Vsetín – Kometa Brno 2:11 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 5:2 (kon.)
Třinec – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Kladno – Slavia 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.)
Liberec – Mountfield HK 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Chomutov 3:4 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Havířov – Olomouc 3:1 (kon.) | Kolín – Mladá Boleslav 1:5 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 03.09.2016, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého kola NOEN Extraligy staršího dorostu, která má na programu v prvním zářijovém pátku a sobotě úvodní dvě kola. Od 12 hodin se na Horáckém zimním stadionu utká domácí HC Dukla Jihlava, která vyzve HC Vítkovice Steel.

Dukle Jihlava jakožto loňskému osmifinalistovi se vstup do extraligy povedl. V pátek totiž na ledě úřadujícího mistra z Brna brala dva body, když Kometu porazila na samostatné nájezdy.

Pro Vítkovice bude naopak dnešní zápas prvním v novém ročníku, jelikož svoje utkání prvního kola proti Olomouci sehraje loňský osmifinalista až v neděli 4. září.

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Trávník, Vála, Vrátný, Mareš, Rašín, Smolko – Jindra, Kadleček, Vala – Strnad, Adam, Filip – Daňhel, Slabý, Musil – Úlovec, Hrbatý. Trenér: Štěpán Moravec

HC Vítkovice Steel: Mrázek (Piták) – Kučera, Vícha, Vacula, Kaláb, Šulák, Kunc, Bilý – Hladoník, Baláž, Toman – Urban, Gřesík, Fridrich – Žemba, Bochnak, Konečný – Vojtovič, Kylnár, Mrva. Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Ondráček – Polák, Rampír.
    Rozbruslení

00:01

00:18
    Dukla si to namíříla do pásma hostí. Na modré získal kotouč Jindra, na kterého dotíral Toman a po zákroku Rašína je puk na střídačce hostí.

00:32
    O první střelu se pokusil Vacula, kterého jistě vychytal Šťastný.

00:37
    Ani střela Bochnaka hned po buly nenadělala Šťastnému žádný problém.

01:11
    Žemba zkusil pohotově vypálit hned po přejetí modré po tom, co si vyměnil puk s Konečným. Mířil vedle levé tyčky Šťastného.

01:57
    Sražený pokus Víchy od modré končí v hledišti.

02:43
    Vítkovičtí sice mají puk častěji na svých hokejkách, ale k vážnějšímu ohrožení branky Šťastného se nedostávají.

03:05
    Střelu Úlovce z levé strany bez potíží chytá Mrázek.

03:27
    Rašín chtěl mezi kruhy odpálit puk, ten mu ale přeskočil hůl. Kus černé gumy tak našel Fridrich, který napálil touš zblízka na branku, ale Šťastného střelou mezi betony nepřekonal.

04:09
    Úvodní vyloučení uvidíme na vítkovické straně. Matěj Kučera v pravém rohu za svojí klecí zahákoval soupeře a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 0-1.

04:39
    Hosté se hned po buly osvobozují, nyní Dukla bojuje o puk u mantinelu poblíž pravého kruhu.

05:05
    Domácí již kombinují před brankou Mrázka, ale byla to kombinace zhola nepřesná a Vícha posouvá kotouč přes všechny čáry ven.

05:50
    Filip to nemyslel vůbec zle. Chtěl kotouč prostrčit mezi kruhy na Adama, což těsně nevyšlo.

06:09
    Vítkovice hrají v plném počtu, přesilovku ustály téměř bez problémů.

07:20
    Hrbatý využil toho, že se dva vítkovičtí hráči srazili, najel si na kruhy, jenže jeho střelu srazil Mrázek před sebe. Tam zkoušel dorážet Jiří Slabý, který ale neměl ideální pozici. Proto vrátil touš na Hrbatého, jenž už se před brankou ke střele nedostal. Hosté se vzápětí osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

08:11
    Vítkovice budou hrát podruhé v oslabení, Jakub Mrva dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 0-2.

08:35
    Slušný pokus Mareše, jenž byl párkrát tečován, prošel vedle pravé tyče Mrázka.

08:44
    Od modré to zkusil také druhý obránce Josef Vrátný, ovšem Mrázek bezpečně lapil kotouč do své výstroje.

08:51
    Jihlava po buly pokračuje v útoku a nyní měla štěstí, že přihrávka Trávníka po modré na Jindru nepřešla přes modrou. Jindra jí totiž napoprvé nezachytil.

