Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 4:2 (kon.) | Ufa – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Kazaň – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Minsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chanty-Mansijsk 7:2 (kon.) | Soči – Omsk 2:1 (2:0 po s.n.)
Spartak Moskva – Jekatěrinburg 2:4 (kon.) | Riga – Barys 2:3 (kon.)
Dinamo Riga
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Barys Nur-Sultan
Pátek 05.02.2016, 18:30 • Arena Riga • KHL

55:53
    Opět se vylučuje na straně Rigy. U branky se nedovoleného ataku dopustil Guntis Galvinš a už i on sedí na trestné lavici. Odpyká si tam dvouminutový trest za hrubost.
    54:09 Brandon BOCHENSKI - 2:3

54:09
    Astana právě vstřelila branku!
    A jak vidno, mělo to cenu. Hosté rozehráli kombinaci, stáhli se k brance, k zadní tyčce si sjel zcela volný BRANDON BOCHENSKI a hravě zblízka doklepl přihrávku skrz brankoviště. Asistence: Nigel Dawes, Kevin Dallman.

53:57
    Hosté si berou oddechový čas, chtějí probrat útočné varianty.

53:57
    Další vyloučení a opět na straně Rigy. Dvě minuty za krosček si jde odsedět Oskars Cibulskis. Astana si zahraje přesilovku pět na tři.

52:46
    Je tu přesilovka pro hosty. Romanovův průnik do pásma byl zastaven faulem, za který je potrestán Aleksandrs Jerofejevs. Dostal dvě minuty za hákování.

40:36
    Hned v úvodu je tu vyloučení na straně hostů, Roman Savčenko vyhodil puk přes plexisklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

37:16
    Mejja byl blizoučko obratu, stál sám mezi kruhy a po přesném pasu okamžitě střílel. Trefil však pouze Polujektova do masky.
    35:39 Gints MEJJA - 2:2

35:39
    Riga právě vstřelila branku!
    Je opět srovnáno! Riga podnikla rychlý výpad, Indrašis si z pravé strany sjel na střed a i když mu střela nevyšla, puk se dostal k dojíždějícímu GINTSI MEJJOVI a ten doslova procedil puk přes Polujektova. Střela se sotva došourala za brankovou čáru. Asistence: Mikš Indrašis, Guntis Galvinš.

28:34
    Přesilovka ale neměla dlouhého trvání, neboť prakticky ihned se u mantinelu dopustil faulu Mike Lundin a za úder do oblasti hlavy a krku dostal 2+10 minut.

28:25
    Další vyloučení na domácí straně, dvouminutový trest za hákování obdržel Kristaps Sotnieks.
    27:36 Dustin BOYD - 1:2

27:36
    Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka! Po vyhraném buly pálil od modré Dallman, jeho pokus se odrazil od zadního mantinelu před branku, ke byl nekrytý DUSTIN BOYD a ten pohotově dorazil puk za Sedláčkova záda. Asistence: Kevin Dallman, Brandon Bochenski.

27:30
    Přesilovku si zahraje hostující tým, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Maris Jass.

22:09
    Přesilová hra pro Rigu, dvě minuty za podražení obdržel Michajl Panšin.
    13:12 Kaspars SAULIETIS - 1:1

13:12
    KASPARS SAULIETIS tak dostal druhou možnost, rozpohyboval si gólmana a bekhendovým blafákem dostal puk pod horní tyč. Polujektov neměl nárok – 1:1.

13:12
    Do sóla se dostával domácí Saulietis, byl faulován Dallmanem a rozhodčí byl nekompromisní – trestné střílení!
    10:46 Nigel DAWES - 0:1

10:46
    Hosté jdou do vedení. Astana se dostala do pásma, zpoza branky přišla Boydova přihrávka mezi kruhy a NIGEL DAWES se trefil přesně do horního růžku Sedláčkovy branky. Asistence: Dustin Boyd.

03:31
    Dvě minuty za krosček dostal útočník Rigy, Mikš Indrašis.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Saulietis (TS), 36. Mejja (Indrašis, Galvinš) – 11. Dawes (Boyd), 28. Boyd (Dallman, Bochenski), 55. Bochenski (Dawes, Dallman)

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Ševčenko, Galvinš, Cibulskis, Sotnijeks, Jass, Jerofejevs, Zile – Mejja, Indrašis, Skvorcovs – Redlihs, Darzinš, Pavlovs – Saulietis, Kulda, Sestito – Zabis, Berzinš, Bicevskis. Trenér: Normunds Sējējs.
    Barys Nur-Sultan: Polujektov (Laco) – Lundin, Dallman, Lipin, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lobanov – Bochenski, Boyd, Dawes – Starčenko, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Voroncov, St. Pierre, Romanov – Jevdokimov, Solarev, Panšin – Michajlis. Trenér: Andrej Nazarov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 5 182