IFK Helsinky – Zug 1:4 (kon.) | TPS – Liberec 3:1 (kon.) | Davos – Djurgården 3:1 (kon.)
Linköping – JYP 4:3 (kon.)
HC Davos
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Djurgårdens IF
Pátek 02.09.2016, 19:45 • Vaillant Arena, Davos • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Dobrý večer u hokejové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na utkání skupiny B, ve kterém se utkají HC Davos a Djurgårdens IF.

HC Davos

Domácí hokejisté mají za sebou dva zápasy, ve kterých jednou vyhráli a jednou odešli poraženi. Ve skupině jim tak momentálně patří druhé místo se třemi body. Mají tak docela slušně našlápnuto do vyřazovací části, jen se musí vyvarovat výpadkům, jako byl ten z posledního odehraného zápasu, kdy se svým dnešním soupeřem prohráli ve Švédsku vysoko 0:6.

Odehrané zápasy

Davos – Rouen 4:1
    Djurgården – Davos 6:0

Nejlepší střelec: Dario Simon – 2
    Nejlepší nahrávač: Noah Schneeberger – 2
    Nejvíc trestných minut: Sven Jung – 6

Hosté jsou prozatím ve skupině stoprocentní a jsou tedy lídrem se šesti body. Nadvláda nad skupinou je navíc umocněná tím, že mužstvo ve dvou zápasech neinkasovalo a má celkové skóre 10:0! O pokračování této úžasné jízdy se klub samozřejmě pokusí i dnes, ovšem v Davosu to nebude nic jednoduchého, hráči Djurgårdens IF jedou do bouřlivého prostředí, které soupeře požene vpřed

Djurgården – Rouen 4:0

Nejlepší střelec: Jeff Tambellini – 4
    Nejlepší nahrávač: Matt Anderson, Markus Ljungh, Patrik Lundh – 2
    Nejvíce trestných minut: Ville Varakas – 25
    Vítejte ve Vaillant Areně

Zápas ve Vaillant Areně začne v 19:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu z hokejové Ligy mistrů. Jste k němu všichni zváni.

Zápas nám za pár okamžiků začne, tak nikam neodcházejte.

HC Davos: Senn (van Pottelberghe) – Dubois, Jung, Forster, Nater, Rahimi, Heldner, Paschoud, Schneeberger – Ambühl (C), Walser, Egli – Axelsson, Lindgren, M. Wieser – D. Wieser, Kessler, Aeschlimann – Jörg, Kousal, Simion. Trenér: Arno del Curto.

Djurgårdens IF: Tellqvist (Reideborn) – E. Johansson, Urbom, Varakas, Press, Falk, Ollas-Mattsson, Westlund, Bernhardt – Lundh, Ljungh, Ridderwall – Tambellini, Anderson, Brodin – Possler, Vejdemo, Ikonen – Eriksson (C), L. Johansson, Davidsson. Trenér: Robert Ohlsson.

Rozhodčí: Boman (FIN), Kurmann (SUI) – Espinoza, Wüst (oba SUI).

00:01

01:00
    Domácí se vydali do prvního útoku, před branku si najížděl Nater, byl ale příliš blízko na to, aby zvládl přesně zakončit.

01:59
    Po přihrávce na střed se do pásma Davosu proháčkoval Vejdemo, hodil si puk na bekhend a mířil nahoru. Senn zvládl pokus pokrýt.

02:40
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

02:52
    Málem to bylo 1:0! Simon se prosmýkl mezi dvěma obránci a najednou byl před Tellqvistem. zkusil zasunout mezi jeho betony, ty ale rychle scvakly a puk udržely před brankovou čárou.

03:32
    Je tu první vyloučení, dvouminutový trest za hákování dostal domácí Chris Egli.

04:36
    Minuta z přesilovky Djurgårdenu je pryč a švédský tým se zatím nedostal do útočného pásma!

05:19
    Nějakou dobu se o puk bojovalo v rohu u branky Davosu, domácí se ale chopili puku a vyhodili přes všechny čáry.

05:32
    Egli je zpátky na ledové ploše, Davos hraje v plném počtu.

06:09
    Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, Rahimi už o puk bojovat nemusel. Vhazovat se bude po Tellqvistově levici.