09:42
    Hned poté se ale Vítkovičtí již osvobodili, stejně jako nyní.

10:11
    Hned po návratu z trestné lavice se Jakub Mrva prezentoval čistým bodyčekem proti Marešovi, který se snažil přes modrou zavézt puk do pásma.

11:13
    Bochnak z pravé strany poslal kotouč před branku na Konečného, který jej jen tak lehce přistrčil blíže k brance Šťastného, jenže mířil vedle.

12:36
    Ani jeden z týmů nyní není schopen dlouze udržet kotouč na svých holích, proto se hra odehrává spíše ve středním pásmu.

12:43
    Třetí přesilová hra pro Jihlavu v průběhu první třetiny. Tadeáš Vícha sevřel nedovoleně puk a dostává tak dvě minuty.

Na vyloučení: 0:3.

13:08
    Tohle se Jihlavě vůbec nepodařilo. I ve čtyřech si Vítkovičtí vypracovali slibnou šanci, když Baláž vybojoval za Šťastného brankou puk a poslal jej přímo na najíždějícího Tomana, který zblízka přestřelil.

13:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    Mareš rozehrál puk na Kadlečka, který jej poslal na pravou stranu pro LUKÁŠE JINDRU. Ten byl v rychlém pohybu, prodral se až k levé tyči Mrázka a nadvakrát usměrnil puk za záda gólmana hostí k jeho vzdálenější tyči. Asistence: Slavomír Kadleček, Lukáš Mareš.

13:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vedení Dukly trvalo přesně osm vteřin. Po vyhraném buly se Slezané dostali do útočného pásma, kde Urban přihrál z pravé strany před branku na PETRA FRIDRICHA, který se po ledě trefil k pravé tyči. Asistence: Adam Urban, David Gřesík.

14:06
    Další šance pro Vítkovce hned po buly. Konečný projel po levé straně až ke kruhu, ale zamířil zhruba metr vedle levé tyče Šťastného.

16:15
    Po dvou rychlých brankách zatím další slibnější akce nevidíme.

16:39
    Možná tomu tak bude nyní, protože při jihlavském útoku fauloval u pravého kruhu Matěj Kučera, jenž zahákoval soupeře.

Na vyloučení: 0-4.

17:06
    Jihlava musí začít útok od své branky.

17:20
    Kadleček za brankou uklidnil situaci a rozehrává touš na spoluhráče.

17:48
    Dukla si nedokáže v přesilovce vypracovat kloudnou šanci. Zatím vidíme buď souboje o puk u mantinelu nebo vyhození hostí.

18:39
    Vítkovice hrají opět v pěti.

18:41
    Tohle bylo hodně ošemetné. Adam zpoza branky nahodil kotouč před Mrázkovu svatyni, kde si jej domácí gólman málem srazil ke své levé tyčce.

19:00
    V ohlášené poslední minutě první třetiny si Urban najel před branku jenže z dobré pozice zvednul puk hodně nad Šťastného klec.

19:28
    Jihlava se řítila do protiútoku dva na jednoho. Jaroslav Musil vzal odpovědnost na sebe, z levé strany si sjel před branku a vystřelil, leč Mrázka přes jeho levý beton nepřekonal.

20:00

Úvodní dějství je u konce. Viděli jsme v něm dvě branky, když se v čase 13:46 v přesilovce z individuální akce trefil Lukáš Jindra, aby hned po rozehrávce srovnal Petr Fridrich. Další šance byly k vidění až v poslední minutě, ale stav v první třetině se již neměnil.

Další třetina začne přibližně v 12:46.

20:01

20:15
    Druhé dějství začíná zakázaným uvolněním Vítkovic.

21:42
    Konečný dojel Vaculovo nahození a zpoza klece nahrával na pravý kruh pro Žembu, jehož střela byla zblokována.

22:58
    Vítkovičtí jsou na začátku druhé třetiny o něco málo aktivnější a častěji se pohybují před brankou Šťastného.

23:14
    No tak tohle bylo hodně těsné. Před brankou se k puku dostal zřejmě Jan Úlovec, ale nedokázal jej usměrnit do sítě, možná že trefil i pravou tyčku.

23:34
    Na druhé straně se dostával do úniku Jakub Mrva, ovšem z levé strany mířil vysoko nad branku.

23:39
    Vítkovičtí hráli v šesti, trest hráčské lavice jede odpykat Jakub Kylnák.

