Pittsburgh – Carolina 4:2 (kon.) | Columbus – Detroit 1:3 (kon.) | New Jersey – Minnesota 7:4 (kon.)
Toronto – Florida 1:4 (kon.) | Nashville – NY Islanders 4:2 (kon.) | Dallas – Tampa 4:3 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 4:3 (po pr.)
Los Angeles Kings
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
New York Rangers
Pátek 18.03.2016, 03:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a New York Rangers.

V brance hostujícího celku nastoupí Henrik Lundqvist, jehož start je očekáván. "Myslím si, že v poslední době hrajeme velmi dobře defenzivně, nejlépe za poslední roky," pravil kouč Alain Vigneault.

Králově neměli ve středu trénink, neboť v pondělí i úterý hráli. Gólman Jonathan Quick by dnes mohl dostat přednost před Jhonasem Entothem.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Scuderi, Martinez, Muzzin, Schenn, McNabb – Vesreeg, Kopitar, Kopitar, Lucic – Brown, Carter, Clifford – Toffoli, Shore, King – Lewis, Lecavalier, Pearson

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal M., Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Fast, Stepan, Kreider – Hayes, Staal E., Miller – Glass, Moore, Stalberg.

Zápas začne o něco později.

Hostující tým už je na ledové ploše, nyní slavnostně nastupují domácí.

00:01

00:30
    Aktivnější je domácí tým, který se dostal do útočného pásma. Ke střele se ale hokejisté v černém nepropracovali.

00:57
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku New Yorku Rangers.

01:08
    A máme tu první střelu na branku, jejím autorem je Dustin Brown. Jeho pokus zápěstím končí v náruči hostujícího brankáře.

01:16
    Ještě jednou se Dustin Brown dostal k puku, vystřelil a jeho druhý pokus se mezi tři tyče nevešel.

01:18
    Tlak domácích zakončil střelou Jeff Carter. Puk po jeho pokusu zastavil brankář Lundqvist, buly se bude vhazovat před jeho brankou.

01:32
    Luke Schenn to zkoušel ze střední vzdálenosti, jeho pokus si s přesností netykal.

02:41
    První střelecký pokus Jezdců, do zakončení se dostal Viktor Stalberg, jehož ránu zápěstím v pohodě chytil domácí maskovaný muž.

02:50
    Aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do útočného pásma.

03:39
    Poměr střel na branku je vyrovnaný, Rick Nash nyní vystřelil a Jonathan Quick odrazil puk po střele ze středního pásma. Snadná práce pro domácího brankáře.

03:59
    Po rychlé kombinaci hostů se dostal k zakončení Rick Nash, kterému puk sjel z hole, a tak jeho pokus nebyl úplně přesný. Nicméně sledujeme rychlý hokej, který nabízí plno zajímavých momentů.

05:21
    Rob Scruderi se dostal ke střele, kterou dokázal zblokovat Tanner Glass. Velmi dobrý obranný zákrok.

05:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího týmu.

05:39
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kreider – 2 min., vysoká hůl).

05:43
    V přesilové hře se ke střele dostal Drew Doughty. Puk hostující brankář dobře viděl, a tak pro něj nebyl problém zasáhnout.

06:06
    Jeff Carter dostal přihrávku do zajímavé pozice v mezikruží. Jeho rána se mu zdaleka nepovedla tak, jak by mohla. Branku netrefil.

06:39
    Přesilovka se domácím nedaří vůbec, stabilně se nemohou dostat do útočného pásma. Jezdci se celkem snadno brání, hostující brankář nemusí řešit mnoho nebezpečných situací.

06:51
    Vicent Lecavalier pálil od modré, jeho pokus byl ztečovaný do středního pásma, domácí tak přicházejí o útočnou třetinu.

07:11
    Tanner Pearson střelou zápěstím nepřekonal brankáře soupeře.

07:39

07:54
    Chris Kreider příklepem prověřil pozornost domácího brankáře, ten vyklepal puk z rukavice a hraje se dál.

08:02
    Komerční přestávka.

08:20
    Aktivní hra domácích pokračuje i po komerční přestávce, Jake Muzzin z otočky vyslal puk na branku, Henrik Lundqvist dokázal kotouč zastavit.

