Chabarovsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 5:1 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 0:1 (kon.)

Jiří Novotný (JAR) 0+1 (17:36:54)

Třetí třetinu jasně ovládli hokejisté ze Soči, kteří v ní soupeři nastříleli tři góly a celkově zvítězili 3:6. Nakonec vítěznou trefu zařídil ve 44. minutě v přesilovce Jevgenij Skačkov. V čase 54:45 si pak domácí obrana nepohlídala Renata Mamaševa, jenž naskočil na led z trestné lavice a poslední branku zápasu obstaral v další početní výhodě Zijat Paigin.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:9, celkem – 29:32.

59:40
    Domácí už nikam nepospíchají, je jim jasné, že ani případný vstřelený gól už by jim moc nepomohl.

59:00
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

58:36
    Novotný s Konkovem zahrozili ve vlastním oslabení. Právě český útočník byl faulován Andrem Peterssonem, který usedá na trestnou lavici. Hrát se bude 4 na 4.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

56:59
    Domácí to neunášejí. Jegor Averin dostává dvě minuty za hákování.
    Zijat PAIGIN - 3:6

55:46
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté početní výhodu využívají a zřejmě definitivně rozhodují o osudu zápasu! Po sehrávce s Mamaševem a Kosticynem překonal Kolesnika ZIJAT PAIGIN. Asistence: Andrej Kosticyn a Renat Mamašev.

55:00
    Další komplikace pro domácí! Za nedovolené bránění je vyloučen Kirill Kapustin.
    Renat MAMAŠEV - 3:5

54:45
    Domácí si nepohlídali RENATA MAMAŠEVA, který naskočil z trestné lavice, obdržel přihrávku od Skačkova a samostatný únik zakončil střelou na lapačku! Soči vede 3:5. Asistence: Jevgenij Skačkov.

54:17
    Hosté vyhazují.

53:54
    Pavel Koledov střílel z vrcholu levého kruhu, puk je na těle Barulina.

53:09
    Domácí přišli o důležitého útočníka Daniila Apalkova! Ten dostává osobní trest za nesportovní chvování.

52:37
    Další přesilovka pro domácí! Vyloučen je Renat Mamašev za sekání.

52:01
    Domácím zbývá osm minut na to, aby alespoň vyrovnali. Nyní zakládají útočnou akci.

51:15
    Střela Denise Kazionova skončila v lapačce Kolesnika. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

51:03
    Hosté jsou již kompletní.

50:52
    Novotný z první neprostřelil pozorného Barulina.

49:23
    Střelu Koledova pokryl Barulin. Poté se do sebe pustili domácí Romancev se Semjonovem a oba hráči odcházejí na trestnou lavici za hrubost.

49:03
    Za podražení putuje za katr Dmitrij Kazionov. Domácí si zahrají další přesilovku.

47:52
    Petersson zavezl kotouč do útočného pásma, ale neměl podporu spoluhráčů. Zaútočit mohou domácí.

46:14

45:54
    Střelu Apalkova vyrazil Barulin do rohu hřiště.

45:15
    V první minutě přesilovky se hráči Lokomotivu výrazněji neprosadili.

44:13
    Za sekání je vyloučen hostující Igor Ignatuškin. Domácí mají šanci vyrovnat.
    Jevgenij SKAČKOV - 3:4

43:20
    Hosté přesilovou hru využívají a vedou 3:4! Na vrcholu levého kruhu napřáhl JEVGENIJ SKAČKOV a kotouč skončil za zády Kolesnika. Asistence: Zijat Paigin.

42:29
    Domácí útočník Jegor Korškov dostává dvouminutový trest za sekání.

42:16
    Rychlý kontr domácí čtvrté formace vypadal slibně, chyběla ale přesnější finální přihrávka.

40:28
    Domácí jsou v plném počtu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:51.

Ve druhé třetině se hrál zajímavý hokej a viděli jsme hned čtyři góly. Lokomotiv šel ve 24. minutě do vedení 2:1, když se podruhé v utkání trefil Jegor Averin. Hráči Soči však odpověděli velmi rychle a zásahy Andreho Peterssona a Bena Maxwella otočili stav. Lokomotiv poté dlouho nemohl vyzrát na obranu soupeře, ovšem 79 sekund před druhou sirénou se prosadil ve vlastním oslabení Michail Grigorjev.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:13, celkem – 19:23.

Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení! MICHAIL GRIGORJEV dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou ranou prostřelil brankáře Barulina – 3:3. Asistence: Kirill Kapustin.

38:27
    Domácích bylo na ledě šest. Je jim tedy udělen trest za příliš mnoho hráčů.

38:10
    Celek Soči je v plném počtu.

38:04
    Hosté vyvezli kotouč do útočného pásma a jejich oslabení je téměř u konce.

36:30
    Gól neplatí! Pokračuje se za stavu 2:3.

36:30
    Puk se po střele Jegora Averina zastavil na brankové čáře a Daniil Apalkov ho doklepl do sítě. Bude se ale ještě telefonovat, protože Apalkov stál v brankovišti!

36:08
    Hostující Janne Jalasvaara zasáhl soupeře holí do tváře a dostává dvouminutový trest.

35:30

35:19
    Maxwell na útočné modré neudržel puk a Lokomotiv se tak může opět osvobodit.

34:20
    Domácí vyhazují.

33:29
    Za faul kolenem je vyloučen Michail Pašnin, přesilovka pro hosty.

32:59
    Hostující střídačka protestovala tak vehementně, že byl kouč Gusarov vykázán do útrob stadionu! Denis Kazionov navíc dostává desetiminutový osobní trest.

32:50
    Právě Clay Wilson dostal úder do obličeje a je na střídačce ošetřován. Vylučovat se ale nebude.

32:13
    Od levého mantinelu střílel hostující obránce Wilson. Kolesnik svým zákrokem přerušil hru.

31:01
    Další šance domácích. Rafikov vypálil od modré a následný velký závar musel řešit zalehnutím kotouče Barulin.

30:44
    Apalkov s Averinem nebezpečně operovali ped hostující brankou. Puk za čáru ale nedostali.

30:01
    Už jsme se přehoupli do druhé poloviny duelu. Hráči Lokomotivu mají o čem přemýšlet.

28:11
    Puk skončil v hledišti, reklamní přestávka.
    Ben MAXWELL - 2:3

26:20
    Hostující tým dokonce otáčí skóre! Výborně to udělal Petersson, jenž přesvědčil obranu i brankáře soupeře, že bude objíždět branku. Náhle však hodil puk do brankoviště a BEN MAXWELL ho uklidil za záda překvapeného Kolesnika. Asistence: Andre Petersson a Jevgenij Skačkov.

25:50
    Hosté se po vyrovnání vrhli dopředu a pobývají v útočném pásmu.
    Andre PETERSSON - 2:2

24:52
    Hosté rychle odpovídají! Ben Maxwell našel na zadní tyči najíždějícího ANDREHO PETERSSONA, který zakončoval do odkryté branky. Asistence: Janne Jalasvaara a Ben Maxwell.
    Jegor AVERIN - 2:1

23:06
    Tohle domácí sehráli náramně! Finále celé akce obstaral Apalkov, jenž našel mezi kruhy JEGORA AVERINA, který z první překonal Barulina. Ten se nemohl stihnout včas přesunout proti střílejícímu hráči – 2:1. Asistence: Daniil Apalkov.

22:45
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

22:06
    Kolesnik vyrážel betonem dalekonosnou střelu jednoho z hostujících hráčů.

21:20
    Hosté vstoupili do druhé části velmi aktivně. Nyní před Kolesnikem zatápěli Petersson s Maxwellem. Po přerušení hry ještě propukla menší šarvátka, ve které byl aktivní zejména Maxwell, ovšem vylučovat se nebude.

20:55
    Po střele z pravého kruhu vytáhl efektní zákrok lapačkou Kolesnik.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:52.

V první třetině padly hned dvě branky, po jedné na akždé straně. Skóre zápasu otevřeli hosté ze Soči, když se už v 5. minutě prosadil ze samostatného úniku Michail Anisin. Lokomotiv srovnal o tři minuty později přesilovkovým zásahem Jegora Averina.

Střely na branku v 1. třetině – 8:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Třetina se už jen dohrává, domácí mají puk, ale jsou daleko od brány soupeře.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:24
    Domácí si před brankou soupeře vytvořili hned dvě nebezpečné situace. V obou šancích byl Mosaljov, ale Barulin byl vždy na místě.

17:21
    Novotný zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Averinovi. Jeho střela však byla zablokovaná.