Na vyloučení: 0-5.

24:11
    Adam kombinoval s Jindrou před brankou. Byl to první jmenovaný hráč, který zkoušel posunout puk pod betony Mrázka, neúspěšně.

24:39
    Hosté se opět osvobozují, jihlavská přesilovka znovu není příliš nebezpečná.

25:39
    Ani při druhé minutě přesilové hry si Dukla nevytvořila žádnou vážnější šanci a Vítkovice hrají v plném počtu.

26:47
    Hrbatý sice vybojoval kousek za modrou kotouč, ale po otočce jej nedokázal přihrát na Tomáše Valu.

27:42
    Pohledný hokej se nyní vskutku nehraje. Oboustranná bojovnost jde ruku v ruce s nepřesností, proto vidíme i několik zbytečných ztrát na obou stranách.

28:26
    Filip si na útočné modré vyměnil puk s Adamem, který mu jej nedokázal vrátit zpátky.

28:33
    Ani další jihlavský kontr v situaci tři na dva nekončí žádnou šancí. Adam přihrál touš na Jindru, který jej nezastavil a Filip poté puk neudržel.

28:53
    Střela Urbana z prostoru mezi kruhy snesla vážnější parametry, Šťastný ji vyrazil levým betonem.

29:23
    Kapitán Dukly Slavomír Kadleček získal mezi kruhy odražený puk a napálil jej na branku. Mrázek jej stačil zachytit, či ve spíše nehokejové pozici zasednout mezi svými betony.

29:35
    Pokus Trávníka od modré likviduje Mrázek lapačkou.

30:24
    Jan Trávník sebral kotouč na levé straně vlastního obranného pásma a projel s ním až na druhou stranu na levý kruh, odkud vystřelil a Mrázek schoval touš v lapačce.

30:29
    Po Adamově vyhraném buly otestoval Hrbatý pozornost Mrázka, jenž opět lapí touš.

31:10
    Zajímavostí je také zcela jistě i to, že během odehraných 31 minut a 10 vteřin jsme neviděli žádné vyloučení na straně Jihlavy. Je pravda, že domácí tým hraje čistě a bez faulů, nebyl tedy k trestům důvod.

31:51
    Vítkovičtí se dostávají poprvé v utkání do vedení. Na levé straně kousek za modrou převzal puk DAVID GŘESÍK, najel si blíže ke kruhu a střelou ke vzdálenější tyči posílá hosty osm minut před koncem druhého dějství do vedení. Asistence: Adam Urban.

32:28
    Zakázané uvolnění hostí.

33:03
    Lukáš JIndra se proti dvěma hráčům neprosadil a ve středním pásmu tak ztratil puk, ale ani útok Vítkovic neměl dlouhého trvání.

33:29
    Hladoník se na pravém kruhu obtočil kolem vlastní osy a vystřelil vedle bližší tyče Šťastného. V tu dobu již sudí Ondráček viděl hákování Jakuba Filipa, který je tak prvním vyloučeným hráčem Dukly.

Na vyloučení: 1-5.

33:44
    Odražený puk před Šťastného brankou vyhazují domácí přes všechny čáry.

34:35
    Vála při pokusu o vyhození puku trefil za brankou protihráče, poté se vyhodit nepodařilo ani Adamovi.

35:01
    Adam dobrým napadáním nejenže zblokoval střelu, ale dostal se do samostatného úniku. Kousek před útočnou modrou převzal puk a řítil se sám na Mrázka, jenže střelou zápěstím mířil těsně vedle pravé tyče.

35:25
    Domácí tým zahrál vysokou holí. Hra je tak přerušena a vypadá to, že domácí už v prvním oslabení neinkasují, ale více je může mrzet nevyužitá Adamova šance.

35:51
    Jihlava je v plném počtu.

35:58
    Útok domácích je přerušen kvůli přihrávce rukou.

36:55
    Strnad již neměl dostatek síly pro založení útoku a ani přihrávka na spoluhráče nic neřešila, proto ze středního pásma vypálil a získal alespoň buly před Mrázkovou klecí.

37:30
    Druhá přesilová hra pro Vítkovické. Lukáš Mareš zahákoval soupeře při jeho útoku a dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 2-5.

37:55
    K Vaculovi se na modrou odrazil kotouč, jenže svojí střelou, na kteoru měl dost času, trefil jen bránícího Strnada.

