Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Olomouc
Pátek 19.02.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Starší dorost Piráti Chomutov má v zádech patnáct výher v řadě. Poslední vítězství přivezl z třineckého ledu, kde vyhrál 6:2. Zatímco starší dorostenci z Olomouce mají v paměti devět proher v šedesáti minutách. Přičemž v posledním utkání podlehli na Slavii těsným rozdílem – 3:4.

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Podlaha, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek.

00:01

00:26
    Jako první zasahuje domácí brankář Pavlát, který chytá střelu Zabloudila.

01:20
    Prvním vyloučeným je domácí Navrátil (CHM), který dostává dvě minuty za napadení.

01:51
    Palička ujel ve vlastním oslabení olomoucké obraně, ale k zakončení se nedostal. Kotouč mu v rozhodující chvíli utekl.

02:05
    Olomoucká přesilovka končí, Holiš dostává dvě minuty za nedovolený zákrok.

03:20
    Domácí hrají v plném počtu.

04:05
    Ani Piráti přesilovku nevyužívají, hraje se v pěti na obou stranách.

04:58
    Hajič přihrával zpoza branky před ni, kde však nikdo ze spoluhráčů nestál a puk doputoval až na modrou.

05:10
    Jan Svoboda přihrával před prázdnou Paličkovi, který v zakončení selhal.

05:58
    Piráti zatím nedovolují hostů založit útočnou akci.

06:08
    Domácí Bukač dostává dvě minuty za nedovolené bránění, vhazuje se po levici Pavláta.

06:24
    Pěcha to zkusil z pravého kruhu, Skopal se před brankou k dorážce nedostal.

06:42
    Piráti vyhazují přes všechny čáry a dobrým forčekingem ukrajují drahocenné vteřiny v obranném pásmu Olomouce,

07:23
    Z vrcholu kruhů střílel Zabloudil, Pavlát vyrazil puk lapačkou na zadní mantinel.

07:42
    Piráti se osvobozují.

07:43
    Po vysoké holi na olomoucké straně se hra přesouvá před Schejbala.

08:00
    Piráti Hanákům nic nedovolují a na poslední vteřiny oslabení vyhazují puk za jejich branku.

08:08
    Piráti jsou kompletní.

08:45
    Hřebíček střílel od modré, ale puk mu nesedl, takže Olomouc mohla přejít do útoku.

09:11
    Rutar napálil puk od modré, před brankou ho tečoval jeden z jeho spoluhráčů, ale puk proplachtil mimo tři tyče.

09:14
    Podlaha (OLO) dostává dvě minuta za podražení.

10:10
    Olomouc špatně vystřídala, Palička přihrál Smutného, po jehož ráně z pravého zvonila tyč hostující branky.

11:00
    Köver mohl dorážet po přihrávce Jana Svobody, ale vůbec netrefil puk.

11:14
    Olomouc přestála oslabení bez inkasované branky a je kompletní.

11:45
    Olomouc se usadila v útočném pásmu.

11:58
    Skopal vystřelil z mezikruží, ale skulinu mezi Pavlátovými betony nenašel.

12:12
    Jan Svoboda ujel po levém křídle, tlačil se do zakončení, které mu znemožnil faul Murly (OLO), který dostává dvě minuty za hákování.

12:37
    Palička trefil z pravého kruhu tyč.

12:51
    Jan Svoboda pálil od modré, Dvořák před brankou tečoval mimo.

13:10
    Piráti se usadili v pásmu.

13:20
    Matyáš Svoboda přihrával zpoza brány přes brankoviště na Kulich, který jen těsně minul.

13:22
    Olomouc se osvobodila.

13:58
    Bukač vystřelil od modré, puk přes skrumáž doletěl až je Schejbalovi, který puk podržel. Vhazuje se po jeho pravici.

14:03
    Hajšman v situaci dva na jednoho přihrával Machálkovi, ale chomutovská obrana jeho myšlenku přečetla a nahrávku zablokovala.

14:12
    Hosté jsou v plném počtu.

14:22
    Buchtela střílel z pravého kruhu, ale Schejbalova vyrážečka byla na správném místě.

14:50
    Podlaha se proháčkoval až před Pavláta, ale bekhedovým blafákem trefil jen špičku betonu domácího gólmana.

15:21
    Ofsajd Pirátů.