16:36
    Barulin přerušil hru poté, co lapil do rukavice propagační pokus Koledova.

16:19

16:13
    Tohle bylo hodně nebezpečné! Hosté si rychle vyměnili puk a Dmitrij Kazionov celou akci zakončil střelou z mezikruží. Kolesnik si nebyl svým zákrokem moc jistý, ale puk přeci jen uvízl někde mezi jeho betony.

15:40
    Domácím se podařilo vyhodit.

15:08
    Mamašev si sjel až na levý kruh, odkud neprostřelil Kolesnika.

14:18
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Sigarjov – 2 min.).

14:09
    Po sražené střele Jalasvaary se bude vhazovat v obranném pásmu Jaroslavle.

13:38
    Je tu reklamní přestávka. Sledujeme především bojovný hokej.

11:50
    Denis Kazionov připravil dobrou pozici pro Anisina, jehož přízemní střelu z kruhu musel v rozkleku vyrážet Kolesnik.

11:19
    Pronikající Kapustin nic moc nevymyslel. Vypálil jen do chráničů hostujícího obránce.

09:47
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou.

09:07
    Pohotovou střelu Mosaljova z pravého kruhu dokázal zlikvidovat Barulin, který se rychle přesunul proti střelci.
    Jegor AVERIN - 1:1

07:47
    Tuhle početní výhodu už domácí využívají! Novotný nahrál JEGORU AVERINOVI, který z pravého kruhu zamířil pod víko. Asistence: Jiří Novotný.

07:24
    Další vyloučení na hostující straně. Alexej Semjonov – podražení.

07:16
    Tohle byla hodně špatná přesilovka Jaroslavle. Barulin vůbec nemusel zasahovat a Soči už je kompletní.

06:12
    Domácí se zatím nemohou dostat do útočného pásma.

05:15
    Dvě minuty za sekání dostává hostující Alexander Ščerbina. Přesilovka pro Lokomotiv.
    Michail ANISIN - 0:1

04:55
    Hosté jdou do vedení! Na jedné straně neproměnil velkou šanci Konkov a hokejisté Soči záhy trestali! MICHAIL ANISIN dostal přihrávku do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi betony brankáře Kolesnika. Asistence: Dmitrij Kazionov.

04:07
    Do zakončení se dostal hostující Petersson, puk je pod betony Kolesnika.

03:51
    Zatím se hraje hodně opatrně, brankáři mají minimum práce.

02:42
    Ščegolkov se pokusil o individuální průnik, domácí obrana jej však nenechala střílet.

01:43
    Od modré nahazoval kotouč Pašnin, puk ale neprošel až na hostující branku.

00:40
    Hosté se v úvodu utkání drží na puku. Kolesnika ale zatím neohrozili.

00:01

Zní hymna Ruské federace.

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Murygin) – Kronwall, Hersley, Gorochov, Grigorjev, Pašnin, Koledov, Rafikov – Apalkov, Novotný, Averin – Konkov, Mosaljov, Lokťjonov – Sigarjov, Kapustin, Romancev – Iljenko, Korškov, Malcev – Polunin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jalasvaara, Semjonov, Paigin, Wilson, Glazkov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Denis Kazionov, Ščegolkov, Dmitrij Kazionov – Anisin, Ščerbina, Morozov – Jakubov

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Goljak, Nesterov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky se v této sezóně utkaly už třikrát. Hned v jejím úvodu zvítězili na svém ledě 2:1 hokejisté Soči. V dalších dvou případech už triumfoval Lokomotiv. Nejprve se radoval z výhry 3:0 doma a poté 5:2 také na půdě soupeře.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Nedělní program KHL nabízí zajímavý souboj dvou týmů z Tarasovovy divize. Lokomotiv Jaroslavl, který patří k vůbec nejlepším mužstvům v soutěži, přivítá HK Soči. Ani tento celek nehraje vůbec špatně a již nyní je jasné, že se ve městě, jež bylo dějištěm ZOH v roce 2014, bude hrát play-off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Averin (Novotný), 24. Averin (Apalkov), 39. Grigorjev (Kapustin) – 5. Anisin (Dmitrij Kazionov), 25. Petersson (Jalasvaara, Maxwell), 27. Maxwell (Petersson, Skačkov), 44. Skačkov (Paigin), 55. Mamašev (Skačkov), 56. Paigin (A. Kosticyn, Mamašev)

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Goljak, Nesterov