšný zákrok, po kterém přerušil hru.

09:11
    Nikolaj Lemťugov nahodil puk na bránu Dinama Minsk a pozorný Kevin Lalande přerušil hru.

08:00
    Alexej Kaljužni se u pravé tyče ocitl ve velké šanci a snažil se zamířit tvrdou ránou bez přípravy k pravé tyči, Dominik Furch byl ale připraven a jeho pokus levým betonem vyrazil!

07:53
    Dinamo Minsk vyhrálo v domácím prostředí poslední dvě vzájemná měření sil, když v roce 2014 vyhrálo na svém ledě 6:2 a v posledním zápase z letošní sezóny potom 4:2.

07:18
    Je za námi více než šest minut a v Areně Omsk jsme zatím gól neviděli, poslední dvě vzájemná utkání ovšem byla na gól bohatá.

06:51
    Alexander Pavlovič na levém křídle nabral rychlost a poté se snažil zamířit mezi betony Dominika Furcha, ten ale včas zaklekl a jeho střelu zápěstím ukryl ve své výstroji.

06:21
    Vladimír Sobotka vyhrál na pravém křídle vhazování, hráči Avangardu se ale vzápětí do zakončení nedostali.

06:19
    Hráči domácího Avangardu se po delší odmlce vydali do útoku a brankář Kevin Lalande jejich následné nahození od modré čáry ukryl ve své výstroji.

06:06
    Avangard Omsk se nyní pouze brání a dvakrát vyhodil puk do obranného pásma Dinama Minsk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

05:45
    Avangard Omsk se ubránil, jenže pouze za cenu zakázaného uvolnění, vhazovat se bude po levici Dominika Furcha.

05:32
    Paul Szczečura motal v útočném pásmu hlavy hráčům Avangardu Omsk, společně se svými spoluhráči se ale do zakončení nedostal.

04:34
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ovšem bez nějaké velké brankové příležitosti.

04:13
    Útok Avangardu zastavil na levém křídle ofsajd a hra byla vykázána do středního pásma.

03:43
    Avangard Omsk se na pravém křídle vydal na steč, jeho snažení ale překazila nepřesná přihrávka, která skončila za bránou Kevina Lalandeho.

03:29
    Ryan Vesce, hvězda Dinama Minsk, vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a připravený Dominik Furch ukryl jeho střelu v lapačce.

03:06
    Avangard Omsk skvěle brání a nepouští svého soupeře ke střele.

02:32
    Dinamo Minsk se dvakrát dostalo do náznaku šance, ani v jednom případě se ale bránu Dominika Furcha ohrozit nerozhodlo.

02:08
    Avangard Omsk vstoupil do utkání skvěle a od úvodních sekund má územní i střeleckou převahu.

01:28
    Ivan Fiščenko skvěle zapracoval za bránou soupeře a po vyjetí zpoza ní u pravé tyče vypálil z otočky, jeho pokus byl ale sražen mimo.

01:04
    Pjotr Chokrajakov byl na levém křídle v útočném pásmu příliš rychle a útok Avangardu Omsk zastavilo postavení mimo hru.

00:32
    Dinamo Minsk se vymanilo z tlaku, puk ovšem vyhodilo pouze na zakázané uvolnění.

00:16
    Domácí hráči vyhráli vhazování a poté rychle vypálili od modré čáry, jejich tvrdá rána ale zamířila vedle pravé tyče.

00:12
    Hráči Avangardu Omsk vypálili z levého kruhu pro vhazování a Kevin Lalande si připsal první ostrý zákrok, když puk po pěkném zákroku ukryl v lapačce!

00:02
    Vladimír Sobotka vyhrál úvodní vhazování zápasu a Avangard Omsk se jako první může vydat směrem vpřed.

00:01

Místní hlasatelka právě představuje hráče základní pětky Avangardu Omsk a po zaznění ruské a běloruské národní hymny bude moci utkání v Areně Omsk začít.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Pěrvyšin, Vasiliv, Gasjev, Alexandrov, Lekomcev, Děrvjek – Sobotka, Paršin, Pěrežogin – Lemťugov, Gluchov, Burdasov – Kazakov, Chokrajakov, Erat – Petrov, Černikov, Michajev – Fiščenko.

HC Dinamo Minsk: Lalande (Glass) – Gunderson, Zenchorenko, Šinkevič, Lisovets, Filičkin, Astiněnko, Goroško – Kaljužni, Cheechoo, Szczečura – Linglet, Ellison, Vesce – Drozd, Meleško, Stěpanov – Kolcov, Pavlovič, Michaljev.

Rozhodčí: Anatoly Zacharov, Roman Gofman – Stepan Koršak, Alexander Černišev.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk:

Dinamo Minsk bude na ledě Avangardu Omsk pokračovat v tripu, během něhož dvakrát prohrálo, když nestačilo na Magnitogorsk (5:1) a v posledním zápase těsně na Ufu (4:3). Dinamo Minsk naposledy vyhrálo 8. ledna, kdy doma porazilo nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 Jaroslavl. Minsk bude vstupovat do zápasu proti Avangardu se třemi prohrami v řadě.

Avangard Omsk:

Avangard Omsk naposledy prohrál 5. ledna na domácím ledě 2:1 po prodloužení s Jugrou a od té doby vyhrál čtyři zápasy v řadě, během nichž navíc třikrát udržel čisté konto a inkasoval jeden jediný gól. Omsk postupně porazil Jekatěrinburg (3:0), Togliatti (0:2), Kazaň (0:3) a naposledy Dinamo Rigu (1:2).

Nedělní program KHL v pravé poledne odstartuje zápas, v němž vedoucí celek východní konference Avangard Omsk přivítá na svém ledě Dinamo Minsk, který ztrácí na západě osm bodů na Slovan Bratislava a pozici zajišťující účast v playoff. Zápasem z Areny Omsk Vás s potěšením a radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 13. Sobotka (Erat, Kazakov), 14. Fiščenko (Michajev), 15. Kempný (Pěrežogin, Paršin), 17. Lemťugov (Gluchov), 24. Sobotka (Kazakov), 33. Lemťugov (Burdasov), 54. Gluchov (Lekomcev, Pěrežogin), 56. Michajev (Černikov) – 44. Kolcov (Ellison)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Pervyšin, Vasiljev, Gusev, Alexandrov, Lekomcev, Děrvuk – Sobotka, Paršin, Pěrežogin – Lemťugov, Gluchov, Burdasov – Kazakov, Chochrjakov, Erat – Petrov, Černikov, Michejev – Fiščenko.
    HC Dinamo Minsk: Lalande (14. Glass) – Gunderson, Znacharenko, Šinkevič, Lisovec, Filičkin, Ustiněnko, Goroško – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Drozd, Meleško, Stěpanov – Kolcov, Pavlovič, Michaljov.

Rozhodčí: Zacharov, Gofman – Koršak, Černyšev