Ried – Salzburg 0:2 (kon.) | Rapid – Admira 4:0 (kon.) | Rheindorf Altach – St. Pölten 3:1 (kon.)
Mattersburg – Wolfsberger 3:1 (kon.)
SC Rheindorf Altach
3:1 (3:0)
SKN St. Pölten
Sobota 13.08.2016, 18:30 • CASHPOINT Arena, Altach (kapacita: 8.500 diváků) • Rakouská Bundesliga • 4. kolo

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký večer! (20:20:23)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 4:3.
    Střely mimo: 1:6.
    Rohy: 8:7.
    Ofsajdy: 2:2.
    Fauly: 12:16.

A máme hotovo! Rheindorf Altach potvrdil roli favorita a porazil Sankt Pölten na domácí půdě.

Do vedení šel již ve druhé minutě, kdy se po perfektně zahraném rohovém kopu prosadil Dimitri Oberlin. Hosté poté ožili, ale byl to znovu Dimitri Oberlin, který dokázal využít chyby obrany a navýšil na 2:0. Třetí branku přidal Altach v průběhu nastavení prvního poločasu, trefil se Nikola Dovedan.

St. Pölten ale flintu do žita nevhodil a v 75. minutě dokázal snížit na rozdíl dvou branek Daniel Schütz. Snaha hostí o vyrovnání pokračovala, ale marně. Altach už si tři body pohlídal a svého soupeře porazil 3:1.

90+3

90+2
    Ještě žlutá karta pro domácí celek, Daniel Luxbacher hrál v souboji o balon až příliš nebezpečně.

90+2
    Zápas už je pouze dohráván, neboť domácí mají balon ve své moci a pochopitelně se nikam neženou.

90+1
    Sudí ve druhém poločase nastavuje ještě dvě minuty, diváci zatím tleskají a již slaví výhru.

90
    Daniel Segovia se v hlavičkovém souboji srazil s Patrickem Salomonem. Sudí tento střet vyhodnotil jako faul hostujícího fotbalisty, což pochopitelně Altachu hraje do karet.

89
    Tak to vypadá, že domácí své vedení již ubrání. Samozřejmě nechci předbíhat, ale ofenzivní kombinace Sankt Pöltenu bývají často velice nepovedené a příliš rychle prováděné.

88
    Vznikající akci Sankt Pöltenu zastavil Benedikt Zech nedovoleným zákrokem. Střelu z dálky poté obstaral Florian Mader, branku Andrease Lukseho však vysoko přestřelil.

87
    Sražen k zemi byl Lucas Galvão, který chvilku zůstal ležet na hrací ploše. Poté se ovšem zvedl a vypadá to, že bude schopen v klidu pokračovat ve hře.

87
    Po pasu Daniela Schütze se k odkopu míče dostali jen bránící fotbalisté domácího mužstva, ačkoliv ta situace vypadala hodně zajímavě. Škoda pro St. Pölten.

86
    Altach se dostal do protiútoku, jenomže do úspěšného konce ho nedokázal dotáhnout. Centr Lukase Jägera byl nepovedený.

85
    Jasně aktivnějí je St. Pölten, domácí se ale dobře soustředí na obrannou činnost a soupeři toho moc nedovolují. A to zcela jistě fanoušci rádi vidí.

84
    Hostující tým měl k dispozici nadějnou standardku. Jejího zakončení se ujal Daniel Segovia, ránu španělského útočníka po zemi ale bez problémů chytá Lukse.

83
    Jedovatou ránu vyslal Lukas Thürauer! Gólman Andreas Lukse sice stihl zakročit, zákrok ale ve statistikách mít nebude, jelikož tomu předcházel útočný faul.

82
    Po faulu Daniela Luxbachera zahrávali hosté standardní situaci, kterou ale rozehráli příliš zbrkle. Centr byl přetažený a tudíž neúspěšný.

82
    Sankt Pölten má pochopitelně otevřenou obranu, čehož se nyní domácí snažili využít. Centr mířil k nabíhajícímu Dovedanovi, ale bránící fotbalisté ho odkopli včas do bezpečí.