Atlético – Eibar 3:1 (kon.) | Rayo Vallecano – Las Palmas 2:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Villarreal 0:0 (kon.)
Gijón – La Coruňa 1:1 (kon.)
Atlético Madrid
3:1 (0:0)
SD Eibar
Sobota 06.02.2016, 16:00 • Estadio Vicente Calderón • Španělská LaLiga • 23. kolo

S konstatováním, že před zraky 45 321 diváků dnes Atleti zvítězili, se s Vámi loučím. Přeji příjemný zbytek víkendu a zase někdy u onlajnů na počtenou! (18:03:48)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 15:18.
    Fernando Torres dnes zaznamenal svůj 100. zásah v dresu Atlética!

Tak nakonec to dobře dopadlo, po nezáživné první půli se na hřiště z kabin po pauze vrátily úplně jiné týmy a hned ve 46. minutě umlčel Estadio Vicente Calderón Keko, který po skluzu Enricha překonal Oblaka. Atleti ale nesložili zbraně a o 10 minut později po rohu Kokeho srovnal hlavou José María Giménez. V 63. minutě už navíc Rojiblancos vedli, když se po dalším Kokeho rohu prosadil opět hlavičkou Saúl Ñíguez. V samém závěru se pak dočkal i střídající Fernando Torres, jemuž taktéž střídající Vietto připravil pozici tak jasnou, že ani El Ňino, jemuž se pro jeho časté kiksy fotbalová veřejnost vysmívala, nemohl minout.

Svěřenci Diega Simeoneho tak po dokonalém obratu berou 3 body a nadále se drží v těch nejvyšších patrech tabulky La Ligy.

90+4

90+4
    Po Gabiho faulu pálil z přímého kopu Saúl Berjón, ale Oblak byl u své pravé tyče včas a balon sebral. To je taky poslední šance zápasu, Atlético vyhrálo!
    90+1. Fernando Torres (ATM) - 3:1

90+1
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Parádním centrem z levé strany se blýskl Luciano Vietto, když trefil míč přesně mezi obránce a brankáře, a navíc balon předložil přímo na nohu FERNANDA TORRESE. V rudobílé části Madridu populární „El Ňino“ nemohl minout a zvýšil na 3:1!

90+1
    Nad rámec druhé půle už Borbalán přidal, a to rovné tři minuty!

90
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Adrián González, přichází Josip Radošević.

89
    Domácí už rozehráli klasickou zdržovačku u praporku a k zemi byl navíc povalen Óliver Torres, který to dnes schytal několikrát. Atleti tak rozehrají přímý kop.

89
    Koke rozehrál tento přímý kop z pravé strany, ale míč propadl až za vápno na druhou stranu hřiště. Tam alespoň roh získal Saúl.

88
    David Juncà hokejovým bodyčekem srazil k zemi Fernanda Torrese a donutil Borbalána k dalšímu žlutému trestu, s kartami jako kdyby se teď ke konci roztrhl pytel.

87
    V následné strkanici před rozehráním přímého kopu byl nejaktivnější Lillo Castellano a také za to byl potrestán žlutým kartónkem v ruce Borbalána.

86
    Dnes zatím naprosto neviditelný Antoine Griezmann se do dějin tohoto utkání zapsal alespoň jako žlutý hříšník.

85
    Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Keko, přichází Saúl Berjón.

84
    Defenziva Rojiblancos zapracovala znovu skvěle a navíc se vpřed vydal Luciano Vietto. Argentinský forvard následně posunul na střed. Tam seběhl Fernando Torres, potáhl míč a pálil jedovatě jen o kousek mimo!

83
    Eibaru se rýsuje dobrá šance na srovnání, Jota rozehraje přímý kop z levé strany.

81
    Pro parádičky mladého Ólivera Torrese nemělo hned trio hráčů Eibaru pochopení a talentovaný záložník byl několikrát pokopán, což se nelíbilo ani temperamentnímu lodivodovi Simeonemu, ani tribunám, z nichž se ozval ohlušující pískot.

Michal Konvalina

Branky: 56. J. Giménez (Koke), 63. Ñíguez (Koke), 90+1. F. Torres (Vietto) – 46. Keko (Enrich)

Karty:   16. Partey (ATM), 86. Griezmann (ATM) – 67. Keko (EIB)

Atlético Madrid: Oblak – Gámez, J. Giménez, Ñíguez, Lucas Hernández – Koke, Gabi (C), Partey (60. Ó. Torres), Ferreira-Carrasco (76. F. Torres) – Griezmann, Á. Correa (60. Vietto).
    Náhradníci: Moyà – Ó. Torres, F. Torres, Vietto, Kranevitter, Monsalve, Hernández.

SD Eibar: Riesgo – Capa, L. Castellano, dos Santos, Juncà – Dani García (C), Escalante (70. Inuj) – Keko (85. Berjón), Adrián González (90. Radošević), Jota – Enrich.
    Náhradníci: Irureta – Verdi, Inuj, Hajrović, Berjón, Ekiza, Radošević.

Rozhodčí: Fernández Borbalán – Cabañero, Canelo