SaiPa – Luleå 3:2 (1:0 po s.n.) | Znojmo – Fribourg 1:3 (kon.) | Färjestad – Sparta 2:3 (po pr.)
Wolfsburg – Pardubice 6:0 (kon.)
po s.n. (1:0)
SaiPa Lappeenranta
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Luleå Hockey
Neděle 04.09.2016, 16:00 • Kisapuisto, Lappeenranta • Hokejová Liga mistrů • Skupina I

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:44:26)

Zápas je u konce a ze dvou bodů se raduje domácí SaiPa Lappeenranta. V závěrečných nájezdech jsme viděli pouze jediný gól z deseti pokusů a tím úspěšným hráčem byl Matti Järvinen. SaiPa tak má po třech zápasech osm bodů a jistotu postupu, Luleå je na třetím místě s jedním bodem.

JÄRVINEN - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým SaiPa Lappeenranta.
    Jako jediný se v samostatných nájezdech prosadil domácí MATTI JÄRVINEN a zařídil tak pro finský tým bod navíc.

5. série
    1:0
    Forsberg musel dát, zkusil střelu pod horní tyčku, ale vůbec netrefil branku. Je rozhodnuto, vítězí SaiPa Lappeenranta.

4. série
    1:0
    Ani Jaaskelainen nedal.

4. série
    1:0
    Nedal ani Sweatt, pokoušel se prostrčit puk mezi brankářovy betony.

3. série
    1:0
    Hamiltonova střela na lapačku nebyla vůbec přesná.

3. série
    1:0
    Harju jel příliš pomalu a zblízka nezvedl puk nad beton domácího gólmana.

2. série
    1:0
    Koskiho střela skončila na Lassinanttim.

2. série
    1:0
    Lagace svou kličku do bekhendu neproměnil.

1. série
    1:0
    Matti Järvinen pŕedvedl forhendový blafák a pohotově zasunul.

1. série
    0:0
    Jako první jel hostující Julius Junttila, ale bekhendovým blafákem si na gólmana nepřišel.

Samostatné nájezdy začínají.

Statistiky

Střely na branku: 20:30
    Zásahy brankářů: 28:18
    Úspěšnost brankářů: 93,33 % : 90 %
    Trestné minuty: 16:16

Rozřešení hádanky, kdo bude vítězem, nepřineslo ani pětiminutové prodloužení, takže si dáme tu poslední část zápasu – samostatné nájezdy. Nejprve ale proběhne rychlá úprava ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Uvidíme ještě jedno vyloučení na straně domácího celku. John McFarland naremploval protivníka do branky a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

64:13
    Junttila tak dlouho kroužil s pukem v útočném pásmu, až podklouzl a málem pustil soupeře do brejku. Na poslední chvíli tomu zvládl zabránit svou holí.

63:25
    Akce hostů dvou na jednoho byla neúspěšná, přihrávku zachytil dobře postavený obránce.

61:52
    Kostrbatá kombinace hostů okolo modré čáry znamenala postavení mimo hru.

61:20
    Z dálky střílel hostující Amner, jeho poměrně tvrdý pokus skončil za zadním mantinelu.

61:06
    Nervy pracují, před Markkanenem se strhla menší potyčka, aktivní v ní byl zejména hostující Lagace, nyní se ale vylučovat nebude.

61:00
    Utkání sleduje 2 658 diváků.

60:42
    Vyloučení na obou stranách, za hrubost dostali dvouminutové tresty Elmeri Kaksonen a hostující Christián Jaroš.

60:13
    Hned v úvodu mohl rozhodnout hostující Toolanen, střela z pravého křídla ale skončila na boční konstrukci Markkanenovy branky.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 20:27
    Zásahy brankářů: 25:18
    Úspěšnost brankářů: 92,59 % : 90 %
    Trestné minuty: 12:14

Už to vypadalo s domácími zle nedobře, ale dva góly v poslední třetině dostaly zápasy do prodloužení. Svými trefami se o to postarali Curtis Hamilton a v závěrečné power-play Eetu Koski.

60:00

59:55
    Třetina končí za aplausu domácích fanoušků, nás čeká prodloužení.
    59:00 KOSKI - 2:2

59:00
    SaiPa právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Domácí po buly rozjeli akci, puk se dostal na levou stranu a po tvrdé střele Koskiranty tečoval nejprve Hamilton a u brankoviště i EETU KOSKI a puk skončil za Lassinanttim – 2:2! Asistence: Curtis Hamilton, Tero Koskiranta.

58:46
    Je to tak, Ilari Melart dostal dvě minuty za hrubost a SaiPa si tak zahraje v šesti proti čtyřem!

58:46
    Po Hamiltonově nahození a zákroku Lassinanttiho vznikla před brankovištěm mela, ve které hostující Ilari Melart neudržel nervy a jednoho z protihráčů udeřil pěstí. Tohle bude za dvě minuty.

