Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Olomouc
Pátek 19.02.2016, 17:30 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

52:10
    Navrátil prošel mezi dvěma obránci, ale byl hákován Janků.

50:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    MIROSLAV SKOPAL ujel chomutovské obraně a bekhendem překonal Pavláta mezi betony. Bez asistence.

45:53
    Machálek dostal přihrávku v situaci dva na jednoho, ocitl se sám před Pavlátem, ale lepší zakončení mu překazilo Dejmkovo hákování.

45:21
    Piráti právě vstřelili branku!
    MATYÁŠ SVOBODA prokličkoval hostující obranou a před Schejbal zakončil mezi jeho betony. Asistence: Jaroslav Kulich.

44:51
    M. Svoboda přihrál Kulichovi k levé tyči, ale Schejbal se stihl přesunout a Kulicha vychytal.

38:58
    Za krosček dostal dvě minuty Burla.

36:18
    Buchtela vybojoval u pravého mantinelu puk, poslal ho na JANA SVOBODU, který vymetl pravou šibenici Schejbalovy brány. Asistence: Ondřej Buchtela.

34:25
    Na druhé straně to dvakrát zkoušel navrátil, ale Schejbala nepřekonal.

34:09
    Olomoucký Zabloudil dostal v situaci tři na jednoho přihrávku před odkrytou část chomutovské branky, tu však trestuhodně přestřelil.

30:30
    Domácí špatně vystřídali a dostali dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

30:27
    Po střele M. Svobody zazvonila tyč.

29:43
    Skopal vyslal do rychlého útoku MARKA HUSTÁKA, který procedil puk skrz Pavláta a snížil. Asistence: Miroslav Skopal a Josef Podlaha.

27:25
    Husták dostal dvě minuty za hákování.

27:25
    V oslabení ujel Navrátil, ale zakončení mu faulem překazil Husták.

26:09
    Olomouc is zahraje další přesilovku. Dvě minuty dostal Bukač – faul loktem.

20:25
    Podlaha v situaci dva na jednoho přihrál na Pěchu. Druhý jmenovaný tváří v tvář Pavlátovi selhal.

20:10
    Hajič přihrál ve středním pásmu na FILIPA PALIČKU, který střelou od modré překvapil celý stadion včetně olomouckého brankáře. Asistence: Tomáš Hajič a Ondřej Dvořák.

16:35
    Jan Svoboda vyslal na zteč svého jmenovce MATYÁŠE SVOBODU, který si z olomouckých bránících hráčů udělal slalomové kužely a po pěkné individuální akci otevřel skóre zápasu poté, co se proháčkoval až před Schejbala a našel mezeru v jeho výstroji. Asistence: Jan Svoboda.

14:50
    Podlaha se proháčkoval až před Pavláta, ale bekhedovým blafákem trefil jen špičku betonu domácího gólmana.

13:20
    Matyáš Svoboda přihrával zpoza brány přes brankoviště na Kulich, který jen těsně minul.

12:37
    Palička trefil z pravého kruhu tyč.

12:12
    Jan Svoboda ujel po levém křídle, tlačil se do zakončení, které mu znemožnil faul Murly (OLO), který dostává dvě minuty za hákování.

10:10
    Olomouc špatně vystřídala, Palička přihrál Smutného, po jehož ráně z pravého zvonila tyč hostující branky.

09:14
    Podlaha (OLO) dostává dvě minuta za podražení.

06:08
    Domácí Bukač dostává dvě minuty za nedovolené bránění, vhazuje se po levici Pavláta.

05:10
    Jan Svoboda přihrával před prázdnou Paličkovi, který v zakončení selhal.

02:05
    Olomoucká přesilovka končí, Holiš dostává dvě minuty za nedovolený zákrok.

01:20
    Prvním vyloučeným je domácí Navrátil (CHM), který dostává dvě minuty za napadení.

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 17. M. Svoboda (J. Svoboda), 21. Palička (Hajič, Dvořák), 37. J. Svoboda (Buchtela), 46. M. Svoboda (Kulich) – 30. Husták (Skopal, Podlaha), 51. Skopal

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, Dvořák, Smutný, Hajič, Hřebíček – Köver, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Dejmek, J. Svoboda, Šilar.
    HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Podlaha, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Kořenek.

Rozhodčí: Hlinka – Mašek, Sládek