38:16
    Hosté stále pokračují v útočné kombinaci. Ránu Gřesíka z pravé strany vyrazil Šťastný před sebe. Dukla se poté nedokázala osvobodit.

38:44
    To se jí povedlo až nyní, kdy Gřesíkovi projel puk pod holí do středního pásma.

38:54
    Bude se vhazovat před Mrázkem, jenž raději pokryl kotouč před napadajícím Jindrou.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhého dějství.

39:30
    Jihlava hraje v pěti.

40:00

Druhá třetina přinesla zhruba čtyři až pět velkých příležitostí, ale gól pouze jeden. Ve 32. minutě vypálil z levého kruhu po ledě David Gřesík a poslal svůj tým do vedení. Jihlava mohla srovnat v oslabení, kdy Adam svůj samostatný únik nezakončil dobře.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:42
    Jihlava se po buly dostala před branku Vítkovic. Nedokázala sice vystřelit, ale získala buly po levici Mrázka.

40:54
    Výborný zákrok na vytáhl Šťastný po tom, co dostal Urban parádní přihrávku a v pokleku vystřelil z pravého kruhu. Domácí gólman jeho pokus srazil do rohu za svojí klec.

42:54
    Dukla hraje o poznání aktivněji, ráda by srovnala stav. Hosté se osvobozují na zakázané uvolnění.

43:13
    Úlovec zblízka nedokázal protlačit puk pod betony Mrázka, v mlýnici před brankou poté vypálil Hrbatý k volné levé tyči, jenže jeho střela byla sražena za branku.

44:12
    Na druhé straně vystřelil Kaláb od modré jen do napadajícího Dominika Adama.

45:22
    Slabý dobrým napadáním odebral na útočné modré puk soupeři. Ten získal Musil, jenž jej krátce poté z levé strany nahazoval na branku. Tam směřoval i Slabý, ale k puku měl o kousek dále.

46:19
    Tato rozehrávka Dukly nebyla zrovna nejpřesnější. Proto Fridrick uzmul puk a přihrál jej mezi kruhy na Gřesíka, který druhý gól nepřidal, Šťastný jej vychytal.

46:45
    Vala se po levé straně prodíral před branku, ale fauloval jej Jan Vojtovič, který dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-6.

47:03
    Domácí se poprvé v utkání dostali hned po přesilovkovém buly do kombinace. A ta byla zakončena gólem. Mareš přihrál puk na DOMINIKA ADAMA, který první střelou zblízka ze svého pohledu k pravé tyči neuspěl, ale dorážku již procedil mezi tyč a beton gólmana Mrázka. Asistence: Lukáš Mareš, Lukáš Jindra.

48:31
    No, můžu říct, že nyní už jsem skoro viděl branku. Ernest Bochnak totiž v bezprostřední blízkosti branky Šťastného získal puk a bekhendovou otočkou jej posílal k levé tyči gólmana. Kotouč se možná zastavil o tyč, ale hlavní východisko celé situace je to, že Daniel Šťastný má puk ve své moci.

49:19
    Vítkovice se opět dostávají do menšího tlaku. Střílenou přihrávku Baláže nenašel nikdo z jeho najíždějících spoluhráčů.

49:39
    Obrovská šance Vítkovic. Do situace dva na jednoho ujel Baláž, který poslal puk na Tomana. Ten mu jej před brankou vrátil, Jozef Baláž si počkal na pohyb Šťastného, který ale téměř nepřišel a následně jej domácí gólman výborně vychytal pravým betonem.

49:45
    Situace pokračovala tím, že si před brankou našel kotouč Toman. Mířil kolem lapačky Šťastného ke vzdálenější tyči. Pokus to byl hodně dobrý a pohotový, ještě lepší byl však zákrok gólmana Dukly, jenž má kotouč právě v lapačce.

49:45
    Dukla si bere oddechový čas.

51:07
    Time-out Dukle přece jen trošku pomohl, Šťastný žádné závažnější situace řešit nemusí, hraje se více před Mrázkem.

51:38
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

52:07
    Adam se za brankou nemůže dostat k puku, Kučera si za svatyní Mrázka dobře kryje puk tělem.

52:46
    Pokus Slabého se odrazil před branku Mrázka, kde byli u puku nejdříve hráči hostí. Krátce poté zkusil z pravé strany od modré nahodit puk Rašín a gólman hostí raději podržel touš ve výstroji.