06:22
    U jeho branky se nám po menším závaru strhla potyčka, aktivní je v ní zejména hostující Urbom a domácí D. Wieser. Vylučovat se ale nebude.

07:15
    Davos nyní mlsně krouží v útočném pásmu, schází tomu ale střelba.

07:28
    Ta přišla až teď, Simion ale trefil pouze Tellqvistův postoj.

08:12
    Davos měl další příležitost na skórování. Na pravé straně měl hromadu prostoru Marc Wieser, najel si do střelecké pozice, ale i on trefil pouze dobře postaveného brankáře!

09:01
    Trochu kostrbatá rozehrávka domácích hokejistů končí zakázaným uvolněním.

09:08
    Přesilovka pro domácí, dvouminutový trest za hákování dostal Daniel Brodin.

10:16
    Davos právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a to opravdu perfektním způsobem. Po rozebrání bránící čtveřice se gólman nestačil přemístit a nezvládl tak pokrýt střelu PERTTU LINDGRENA. Asistence: Marc Wieser, Dick Axelsson.
    10:16 Perttu LINDGREN - 1:0

10:20
    Pro švédský tým to tak byl vůbec první inkasovaný gól v letošním ročníku Ligy mistrů.

12:01
    Mohlo však být rychle vyrovnáno, neboť tu byl náznak brejku v podání Erikssona. Ten ale nakonec v tísni pálil mimo.

13:01
    Je to teď trochu rozkouskované častým přerušováním, hře schází spád.

13:49
    Po levém křídle se snažil do pásma najet hostující Brodin, u mantinelu ale jeho jízda skončila a přišel zde o puk.

Střela hostujícího Ridderwalla byla sražena mimo ledovou plochu, vhazuje se po Sennově pravé ruce.

14:59
    Domácí tým se snaží o kombinace až na brankoviště, někdy je to ale na úkor překvapivé střely...

16:07
    Velkou chybu udělali hosté při rozehrávce ve vlastním pásmu, k puku se dostal D. Wieser, zblízka ale Tellqvista nepřekonal.

16:45
    Druhá přesilová hra pro Davos, dvouminutový trest za sekání vyfasoval Alexander Urbom.

18:00
    I ve čtyřech je ale švédský tým schopen se uvolnit a také zaútočit.

18:37
    Puk letí přes všechny čáry až k Sennovi, tahle přesilovka se Davosu vůbec nepovedla.

18:45
    A hosté jsou už v plném počtu.

19:35
    Varakas neměl komu přihrát, akce hostů tak místo směrem kupředu byla vedena do šířky.

19:59
    Tak ještě jedno vyloučení, na trestné lavici je opět Alexander Urbom a opět za sekání.

20:00

Máme za sebou první třetinu a do šaten se jde lépe domácímu týmu. Tomu se totiž podařilo odčarovat neprůstřelnou branku Djurgårdenu a v 11. minutě při přesilové hře skórovat. Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží Perttu Lindgren a ustanovil tak prozatímní výsledek. Je spravedlivý, neboť Davos byl aktivnějším týmem, zatímco hosté působí hodně zakřiknutě.

20:36
    Druhá třetina začala zakázaným uvolněním domácího týmu. Hra se tak stěhuje přes Senna.

21:20
    Hosté, hrající v oslabení, hravě vyhazují přes všechny čáry.

21:49
    Walserův výpad levou stranou byl ukončen střelou z úhlu, Tellqvist zvládl tento pokus pokrýt dobrým postavením u tyčky.

22:20
    Vylučuje se na straně Davosu, dvě minuty za držení dostal Beat Forster.

23:08
    Velký závar před brankovištěm Davosu, Senn měl chvíli problém zjistit, kde se vůbec pohybuje puk. Nakonec si mohl oddechnout, ten skončil v rohu kluziště.

23:51
    Davos se za aplausu tribun osvobozuje, puk míří do středního pásma.

24:20
    Forster se vrátil na ledovou plochu, přesilovka švédského týmu je u konce.

24:57
    Senn má puk v lapačce, právě zkrotil nepříjemnou teč v podání L. Johanssona, který usměrňoval Davidssonovo nahození z pravé strany.

25:48
    Po špatném vyhození se puk dostal k volnému Ridderwallovi, jeho střelu z mezikruží ale zvládl Senn pokrýt a přerušit hru. Za svůj zákrok si vysloužil potlesk diváků.