15:25
    Pavlát raději nechal nahození ze středního pásma ve své lapačce.

15:46
    Na konci hezké kombinaci domácích byl Chlán, který trefil jen gólmana, což o pár chvil zopakoval znovu.

16:18
    Puk se po jedné ze střel odrazil vysoko ke stropu, kde ho všichni hráči několik vteřin hledali.

16:35
    Piráti právě vstřelili branku!
    Jan Svoboda vyslal na zteč svého jmenovce MATYÁŠE SVOBODU, který si z olomouckých bránících hráčů udělal slalomové kužely a po pěkné individuální akci otevřel skóre zápasu poté, co se proháčkoval až před Schejbala a našel mezeru v jeho výstroji. Asistence: Jan Svoboda.

17:01
    Piráti se nemohou usadit v útočném pásmu, puk je ve střední třetině.

17:08
    Pavlát znovu ukryl nahození v lapačce, vhazuje se po jeho levici.

17:46
    Olomoucké nahození z vlastní poloviny před Pavlátem skočilo, takže zákrok domácího mladíka s maskou nevypadal úplně jistě.

18:19
    Po nahození Pirátů od modré se vhazuje po levici Schejbala.

18:48
    Holuš projel chomutovskou obranou, ale zakončit nedokázal.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:28
    Bukač trefil od modré jen Schejbalovy betony.

19:52
    Piráti zakládají poslední útok ve vlastním obranném pásmu.

19:58
    Matyáš Svoboda přihrával zprava před branku na Šilara, ovšem puk prolétl až na druhou stranu k mantinelu bez zásahu jakéhokoliv hráče.

20:00

Mírnou územní převahu v první třetině přetavili Piráti v jednogólové vedení. Prostřední dějství začne přibližně v 18:16.

20:01

20:02
    První vhazování vyhráli domácí a hned zakládají útočnou akci.

20:10
    Hajič přihrál ve středním pásmu na FILIPA PALIČKU, který střelou od modré překvapil celý stadion včetně olomouckého brankáře. Asistence: Tomáš Hajič a Ondřej Dvořák.

20:25
    Podlaha v situaci dva na jednoho přihrál na Pěchu. Druhý jmenovaný tváří v tvář Pavlátovi selhal.

21:13
    Po několikavteřinovém boji u levého mantinelu v obranném pásmu Olomouce získali puk hosté a začínají akci za vlastní brankou.

22:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů se nemůže dostat ke kloudné útočné akci.

22:40
    Útočnou akci Pirátů zastavil ofsajd.

23:01
    Chlán vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale Schejbal vše dobře viděl a zakročil.

23:32
    Z hodně ostrého úhlu to z pravé strany zkoušel Šilar, ale Schejbal byl opět pozorný. Vhazuje se po jeho levici.

24:03
    Navrátil přebruslil obránce, ale bekhendem z úhlu trefil pouze betony olomouckého brankáře.

24:35
    Köverovi těsně před bránou ujel puk, který Schejbal schoval pod lapačku.

24:51
    Piráti ve středním pásmu opět obrali olomoucké hráče, ke střele z pravého kruhu dostal Jan Svoboda, ovšem trefil jen připravenou lapačku olomoucké jedničky.

25:26
    V této fázi zápasu ojedinělý útok Olomouce vedl Machálek, jenže u pravého mantinelu špatně přihrál a puk sebrala domácí obrana.

25:51
    Po střele jednoho z útočníků si Olomoučtí málem srazili kotouč do vlastní sítě.

26:01
    Tlak Pirátů přerušil Schejbal, jenž schoval kotouč v lapačce.

26:09
    Olomouc is zahraje další přesilovku. Dvě minuty dostal Bukač – faul loktem.

26:35
    Z levého kruhu střílel Podlaha, ale těsně minul bránu.

26:45
    Zblízka se snažil prosadit Pěcha, ale neuspěl.

27:08
    Piráti kontrolují puk a vyhazují přes všechny čáry.

27:25
    V oslabení ujel Navrátil, ale zakončení mu faulem překazil Husták.

27:25
    Husták dostal dvě minuty za hákování.

28:09
    Piráti jsou v plném počtu.

28:10
    Na začátku přesilovky střílel od modré Dvořák, olomoucká jednička byla připravena.

28:27
    Střela Jana Svobody je sražena mimo.

