Vladivostok – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 0:6 (kon.) | Kazaň – Ufa 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Stav série: 1:2
Salavat Julajev Ufa
Pátek 26.02.2016, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! Play-off KHL je v plném proudu a já Vám přiblížím třetí utkání čtvrtfinálové série Východní konference mezi Kazaní a Ufou. Mnohem blíže postupu se zatím nachází celek Salavatu Julajev, jenž zvítězil v obou domácích utkáních a v sérii tak vede 2:0 na zápasy.

Salavat Julajev Ufa:
    Ufa tradičně patří k nejlepším týmům KHL. Vstup do letošní sezóny sice neměla nejlepší, ale postupně se rozehrála k velmi dobrým výkonům a po základní části nakonec obsadila se 101 body v konferenční tabulce čtvrté místo. V play-off tým zatím táhne především švédský útočník Linus Omark (0+4) a také brankář Niklas Svedberg, jenž má disponuje skvělou úspěšností zákroků 94,6%.

Ak Bars Kazaň:
    Také Kazaň je elitním týmem soutěže. V tabulce Východní konference obsadila páté místo, když v základní části nasbírala 96 bodů. V sérii s Ufou je nejproduktivnějším hráčem Ak Bars Vladimir Tkačjov, jenž dosud nahrál na dva góly. Brankářskou jedničkou je Stanislav Galimov, jemuž ale úvodní dva duely série nevyšly podle představ.

Průběh série – 0:2 na zápasy:

1. zápas: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. Grigorenko, 39. Grigorenko (Omark, Engqvist), 59. Hartikainen (Prochorkin, Arzamascev), 60. Chlystov (Chripunov) – 60. Obuchov (Tokranov, Varnakov)

2. zápas: Salavat Julajev Ufa – Ak Bars Kazaň 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Loginov (Omark), 14. Bodrov (Omark), 26. Saprykin (Bodrov), 34. Prochorkin (Lepistö, Lisin), 53. Chlystov (Lisin, Loginov) – 21. Lukojanov (Tkačjov), 32. Wilson (Zacharčuk, Tkačjov)
    Alexej Morozov ako generálny riaditeľ mládeže Salavatu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Série se stěhuje do Kazaně za stavu 0:2 na zápasy. Dokáží hokejisté Ak Bars před domácími diváky zabojovat?

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Abrosimov, Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Jarullin (A), Tokranov, Sidorov – Varnakov (A), Obuchov, Malychin – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Svitov (C), Archipov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Chripunov, Vorobjov, Bodrov, Arzamacev, Višněvskij, Gončarov – Engqvist, Grigorenko (C), Omark – Chlystov (A), Makarov, Saprykin – Sojn (A), Lazarev, Nesterov – Hartikainen, Prochorkin, Lisin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Michel, Strelcov.

V TatNeft Areně zazní hymna Ruské federace a také republiky Tatarstán, kterou reprezentuje Kazaň.

Rusovlasá houslová virtuózka již svou práci odvedla a nyní se vše připravuje na úvodní buly třetího utkání této série.

00:01

00:45
    Tkačjov vybojoval dobrým forčekingem puk a sám se i dostal k zakončení. To Svedberg vyrazil za svou klec.

01:13
    Domácí začali odhodlaně, snaží se na soupeře vytvářet tlak.

01:40
    Kazani pomáhají i diváci, kteří zaplnili arénu a jsou slyšet.

02:08
    Je tu první přerušení hry, Sojn byl v ofsajdu.

02:20
    Möllerův pokus byl sražen do ochranné sítě, buly před Svedbergem.

02:55
    Linus Omark posílal střílenou přihrávku na zadní tyč, Grigorenko kotouč promáchl.

03:35
    Před obránce se tlačil Čibisov, ten jeho bekhendovou střelu nepustil na Svedberga.

04:14
    Před domácí branku si nebezpečně sjížděl Dmitrij Makarov, k puku se však útočník Ufy nedostal.

04:44
    Zakázané uvolnění Kazaně, hosté v posledních střídáních získali převahu.

05:15
    S hostující obranou bojoval Archipov. Z rohu kluziště se s pukem nevymotal.

05:58
    Z pravé strany pálil dobře Ďaloga, Svedberg puk vyrazil ramenem. Následuje reklamní přestávka.

06:13
    Bude se vylučovat a to na domácí straně. Na trestné lavici sedí Stepan Zacharčuk

06:25
    Dobře to udělal Möller, jenž vyvezl puk až do obranného pásma Ufy.

07:00
    Grigorenko dostal puk mezi kruhy, jeho střela skončila na betonu Galimova!

07:19
    Hostující Sami Lepistö je vyloučen za zbytečné seknutí v útočném pásmu. Síly na ledě se srovnávají.