09:07
    A další střela domácích, jejím autorem je Kyle Clifford, po jehož pokusu kryje hostující brankář touš lapačkou, hra je přerušena.

09:50
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lecavalier – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Glass – 2 min., hrubost).

10:01
    Hraje se čtyři na čtyři a dostáváme se do druhé poloviny úvodní třetiny. Na první branku stále čekáme.

10:13
    Následuje komerční přestávka. Střelecky jsou jednoznačně aktivnější domácí, ti v tomto ohledu vedou 10:3, brankáři však drží zatím čistá konta.

11:04
    Hra čtyři na čtyři zatím mnoho šancí nepřinesla. Hra se odehrává zejména ve středním pásmu, kde je k vidění mnoho soubojů o kotouč i osobních soubojů.

11:34
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté jdou do vedení. Po krásné akci přes celé kluziště se prosazuje J. T. MILLER a domácí obrana se musí červenat, neboť dala tomuto hráči opravdu hodně prostoru. Miller ukázal, že má šikovné ruce, hosté vedou o gól. Čtvrtá střela Rangers končí brankou. Bez asistence.
    11:34 J.T. MILLER - 0:1

11:53
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé. DUSTIN BROWN rovněž po pohledné individuální akci překonal brankáře a vyrovnává na 1:1. Domácí hráč se nenechal odstavit od kotouče a prosazuje se důraznou střelou. Asistence: Jeff Carter, Luke Schenn.
    11:53 Dustin BROWN - 1:1

13:00
    Aktivní hra domácího týmu pokračuje. Z pohledu Kings je důležité, že dokázali velmi rychle vyrovnat.

13:34
    Brayden McNabb se střetl s Kevinem Hayesem. Oba hráči pokračují ve hře po tvrdém střetu.

14:13
    Dvě střely v krátkém časovém sledu vyslali na branku hosté. Nejprve Kevin Hayes, po něm Viktor Stalberg. Následuje komerční přestávka v probíhající patnácté minutě.

15:03
    Jake Muzzin se dostal do zajímavé střelecké pozice. Mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu, a tak nechal vyniknout domácího brankáře, který celou situaci dobře přečetl.

15:30
    Střelecky jsou aktivnější domácí hráči, ti vedou 15:6, skóre je však vyrovnané. Oba týmy se jednou dokázaly prosadit.

15:48
    Marc Staal dobře před brankou tečoval puk, ale brankáře Quicka překonat nedokázal.

16:42
    Domácí Milan Lucic se rozhodl pro samostatnou akci, kterou zakončil střelou zápěstím. Henrik Lundqvist připravený.

16:53
    Glass výborně v předbrankovém prostoru tečoval kotouč, který končí jen malý kousek od branky.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:57
    Hostující Marc Staal branku přestřelil, jeho pokus mířil vysoko nad.

18:28
    Podobně si na druhé straně vedl i Tanner Parson.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině, hosté jsou nyní o něco málo aktivnější.

19:49
    Kris Versteeg se probojoval ke střelou, kterou branku hostů ohrozit nedokázal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí stav 1:1. Nejprve se prosadili hosté, domácí bleskově vyrovnali. Oba týmy tak jdou za nerozhodného stavu do kabiny.

20:01

20:33
    Domácí brankář raději kryje kotouč po střele z neutrální třetiny. Buly v útočném pásmu Rangers.

21:30
    J.T. Miller, autor dnešní branky, se znovu dostal do zajímavé střelecké pozice, tentokrát však branku trefit nedokázal.

21:41
    Hostující Dan Boyle střelou zápěstím domácího brankáře nepřekonal, Quick měl volný výhled, a tak je střelu dobře viděl.

21:56
    Kyle Clifford udělal střelou zápěstím hostující defenzivě pořádné problémy. Obranná řada Rangers si nakonec dokázala poradit.

22:22
    Viktor Stalberg neuspěl střelou z mezikruží, kotouč byl totiž těsně před brankou tečovaný.

23:32
    Domácí Kris Versteeg střelou zápěstím mířil dobře, ale jen do míst, kde "operoval" král Henrik.

