Club Brugge – Oostende 2:2 (kon.) | Gent – Genk 0:0 (kon.) | Anderlecht – Waregem 2:0 (kon.)
RSC Anderlecht
2:0 (1:0)
SV Zulte-Waregem
Neděle 22.05.2016, 14:30 • STADE CONSTANT VANDEN STOCK - Brussel (kapacita 28063 diváků) • Belgická Jupiler Pro League • O titul

Vše podstatné bylo řečeno. Já se s Vámi loučím a u dalších onlajn přenosů se budu těšit na vaši pozornost. Utkáním Vás provedl Tomáš Suchánek a já Vám přeji pěkný zbytek neděle. (16:36:53)

Anderlecht poráží v dnešním utkání Waregem 2:0 a zajišťuje si účast v předkole Ligy mistrů. Ve 30 minutě se nejprve prosadil hlavou po rohovém kopu Nuytnick a ve druhém poločase se trefil v 72 minutě Praet a pojistil tak vítězství fialek v dnešním utkání. Nutno říci, že hosté dohrávali od 59 minuty o deseti, když po druhé žluté byl vyloučen Dalsgaard.

90+1

90
    Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec základní hrací doby.

90
    Fialky se rozhodli dohrát utkání s míčem na kopačkách.

89
    Bossut si ještě připisuje zákrok proti dalekonosné ráně Büttnera.

87
    Utkání absolutně ztratilo tempo. Domácí vědí, že mají své jisté a oslabení hosté už nemají příliš sil.

85
    Snaha Ezekiala vyšla v niveč. Obránce Waregemu nepustil střídajícího hráče fialek a míč končí nakonec v zámezí. Odkopávat bude od branky Bossut.

83
    V akci brankář Bossut, vyběhl si pro míč a bude rozehrávat z ruky.

81
    Znovu aktivní Lukebakio, tentokrát posílal nízký centr před branku, ale Bossut si na něj počkal a vyrazil míč nohou.

81
    Nový můž na hřišti Lukebakio se dostal k hlavičce, ale ta neprošla na branku.

80
    Aktivní Acheampong vybojoval rohový kop pro Anderlecht.

78
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Verboom, přichází Buyl.

77
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Suárez, přichází Sylla.

77
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Duričič, přichází Ezekiel.

76
    Oslabený Waregem si užívá míče a postupnou kombinací se propracovává do útoku.

75
    Domácí uklidnění druhou branku kombinují na své polovině a nikam se už hnát nebudou.
    72. PRAET - 2:0

72
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Fialky odskakují na rozdíl dvou branek! Ale že se nadřeli! Dennis Praet nejprve nechal vyniknout Bossuta, který jeho ránu vyrazil a to ke kopačkám Acheamponga, ten nastřelil tyč a od tyče se míč znovu odrazil k DENNISU PRAETOVI a ten už překonal bezmocného Bossuta. – 2:0!

70
    Verboom nedostihl dlouhou přihrávku. Odkopávat od branky bude Silvio Proto.

69
    Waregem už otevírá zadní vrátka, ale Dennis Praet teď pokazil finální přihrávku na Acheamponga.

66
    Anderlecht dlouho kombinoval za vápnem, ale ani Suárez ani Acheampong se ke střele nedostali. Waregem ubránil velký tlak fialek teď s velkými problémy.

64
    Další ofsajd Anderlechtu. Opět Acheampong si nepohlídal své postavení.

63
    Acheampong nachytán v ofsajdové pasti.

62
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Okaka, přichází Lukebakio.

61
    Všechno hraje fialkám do karet a takto zkušený tým by měl utkání v klidu dohrát.
    59. Červená karta po 2. žluté

59
    Henrik Dalsgaard (WAR) doslova sestřelil unikajícího Acheamponga a vidí druhou žlutou kartu v utkání a zároveň tedy kartu červenou.