07:42
    Střela od modré skončila v lapačce Galimova. Domácí gólman letící puk dobře viděl.

08:15
    Domácí v plném počtu, je tu jejich zkrácená přesilovka.

08:41
    Hostům se podařilo vyhodit a pošetřit cenné sekundy.

09:03
    Svedberg přikryl kotouč, který Sjögren nahrnul do jeho brankoviště.

09:20
    Lepistö na ledě, také Salavat Julajev v plném počtu.

09:53
    Jarullin vypálil od modré a doslova sestřelil Olega Saprykina, jenž do jeho rány obětavě padal. Hostující útočník se nyní svíjí v bolestech.

09:54
    Vše se událo už během signalizovaného vyloučení na hostující straně, Kazaň si zahraje tentokrát již dvouminutovou přesilovku. Na trestné je za hákování Igor Grigorenko.

10:52
    Domácí soupeře pořádně přitlačili a Svedberg měl i štěstí. V jedné chvíli se kotouč od klubka hráčů odrazil těsně vedle jeho tyčky!

11:49
    Domácí rozebrali bránící čtveřici soupeře a byla z toho obrovská šance Tkačjova. Ten neuspěl před poloodkrytou brankou, když jeho střele možná pomohlo nad břevno i lehké škrtnutí o hranu Svedbergovy lapačky!

11:55
    Hosté v plném počtu. Kazaň sehrála velmi dobrou přesilovku.

12:55

12:55
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Čibisov – 2 min., nedovolené bránění).

13:55
    Domácí první půlku oslabení přestáli.

14:12
    Domácí jeli v oslabení 2 na 1! Výborně ale zapracoval obránce Loginov, jenž zblokoval finální přihrávku Sjögrena.

14:56
    Kazaň je kompletní.

15:15
    Zápasu rozhodně nechybí tempo, také vidíme hodně ostrých soubojů.

15:49
    Obuchov přijel na modrou čáru a vystřelil. Svedberg puk vyrazil do rohu.

16:21
    Další zákrok Svedberga, který zastavil střelu ze středního pásma a následně puk raději přidržel.
    Henrik Karlsson včera inkasoval na ledě Novgorodu pouze jednou, nicméně jeho i tak prohrál 0:1!

17:22
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Skvělou práci odvedl Marek Ďaloga, jenž se z pozice obránce dostal až před branku a jeho bekhendovou střelu vyrazil Svedberg jen na hůl VLADIMIRA TKAČJOVA, který už uklidil puk do odkryté poloviny klece. Asistence: Marek Ďaloga a Arťom Lukojanov.
    17:22 Vladimir TKAČJOV - 1:0

18:15
    Domácí vstřelili důležitý gól a teď se budou snažit, aby si těsný náskok odnesli i do šaten.

19:00
    Běží poslední minuta úvodní části hry.

19:22
    Wilson pálil od červené čáry. Branku sice netrefil, ale jeho spoluhráči puk drží v útočné třetině.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po úvodní části mohou být o něco spokojenější hráči Kazaně, kteří vedou nad Ufou těsně 1:0. Sledovali jsme hodně bojovný a poměrně vyrovnaný hokej. Jediný gól domácí vstřelili v závěru periody, kdy po akci Ďalogy puk dorazil za Svedbergova záda Vladimir Tkačjov.

Střely na branku v 1. třetině – 13:7

Další třetina začne přibližně v 17:53.

Oba týmy jsou zpět na ledě, za malou chvíli začne třetí třetina.

20:01

20:40
    Omark ztratil ve středním pásmu puk, ale domácí z náznaku kontru nic nevytěžili. Celou akci totiž na útočné modré zpomalili.

20:58
    Ofsajd Ufy.

21:32
    Pozor, Jarullin je bez hole a hosté jsou v útočném pásmu. Je to tedy taková přesilovka 5 na 4,5.

21:46
    Domácí už dostali puk do bezpečí a Jarullin může jít střídat.

22:42
    Hostující obránce Maxim Gončarov hrubě chyboval a Kazaň to trestá druhým gólem! DMITRIJ ARCHIPOV totiž v útočném pásmu obral rozehrávajícího Gončarova o kotouč a střelou pod vyrážečku zvyšuje na 2:0. Bez asistence.
    22:42 Dmitrij ARCHIPOV - 2:0

23:15
    Hartikainen si vybruslil s kotoučem zpoza branky a snažil se herní předmět zasunout za brankovou čáru. Galimov svou práci odvedl dobře a své brankoviště uhájil.

23:50
    Hned po vhazování pálil vedle Loginov. Hosté samozřejmě musejí zvýšit aktivitu.

24:30
    Domácí zabarikádovali střední pásmo a snaží se vyrážet do rychlých brejků.
    Kazaň v úvodních dvou utkáních na ledě Ufy prohrála. Dnes bude na vlastním ledě útočit na první vítězství v sérii!