58:23
    Až teď se Markkanen dostal na střídačku, SaiPa hraje v šesti.

58:00
    SaiPa bude zajisté přemýšlet o power-play, zatím ale na to není vůbec prostor, puk má totiž Luleå.

56:43
    Obrana SaiPy je už trochu pootevřená, hosté toho ale zatím nevyužívají, byť se snaží o rychlé výpady.

55:20
    Další obrovská mela před Lassinanttim. MacFarland se kličkou uvolnil a bekhendem se snažil zasunout za brankovou čáru. Gólman hostů jej zvládl udržet i poté, co se k němu nahrnuli praktiky všichni, kdo byl na ledě.

54:29
    SaiPa svou přesilovku nedokázala využít, hosté jsou už v plném počtu.

54:01
    Hosté se osvobozují, puk letí přes celé kluziště.

53:00
    Od levého mantinelu vystřelil Hamilton a Lassinantti měl docela problémy puk chytit. Navíc se před ním po odpískání strhla menší potyčka a on se ocitl přímo uprostřed dění.

52:29
    Je tu přesilová hra pro domácí, dvě minuty za sekání si vysloužil Brendan Mikkelson. Pro SaiPu je to velká příležitost na vyrovnání.
    51:21 HAMILTON - 1:2

51:21
    Je sníženo a je založeno na drama. Z pravé strany nahodil puk Jarvinen a těsně před brankářem sklepl puk CURTIS HAMILTON. Hosté reklamovali vysokou hůl, ale rozhodčí u videa potvrdil, že vše bylo v pořádku a gól platí. Asistence: William Makinen, Matti Jarvinen.

51:04
    Oslabení hostujícího týmu je u konce, Sweatt si odpykal svůj trest a je zase na ledové ploše.

49:45
    Začíná se přitvrzovat, přibývá důrazných zákroků u mantinelu.

49:22
    Hostující Melart vlétl do souboje u branky domácích s takovou razancí, že společně s jedním hráčem SaiPy doslova zbourali gólmana Markkanena. Kapitán domácích, Simon Backman si ještě něco vyříkává s hlavním sudím, jak to tak ale vypadá, vylučovat se nebude.

49:04
    Puk skončil v domácí brance, ale rozhodčí jasně ukázal, že gól neuznává a navíc vylučuje na straně švédského týmu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Bill Sweatt.

48:30
    Už to vypadalo, že se Luleå dokáže usadit v pásmu a přesně zakončit, jenže přišla chyba v rozehře a puk najednou letěl do středního pásma.

47:56
    Dlouho ale domácím hra v plném počtu nevydržela. Kalle Maalahti sroloval protivníka na mantinel a dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

47:28
    Tohle nebyla povedená přesilovka... Dvě minuty jsou pryč, Salminen se vrátil do hry a SaiPa hraje v plném počtu.

45:38
    Jenže hosté málem v přesilovce inkasovali! Rychlý brejk po levé straně byl zakončen střelou do brankové konstrukce. Stadionem to jen zklamaně zahučelo.

45:28
    Hosté si navíc zahrají přesilovou hru, protože Saku Salminen se ve vlastním pásmu dopustil podražení a už poslušně odjel na trestnou lavici.

44:35
    Nyní jsou zase na koni hráči hostujícího týmu a to jim vyhovuje. Čas utíká a náskok je i nadále dvoubrankový.

43:13
    Chybná rozehrávka za Markannenovou bránou znamenala šanci pro švédský tým. Střelu příklepem ale gólman SaiPy zvládl pokrýt.

42:08
    Obrovský závar před Lassinanttim, v brankovišti bylo snad šest hráčů, puk se ale nakonec vykutálel ven. Leivo, ani Koski nedokázali zblízka dorazit do brány a hosté dostali puk do středního pásma.

41:15
    SaiPa nyní sice zamkla soupeře v pásmu, výsledek byl ale nulový, Lassinantti prakticky nemusel zasahovat.

Trestné minuty: 8:8

Máme za sebou čtyřicet minut hry a náskok hostujícího týmu se nám rozrostl na dva góly. SaiPa sice ve druhé třetině přidala na útočné snaze, ale střelecky to bylo ještě o jednu ránu slabší, než v první části. Nutno ale podotknout, že dané střelecké pokusy byly mnohdy ložené šance z brejkových příležitostí. Hosté byli úspěšnější a ve 35. minutě se po výjezdu z rohu trefil Julius Junttila. Stav po druhé třetině je tedy 0:2.

40:00

39:38
    Domácím nepřeje štěstí v koncovce. Střela po průniku pravou stranou skončila na zadním mantinelu.

38:32
    Puk je v obranném pásmu hostů, ti velice pozvolna budují útočnou akci.

