Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Stav série: 1:2
Salavat Julajev Ufa
Pátek 26.02.2016, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Čtvrté utkání série se hraje v neděli od 15:00 opět v Kazani a náš server Vám z něho samozřejmě přinese podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera! (19:25:09)

Stav série – 1:2 na zápasy.

Ve třetí třetině už branka nepadla a hokejisté Kazaně tak poráží Ufu 3:0, čímž snižují stav série na 1:2. Branky domácích stříleli v 18. minutě Vladimir Tkačjov a ve druhé části Dmitrij Archipov a Arťom Lukojanov. Tatary podržel také brankář Stanislav Galimov, ten se blýskl zejména v závěru prostřední periody, kdy tygřím skokem vyrazil zakončení Bodrova, které už mířilo do odkryté klece.

Střely na branku ve 3. třetině – 1:12, celkem – 25:34.

59:45
    Wilson odrazil puk do středního pásma, čas možná tak na poslední akci.

59:11
    Hosté ještě odvolali brankáře!

59:10
    Domácí kouč Zinetula Biljaletdinov neponechává nic náhodě a bere si time-out.

59:10
    Zakázané uvolnění Kazaně. Předtím pálil z osy hřiště mimo Grigorenko.

58:45
    Zápas se už spíše jen dohrává, především domácí nemají kam spěchat.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Domácí sbírají sekundy ve svém útočném pásmu.

56:24
    Zákrok Galimova, který vyrazil za branku střelu z levého kruhu.

55:53
    Domácí zahráli na icing, vhazovat se tedy bude před jejich brankou.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny. Troufám se říci, že o vítězství Ak Bars je rozhodnuto.

54:31
    Lisin zaútočil po pravém křídle. Místo střely se snažil přihrávat, ale nevšiml si, že mu před branku nikdo ze spoluhráčů nenajíždí.

53:45
    Linus Omark objel branku a vybruslil si až do střelecké pozice. Galimov na místě.

53:03
    Hostující Višněvskij se pokusil o dlouhý pas, který ale neprošel až na najíždějícího útočníka.

52:25
    Hostům utíká čas, pokud rychle neskórují, tak už asi nedostanou šanci zdramatizovat závěr.

51:30
    Engqvist vyslal z pravé strany propagační střelu, se kterou Galimov neměl velký problém.

50:37
    Zakázané uvolnění Ufy, hra se stěhuje před Svedberga.

50:05
    Máme tu oboustranné vyloučení za hrubost. 2+2 minuty dostávají Obucov a Hartikainen. Pokračovat se bude v pěti proti pěti.

50:05
    Odolal i teď. Nesterov s pukem rychle obkroužil branku, ale za brankovou čáru ho už nezasunul. Narazil totiž na položený levý beton domácího brankáře!

49:46
    Hosté soupeře přitlačili před jeho branku, Galimov ale odolává.

49:15
    Prochorkin se v útočném pásmu velice šikovně uvolnil, z pravého kruhu však vypálil těsně vedle bližší tyčky.

48:20
    Kazaň kvalitně brání a naděje Ufy na obrat se stále více zmenšuje a zmenšuje.

46:48
    Kličkovaná Sojna neměla dlouhého trvání. Hostující útočník se vrhl proti přesile a o puk přišel.

45:55
    Lapačka Galimova přerušila útočnou akci Salavatu Julajev. Následuje reklamní přestávka.

45:18
    Opět Möller! Švédský forvard dostal přihrávku na levý kruh a z voleje zamířil do tyčky!

45:08
    Po akci Oscara Möllera byli domácí blízko dalšímu zásahu. Puk zůstal ležet u brankoviště před odkrytou brankou. Jeden z hostujících obránců ho stačil odklidit před dojíždějícím Sjögrenem.

44:28
    Domácí se s kotoučem točí v rohu kluziště, to jim teď vyhovuje.

44:12
    Před brankou Ufy operoval Varnakov. Svedberg nakonec přikryl kotouč.

43:23
    Domácí jsou v plném počtu hráčů.

43:08
    Kazaň se dobře brání a její oslabení se chýlí ke konci.

42:19
    Střela Loginova od modré se neujala a domácí vzápětí opět vyhodili.

41:40
    Domácí se na úvod oslabení osvobozují.

41:22
    A teď budou mít šanci! Na trestnou lavici půjde Ryan Wilson, který podrazil Hartikainenena.

41:04
    Pokud by chtěli hosté s utkáním ještě něco udělat, potřebovali by rychle snížit.

