Chabarovsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Vladivostok – Dynamo Moskva 2:5 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 5:1 (kon.)
Novosibirsk – HC Slovan 3:2 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:6 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 0:1 (kon.)

Jiří Novotný (JAR) 0+1 (17:36:54)

Třetí třetinu jasně ovládli hokejisté ze Soči, kteří v ní soupeři nastříleli tři góly a celkově zvítězili 3:6. Nakonec vítěznou trefu zařídil ve 44. minutě v přesilovce Jevgenij Skačkov. V čase 54:45 si pak domácí obrana nepohlídala Renata Mamaševa, jenž naskočil na led z trestné lavice a poslední branku zápasu obstaral v další početní výhodě Zijat Paigin.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:9, celkem – 29:32.

59:40
    Domácí už nikam nepospíchají, je jim jasné, že ani případný vstřelený gól už by jim moc nepomohl.

59:00
    Domácí v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.

58:36
    Novotný s Konkovem zahrozili ve vlastním oslabení. Právě český útočník byl faulován Andrem Peterssonem, který usedá na trestnou lavici. Hrát se bude 4 na 4.

58:02
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

56:59
    Domácí to neunášejí. Jegor Averin dostává dvě minuty za hákování.
    Zijat PAIGIN - 3:6

55:46
    Soči právě vstřelilo branku!
    Hosté početní výhodu využívají a zřejmě definitivně rozhodují o osudu zápasu! Po sehrávce s Mamaševem a Kosticynem překonal Kolesnika ZIJAT PAIGIN. Asistence: Andrej Kosticyn a Renat Mamašev.

55:00
    Další komplikace pro domácí! Za nedovolené bránění je vyloučen Kirill Kapustin.
    Renat MAMAŠEV - 3:5

54:45
    Domácí si nepohlídali RENATA MAMAŠEVA, který naskočil z trestné lavice, obdržel přihrávku od Skačkova a samostatný únik zakončil střelou na lapačku! Soči vede 3:5. Asistence: Jevgenij Skačkov.

54:17
    Hosté vyhazují.

53:54
    Pavel Koledov střílel z vrcholu levého kruhu, puk je na těle Barulina.

53:09
    Domácí přišli o důležitého útočníka Daniila Apalkova! Ten dostává osobní trest za nesportovní chvování.

52:37
    Další přesilovka pro domácí! Vyloučen je Renat Mamašev za sekání.

52:01
    Domácím zbývá osm minut na to, aby alespoň vyrovnali. Nyní zakládají útočnou akci.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Averin (Novotný), 24. Averin (Apalkov), 39. Grigorjev (Kapustin) – 5. Anisin (Dmitrij Kazionov), 25. Petersson (Jalasvaara, Maxwell), 27. Maxwell (Petersson, Skačkov), 44. Skačkov (Paigin), 55. Mamašev (Skačkov), 56. Paigin (A. Kosticyn, Mamašev)

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Murygin) – Kronwall, Hersley, Gorochov, Grigorjev, Pašnin, Koledov, Rafikov – Apalkov, Novotný, Averin – Konkov, Mosaljov, Lokťjonov – Sigarjov, Kapustin, Romancev – Iljenko, Korškov, Malcev – Polunin.
    HK Soči: Barulin (Šikin) – Jalasvaara, Semjonov, Paigin, Wilson, Glazkov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Denis Kazionov, Ščegolkov, Dmitrij Kazionov – Anisin, Ščerbina, Morozov – Jakubov

Rozhodčí: Dejev, Kiseljov – Goljak, Nesterov