Manchester City – Leicester 1:3 (kon.) | Swansea – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Stoke – Everton 0:3 (kon.)
Aston Villa – Norwich 2:0 (kon.) | Liverpool – Sunderland 2:2 (kon.) | Tottenham – Watford 1:0 (kon.)
Newcastle – West Brom 1:0 (kon.) | Southampton – West Ham 1:0 (kon.)
Manchester City
1:3 (0:1)
Leicester City
Sobota 06.02.2016, 13:45 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 25. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (15:43:48)

Máme dobojováno. Šlágr 25. kola rozhodl Leicester výhrou 3:1 na půdě Manchesteru City. Po góle Roberta Hutha ve 3. minutě se obránce prosadil ještě jednou. Konkrétně v 60. minutě mířil hlavou přesně po dost sporném rohovém kopu. Kromě něho mířil ještě přesně Riyad Mahrez, který ve 49. minutě vymetl pavučinky v síti Joa Harta. Kosmetickou úpravu výsledku přidal v 88. minutě hlavou Sergio Agüero. Leicester má aktuálně na druhé místo náskok šesti bodů. Pokud i Arsenal zítra neboduje, tak budou mít fanoušci Leicesteru další důvod k oslavám.

90+4

90+4
    Kelechi Iheanacho zkoušel ještě nalézt Pabla Zabaletu, který tak pálil. Jeho projektil byl ovšem bez problému vytěsněn mimo svatyni Leicesteru.

90+3
    Manchester si v závěru utkání drží míč a Leicester jim ho může jen těžko sebrat. Bohužel pro domácí je držení míče aktuálně to jediné, co jim jde.

90+2
    Manchester v závěru utkání kombinuje a snaží se snížit, popřípadě vyrovnat. Tentokrát zasahoval Kasper Schmeichel pěstí proti centru Bersanta Celiny na Sergia Agüera.

90+1
    Fernandinho se dost unáhlil a vyslal na klec Kaspera Schmeichela vetchý projektil, který navíc letěl absolutně mimo. To se vůbec nelíbilo Agüerovi, který si to s Fernandinhem šel slovně vyříkat.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Další průnik Sergia Agüera už gólem neskončil. Sergio Agüero si obehrál Simpsona a následně i Kaspera Schmeichela, Agüero však volnou klec netrefil.
    88. Sergio AGÜERO - 1:3

88
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Přeci jen se domácí prosazují a nedovolují Schmeichelovi čisté konto. Prvotní atak po rohovém kopu ještě hosté odrazili, nicméně další centr už SERGIO AGÜERO do klece Leicesteru po centru od Celiny poslal – 1:3!

86
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Nathan Dyer.

85
    Nicolás Otamendi opět efektivně zabránil Ulloovi v průniku dál ke kleci Harta. Jeho skluz byl samozřejmě čistý.

84
    Spousta fanoušků Manchesteru City opouští tribuny Etihad Stadium. Utkání se už pouze dohrává a na hřišti toho moc k vidění není.

82
    Obrovská šance Leicesteru! Na konci této akce byl Jamie Vardy, který tentokrát nastřelil však boční síť.

81
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Leonardo Ulloa.

80
    Nyní se volný přímý kop pro změnu nepovedl Leicesteru. Míč se z této standardní situace ocitl akorát na hrudi Martína Demichelise.

79
    Manchesteru se už ani nedaří přejít do útoku. Každičký pokus domácích zruší obrana hostujícího Leicesteru.

78
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Demarai Gray.

Karel Janeba

Branky: 88. Agüero (Celina) – 3. Huth (Mahrez), 49. Mahrez (Kanté), 60. Huth (Fuchs)

Karty:   70. Zabaleta (MAC), 73. Fernando (MAC) – 37. Morgan (LEC), 47. Simpson (LEC)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 12:5. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:15.
    Manchester City: Hart – Zabaleta, Otamendi, Demichelis, Kolarov – Fernandinho, Y. Touré (C) (52. Fernando) – Delph (53. Iheanacho), Silva (77. Celina), Sterling – Agüero.
    Náhradníci: Caballero – Clichy, Celina, Iheanacho, García, Sagna, Fernando.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Drinkwater, Kanté – Mahrez (78. Gray), Okazaki (81. Ulloa), Albrighton (86. Dyer) – Vardy.
    Náhradníci: Schwarzer – A. King, Gray, Ulloa, Dyer, Wasilewski, Chilwell.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Jake Collin, Simon Long, Jonathan Moss