Mountfield HK – Slavia 6:5 (po pr.) | HC Litvínov – Opava 10:4 (kon.) | Zlín – Liberec 4:5 (po pr.)
Kladno – Jihlava 6:5 (kon.) | Letňany – Havířov 0:1 (kon.) | Vítkovice – Chomutov 1:4 (kon.)
Pardubice – Vsetín 7:1 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.)
K. Vary – Poruba 5:0 (kon.)
HC Letci Letňany
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
AZ Havířov
Pátek 05.02.2016, 16:30Extraliga staršího dorostu • 11. kolo

Ve třetí třetině se ani jeden z týmů už neprosadil, a Havířov tak vítězí nejtěsnějším rozdílem 1:0. Zápas se po celou dobu vyvíjel dobře pro Letce, kteří měli ve všech periodách skvělé šance, ale brankář Matoušek si se všemi dokázal poradit. I přes velkou střeleckou převahu domácích si tak hosté odvážejí všechny tři body a posouvají se přes svého dnešního soupeře na deváté místo tabulky. (18:33:47)

59:16
    I ve čtyřech se Letci dokázali dostat do přečíslení, Matouškova lapačka nedovolila více než střelu.

58:31
    Hanuš dokázal odzbrojit havířovské přečíslení.

57:33
    Danov má dnes chuť, pálí i v oslabení, ale Matoušek je dnes příliš pozorný.

Oddechový čas pro domácí.

57:24
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Mařík – 2 min., faul loktem).

57:10
    O puk se bojuje v rohu kluzuště.

56:05
    Letňany zkouší nejrůznější možnosti jak překonat Matouška, nečekaná Danovova střela z mezikruží se tou správnou nestala.

54:25
    Peterka neviděl, kde je puk, takže ho domácí obránci dokázali dostat z nebezpečné zóny před Vaculou, aniž by soupeř stihl zahrozit.

53:41
    Ten samý hráč pálil od modré, ale Matouškovi nikdo neclonil.

53:01
    Další slibná šance domácích, tentokrát Fabiánek v pádu nedostal kotouč do sítě!

51:13
    Matoušek už ležel na zemi, ale puk za něj nikdo z domácích ze skrumáže před bránou nedopravil.

49:54
    Rousek byl příliš osekáván na to, aby dokázal vystřelit.

49:16
    Letci dokázali hru otočit a Kučera mířil příliš daleko za vzdálenější tyč.

48:44
    Bambula udržel díky dobrému forčekování útočné pásmo.

47:06
    Matoušek nyní zasáhl maskou!

46:43
    Teď už je vše v pořádku a hra pokračuje.

46:36
    Havířovská branka se z toho všechno uvolnila z konstrukce, je potřeba ji zasadit zpět.

46:03
    Dalčí obrovskou šanci měli Letci v nájezdu, ale Matoušek opět bezchybný!

46:02
    Rychlou střelu na Vaculu vyslal Mrowiec, vlastní spoluhráči jí nedovolili projít až k brankáři.

43:28
    Lytvynovovi střela od modré nesedla.

41:22
    Sám na Matouška ujížděl Sklenář a kotouč z jeho hole orazítkoval brankáři dres na rameni!
    Sledovali jste Utkání hvězd NHL? Tak vás jistě také zaujal tento borec - John Scott!

Congrats to the MVP. #MadeofHockey (󾓯 via NHL

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 31. leden 2016

40:01

V prostřední třetině byli Letci rozhodně lepším týmem, byli častěji na puku, soupeři moc šancí ke skórování nedávali. Dvě a půl minuty před koncem však přišlo překvapení, když první gól zápasu vstřelil havířovský Peterka. Vzápětí následovalo letňanské oslabení, které už domácí ubránili a třetinu dohráli bez větších potíží. Matoušek zatím pochytal všechny střely, které mířily na jeho bránu. Jestli si uchová tuto bilanci až do konce zápasu, nebo jestli Letci využijí svůj palebný potenciál, uvidíme za okamžik.

40:00

38:06
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Satran – 2 min.).

37:26
    Havířov právě vstřelil branku!
    To je překvapení! Peterka se dostal k puku, najel s ním až před Vaculu, a zakončil přesně pod horní tyč! Bez asistence.

36:02
    Pařík obětavě lehl do přihrávky AZtu.

35:04
    Piš ztratil za Vaculovou bránou rukavici a hrál chvíli bez ní, rozhodčí hru ale nepřerušili, to musel až domácí brankář svým zákrokem.

34:13
    Dva letňanští hráči stáli před bránou, připraveni dorážet, ale od Matouškových betonů se puk odrazil z jejich dosahu.

33:35
    Jejich vlastní útok ale přerušil ofsajd.

33:22
    Letci jsou teď velmi efektivní v zastavování útočných výpadů hostí.

31:58
    Havířovskou přihrávku vleže zblokoval Satran bruslí.

31:01
    Kdyby Maříkovi puk neujel, mohl z první vyslat další projektil na soupeřovu branku.