58
    Proto vyboxoval nebezpečný centr Kayi do vápna.
    57.

57
    Büttner nyní už fauloval Cordara a výhoda standardní situace pro Waregem kousek za velkým vápnem.

56
    Büttner zastavil skluzem průnik Cordara.

56
    Waregem se v pohodě ubránil a odhlavičkoval míč do bezpečí.

55
    Fialky budou zahrávat rohový kop.

55
    Dlouhý míč na Leyeho končí byl až příliš dlouhý a končí až v rukavicích brankáře Prota.

53
    Tielmans zatáhl Kayu za dres a vidí žlutou kartu po zásluze.

53
    Slušný pokus Bentekeho z poza vápna mířil nad branku Prota.

50
    Ten zahrával Kaya, ale na první tyči ihned odvrátil obránce fialek.

49
    Rohový kop pro Waregem.

49
    Waregem zatím příliš Anderlechtu míč nepůjčil ve druhém poločase.

47
    Rychlý výpad Lepointa, ale skvělý Proto vyběhl a byl dřív u míče než záložník Waregemu.

47
    Nyní už je míč u Prota a ten jej pošle ze svých rukou do hry.

46
    Waregem zahájil druhý poločas s míčem na kopačkách.

46

Druhý poločas začne zhruba v 15:41.

Belgický sudí Dierick ukončil první poločas, který vyhráli fialky 1:0. Úvod zápasu pozdržela vhozená dýmovnice z domácího kotle a ihned ve druhé minutě bylo utkání na zhruba 8 minut přerušeno. Nicméně ve 30 minutě po brance Nuyticka, který si naskočil na rohový kop Tielmanse vede Anderlecht 1:0 a míří za svým cílem, kterým je minimálně bod z dnešního zápasu.

45+2

45+2
    Ten už nic nebezpečného nepřinesl.

45+1
    Suárez ještě v závěru poločasu vybojoval rohový kop pro domácí barvy.

44
    Na druhé straně se provinil útočným faulem Acheampong.

43
    Obrana Anderlechtu si poradila s centrem do vápna a míč skončil až v rukavicích Prota.

42
    Po rohovém kopu se hlavami srazily dva obránci Waregemu a probíhá jejich ošetřování.

41
    Rohový kop pro fialky.

40
    Matías Suárez v obrovské šanci! Acheampong mu skvěle přenechal míč a argentinský střelec byl sám před Bossutem, ale ten se zaskvěl a míč vyrazil!

39
    Klidnější část poločasu. Anderlecht kombinuje na své polovině.

37
    Leye dostal příliš dlouhou přihrávku a pro míč si vyběhl Silvio Proto.

35
    Lepoint je druhým napomínaným hráčem Waregemu. Skluzem dojel při útočné snaze Büttnera a je z toho žlutá karta.

34
    Duričič se hnal okolo Verbooma, nakonec míč skončil v zámezí a nebude z toho ani rohový kop, jelikož se míč nakonec odrazil od záložníka Andrlechtu.

33
    Dalsgaard tvrdým skluzem zastavil Büttnera a vidí jako první žlutou kartu v dnešním utkání.
    30. Nuytinck (TIELMANS) - 1:0

30
    A ten končí úvodní brankou v síti Waregemu! BRAM NUYTINCK si naskočil na rohový kop Tielmanse a nechytatelnou hlavičkou posílá fialky do vedení! – 1:0! Asistence: Yoeri Tielmans.

30
    Rohový kop uvidíme i na druhé straně. Lepoint srazil centr do zámezí.

29
    Mbodji odvrací míč hlavou z vápna Anderlechtu do bezpečí.

28
    Po zásahu Praeta bude zahrávat Waregem rohový kop.

27
    Až přišla průniková přihrávka Nuytnicka na Acheamponga, ale ten se místo snahy o zakončení snažil vymodlit penaltu. Nebyl úspěšný.

25
    Hra se přeci jen uklidnila po několika infarktových situacích na obou stranách. Fialky se snaží držet míč na své polovině.

24
    K hlavičce se sice dostal Dalsgaard, ale ta neměla gólové parametry.

23
    Na druhé straně vybojoval Verboom rohový kop pro Zulte.

22
    Tak hraje se hodně uvolněný a otevřený fotbal. Dennis Praet dostal hodně prostoru za vápnem a svou utaženou ranou vylekal Bossuta, avšak minul zařízení.

21
    Šance střídá šanci! Po velké hrubce domácí obrany se k centru ve vápně dostal Acheampong a ve skluzu zamířil mimo tři tyče!
    19.

19
    Nyní už byl M'Baye Leye v o dost nebezpečnější sitauci! Ve vápně si naskočil na centr z pravé strany, položil se do hlavičky a těsně minul levou tyč! Tady by byl Proto bezmocný.

18
    M'Baye Leye oplívá velkou pohoda, teď krásně patičkou poslal míč na Lepointa.

16
    Míč si vzal Tielmans a trefil branku svou ranou, ale pouze místa kde byl připraven Bossut.

14
    Zhruba 30 metrů od branky fauloval Baudry Suáreze a výhoda standardní situace pro Andrlecht.
    14.

14
    Na druhé straně byl blízko úvodní brance Leye, ten si narazil s Lepointem a byl sám před Protem, ale ten jej vychytal a vyrazil jeho ránu na roh!

