Tondela – Belenenses 2:2 (kon.) | Nacional – Guimarães 3:2 (kon.) | Coimbra – Estoril 0:3 (kon.)
FC Ferreira – Moreirense 0:0 (kon.) | Boavista – Benfica 0:1 (kon.) | Braga – União Madeira 2:0 (kon.)
Academica de Coimbra
0:3 (0:2)
GD Estoril Praia
Neděle 20.03.2016, 17:00 • Estádio EFAPEL, Coimbra (kapacita: 30.075 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 27. kolo

Coimbra po přestávce sáhla rychle ke třem střídáním, která výrazně oživila její hru, vstřelit gól se ale domácím fotbalistům vstřelit nepodařilo ani ve druhém poločase, ve kterém naopak opět skórovali hosté. Vítězství Estorilu podtrhl deset minut po přestávce svým druhým gólem v zápase Mattheus. Konečný výsledek. Academica Coimbra 0 Estoril Praia 3. (18:52:24)

90+3

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90
    Afonso Taira napřáhl ke střele, po které Pedro Trigueira vytáhl další skvělý zákrok a vzápětí si poradil i s následnou dorážkou Mendyho! Nechybělo mnoho a Estoril v závěru zápasu vstřelil čtvrtý gól.

88
    Rabiola se pokusil vyrazit do rychlého protiútoku, na polovině soupeře ale neměl dostatečnou podporu.

87
    Pedro Botelho nádherným diagonálním pasem z levého křídla hledal v pokutovém území střídající Michaela, akce dvou střídajících hráčů Estorilu ale nic nepřinesla a Pedro Trigueira stáhl míč v pohodě ze vzduchu.

86
    Leandro Silva vypálil z blízkosti šestnáctky, jeho následná střela ovšem zamířila nad a ani tentokrát se domácí fotbalisté vstřelení branky nedočkali.

85
    Velký rozdíl je v přesnosti střel. Zatímco Coimbra pálí slepými, Estoril vytáhl pořádný kanon, který sice nestřílí příliš často, ale když už vystřelí, tak to stojí za to.

83
    Domácí fotbalisté byli sice během dosavadního průběhu utkání, zejména potom ve druhém poločase, střelecky velmi aktivní, jenže góly stříleli pouze hráči hostujícího Estorilu.

82
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých osm minut a Academica zkrátka nemá na to, aby s nepříznivým vývojem zápasu něco udělala.

81
    Je to sice jen čirá spekulace, ale hráči, kteří přišli oživit hru domácího týmu, jsou zatím velmi aktivní a výrazně zvýšili ofenzivní sílu Academicy, která stále prohrává 0:3.

80
    Kdyby střídající hráči byli na hřišti na domácí straně od úvodních minut, možná by bylo utkání mnohem zajímavější a Academica by přes svými fanoušky sahala alespoň bodu.

79
    Střídající Gonçalo Paciência se dostal ke střele, která zamířila vedle pravého horního rohu brány Estorilu.

78
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Afonso Taira.

77
    Estoril připravuje poslední střídání, přičemž během toho druhého stáhl ze hřiště střelce druhého gólu Gersa Fernandese. Uvidíme, která z opor opustí hřiště jako poslední.

74
    Gui napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé diagonální střele, která nebyla vůbec špatná, nakonec ale zamířila mimo a brankář Kieszek zasahovat nemusel.

73
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Gerso Fernandes, přichází Michael.

72
    Vedení hostujícího týmu má v úmyslu ušetřit síly svých klíčových hráčů a připravuje druhé střídání.

71
    Estoril má utkání po přestávce pevně ve svých rukou a domácí se marně snaží s utkáním něco udělat. Střídající hráči hru Academicy výrazně rozhýbali, na vstřelení gólu to ale nestačí.

Tomáš Reiner

Branky: 21. Mattheus, 26. Fernandes, 55. Mattheus

Karty:   66. Tavares (ETR), 68. Gerso Fernandes (ETR)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 10:11.
    Academica de Coimbra: Pedro Trigueira – Aderlan, Iago, João Real, Rafa Soares (46. Gonçalo Paciência) – Leandro Silva, Fernando Alexandre – Marinho (63. Gui), Rui Pedro (64. Rabiola), Nii Plange – Rafael Lopes
    Náhradníci: Lee, Ricardo Nascimento, Nuno Piloto, Pedro Nuno.

GD Estoril Praia: Kieszek – Anderson Luís, Yohan Tavares, Diego Carlos, Babanco (69. Pedro Botelho) – Anderson Esiti, Diogo Amado – Mendy, Mattheus (78. Afonso Taira), Gerso Fernandes (73. Michael) – Léo Bonatini.
    Náhradníci: Georgemy, Diakhité, Matheuzinho, Dieguinho.

Rozhodčí: Rui Costa. Asistenti: João Silva, Miguel Aguilar. Čtvrtý rozhodčí: João Matos