24:12
    Derick Brassard střelou zápěstím pálil do míst, kde byl připravený domácí brankář. Hra ve druhé třetině je často přerušovaná.

25:36
    Dobrou defenzivní práci nyní odvádí pětice domácích. Ta totiž hosty nenechá vystřelit.

26:04
    Komerční přestávka v probíhající sedmadvacáté minutě.

26:30
    Střelecky jsou stále aktivnější domácí, ti v tomto ohledu vedou 20:11.

26:50
    Anze Kopitar se dostal do zajímavé střelecké pozice. Obkroužil branku a pokusil se o střelu z mezikruží, brankář Rangers připravený.

27:54
    Králové jsou nastěhovaní v útočném pásmu, kombinují podél mantinelů. Dlouhý pobyt domácích před brankou New Yorku končí brankář Lundqvist a jeho pohotový zákrok.

28:47
    Derick Brassard ani J.T. Miller neuspěli proti domácímu brankáři. Vstřelený gól by hře dodal další náboj.

29:35
    Alec Martinez nepřidává druhou branku svého týmu, protože jeho rána přesná nebyla.

29:50
    Jake Muzzin dostal přesný pas na modrou. Hostující brankář si dokázal poradit.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Stále platí vyrovnaný stav, který byl stanoven ve 12. minutě.

30:11
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Yandle – 2 min., nedovolené bránění).

30:29
    Anze Kopitar nedokázal svou střelu namířit přesněji.

30:50
    Muzzin byl aktivní v předbrankovém prostoru. K výraznější šancí domácích to ale nevedlo.

31:56
    Tyler Toffoli branku Rangers přestřelil. To už se přesilovka blíží ke svému konci.

32:11

32:20
    Vincent Lacavalier střelou zápěstím hodně protáhl brankáře Lundqvista.

33:05
    Hosté se znovu v dnešním zápase dostávají do vedení. Domácí tým udělal v obranném pásmu chybu, puk posunul Stalberg na DANA BOYLEHO jehož střela zapadla přesně do branky domácích. Asistence: Viktor Stalberg.
    33:05 Dan BOYLE - 1:2

33:56
    Marc Staal se pokusil o střelu, ale jeho pokus tečoval mimo Trevor Lewis.

34:38
    Kevin Klein v dobré střelecké pozici zazmatkoval a puk poslal mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

35:41
    Tanner Pearson vystřelil z dobré pozice, ale dráhu puku překazil domácí Tyler Toffoli, který si tak připisuje dobrý obranný zákrok.

36:50
    Nyní jsou aktivnější hostující hokejisté, ale nemohou se dostat to nějaké velké šance.

37:23
    Ryan McDonagh napálil vší silou kotouč, který jen o malý kousek minul branku Kings.

37:30
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Rangers.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

38:59
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (McNabb – 2 min., hákování).

39:00
    Poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:18
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Kings.

39:46
    Mats Zuccarello rychlou střelou nedokázal překonat brankáře Quicka.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Jednu branku vstřelili hráči ve druhé třetině, prosadili se hosté, a tak vedou po čtyřiceti minutách 2:1.

40:01

40:14
    Derick Brassard se dostal k zakončení, jeho rána však přesná nebyla.

40:59
    Další střela Rangers, hráčem, který prověřil pozornost domácího brankáře, byl Eric Staal. Bekhendovou střelu Quick chytil a zastavil tak hru.

41:05
    Další střelecký pokus hostujících hráčů, Kevin Hayes se opřel do kotouče, který domácí brankář raději přidržel.

41:18
    Ve třetí třetině vůbec poprvé zahrozili také domácí. Rána Dwight Kinga se ovšem mezi tři tyče nevešla.

42:19
    Nejprve Kevin Klein, po něm ani Ryan McDonagh nedokázali prostřelit domácího brankáře.

42:46
    Dlouhou dobu byli hostující hráči v útočném pásmu. Po pěkné kombinaci se dostal k puku KEVIN HAYES, který se štěstím prostřelil domácího brankáře. Asistence: Kevin Klein, J.T. Miller.
    42:46 Kevin HAYES - 1:3

42:46
    Domácí trenér se rozhodl pro trenérskou výzvu. Videocentrála NHL v Torontu doporučila branku uznat. Gól platí, domácí přicházejí o možnost oddechového času.