26:35
    Po rychlé kombinaci stačilo domácím pouze zasunout puk u pravé Tellqvistovy tyčky, hostující gólman se ale bleskurychle přemístil a puk srazil do rohu.

27:28
    Eriksson s Linusem Johanssonem se vřítili do pásma a celkem nepříjemně vystrašili Senna. Tomu se nakonec podařilo vytlačit puk mimo své hájemství.

28:13
    Na druhé straně tvrdě pálil od modré Schneeberger, Tellqvist ovšem ze svého repertoáru vytáhl bleskurychlý semafor a puk schoval v lapačce.

28:13
    Je tu komerční přestávka, ve které trenér hostů dává svým svěřencům důrazné pokyny do dalších minut.

29:45
    Ve středu hřiště se odehrál tvrdý střet, který odnesl domácí Axelsson, následovala pak neméně razantní odveta u mantinelu. Oba zákroky ale byly v rámci pravidel.

30:49
    Zakázané uvolnění hostů.

31:33
    Průnik Lundha po pravém křídle skončil jeho najetím si před brankáře, byl už ale příliš blízko na to, aby zvládl zvednout puk a trefit nějakou mezírku v postoji gólmana Senna.

32:20
    Ve dvou výborných střeleckých pozicích se octil domácí Axelsson. Nejprve vystihl rozehrávku hostů a byl v sólovém úniku. Pokus o kličku jednoruč mu nevyšla, puk skončil mimo. o pár vteřin později pálil z levého křídla, tuto ránu pokryl Tellqvist.

33:51
    Domácí Paschoud srazil střelu hostí z levého křídla, puk opustil hrací plochu. Takže je přerušená hra a vhazovat se bude v pásmu Davosu.

34:41
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil hostující Ljungh, pálil přes obránce, takže měl Senn zhoršený výhled, nakonec ale gólman domácích zasahovat nemusel, puk skončil mimo.

35:56
    Od modré vypálil švihem domácí Heldner, ovšem pouze do připraveného postoje Mikaela Tellqvista.

36:56
    Domácí se už radovali z gólu na 2:0, jenže trvalo to pouze chviličku, neboť rozhodčí si velice dobře všimli, že Simion dopravil puk do branky kopnutím. Gól tak neplatí, Davos stále vede pouze o jednu branku.

37:09
    A platí to i po další akci, kterou střelou zblízka zakončil Walser. Tellqvist si připsal další úspěšný zákrok.

38:58
    Hostující Ljungh vyjel z rohu kluziště do střelecké pozice, Senn ale odolal.

39:18
    Udeřilo však na druhé straně! Davos se vydal do útoku, kousek za modrou čárou vystřelil přes obránce MAURO JÖRG a k překvapení všech zapadl puk za Tellqvista. Tomuhle se říká gól do šatny! Asistence: Dario Simion.
    39:18 Mauro JÖRG - 2:0

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut hry a Davos je na nejlepší cestě ke třem bodům. I nadále platí, že jsou domácí aktivnějším týmem, mají na svém kontě více střeleckých pokusů a od 40. minuty také platí, že vedou 2:0. Když už to vypadalo, že se ve druhé třetině gólu nedočkáme, vystřelil přes obránce Mauro Jörg a trefil se naprosto přesně.

Statistiky

Střely na branku: 25:13
    Zásahy brankářů: 13:23
    Úspěšnost brankářů: 100 % : 92 %
    Trestné minuty: 4:6

Další třetina začne přibližně ve 21:24.
    Jak vidno, v Davosu si umí diváci užívat. Takto se dva z nich pochlubili, že si před utkáním dali Bananasplit...

40:01

40:50
    Emil Johansson se pokusil o rozehrávku zpoza vlastní branky, dlouhý pas ale nakonec skončil u hráčů Davosu.

41:27
    Vejdemo přišel v rohu kluziště o hůl, hosté tak nemohli rozvinout útočnou akci a do akce už jde domácí tým.

42:05
    Djurgården se od úvodu poslední třetiny snaží o aktivní hokej, je to ale plné nepřesností. Nyní se pískalo zakázané uvolnění.

43:16
    Od modré čáry pálil hostující Press, Senn na jeho ránu dobře viděl a nedělalo mu problémy zasáhnout.

