Omsk – Nižněkamsk 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 4:0 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 2:0 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:2 (2:0, 2:2, 1:0) Stav série: 2:0
Ak Bars Kazaň
Středa 24.02.2016, 15:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (18:11:06)

Stav série: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 2:0!

Dnešní utkání sledovalo 8070 diváků.

Slovenský obránce Marek Ďaloga zaznamenal jednu střelu na bránu a jeho čas na ledě byl třináct minut a jedna sekunda.

Střely na bránu ve třetí třetině – 4:12; střely celkem – 31:33.

Utkání je u konce, radují se domácí! V uplynulých šedesáti minutách hrací doby jsme viděli velmi vyrovnaný hokej. Obě mužstva hrála hodně ofenzívně, což se také projevilo na konečném skóre. Domácí byli úspěšnější v koncovce, do třetí třetiny vstupovali s dvoubrankovým náskokem, který očividně chtěli udržet za každou cenu. To se jim také povedlo, navíc přidal v 53. minutě pojistný gól Chlystov a bylo rozhodnuto.
    Konečný výsledek - 5:2

ПОБЕДААААА!!! "Салават Юлаев" – "Ак Барс" 5:2!!! #HCSalavat #ЗеленоеДерби #ПОБЕЖДАЙилиБРЕЙСЯ

Fotka zveřejněná uživatelem ХК Салават Юлаев (@hcsalavat),

59:41
    Poslední sekundy zápasu, Kazaň stále drtí svého soupeře a ostřeluje brankáře.

59:07
    Další střelu chytá, tentokrát pálil Müller z vrcholu kruhu.

59:00
    Svedberg odolová drtivému tlaku Kazaně.

58:08
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Omark.

57:20
    Opět se nehraje, rozhodčí něco řeší u střídačky domácích.

56:53
    Bude se hrát čtyři na čtyři.

56:53
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Sjögren – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Saprykin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Svedberg – 2 min., sekání). Trest odpyká Lazarev.

56:53
    Před Svedbergem se strhla menší bitka, čeká se na verdikt rozhodčích.

56:15
    Bodrov se ošklivě srazil se soupeřem a odchází do kabin.

56:15
    Ten však končí na zakázaném uvolnění, následuje komerční přestávka.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 13. Loginov (Omark), 14. Bodrov (Omark), 26. Saprykin (Bodrov), 34. Prochorkin (Lepistö, Lisin), 53. Chlystov (Lisin, Loginov) – 21. Lukojanov (Tkačjov), 32. Wilson (Zacharčuk, Tkačjov)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko, Omark – Chlystov, Makarov, Lisin – Sojn, Lazarev, Saprykin – Hartikainen, Prochorkin, Majorov.
    Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Sidorov, Kornějev, Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Tokranov, Rylov – Sjögren, Möller, Azevedo – Chibisov, Tkačjov, Lukojanov – Varnakov, Obuchov, Malychin – Svitov, Ivanov.

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Misjur, Otmachov