CSKA Moskva – HC Slovan 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Petrohrad 3:2 (po pr.) | Jokerit – N.Novgorod 4:6 (kon.)
Soči – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
CSKA Moskva
2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Stav série: 1:0
HC SLOVAN Bratislava
Neděle 21.02.2016, 15:00 • Ledový palác sportu CSKA, Moskva • Play-off KHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu. (17:42:11)

Česká stopa v utkání

Lukáš Kašpar (SBA) – 0b, 2s, TOI: 18:26
    Tomáš Kundrátek (SBA) – 0b, 1s, TOI: 21:44
    Václav Nedorost (SBA) – 0b, 0s, TOI: 15:54

Je za námi první utkání série mezi vítězem základní části CSKA Moskva a Slovanem Bratislava. Slovenský celek držel s favorizovaným celkem krok do poloviny utkání. Od té doby začali mít navrch hokejisté CSKA, kteří dvěma góly ve druhé polovině druhé třetiny prakticky rozhodli o své výhře. Ve třetí třetině Rudoarmějci kontrolovali hru a soupeře nepustili do vážnější šance. Zároveň ve třetí části bylo k vidění několik potyček, z čehož můžeme usuzovat, že tato série ještě může být hodně vyostřená.

Po závěrečném hvizdu si ještě měli co říct Alexander Radulov s Milošem Říhou. Tato série zřejmě bude hodně vypjatá.

59:54
    Závěr utkání je hodně vypjatý. Na ledě vznikla hromadná potyčka, kterou zažehla pěstní přestřelka mezi Jegličem a jedním z hráčů CSKA. Radulov vystartoval ze střídačky, aby se do hromadné potyčky zapojil. Rozhodčí vyloučil na dvě minuty za hrubost Jegliče a Šťastného na straně Slovanu a Sergeje Andronova na čtyři minuty, z toho na dvě minuty za hrubost a na dvě minuty za vražení na hrazení.

59:40
    Slovanu se nedaří vytvořit si soustavnější tlak.

59:10
    Brust zůstal na střídačce a Slovan to zkouší v šesti.

59:10
    Miloš Říha ještě neskládá zbraně, bere si oddechový čas a zřejmě chce namotivovat své svěřence, aby se ještě pokusili alespoň jednou překonat Sorokina.

58:57
    Hosté hrají v plném počtu.

58:32
    Oba zmínění aktéři bitky dostali dvouminutový trest za hrubost.

58:32
    Sersen se pustil do šarvátky se Stoljarovem. Rozhodčí nechali této potyčce volný průběh.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí části.

57:54
    Děnisovova rána od modré byla nepřesná, Slovan se následně dokázal osvobodit.

57:36
    Druhý Kiselevičův projektil od modré čáry srazil na ochrannou síť Kundrátek.

57:06
    Kiselevič vypálil na úvod přesilové hry od modré čáry, Brust zakročil.

56:57
    Hokejisté Slovanu přicházejí o možnost zdramatizovat tento zápas. Dvě minuty za hákování totiž obdržel Ladislav Nagy a k tomu ještě desetiminutový osobní trest.