44:37
    Vejdemo se ve středním pásmu chopil puku, projel s ním až před branku, zakončení ale i nyní bylo nepřesné. Snaha hostů je dobrá, zakončení ovšem vázne.

46:34
    L. Johansson vyslal na Senna nepříjemný pokus, a gólman měl co dělat, aby puk zkrotil. Musel se pak ještě s pomocí spoluhráčů vypořádat se závarem, který na brankovišti vznikl.

47:17
    Bude se vylučovat, hostující Possler má ponechanou výhodu.

47:18
    Už se ale pískalo a dvouminutový trest za hákování dostal domácí Fabian Heldner.

47:25
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovku bleskurychle využili, když Pressovo nahození od modré před gólmanem tečoval CARL RIDDERWALL a na tuto změnu dráhy letu puku už Senn nezvládl zareagovat. Asistence: Robin Press.
    47:25 Carl RIDDERWALL - 2:1

48:14
    Rázem je hostů plný led a snaží se o další gól. Z mezikruží teď neuspěl Lundh.

50:11
    Akce Davosu teď končí daleko před brankou, kterou dnes hájí Tellqvist. Asi nás čeká napínavý závěr třetí třetiny.

51:00
    Tambellini se snažil o rychlé forčekování, hosté ale i tak skončili pouze za brankou, odkud se Davos dokázal osvobodit.

52:02
    Sledujeme teď spíše taktický boj o každý kousek ledu, bez velkých šancí.

52:20
    Djurgården si zahraje přesilovku, Beat Forster totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

53:05
    Puk je ve středním pásmu, Davos se zatím velice dobře brání.

53:59
    No a dokonce to málem bylo 3:1, protože Lindgren se dostal do brejku, jenže jeho svižnou střelu zvládl Tellqvist vyrazit.

54:20
    Davos se zvládl ubránit, Forster je již opět ve hře.

55:20
    Hned dvě velké šance měli domácí na navýšení náskoku. Nejprve Jörg minul z několika málo metrů a o pár vteřin později pálil z pravého kruhu Egli. Jeho střelu pokryl dobře postavený Tellqvist.

56:06
    Hra se rychle přesunula před Senna, ten pro jistotu přerušil hru tím, že lapačkou přikryl puk.

56:51
    Hosté už ve své snaze o útočný tlak začínají pootvírat obranu a Davos tak má ideální příležitosti pro výpady.

57:50
    Už trochu překombinovanou akci předvedl třetí útok Davosu, Tellqvist má další zákrok.

58:17
    Teď už to ale gól je! Davos se dostal do akce dvou na jednoho, MARC WIESER se snažil o přihrávku na spoluhráče, jenže od hokejky bránícího hráče se k němu puk vrátil a ten jej pak bekhenden zasunul za Tellqvista. Asistence: Dick Axelsson.
    58:17 Marc WIESER - 3:1

58:17
    Hosté si berou oddechový čas.

58:20
    Tellqvist spěchá na střídačku, začíná power-play hostů!

59:06
    Domácí odolávají šestici útočících hráčů, Senn se má v brance co otáčet.

59:36
    Domácím se nepodařilo vyhodit, puk je ale za brankou a odtud se góly střílí opravdu špatně.

Je konec a z bodů se raduje domácí tým. Djurgården sice ve třetí třetině přepnul na vyšší rychlostní stupeň, dokázal si vytvořit šance a ve 48. minutě i snížit po teči Carla Ridderwalla, jenže to dnes bylo vše. V závěru už hosté pootevřeli svou obranu a toho dokázal využít Marc Wieser, když bekhendem překonal přemisťujícího se Tellqvista. Davos tak vyhrál 3:1 a bodově se dotáhl na svého dnešního soupeře.

Statistiky

Střely na branku: 31:26
    Zásahy brankářů: 25:28
    Úspěšnost brankářů: 96,15 % : 90,32 %
    Trestné minuty: 8:6

Utkání sledovalo 3 062 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:13:48)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Lindgren (M. Wieser, Axelsson), 40. Jörg (Simion), 59. M. Wieser (Axelsson) – 48. Ridderwall (Press)

Rozhodčí: Boman (FIN), Kurmann (SUI) – Espinoza, Wüst (oba SUI)

Diváci: 3 062