25:36
    U hostující střídačky se do sebe pustili Obuchov a kapitán Ufy Grigorenko. Rozhodčí oba kohouty rychle odtrhli.

25:36
    Igor Grigorenko si odsedí dvě minuty za hrubost. Na straně domácích svítí jeden trest navíc, v součtu je z toho přesilovka 5 na 4 pro Ufu.

26:28
    Domácí vyhazují a mohou poslat na led čerstvé síly.

26:55
    Kotouč byl sražen do hlediště, jeden z diváků tak ulovil cenný suvenýr.

27:30
    Lepistö pálil od modré, puk skončil na tyčce domácí svatyně!

27:37
    Domácí jsou v plném počtu.

28:35
    Svitov nahodil kotouč před branku. Svedberg ho holí zastavil a rovnou i odehrál k Hartikainenovi.

29:12
    Emoce tryskají plnými doušky! Za brankou Ufy se odehrává pořádná strkanice!

29:12
    Uvidíme, jak rozhodčí celou situaci posoudí. Je tu reklamní přestávka, vše se dozvíme až po ní.

29:12
    Na trestné už sedí Maxim Gončarov, jenž celou situaci vyprovokoval ostrým zákrokem na Lukojanova. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 4.

29:59
    Hostům se podařilo vyhodit.

30:26
    Tokranov vypálil od modré čáry, Svedberg puk našel ve výstroji.

30:49
    Další Tokranovova střela rozpoutala před Svedbergem velký závar! Puk za brankovou čáru nedokázal dotlačit Varnakov.

31:13
    Hosté jsou kompletní a mohou zase myslet na útok.

32:03
    Lepistöho nahození od modré Galimov viděl a má puk na svém těle. Následuje reklamní přestávka.

32:34
    Linus Omark se hezky prokličkoval obranou soupeře. Ještě nabízel puk před odkrytou klec Engqvistovi, ale toho už hráči Kazaně odtlačili mimo nebezpečný prostor.

33:07
    Tohle byla parádní akce domácích! Tkačjov nahrál Čibišovovi, který našel na zadní tyči volného ARŤOMA LUKOJANOVA a ten puk propasíroval mezi tyčkou a tělem brankáře Svedberga až do sítě – 3:0. Asistence: Andrej Čibisov a Vladimir Tkačjov.
    33:07 Arťom LUKOJANOV - 3:0

34:06
    Domácí to mají nadějně rozehrané, Ufa u to bude mít dnes těžké.

34:31
    Hráči Kazaně jsou na koni. Útočným pásmem dlouho kroužil Svitov, jenž se dostal za branku, odkud se snažil protlačit puk na najíždějící spoluhráče. Moc nescházelo a byla z toho další gólovka.

35:22
    Ošemetnou situaci před svou brankou vyřešil Galimov, který se v brankovišti natáhl a odrazil kotouč do bezpečí.

35:58
    Maxim Gončarov prožil těžce nepovedený zápas! Po jeho hrubce hosté inkasovali druhý gól a teď navíc hostující bek napadl u mantinelu protihráče a za následné protesty je poslán rovnou do šaten. Gončarov cestou do útrob stadionu ještě rozsekal hokejku.

37:10
    Hosté mohli skórovat ve vlastním oslabení! Denis Bodrov se už téměř radoval, ale Galimov mu na brankové čáře zázračným zákrokem sebral radost! Brankář Kazaně v té chvíli neměl ani hůl, ale za kotoučem se vrhl tygřím skokem a vyrážečkou ho vyrazil.
    37:10 Fantastický zákrok brankáře Kazaně Stanislava Galimova.

37:59

38:03
    Justin Azevedo měl na holi čtvrtý gól domácích. Už se řítil sám na Svedberga, ale branku těsně minul.

38:03
    Azevedo ale vzápětí zalehl obránce a byť to vypadalo, že byl první faulován on, jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

38:57
    Hosté si vypracovali dobrou šanci, ale puk zalehl Galimov.

39:50
    Vhazovat se bude v útočném pásmu hostí a celek Salavatu Julajev to zkouší v šesti bez gólmana!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Kazaň dnes zatím hraje dobrý zápas a zdá se, že by mohla stav série snížit. Po 40 minutách totiž vede nad Ufou 3:0. Domácí v prostřední části přidali další dva zásahy, ve 23. minutě nejprve obral Dmitrij Archipov o puk obránce Gončarova a střelou pod vyrážečku skóroval a ve 34. minutě navýšil vedení Ak Bars po hezké akci Arťom Lukojanov. Ufa mohla v závěru třetiny snížit ve vlastním oslabení, ale Galimov, jenž byl v té chvíli bez hole, předvedl proti Bodrovovi, jenž už střílel do odkryté klece, zázračný zákrok.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:15, celkem – 24:22.