44:46
    Z ničeho nic se prosazují domácí. Jeff Carter našel dobrým pasem KYLE CLIFFORDA, který neměl problém trefit odkrytou část branky Rangers. Hosté tak přicházejí o dvoubrankové vedení. Asistence: Jeff Carter, Dustin Brown.
    44:46 Kyle CLIFFORD - 2:3

45:05
    Jake Muzzin svou dobrou šanci nedokázal proměnit, nyní jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří cítí šanci na vyrovnání.

45:22
    Další rána Kings, tentokrát Drew Doughty střelou zápěstím nepřekonal brankáře New Yorku.

46:42
    Domácí byli dlouhou dobu v útočném pásmu. Trevor Lewis byl v zakončení nepřesný.

48:30
    Po delší době registrujeme pokus o střelu. Dominic Moore pálil od modré, do dráhy puku vložil hůl Alec Martinez.

49:36
    Los Angeles Kings je v současné době aktivnějším týmem. Od snížení hrají Králové výrazně lépe. Nyní Alec Martinez nedokázal prostřelit brankáře Jezdců.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, v níž Rangers vedou nad domácími Kings 3:2.

51:07
    Na buly jde Anze Kopitar a proti němu Derick Brassard. Hostující hráč vyhrává souboj o kotouč.

52:12
    Derek Stepan střelou zápěstím řádně prověřil připravenost brankáře Quicka.

53:20
    Závěr zápasu se blíží, domácí prohrávají o gól a přišli o oddechový čas.

54:41
    Komerční přestávka v probíhající padesáté páté minutě.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

55:40
    Domácí dál bojují. Drew Doughty střelou zápěstím nedokázal překonat brankáře Henrika Lundqvista.

55:41
    Podobně si vedl také Anze Kopitar o malý moment později.

55:50
    A je vyrovnáno. Ránu Milana Lucice od modré před brankou tečoval skvěle ANZE KOPITAR. Gólman Rangers nestačil zareagovat. Asistence: Milan Lucic, Drew Doughty.
    55:50 Anze KOPITAR - 3:3

56:53
    Kyle Clifford tečoval puk těsně před hostující brankou. Akce to byla hezky sehraná, ale nepřesná.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:24
    Sledujeme závěr třetí třetiny, stav je nerozhodný, k vidění je mnoho osobních soubojů.

58:00

58:24
    Hostující Chris Kreider se dostal ke střel zápěstím, s níž si brankář Quick poradit dokázal.

58:47
    Dan Girardi střelou zápěstím branku domácích ohrozil, Quick musel zasahovat.

59:00
    Poslední minuta hry.

59:10
    Už se nic nestane.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:20
    Ryan McDonagh sestřelil Jeffa Cartera.

61:15
    Tyler Toffoli se dostal ke střele, jeho pokus ale zblokoval obětavým zákrokem J.T. Miller.

61:34
    A je rozhodnuto. ANZE KOPITAR vyhrál buly, přihrál Jeffu Carterovi, který pusunul na modré Muzzinovi. Ten vystřelil a jeho ránu před brankou tečoval právě Kopitar. Asistence: Jake Muzzin, Jeff Carter.
    61:34 Anze KOPITAR - 4:3

Domácí získávají dva body se zápasu, byť z kraje třetí třetiny prohrávali o dvě branky. V prodloužení o výhře Kings rozhodl Anze Kopitar.

1. Anze Kopitar (LAK) 1+1
    2. Dustin Brown (LAK) 1+1
    3. J. T. Miller (NYR) 1+1 (06:22:00)
    Dustin Brown skóroval v posledních třech zápasech Kings.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Brown (Carter, Schenn), 45. Clifford (Carter, Brown), 56. Kopitar (Lucic, Doughty), 62. Kopitar (Muzzin, Carter) – 12. Miller, 34. Bolye (Stalberg), 43. Hayes (Klein, Miller)

Rozhodčí: Pochmara, Morton – Gawryletz, Driscoll

Diváci: 18 230