Dynamo Moskva – Soči 1:0 (po pr.) | N.Novgorod – Jokerit 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:3 (1:0, 0:0, 0:3) Stav série: 0:4
CSKA Moskva
Sobota 27.02.2016, 17:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Play-off KHL

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (19:34:50)

V bratislavské areně ještě probíhá závěrečná děkovačka, při níž je vyvoláváno především jméno loučícího se Lubomíra Višňovského.

Se závěrečným hvizdem se s největší pravděpodobností skončila kariéra legendárního slovenského obránce Lubomíra Višňovského, který se po dlouhých letech v NHL vrátil do Slovanu Bratislava v listopadu a klubu, v němž s velkým hokejem začínal, dopomohl do play off.

Hokejisté Slovanu Bratislava tedy i ve třetím zápase série v řadě ztratili vedení, které si vypracovali v úvodních čtyřiceti minutách a sezona se pro ně končí. Hokejisté CSKA prokázali svou obrovskou sílu, když ve třetí části dokázali nastolit neuvěřitelné tempo, jemuž Slovan zkrátka nestačil. Nejprve vyrovnal Radulov, o tři minuty později dokonal obrat po pohledné kombinaci Da Costa a výhru CSKA, a postup do semifinále Západní konference, zpečetil Zajcev. Vítěz základní části KHL tedy postupuje přes bratislavský celek v nejrychlejším možném termínu.

59:53
    Ještě jedno vyloučení v této sérii po potyčce mezi hráči, kteří si tak ještě na samotný závěr zápasu měli co říct. Rozhodčí vyloučil Barryho Brusta za sekání, Ivana Švarného za hrubost a na straně CSKA Maxima Mamina rovněž za hrubost.
    59:38 Nikita ZAJCEV - 1:3

59:38
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Za skandovaného potlesku vyprodané bratislavské arény, která je na nohou, hosté rozhodují o své výhře. Zpoza pravého kruhu se trefil do prázdné brány NIKITA ZAJCEV. Asistence: Alexander Radulov, Arťjom Blajžjevskij.

59:20
    Radulovovo bekhendové zakončení ze středního pásma do prázdné brány odvrátil Švarný.

58:55
    Brust zamířil na střídačku, domácí to zkouší v šesti.

58:05
    Hosté drželi kotouč daleko od své vlastní brány.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:19
    Rudoarmějci se přeci jen dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Tělegin z pravého kruhu, Brust vytáhl zákrok a ještě udržel naději svého mužstva na vyrovnání.

56:40
    Hosté už nikam nespěchají a bez problémů kontrolují vlastní modrou čáru.

56:00
    Kotouč se ocitl na střídačce CSKA.

55:16
    Mamin se vrátil na ledovou plochu, hosté hrají v plném počtu a šance Slovanu už jsou ve zbytku zápasu vzhledem k situaci ve třetí třetině prakticky minimální.

55:11
    Kundrátekovu přihrávku na modré přečetl Petrov a znovu osvobodil hostující tým.

54:30
    Hostům se podařilo bez problémů vyhodit puk.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 13. Surový – 43. Radulov (Světlakov, Kiselevič), 46. Da Costa (Hjalmarsson, Radulov), 60. Zajcev (Radulov, Blajžjevskij)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen (A), Višňovský, Mihalik, Rosandič – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Nagy (A), Surový (C), Bartovič – Skalický, Lušňák, Šiška
    CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Zajcev (A), Denisov (C), Kutuzov, Kiselevič, Sergejev, Panin, Blažijevskij – Hjalmarsson, Muršak, A. Radulov (A) – Telegin, Da Costa, Kugryšev – Mamin, Stoljarov, Petrov – Pihlström, Junkov, Žarkov – Svetlakov

Rozhodčí: Boman (FIN), Bulanov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 10 055 (vyprodáno)