37:31
    Nevyšla ani brejková akce. McFarland vypíchl na obranné modré čáře puk, dostal se do velice slibné akce, ale pokus o zakončení po ledě ztroskotalo na podobné zakončení čekajícím brankáři!

36:45
    Výborná šance SaiPy na snížení. Po přihrávce zpoza branky se ke střele dostal Koski, zblízka ovšem trefil pouze Lassinanttiho postoj.

36:32
    Přechod hostů do útoku byl velmi živelný a nelze se tak co divit, že se pískal ofsajd, do kterého se dostal příliš rychlý Junttila.

35:27
    Netrvalo však dlouho a Luleå se dostala do kontru. Po levé straně vjel do pásma Sweatt, kličkou v levém kruhu se zbavil obránce a ihned vystřelil. Markkanen byl ale dobře postavený a střelu zastavil.

35:10
    Zakázané uvolnění hostů, hra se po nějaké době stěhuje pŕed Lassinanttiho.
    34:15 JUNTTILA - 0:2

34:15
    Luleå právě vstřelila branku!
    A je to 0:2! V rohu kluziště si vybojoval puk JULIUS JUNTTILA, najel s na kruh pro vhazování a prudkým švihem propálil Markkanena! Asistence: Johan Harju.

33:02
    Skrz pásmo domácího týmu prošla parádní přihrávka na Falka, který chtěl využít chumlu hráčů před Markkanenem a střílel z první. Gólman Lappeenranty si ale i tak dokázal poradit a puk za svá záda nepustil.

31:48
    Junttila chtěl prostrčit puk na najíždějícího spoluhráče, pas na střed kluziště ovšem postrádal přesnost a nakonec skončil u Markkanena.

31:06
    Hostující Fabricius předvedl u mantinelu tvrdý hit, kterým doslova zboural jednoho ze soupeřů, vše ale bylo v rámci pravidel.

30:02
    Čárový signalizuje postavení mimo hru domácích hráčů, ti tak musí urychleně vyklidit útočné pásmo.

29:13
    Hraje se teď velice svižný hokej bez přerušení a akce se přelévají ze strany na stranu.

28:40
    V obrovské příležitosti na vyrovnání byl Hamilton, dostal se totiž do sólového úniku a snažil se vystřelit mezi Lassinanttiho betony. Ten je ale stačil sklapnout a puk vyrazit!

26:53
    Na druhé straně se o akci pokoušel Sandström, puk mu ale ujel do středního pásma.

25:48
    Před Lassinanttiho si najeli hned dva hráči SaiPy, byli ale už moc blízko a nedokázali puk správně usměrnit. Snaha o vyrovnání je ale opravdu výrazná.

24:18
    Místo rychlého útoku domácích přišla nepřesná přihrávka a zakázané uvolnění.

23:33
    Právě Markkanen se zapojil do rozehrávky svého týmu a před dotírajícím protivníkem poslal přihrávku do jízdy.

22:20
    Luleå se v pěti vydala na zteč, celá akce skončila střelou přes obránce, Falk ale trefil pouze gólmana Markkanena.

21:09
    Schira se vrátil na ledovou plochu, Luleå hraje v plném počtu.

20:47
    Od modré střílel Mäkinen a Lassinantti měl co dělat, aby neposedný puk zkrotil ještě před brankovou čárou. Nakonec to s problémy zvládl a přerušil hru.

20:01
    Pokračuje přesilová hra SaiPy, domácí se ihned usadili v pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:49.

Statistiky

Střely na branku: 6:12
    Zákroky brankářů: 11:6
    Úspěšnost brankářů: 91,67 % : 100 %

Po první třetině se jde do kabin lépe hostujícím hráčům, ti totiž vedou 0:1, když se o jedinou branku ve 12. minutě postaral Karl Fabricius. Ten byl v pravý okamžik na správném místě a dorazil Toddovu střelu přes obránce. SaiPa se pak snažila o vyrovnání, jejich akce ale zatím končí na pozorném Lassinanttim.

20:00

19:55
    Vrcholí tlak domácích, tohle už ale Luleå ubrání.

19:09
    Máme tu ještě jedno vyloučení, nyní si přesilovou hru zahraje SaiPa. Dvě minuty za podražení obdržel Craig Schira.

18:45
    Od modré pálil Savilahti-Nagander, jeho dělovka skončila mimo.

18:15
    SaiPa se snaží o vyrovnání ještě před přestávkou, a přidává na tempu.

17:17
    Zákrok si teď připsal hostující Lassinantti, poradil si jak z nahozením od modré čáry, tak i s dorážkou od Koskiranty.

15:47
    Až nyní vystřelil od modré Mikkelson, jeho švih byl ale ještě před Markkanenem sražen a P. Emanuelsson nedokázal puk dorazit.

