Moreirense – Coimbra 2:2 (kon.) | Arouca – Setúbal 1:0 (kon.) | Nacional – Rio Ave 1:0 (kon.)
Guimarães – FC Ferreira 0:1 (kon.) | Belenenses – Braga 3:0 (kon.)
FC Arouca
1:0 (1:0)
Vitória FC Setúbal
Neděle 13.03.2016, 17:00 • Estádio Municipal de Arouca, Arouca (kapacita: 7.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (18:58:12)

Je dobojováno! Po změně stran branka nepadla, Arouca tak v důležitém souboji udolala Setúbal těsně 1:0, a udržela se tak ve hře o evropské poháry.

90+4

90+2
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází da Costa, přichází Rodrigues.

90
    Tiago Martins nastavil nad rámec druhého poločasu hned čtyři minuty!

87
    Fotbalisté Vitórie se pokouší o závěrečný tlak, jenže Clarova hlavička byla zblokována a posléze neprošla ani střela střídajícího Makuszewského.

83
    Adilson Goiano vidí za svůj nedovolený zákrok žluté napomenutí.

82
    Ofsajd a v něm střídající Albert Meyong, v závěru je hra plná nepřesností.

81
    Hlavička Nuna Valenteho za nic nestála, následovat bude pouze odkop od Ricardovy svatyně.

80
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Costinha, přichází Makuszewski.

79
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Zequinha, přichází Valente.

77
    Zequinhův pokus z uctivé vzdálenosti ani k Ricardovi nedoletěl, setúbalská defenzíva totiž tuto střelu dokázala zblokovat.

74
    Jeden z domácích fotbalistů zůstal ležet v bolestech na trávníku, hra je tak přerušena.

72
    Střídající Albert Meyong měl na hlavě vyrovnání, arouskou svatyni ale těsně minul!

69
    Po rohovém kopu Vitórie se ke střele dostal Gorupec, který ale trefil jen hradbu těl před ním.

66
    Costinha mohl vyrovnat! Setúbalský křídelník se dostal k hlavičce ze skvělé pozice, ale těsně minul!

60
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Cisse, přichází Meyong.

60
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Dani, přichází Horta.

60
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Coelho, přichází Maurides.

59
    André Claro vidí za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.

56
    To Walter Gonzalez už mířil přesněji, s jeho projektilem si ale Ricardo dokázal poradit!

52
    Hostující Arnold se prokousal až do zakončení hlavu, jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

48
    Arouští do druhé půle vstoupili zhurta a vybojovali rohový kop, Zequinha si ale poté nepohlídal ofsajdovou hranici.

46

Co nabídne druhý poločas? Počkejme si na to do 18:04.

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. Sledovali jsme vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách, zatím jedinou branku obstaral domácí da Costa deset minut před poločasovým hvizdem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Walter Gonzalez ještě v samotném závěru první půle vyfasoval žlutou kartu.

45+1
    Vitória ještě měla k dispozici rohový kop. Centr z pravé strany doletěl k Nuno Pintovi, ten ale nedokázal trefit míč podle svých představ.

45
    Sudí Matheus nastavil nad rámec prvního poločasu dvě minuty!

43
    Střelec úvodního gólu da Costa se tentokrát ocitl v ofsajdovém postavení, hra je tedy přerušena.

40
    Setúbalský středopolař už je na nohou, hra tak může vesele pokračovat.

39
    Sudí Martins teď byl nucen přerušit hru, jelikož Costinha zůstal ležet v bolestech na trávníku.

36
    Arouca právě vstřelila branku!
    Nedáš-dostaneš, domácí se dostávají do vedení, ačkoliv v posledních minutách nebyli lepším týmem! Rychlou akci Aroucy zakončil přesnou střelou MATHEUS GALIANO DA COSTA.

33
    K hlavičce se prokousal hostující středopolař Dani, nicméně Bracali si vše bez problémů pohlídal.

31
    Fotbalisté Vitórie nyní budou zahrávat další rohový kop, Setúbal je v posledních minutách lepším týmem.

28
    Setúbalští fotbalisté se prokousali až do pokutového území soupeře, ke střele se ale nakonec nedostali.

23
    Hostující záložník Costinha vyfasoval za svůj zákrok první žlutou kartu tohoto střetnutí.

19
    Arouca začíná soupeře přehrávat, poslední akce ovšem končí pouze odkopem od Ricardovy svatyně.

12
    Setúbal vybojoval druhý rohový kop, Arouca se opět ubránila.

8
    Domácí fotbalisté, kteří dnes plní roli favoritů, zatím drží míč na svých kopačkách o něco více, než soupeř.

2
    Hosté měli hned zkraje utkání možnost kopat roh, leč neudeřilo z něj.

1

FC Arouca: Bracali – Lima, Bastos, Jubal, Gege – Bernardes, Prata Coelho, Adilson – da Costa, Gonzalez, Zequinha
    Náhradníci: Sacramento – Albin, Jorginho, Rodrigues, Maurides, Valente, Velasquez

Vitória FC Setúbal: Ricardo – Pinto, Laurenco, Venancio, Gorupec – Claro, Dani, Pacheco, Costinha – Cisse, Arnold
    Náhradníci: Lazaro – Horta, Makuszewski, Meyong, Ruca, Silva, Willian

Rozhodčí: Martins – Campos, Mota.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Setúbal je na tom přesně naopak, neboť ten pro změnu již šest kol čeká na výhru. Mizerná forma znamená třináctou pozici v tabulce a zisk 28 bodů. Na záchranu má v tuto chvíli Vitória k dobru šest bodů.

Roli favoritů budou plnit domácí fotbalisté, kterým s dosavadním ziskem 38 bodů patří pátá příčka v tabulce, která aktuálně zajišťuje kvalifikaci o Evropskou ligu. Na šesté Rio Ave však má Arouca náskok pouhých dvou bodů a měla by tak dnes bodovat. Formu na to koneckonců má, domácí celek neprohrál ligové utkání už šest kol.

Příjemné nedělní odpoledne. 26. kolo nejvyšší portugalské soutěže má dnes na svém programu mimo jiné i utkání, ve kterém se střetnou Arouca a Setúbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.