Belgie – Island 5:4 (1:0 po s.n.) | Srbsko – Nizozemsko 2:3 (kon.) | Čína – Španělsko 0:2 (kon.)
Srbsko
2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Nizozemsko
Sobota 09.04.2016, 16:30 • Pabellon de Hiello, Jaca, Španělsko • Mistrovství světa - II. A Divize • 1. kolo

Utkání mezi Oranjes a Srbskem sledovalo na to, že nehrála domácí reprezentace Španělska, slušně zaplněná hala – 850 DIVÁKŮ! (10:27:45)

59:10
    Rankovič je střídačce, Srbsko hraje v šesti mužích v poli!

50:01
    Navíc přichází přesilovka Srbů. Dvě minuty za sekání obdržel Raphael Joly.

43:45
    Bruijsten využívá chyby soupeře v rozehrávce, když mu na levé křídlo přiletěla přihrávka od Jolyho, jenže při zakončení střelou pod víko najíždí do brány, kterou vyhazuje mimo postavení. Tohle možná stojí Nizozemce šanci na gól, jelikož hra je přerušena a vykázána do středního pásma.

39:58
    V chumlu hráčů před brankovištěm Idzengy se po puku natahoval Vucurevič, ale ani jedna ze dvou střel z bekhendu neprošla k brankáři soupeře! Velká šance na vyrovnání!

38:49
    Vyloučení v týmu Nizozemsko (van Gestel – 2 min., hrubost).
    38:26 Pavel POPRAVKA - 2:3

38:26
    Srbsko právě střelilo branku!
    Tak to je hodně nečekané, Srbové po skvělé práce ve středním pásmu získali puk, PAVEL POPRAVKA nabruslil přes modrou čáru, dostal se za obranu a při kličce směrem do středu hřiště překonal přesouvajícího se Idzengu! Asistence: Nemanja Vucurevič, Alexa Lukovič.

36:59
    Tom Marx ovšem svůj samostatný nájezd nevyužívá a Rankovič si připisuje důležitý zákrok!

36:59
    Nizozemci se vrhají opět do útoku a za aktivitu jsou odměněni! Trestné střílení po faulu Bibiče!
    36:17 Nenad RAKOVIČ - 1:3

36:17
    A tak vylučovat se nebude! Velmi krátkou výhodu využívá NENAD RAKOVIČ, který rozjásal srbské fanoušky přítomné ve španělské hale! Asistence: Srdjan Ristič, Mirko Djumič.

33:12
    Co nyní spálil van Bentem, to se zas tak často nevidí. Jako by si nizozemský útočník nevěděl rady, co s pukem, který se doploužil k jeho hokejce a místo toho, aby touš zvedl trochu nahoru, tak klepl jen do Rankovičova položeného betonu. Srbský brankář přitom stihl přesunout jen beton a velká část branky byla odkryta.

32:17
    Faulovat v útočném pásmu je vždy dvakrát tak nepříjemné. Do čtyř posílá srbský tým Dragan Komazec za hru vysokou holí.
    31:38 Kevin BRUIJSTEN - 0:3

31:38
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Co se naopak kupí jsou nizozemské góly! Využívání otevřenější obrany je přesně to, co favorité zápasu potřebovali. Před brankou u pravé tyčky se ke střele z první dostal kapitán KEVIN BRUIJSTEN, jenž využil parádní přihrávky Tummerse! Asistence: Erik Tummers, Raphael Joly.

28:45
    Do obří šance se hnal Vucurevič, který si objel soupeřovu obranu a bekhendem při zakroužení do brankoviště zkusil prostrčit puk za záda Idzengy. Nepovedlo se mu to a úspěšný nebyl ani Milovanovič z dorážky.

28:03
    Poprvé se dnes vylučuje na nizozemské straně. Dvě minuty za hákování obdržel Bruijsten.
    26:59 Guuse van NES - 0:2

26:59
    Hokejisté, kteří dosáhli na první branku, si role vyměnily a zvyšují na 2:0! Hermens tentokrát přihrávkou uvolnil GUUSE VAN NESE, jemuž se podařilo propálit Rankoviče. Asistence: Max Hermens.
    23:09 Max HERMENS - 0:1

23:09
    A Nizozemci toho hned využívají! Guus van Nes operoval s pukem za brankou soupeře, poslal přesnou přihrávku na MAXE HERMENSE, který prostřelil Rankoviče! Asistence: Guus van Nes.

18:23
    A teď už to se Srby vypadá hodně špatně! Do tří je posílá Nikola Bibič, který obdržel trest za hrubost!

18:09
    Ještě jedna příležitost pro Nizozemce v první třetiny. Dvě minuty za zdržování hry schytává Komazec.

16:53
    Velká šance Nizozemska, možná největší v první třetině! Joly se ujal kotouče ve středním pásmu, probruslil do ofenzivní zóny a dlouho naznačoval přihrávku na najízdějícího Marxe. Mezi kruhy si to rozmyslel, udělal kličku do bekhendu a poslal střelu po ledě směrem na Rankoviče, kteří při přemístění měl hodně právě se zkrocením puku.

14:15
    Další přesilová hra pro Nizozemsko. Dimitije Filipovič se provinil hákováním a jde na dvě minuty pykat.

07:45
    Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici míří Srdjan Ristič za hákování.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 37. Rakovič (Ristič, Djumič), 39. Popravka (Vucurevič, Lukovič) – 24. Hermens (Nes), 27. Nes (Hermens), 32. Bruijsten (Tummers, Joly)

Srbsko: Rankovič (Stěpanovič) – Bibič, U. Novakovič, Ilič (A), Birkusanin, Lukovič, Podunavac, Komazec, Sabados – Vucurevič, Sretovič (A), Popravka – Bjelogrlič, Filipovič, Milovanovič (C) – Lestarič, Kerežovič, P. Novakovič – Rakovič, Ristič, Djumič
    Nizozemsko: Idzenga (Leeuwesteijn) – Tummers (A), van Gestel, Smid, Hoekstra, van der Vossen, Vols – Bruijsten (C), Marx, Joly (A) – van Lijden, Wurm, van Bentem – Oosterveld, Verschuren, Melissant – Hermens, Kick, van Nes

Rozhodčí: J. Oskirko (RUS) – S.Biec (ESP), E. Yletyinen (SWE)