29:57
    Matoušek se musel za Danovovým nahozením pořádně natahovat.

28:31
    Havířov se po delší době dostal k puku, ale Strakoš ho při pokusu o střelu nechal ležet na ledě.

26:35
    Rychlou letňanskou kombinaci zakončoval tvrdou ranou Danov, i s tím si poradil zatím bezchybný Matoušek.

25:38
    Nyní Gebellova střela poskakovala po Matouškově lapačce, nakonec skončila v ní.

24:34
    Danov využil zmatků na hřišti a vyslal na Matouška tvrdou ránu, avšak ta se k cíli přes hokejky obránců nedostala.

23:57
    Domácí trenér není podle tónu a hlasitosti s přesilovou hrou svého týmu vůbec spokojen.

23:17
    Rouska už nebavilo vyměňovat si se spoluhráči puk daleko od brány, tak prudce vypálil, ale jeho rána šla mimo tři tyče.

22:41
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Kristian – 2 min., hákování).

22:41
    Gebellova rána se snášela mezi Matouškovy betony, ty ale jejich majitel dokázal sklapnout.

21:30
    Aulehla netrefil ležící puk, když byl v ideální střelecké pozici.

21:14
    Havířovský útok přerušuje ofsajd.

20:53
    Kučera prověřil pevnost Matouškovy lapačky.

20:15
    Vacula si připisuje další zákrok hned zkraje druhé třetiny.

20:01

V počáteční třetině se ani jeden z týmů nepouštěl do přílišných útočných kreací, z obou stran šlo spíše o opatrnější hru. Přesto si celky vytvořily několik slibných šancí, které si brankáři ale všechny pohlídali. Jestli druhá třetina nabídne změnu stavu se dozvíme za pár minut.

20:00

19:51
    Kdyby se před Vaculou nacházel havířovský hráč, neměl by potíže puk doklepnout do odkryté brány! Nikdo takový se však nenašel, takže skóre zůstává u obou týmů na nule.

19:27
    Valíčkova přihrávka šla do Danovových bruslí.

18:15
    Pecka se nebezpečně prodíral před Vaculu, který raději přikryl puk, který soupeřovu útočníkovi při průchodu pásmem ujel z hokejky.

16:55
    Fabiánkova přihrávka směřovala na hokejku opět rozjetého Danova, obránci hostů byli proti této kombinaci.

16:18
    Rousek se ze středního pásma dostal sám až do mezikruží, odkud i vypálil, ale havířovský brankář si střelu pohlídal.

15:17
    Peterka přitvrdil hru a srazil Gonose, hra pokračuje.

13:47
    Mařík se pokoušel zasunout puk zpoza brány k pravé tyči, Matoušek však bruslí utěsnil všechny mezery.

12:52
    Peterka se projel útočným pásmem z jedné strany na druhou, jeho střelu od mantinelu Vacula dobře viděl.

11:50
    To Chujac tolik času na rozmyšlenou neměl a vystřelil od modré čáry.

11:01
    Fabiánek měl těsně před Matouškem dost času na zpracování puku, ale byl až moc blízko, a byť mířil vysoko, tak jen do brankářovy výstroje.

10:10
    Rousek byl bráněn dvěma havířovskými hráči a hokejku nedokázal dostat do pohotovosti.

09:30
    Na druhé straně nahazoval na Vaculu Szturc, vyraženého kotouče se zmocnili domácí.

08:20
    Tentokrát Danov dokázal vystřelit, Matoušek puk pouze vyrazil.

07:19
    Satran v pádu usměrňoval Kučerovu přihrávku, Matoušek si situaci pohlídal.

06:30
    Ševěčkovu střelu blokuje hokejkou Mařík.

06:11
    Danov obránce hostí neobešel, puk mu ujel z hokejky a Matoušek po delší době přerušuje hru.

05:03
    Kučera dostal pěknou přihrávku od Rouska, a mířil těsně mimo pravou tyč!

04:15
    Gonos mířil k Matouškovu pravému rameni, ale rána šla až příliš nahoru.

03:26
    Pařík dobře vystihl havířovskou přihrávku, vhazovat se ale bude opět v letňanském obranném pásmu.

02:02
    Teď už Pawliczkova rána došla až k brankářovým betonům, od kterých putovala na hokejky domácích.

01:30
    Ševěčkovu střelu se snažili spoluhráči tečovat do brány, ale nepovedlo se.

01:00
    První si vyzkoušeli hru v útočném pásmu hosté, ale Vacula ještě na puk sahat nemusel.

00:01

Dnešní zápas nabídne přímý souboj o deváté místo v tabulce. Na tom se teď nachází domácí Letci, kteří mají za sebou tři vítězné zápasy s celkovým poměrem vstřelených a obdržených gólů 14:4. To jejich dnešní soupeř, 10. AZ Havířov, prožívá nepříjemné období, protože naposledy se z výhry radoval 18. prosince v Českých Budějovicích. Kdo se bude z výhry radovat dnes, uvidíme v pátek v 16:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.