28:35
    Olomouc se osvobozuje.

28:48
    Piráti zakládají akci za vlastní bránou.

29:17
    Buchtela trefil jen prvního clonícího hráče, od kterého se kotouč odrazil do středního pásma.

29:25
    Olomouc je v plném počtu.

29:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Skopal vyslal do rychlého útoku MARKA HUSTÁKA, který procedil puk skrz Pavláta a snížil. Asistence: Miroslav Skopal a Josef Podlaha.

30:27
    Po střele M. Svobody zazvonila tyč.

30:30
    Domácí špatně vystřídali a dostali dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

30:53
    V oslabení předvedl kličkovanou Köver, ale obránci jeho počínání zastavili.

31:03
    Zabloudilovu střelu z levého kruhu zblokoval obránce.

31:18
    Piráti vyrazili do útoku, jejich akci přerušil ofsajd.

32:00
    Olomouc se stále nemůže usadit v útočném pásmu.

32:18
    Po otočce to zblízka zkusil Dejmek, ale neuspěl.

32:30
    Hra pokračuje pět na pět.

33:05
    Smutného střela skončila na horní tyči.

33:49
    Z mezikruží střílel zabloudil, ale jeho pokus mu ve finále překazil obětavý obránce, jenž se mu zřítil pod nohy.

34:09
    Olomoucký Zabloudil dostal v situaci tři na jednoho přihrávku před odkrytou část chomutovské branky, tu však trestuhodně přestřelil.

34:25
    Na druhé straně to dvakrát zkoušel navrátil, ale Schejbala nepřekonal.

35:32
    Chlánova střela z vrcholu brankoviště lízla Schejbalovu vyrážečku a skončil na zadním mantinelu.

36:18
    Buchtela vybojoval u pravého mantinelu puk, poslal ho na JANA SVOBODU, který vymetl pravou šibenici Schejbalovy brány. Asistence: Ondřej Buchtela.

36:40
    Hajičovo nahození ze spojnice kruhu letělo vysoko nad.

37:02
    Dvořákova střela skončila až u Schejbala, který přerušil hru.

37:13
    Pěcha se zamotal před chomutovskou bránou do vlastních kliček a následně pocítil důraz domácí obrany.

37:29
    Ofsajd CV.

37:38
    Zakázané uvolnění Pirátů.

37:41
    Hned po buly to zkusil Husták. Pavlát podržel kotouč v lapačce.

38:01
    Piráti zakládají akci za vlastní bránou, ale nedokázali přejít střední pásmo a vrátili se zpět.

38:28
    Chláp po kombinaci v rohu střílel z pravého kruhu pouze do Schejbala.

38:58
    Za krosček dostal dvě minuty Burla.

39:01
    Poslední minuta druhého dějství.

39:20
    Piráti drží pásmo, ale ke střele se zatím nedostali.

39:30
    Od modré vypálil Smutný, ale vysoko přestřelil a Piráti poté přišli o pásmo.

40:00

Piráti deset vteřin po úvodní buly druhé třetiny navýšili svůj náskok na dvě přesně trefy. Olomouc snížila na rozdíl jedné branky, ale domácí si vzali dvoubrankové vedení zpět. Početní výhoda bude pro domácí pokračovat ještě 57 vteřin v poslední třetině, která začne přibližně v 19 hodin a 3 minuty.

40:01

40:05
    Piráti zahajují první útok hned po úvodní buly.

40:25
    Palička vypálil z vrcholu pravého kruhu a Schejbal efektně zasáhl-

40:58

41:16
    Chlán střílel zpoza obránce pouze do sklapnutých betonů.

41:38
    Piráti kombinují v útočném pásmu.

41:57
    Kulich střílel z pravého kruhu, Schejbal zakročil a přerušil hru. Vhazuje se po jeho levici.

42:19
    Matyáš Svoboda přihrál mezi kruhy Šilarovi, který netrefil kotouč.

42:42
    Šilar přihrál přes brankoviště Kulichovi, který nadvkrát nepřekonal přesouvajícího se olomouckého brankáře.

43:16
    Olomouc se drží v pásmu, ale Piráti dobře napadají, takže se hosté nedostali ani ke střele.

44:06
    Hřebíček předvedl pohledný bodyček a poslal Olomouckého k ledu.