12
    Okaka poslal do šance Suáreze, ale ten v zakončení selhal a z poza vápna poslal na Bossuta slabou ránu a ten jí kryl.

12
    Kanonýr Leye fauloval ve středu hrací plochy Praeta a tak je míč přisouzen domácím.

11
    Tielmans svým centrem našel Okaku, ale ten hlavičkoval ze záklonu pouze nad branku.

11

9
    První střelecký pokus má na svědomí Matías Suárez (AND) ten se nerozpakoval a z třiceti metrů poslal přízemní střelu jen těsně vedle vedle levé tyče!

8
    Další míč pro Okaku, ale tentokrát si jeho náběh pohlídal Bossut a včasným výběhem znemožnil šanci domácím.
    5.

5
    Kanonýr Okaka se ocitl úplně sám před Bossutem, ale zastavil ho zvednutý praporek asistenta na pomezí.

4
    Tomu se Waregem úspěšně ubránil.

3
    Ihned po krátké pauze se fialky hnali do útoku, ale centr Tielmans zablokován na roh.

Hlavní hlasatel dnešního utkání upozorňoval fanoušky, že pokud výtržnosti budou pokračovat, bude utkání definitivně ukončeno.

Hráči jsou zpátky na trávníku.

Zbytečné výtržnosti domácích fans ihned po úvodním hvizdu.

2
    Hráči odvolání do kabin – utkání přerušeno.

2
    Na trávník se snáší dým a sudí svolává hráče k lavičkám.

2
    Ihned ve druhé minutě přilétla na hrací plochu dýmovnice a rozhodčí Dierick přerušuje na malou chvíli utkání.

1
    Utkání zahájili výkopem ze středového kruhu domácí fialky.

1

Oba týmy máme již na hrací ploše a utkání zanedlouho bude zahájeno.

RSC Anderlecht: Proto (K) – De Medina, Kara, Nuytinck, Büttner – Tielmans, Praet – Suraez, Djuričič, Acheampong – Okaka.
    Náhradníci: Roef – Conte, Nsakala, Heylen, Sylla, Lukebakio, Ezekiel Trenér: Hasi.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Dalsgaard, Baudry, Diallo, Verboom – Meite, Lepoint – Cordaro, Kaya, Bentek – Leye (K).
    Náhradníci: Steppe – Sami, Poletanovič, Buyl, Storm, Zauda, De Smet. Trenér: Dury.

Rozhodčí: Dierick – Walschap, Divincenzo.

Vzájemné zápasy
    10.04.16 – JUP – Waregem – Anderlecht 1 : 2.
    13.02.16 – JUP – Anderlecht – Waregem 3 : 0.
    18.10.15 – JUP – Waregem – Anderlecht 0 : 4.
    01.02.15 – JUP – Anderlecht – Waregem 0 : 0.
    21.01.15 – POH – Anderlecht – Waregem 4 : 2.

Naopak Waregem už má své jisté. V letošním ročníku Jupiler League skončí na 6.místě a může tak dnes hrát velmi uvolněně. Nutno říct, že forma Waregemu hodně napovídá tomu, že už nehrají o lepší umístění, ani o poháry. Z posledních pěti zápasu získali pouhé tři body. Kometou v útoku Waregemu je tento ročník Sengalec M'Baye Leye. Trefil se do černého již 20x!

Fialkám jde dnes o hodně. K jistotě druhého místa a účasti v předkole Ligy mistrů v příštím ročníku musí dnes získat minimálně bod, aby odvrátil případný atak Gentu ze třetího místa, který ztrácí tři body a má lepší vzájemné zápasy. Fialky sice v posledních pěti zápasech prohráli hned tři, ale všechno to byli venkovní zápasy. Andrlecht drží na druhé pozici forma, kterou má na svém stadionu Constanta Van den Stocka, kde má sérii pěti vítězství v řadě a na tu bude dnes chtít navázat a spoléhat. Největší hrozbou pro obrany je italský forward Stefano Okaka, který se trefil tento Jupiler Leagu již 15x.

Krásné odpoledne přeji při sledování posledního kola skupiny o titul v belgické Jupiler League. RSC Anderlecht přivítá na svém stadionu SV Zulte-Waregem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.