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:04
    Justin Azevedo naskočil z trestné lavice na led a domácí jsou kompletní.

41:04
    Pokud by chtěli hosté s utkáním ještě něco udělat, potřebovali by rychle snížit.

41:22
    A teď budou mít šanci! Na trestnou lavici půjde Ryan Wilson, který podrazil Hartikainenena.

41:40
    Domácí se na úvod oslabení osvobozují.

42:19
    Střela Loginova od modré se neujala a domácí vzápětí opět vyhodili.

43:08
    Kazaň se dobře brání a její oslabení se chýlí ke konci.

43:23
    Domácí jsou v plném počtu hráčů.

44:12
    Před brankou Ufy operoval Varnakov. Svedberg nakonec přikryl kotouč.

44:28
    Domácí se s kotoučem točí v rohu kluziště, to jim teď vyhovuje.

45:08
    Po akci Oscara Möllera byli domácí blízko dalšímu zásahu. Puk zůstal ležet u brankoviště před odkrytou brankou. Jeden z hostujících obránců ho stačil odklidit před dojíždějícím Sjögrenem.

45:18
    Opět Möller! Švédský forvard dostal přihrávku na levý kruh a z voleje zamířil do tyčky!

45:55
    Lapačka Galimova přerušila útočnou akci Salavatu Julajev. Následuje reklamní přestávka.

46:48
    Kličkovaná Sojna neměla dlouhého trvání. Hostující útočník se vrhl proti přesile a o puk přišel.

48:20
    Kazaň kvalitně brání a naděje Ufy na obrat se stále více zmenšuje a zmenšuje.

49:15
    Prochorkin se v útočném pásmu velice šikovně uvolnil, z pravého kruhu však vypálil těsně vedle bližší tyčky.

49:46
    Hosté soupeře přitlačili před jeho branku, Galimov ale odolává.

50:05
    Odolal i teď. Nesterov s pukem rychle obkroužil branku, ale za brankovou čáru ho už nezasunul. Narazil totiž na položený levý beton domácího brankáře!

50:05
    Máme tu oboustranné vyloučení za hrubost. 2+2 minuty dostávají Obucov a Hartikainen. Pokračovat se bude v pěti proti pěti.

50:37
    Zakázané uvolnění Ufy, hra se stěhuje před Svedberga.

51:30
    Engqvist vyslal z pravé strany propagační střelu, se kterou Galimov neměl velký problém.

52:25
    Hostům utíká čas, pokud rychle neskórují, tak už asi nedostanou šanci zdramatizovat závěr.

53:03
    Hostující Višněvskij se pokusil o dlouhý pas, který ale neprošel až na najíždějícího útočníka.

53:45
    Linus Omark objel branku a vybruslil si až do střelecké pozice. Galimov na místě.

54:31
    Lisin zaútočil po pravém křídle. Místo střely se snažil přihrávat, ale nevšiml si, že mu před branku nikdo ze spoluhráčů nenajíždí.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny. Troufám se říci, že o vítězství Ak Bars je rozhodnuto.

55:53
    Domácí zahráli na icing, vhazovat se tedy bude před jejich brankou.

56:24
    Zákrok Galimova, který vyrazil za branku střelu z levého kruhu.

57:37
    Domácí sbírají sekundy ve svém útočném pásmu.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:45
    Zápas se už spíše jen dohrává, především domácí nemají kam spěchat.

59:10
    Zakázané uvolnění Kazaně. Předtím pálil z osy hřiště mimo Grigorenko.

59:10
    Domácí kouč Zinetula Biljaletdinov neponechává nic náhodě a bere si time-out.

59:11
    Hosté ještě odvolali brankáře!

59:45
    Wilson odrazil puk do středního pásma, čas možná tak na poslední akci.

Ve třetí třetině už branka nepadla a hokejisté Kazaně tak poráží Ufu 3:0, čímž snižují stav série na 1:2. Branky domácích stříleli v 18. minutě Vladimir Tkačjov a ve druhé části Dmitrij Archipov a Arťom Lukojanov. Tatary podržel také brankář Stanislav Galimov, ten se blýskl zejména v závěru prostřední periody, kdy tygřím skokem vyrazil zakončení Bodrova, které už mířilo do odkryté klece.

Střely na branku ve 3. třetině – 1:12, celkem – 25:34.

Stav série – 1:2 na zápasy.

Čtvrté utkání série se hraje v neděli od 15:00 opět v Kazani a náš server Vám z něho samozřejmě přinese podrobný on-line přenos. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera! (19:25:09)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Tkačjov (Ďaloga, Lukojanov), 23. Archipov, 34. Lukojanov (Čibisov, Tkačjov)

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Michel, Strelcov