53:14
    Na Válu si při zavážení puku nepřišel Urban a hned z toho byla situace na druhé straně, při které Jindru nadvakrát vychytal Mrázek.

53:39
    Důraz domácích na brankovišti slaví úspěch. SLAVOMÍR KADLEČEK najel před Mrázka jako válečný tank, který rozbořil vše, co mu stálo v cestě a za přihlížení hráčů soupeře dostrkal puk pod betony gólmana do sítě. Bez asistence.

54:12
    No tak tohle je pro Vítkovice sprcha více než studená. DOMINIK ADAM sebral za brankou Mrázka puk, vybruslil si k jeho levé tyči a poslal kotouč nechytatelně nad rameno gólmana hostí. Bez asistence.

55:05
    Ač se Baláž prodral do útočného pásma a to až mezi kruhy, svojí akci nezakončil povedenou střelou. Rychle k němu totiž přistoupili dva hráči Dukly.

55:42
    Gřesík nahodil kotouč na branku, byl to tedy pořádný padáček, který před Šťastným ještě skočil, ale tyhle situace domácí brankář zvládá v pohodě, což dokázal i nyní, protože věděl, kam dát beton.

56:05

56:19
    Urban zkusil vypálit na branku Šťastného střelu lehce schovanou za hráče. Úmysl to byl dobrý a domácí gólman jej přečetl, když poslal vyrážečkou touš do ochranné sítě.

56:36
    Zakázané uvolnění Dukly.

56:58
    Hodně nečekaně se před brankou Mrázka zjevil Kadleček, který si nyní zblízka na gólmana hostí nepřišel.

57:54
    Hladoník z levé strany dával touš na dva spoluhráče, kteří číhali před brankou, ale jeden z domácích beků jej stačil srazit mimo.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:11
    Vítkovičtí rozjíždějí útočnou akci a Mrázek jede pryč ze své branky.

58:21
    Hra je v obranném pásmu Dukly přerušena, jelikož je pískán faul. Vítkovice si hned berou oddechový čas.

58:21
    Během oddechového času je Lukáš Jindra vyloučen za sekání. Branka hostí zůstává po oddechovém času prázdná. Vítkovice to zkusí při hře šest na čtyři.

Na vyloučení: 3-6.

58:44
    23 vteřin uplynulo. Kaláb a Gřesík stačili ve středním pásmu zpacifikovat Adama a poté ohrozit Šťastného, který má puk bezpečně ve výstroji.

59:19
    Hosté kombinují v útočném pásmu, leč je to kombinace značně křečovitá.

59:35
    24,4 vteřin před koncem dává Dukla gól do prázdné branky, navíc v oslabení. Kapitán Kadleček vybojoval na obranné modré puk pro DOMINIKA ADAMA, který ze středního pásma trefuje prázdnou klec a dává tak svůj hattrickdnešního utkání, čímž pečetí úspěšný vstup Jihlavy do sezony. Asistence: Slavomír Kadleček.

Třetí třetina se Jihlavě nadmíru povedla. Po vyrovnání Dominika Adama byla sice Dukla pod tlakem a Vítkovičtí měli tři velké šance. Ovšem trenér domácích Štěpán Moravec si vzal oddechový čas, což pomohlo. Utkání se srovnalo, v 54. minutě vrátil Dukle vedení kapitán Slavomír Kadleček, za třiatřicet vteřin zvýšil jihlavský náskok Dominik Adam a stejný hráč trefou do prázdné klece zkompletoval hattrick, čímž pojistil Jihlavě výhru 5:2.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava díky povedené třetí třetině, kterou vyhrála 4:0, poráží Vítkovice celkovým poměrem 5:2 a z úvodních dvou utkání bere pět bodů, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (14:30:57)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 14. Jindra (Kadleček, Mareš), 48. Adam (Mareš, Jindra), 54. Kadleček, 55. Adam, 60. Adam (Kadleček) – 14. Fridrich (Urban, Gřesík), 32. Gřesík (Urban)

HC Vítkovice Ridera: Mrázek (Piták) – Kučera, Vícha, Vacula, Kaláb, Šulák, Kunc, Bilý – Hladoník, Baláž, Toman – Urban, Gřesík, Fridrich – Žemba, Bochnak, Konečný – Vojtovič, Kylnár, Mrva. Trenér: Jan Vavrečka

Rozhodčí: Ondráček – Polák, Rampír