44:37
    Svobodova střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

44:51
    M. Svoboda přihrál Kulichovi k levé tyči, ale Schejbal se stihl přesunout a Kulicha vychytal.

45:21
    MATYÁŠ SVOBODA prokličkoval hostující obranou a před Schejbal zakončil mezi jeho betony. Asistence: Jaroslav Kulich.

45:53
    Machálek dostal přihrávku v situaci dva na jednoho, ocitl se sám před Pavlátem, ale lepší zakončení mu překazilo Dejmkovo hákování.

46:01
    Olomoucký Hajšman trefil zblízka jen Pavláta.

46:25
    Dajčar a Machálek se svými dorážkami neuspěli.

46:39
    Köver se ve vlastním oslabení prokličkoval skrz obranu hostů, ale k zakončení se nedostal, protože mu ujel kotouč.

47:11
    Chomutov poslal kotouč přes všechny čáry.

47:33
    Olomouc se nemůže dostat do pásma. Operuje u vlastní brány.

47:48
    V vrcholu pravého kruhu střílel Kořenek pouze do Pavlátovy lapačky.

47:53
    Domácí jsou v plném počtu.

48:55
    Piráti dobře napadali, Hřebiček vystřelil jen na zadní mantinel.

49:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale k vážnějšímu ohrožení branek nedochází.

50:17
    MIROSLAV SKOPAL ujel chomutovské obraně a bekhendem překonal Pavláta mezi betony. Bez asistence.

50:36
    Z pravého kruhu vystřelil Svoboda, kotouč skončil v Schejbalově lapačce.

51:02
    Machálek se zkoušel prosadit přes obránce. Posunul si puk dopředu, jenže obránce ho zastavil a kotouč přikryl Pavlát.

51:21
    Kulich z pravého křídla zasekl do středu, odkud vystřelil slabě a mimo.

52:10
    Navrátil prošel mezi dvěma obránci, ale byl hákován Janků.

52:22
    Smutný v mezikruží vysoko přestřelil.

52:52
    Buchtela po přihrávce zpoza brány nastřelil tyč.

53:07
    Buchtela si na modré dovolil příliš a domácí přišli o pásmo.

53:16
    Zabloudil byl mezi kruhy na chvíli sám, bekhendem však zakončil slabě.

54:07
    Olomouc vyrazila do útoku, Štreit vzal v situaci dva na jednoho zodpovědnost na sebe, ale Pavláta nepřekonal.

54:10
    Počet hráčů se vyrovnal.

54:42
    Volný puk poskakoval v brankovišti Pirátů, ale přes čáru nepřešel.

55:03
    Navrátil se dral do zakončení, ale přes dva bránící hráče neprošel.

55:44
    Chlán přihrál v situaci dva na jednoho na J. Svobodu, který z první vystřelil mimo.

56:15
    Z levého kruhu vystřelil Chlán, Schejbal chytil a přerušil hru.

56:35
    Piráti přišli o pásmo, ale znovu se do něj vrátili. Kulich svým pokusem nastřelil jen obránce.

57:10
    Domácí kapitán to zkusil z pravé strany, ale u bližší tyče olomouckého brankáře nenachytal.

57:36
    Po přihrávce zpoza branky střílel Kulich pouze do Schejbala.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty poslední třetiny.

58:10
    Köver přihrál před brankou Dejmkovi, který zblízka zakončil je do brankáře.

58:43
    Hajič vystřelil z prostoru mezi kruhy, puk však trefil bránícího hráče.

59:24
    Ze skrumáže před bránou to zkoušel Chlán, ale minul.

59:43
    Piráti nezvládli rozehrávku za vlastní bránou, Olomouc se však do nebezpečné situace nedostala.

V poslední třetině padla branka na obou stranách kluziště, ale na vítězi to již nic nezměnilo. Starší dorostenci Chomutova si připsali 16. výhru v řadě. (19:30:44)

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 17. M. Svoboda (J. Svoboda), 21. Palička (Hajič, Dvořák), 37. J. Svoboda (Buchtela), 46. M. Svoboda (Kulich) – 30. Husták (Skopal, Podlaha), 51. Skopal

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, Dvořák, Smutný, Hajič, Hřebíček – Köver, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Dejmek, J. Svoboda, Šilar.

Rozhodčí: Hlinka – Mašek, Sládek