40:04
    Justin Azevedo naskočil z trestné lavice na led a domácí jsou kompletní.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

Kazaň dnes zatím hraje dobrý zápas a zdá se, že by mohla stav série snížit. Po 40 minutách totiž vede nad Ufou 3:0. Domácí v prostřední části přidali další dva zásahy, ve 23. minutě nejprve obral Dmitrij Archipov o puk obránce Gončarova a střelou pod vyrážečku skóroval a ve 34. minutě navýšil vedení Ak Bars po hezké akci Arťom Lukojanov. Ufa mohla v závěru třetiny snížit ve vlastním oslabení, ale Galimov, jenž byl v té chvíli bez hole, předvedl proti Bodrovovi, jenž už střílel do odkryté klece, zázračný zákrok.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:15, celkem – 24:22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Vhazovat se bude v útočném pásmu hostí a celek Salavatu Julajev to zkouší v šesti bez gólmana!

38:57
    Hosté si vypracovali dobrou šanci, ale puk zalehl Galimov.

38:03
    Azevedo ale vzápětí zalehl obránce a byť to vypadalo, že byl první faulován on, jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

38:03
    Justin Azevedo měl na holi čtvrtý gól domácích. Už se řítil sám na Svedberga, ale branku těsně minul.

37:59
    37:10 Fantastický zákrok brankáře Kazaně Stanislava Galimova.

37:10
    Hosté mohli skórovat ve vlastním oslabení! Denis Bodrov se už téměř radoval, ale Galimov mu na brankové čáře zázračným zákrokem sebral radost! Brankář Kazaně v té chvíli neměl ani hůl, ale za kotoučem se vrhl tygřím skokem a vyrážečkou ho vyrazil.

35:58
    Maxim Gončarov prožil těžce nepovedený zápas! Po jeho hrubce hosté inkasovali druhý gól a teď navíc hostující bek napadl u mantinelu protihráče a za následné protesty je poslán rovnou do šaten. Gončarov cestou do útrob stadionu ještě rozsekal hokejku.

35:22
    Ošemetnou situaci před svou brankou vyřešil Galimov, který se v brankovišti natáhl a odrazil kotouč do bezpečí.

34:31
    Hráči Kazaně jsou na koni. Útočným pásmem dlouho kroužil Svitov, jenž se dostal za branku, odkud se snažil protlačit puk na najíždějící spoluhráče. Moc nescházelo a byla z toho další gólovka.

34:06
    Domácí to mají nadějně rozehrané, Ufa u to bude mít dnes těžké.
    33:07 Arťom LUKOJANOV - 3:0

33:07
    Kazaň vstřelila branku!
    Tohle byla parádní akce domácích! Tkačjov nahrál Čibišovovi, který našel na zadní tyči volného ARŤOMA LUKOJANOVA a ten puk propasíroval mezi tyčkou a tělem brankáře Svedberga až do sítě – 3:0. Asistence: Andrej Čibisov a Vladimir Tkačjov.

32:34
    Linus Omark se hezky prokličkoval obranou soupeře. Ještě nabízel puk před odkrytou klec Engqvistovi, ale toho už hráči Kazaně odtlačili mimo nebezpečný prostor.

32:03
    Lepistöho nahození od modré Galimov viděl a má puk na svém těle. Následuje reklamní přestávka.

31:13
    Hosté jsou kompletní a mohou zase myslet na útok.

30:49
    Další Tokranovova střela rozpoutala před Svedbergem velký závar! Puk za brankovou čáru nedokázal dotlačit Varnakov.

30:26
    Tokranov vypálil od modré čáry, Svedberg puk našel ve výstroji.

29:59
    Hostům se podařilo vyhodit.

29:12
    Na trestné už sedí Maxim Gončarov, jenž celou situaci vyprovokoval ostrým zákrokem na Lukojanova. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 4.

29:12
    Uvidíme, jak rozhodčí celou situaci posoudí. Je tu reklamní přestávka, vše se dozvíme až po ní.

29:12
    Emoce tryskají plnými doušky! Za brankou Ufy se odehrává pořádná strkanice!

28:35
    Svitov nahodil kotouč před branku. Svedberg ho holí zastavil a rovnou i odehrál k Hartikainenovi.

27:37
    Domácí jsou v plném počtu.

27:30
    Lepistö pálil od modré, puk skončil na tyčce domácí svatyně!

26:55
    Kotouč byl sražen do hlediště, jeden z diváků tak ulovil cenný suvenýr.

26:28
    Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.

25:36
    Igor Grigorenko si odsedí dvě minuty za hrubost. Na straně domácích svítí jeden trest navíc, v součtu je z toho přesilovka 5 na 4 pro Ufu.

25:36
    U hostující střídačky se do sebe pustili Obuchov a kapitán Ufy Grigorenko. Rozhodčí oba kohouty rychle odtrhli.
    Kazaň v úvodních dvou utkáních na ledě Ufy prohrála. Dnes bude na vlastním ledě útočit na první vítězství v sérii!

24:30
    Domácí zabarikádovali střední pásmo a snaží se vyrážet do rychlých brejků.

23:50
    Hned po vhazování pálil vedle Loginov. Hosté samozřejmě musejí zvýšit aktivitu.

23:15
    Hartikainen si vybruslil s kotoučem zpoza branky a snažil se herní předmět zasunout za brankovou čáru. Galimov svou práci odvedl dobře a své brankoviště uhájil.
    22:42 Dmitrij ARCHIPOV - 2:0

22:42
    Hostující obránce Maxim Gončarov hrubě chyboval a Kazaň to trestá druhým gólem! DMITRIJ ARCHIPOV totiž v útočném pásmu obral rozehrávajícího Gončarova o kotouč a střelou pod vyrážečku zvyšuje na 2:0. Bez asistence.

21:46
    Domácí už dostali puk do bezpečí a Jarullin může jít střídat.

21:32
    Pozor, Jarullin je bez hole a hosté jsou v útočném pásmu. Je to tedy taková přesilovka 5 na 4,5.

20:58
    Ofsajd Ufy.

20:40
    Omark ztratil ve středním pásmu puk, ale domácí z náznaku kontru nic nevytěžili. Celou akci totiž na útočné modré zpomalili.

20:01

Oba týmy jsou zpět na ledě, za malou chvíli začne třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

Po úvodní části mohou být o něco spokojenější hráči Kazaně, kteří vedou nad Ufou těsně 1:0. Sledovali jsme hodně bojovný a poměrně vyrovnaný hokej. Jediný gól domácí vstřelili v závěru periody, kdy po akci Ďalogy puk dorazil za Svedbergova záda Vladimir Tkačjov.

Střely na branku v 1. třetině – 13:7

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:22
    Wilson pálil od červené čáry. Branku sice netrefil, ale jeho spoluhráči puk drží v útočné třetině.

19:00
    Běží poslední minuta úvodní části hry.

18:15
    Domácí vstřelili důležitý gól a teď se budou snažit, aby si těsný náskok odnesli i do šaten.
    17:22 Vladimir TKAČJOV - 1:0

17:22
    Domácí jdou do vedení! Skvělou práci odvedl Marek Ďaloga, jenž se z pozice obránce dostal až před branku a jeho bekhendovou střelu vyrazil Svedberg jen na hůl VLADIMIRA TKAČJOVA, který už uklidil puk do odkryté poloviny klece. Asistence: Marek Ďaloga a Arťom Lukojanov.
    Henrik Karlsson včera inkasoval na ledě Novgorodu pouze jednou, nicméně jeho i tak prohrál 0:1!

16:21
    Další zákrok Svedberga, který zastavil střelu ze středního pásma a následně puk raději přidržel.

15:49
    Obuchov přijel na modrou čáru a vystřelil. Svedberg puk vyrazil do rohu.

15:15
    Zápasu rozhodně nechybí tempo, také vidíme hodně ostrých soubojů.

14:56
    Kazaň je kompletní.

14:12
    Domácí jeli v oslabení 2 na 1! Výborně ale zapracoval obránce Loginov, jenž zblokoval finální přihrávku Sjögrena.

13:55
    Domácí první půlku oslabení přestáli.

12:55
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., nedovolené bránění).

12:55

11:55
    Hosté v plném počtu. Kazaň sehrála velmi dobrou přesilovku.

11:49
    Domácí rozebrali bránící čtveřici soupeře a byla z toho obrovská šance Tkačjova. Ten neuspěl před poloodkrytou brankou, když jeho střele možná pomohlo nad břevno i lehké škrtnutí o hranu Svedbergovy lapačky!

10:52
    Domácí soupeře pořádně přitlačili a Svedberg měl i štěstí. V jedné chvíli se kotouč od klubka hráčů odrazil těsně vedle jeho tyčky!

09:54
    Vše se událo už během signalizovaného vyloučení na hostující straně, Kazaň si zahraje tentokrát již dvouminutovou přesilovku. Na trestné je za hákování Igor Grigorenko.

09:53
    Jarullin vypálil od modré a doslova sestřelil Olega Saprykina, jenž do jeho rány obětavě padal. Hostující útočník se nyní svíjí v bolestech.

09:20
    Lepistö na ledě, také Salavat Julajev v plném počtu.

09:03
    Svedberg přikryl kotouč, který Sjögren nahrnul do jeho brankoviště.

08:41
    Hostům se podařilo vyhodit a pošetřit cenné sekundy.

08:15
    Domácí v plném počtu, je tu jejich zkrácená přesilovka.

07:42
    Střela od modré skončila v lapačce Galimova. Domácí gólman letící puk dobře viděl.

07:19
    Hostující Sami Lepistö je vyloučen za zbytečné seknutí v útočném pásmu. Síly na ledě se srovnávají.

07:00
    Grigorenko dostal puk mezi kruhy, jeho střela skončila na betonu Galimova!

06:25
    Dobře to udělal Möller, jenž vyvezl puk až do obranného pásma Ufy.

06:13
    Bude se vylučovat a to na domácí straně. Na trestné lavici sedí Stepan Zacharčuk

05:58
    Z pravé strany pálil dobře Ďaloga, Svedberg puk vyrazil ramenem. Následuje reklamní přestávka.

05:15
    S hostující obranou bojoval Archipov. Z rohu kluziště se s pukem nevymotal.

04:44
    Zakázané uvolnění Kazaně, hosté v posledních střídáních získali převahu.

04:14
    Před domácí branku si nebezpečně sjížděl Dmitrij Makarov, k puku se však útočník Ufy nedostal.

03:35
    Před obránce se tlačil Čibisov, ten jeho bekhendovou střelu nepustil na Svedberga.

02:55
    Linus Omark posílal střílenou přihrávku na zadní tyč, Grigorenko kotouč promáchl.

02:20
    Möllerův pokus byl sražen do ochranné sítě, buly před Svedbergem.

02:08
    Je tu první přerušení hry, Sojn byl v ofsajdu.

01:40
    Kazani pomáhají i diváci, kteří zaplnili arénu a jsou slyšet.

01:13
    Domácí začali odhodlaně, snaží se na soupeře vytvářet tlak.

00:45
    Tkačjov vybojoval dobrým forčekingem puk a sám se i dostal k zakončení. To Svedberg vyrazil za svou klec.

00:01

Rusovlasá houslová virtuózka již svou práci odvedla a nyní se vše připravuje na úvodní buly třetího utkání této série.

V TatNeft Areně zazní hymna Ruské federace a také republiky Tatarstán, kterou reprezentuje Kazaň.

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Abrosimov, Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Jarullin (A), Tokranov, Sidorov – Varnakov (A), Obuchov, Malychin – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Svitov (C), Archipov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Chlystov (A), Makarov, Saprykin – Sojn (A), Lazarev, Nesterov – Hartikainen, Prochorkin, Lisin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Michel, Strelcov.
    Série se stěhuje do Kazaně za stavu 0:2 na zápasy. Dokáží hokejisté Ak Bars před domácími diváky zabojovat?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Alexej Morozov ako generálny riaditeľ mládeže Salavatu.

Průběh série – 0:2 na zápasy:

1. zápas: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Grigorenko, 39. Grigorenko (Omark, Engqvist), 59. Hartikainen (Prochorkin, Arzamascev), 60. Chlystov (Chripunov) – 60. Obuchov (Tokranov, Varnakov)

2. zápas: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Loginov (Omark), 14. Bodrov (Omark), 26. Saprykin (Bodrov), 34. Prochorkin (Lepistö, Lisin), 53. Chlystov (Lisin, Loginov) – 21. Lukojanov (Tkačjov), 32. Wilson (Zacharčuk, Tkačjov)

Ak Bars Kazaň:
    Také Kazaň je elitním týmem soutěže. V tabulce Východní konference obsadila páté místo, když v základní části nasbírala 96 bodů. V sérii s Ufou je nejproduktivnějším hráčem Ak Bars Vladimir Tkačjov, jenž dosud nahrál na dva góly. Brankářskou jedničkou je Stanislav Galimov, jemuž ale úvodní dva duely série nevyšly podle představ.

Salavat Julajev Ufa:
    Ufa tradičně patří k nejlepším týmům KHL. Vstup do letošní sezóny sice neměla nejlepší, ale postupně se rozehrála k velmi dobrým výkonům a po základní části nakonec obsadila se 101 body v konferenční tabulce čtvrté místo. V play-off tým zatím táhne především švédský útočník Linus Omark (0+4) a také brankář Niklas Svedberg, jenž má disponuje skvělou úspěšností zákroků 94,6%.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Play-off KHL je v plném proudu a já Vám přiblížím třetí utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Kazaní a Ufou. Mnohem blíže postupu se zatím nachází celek Salavatu Julajev, jenž zvítězil v obou domácích utkáních a v sérii tak vede 2:0 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Tkačjov (Ďaloga, Lukojanov), 23. Archipov, 34. Lukojanov (Čibisov, Tkačjov)

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Michel, Strelcov