15:11
    Ne ne, tahle přesilovka je zatím bez chuti a zápachu, hosté marně krouží před modrou čárou útočného pásma.

14:09
    Zároveň byl na druhé straně vyloučen Christián Jaroš za nedovolené bránění.

14:09
    Další vyloučení, nyní za domácí straně. Matti Järvinen dostal 2+2 minuty za vysokou hůl.

13:20
    Hra ve čtyřech na obou stranách vyhovuje lépe hostům, ti jsou usazeni v pásmu a pokouší se vykombinovat akci ke střele.

12:07
    Bude se vylučovat na obou stranách. U domácích dostal dvě minuty za nedovolené bránění Brett Carson, u hostů zase Ilari Melart dvě minuty za držení.
    11:14 FABRICIUS - 0:1

11:14
    Teď už ale kapituloval a Luleå vede. Markkanen neudržel střelu, kterou zřejmě přes obránce moc dobře neviděl a puk mu vypadl přesně před dojíždějícího KARLA FABRICIUSE. ten udělal bleskovou kličku a bekhendem zakončil do odkryté branky. Asistence: Daine Todd, Johan Forsberg.

10:37
    A platí to i po rychlém výpadu hostů a střele z pravé strany. Markkanen se zvládl přemístit a betonem zastavil puk před brankovou čárou.

10:09
    Oba gólmani jsou zatím oporami svých celků, na brankovištích opravdu vládnou a nepřipouští žádné akce ve své blízkosti.

09:01
    Už se zase hrálo na druhé straně a Hamilton se nadvakrát pokoušel bekhendem překonal hostujícího brankáře. První pokus srazil obránce, s následným obloučkem si poradil Lassinantti.

08:30
    Tak tohle se moc nepovedlo, puk doklouzal až k Markkanenovi a ten jej schoval ve své lapačce.

08:15
    Luleå začíná postupnou akci za svou brankou, čeká se na dostřídání.

07:33
    SaiPa se ubránila a i domácí tak hrají v plném počtu.

07:30
    až v závěru přesilovky se hostům podařilo rozvinout zámek a z pravé strany pálil z první Toolanen. Jeho ránu zvládli domácí srazit.

06:29
    Puk letí do středního pásma a hráči Lappeenranty pospíchají střídat.

06:03
    Luleå je v plném počtu, začala zkrácená přesilovka hostujícího celku.

05:33
    Opět se vylučuje a je po přesilovce domácích, neboť dvě minuty za držení dostal Tero Koskiranta.

04:55
    Bránící čtveřice si ale velice dobře pokryla puk a soupeře k ničemu nepouští. A čas z přesilové hry neúprosně utíká.

04:03
    První přesilovka utkání, dvě minuty za hákování dostal hostující Victor Amner.

03:55
    SaoPa rozjela před brankářem kolotoč a moc nescházelo, aby to bylo 1:0. Na brankovišti stál Carson, jenže hůl nenastavil ideálním způsobem a puk skončil mimo.

03:11
    Podobně dopadl i McFarland, ani on nedokázal vystřelit.

02:27
    Vainikainen pouze vyvezl po levém křídle puk a nahodil jej k Lassinanttimu. Tek okamžitě rozehrál na své spoluhráče.

01:33
    Luleå rozjíždí další útok, úvodní vteřiny zápasu patří jednoznačně švédskému týmu.

00:45
    Hosté se usadili v útočném pásmu soupeře a Lagace hned dvakrát prověřil gólmana Markkanena.

00:01

SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Tuohimaa) – Carson, Maalahti, Savilahti-Nagander, Makinen, Sneck, Backman, Karjalainen, Koponen – Jääskeläinen, Koskiranta, McFarland – Hamilton, Järvinen (C), Kaksonen – Kuronen, Koski, Leivo – Kettunen, Salminen, Vainikainen. Trenér: Ari Santanen.

Luleå Hockey: Lassinantti (Gustavsson) – Todd, Mikkelson, Schira, Sandström, Jaroš, Melart, Amner, E. Emanuelsson – P. Emanuelsson, Mastomäki, Sweatt – Junttila, Lagace, Harju (C) – Toolanen, Falk, Lundeström – Rydahl, Forsberg, Fabricius. Trenér: Stefan Nilsson.

Rozhodčí: Brannare (FIN), Wiegand (SUI) – Pesonen, Sormunen (oba FIN).

Všechno je připraveno k úvodnímu bully, můžeme začít.

Zápas v hale Kisapuisto začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hosté jsou na tom zcela opačně. Ve dvou odehraných zápasech nezískali ani bod a postup mezi nejlepších 32 týmů soutěže se tak ztrácí v mlhách. Navíc se dnes tým představí na ledě úspěšného mužstva a rozhodně tak Luleå nejede do Finska v roli favorita.

Odehrané zápasy

Berlín – Luleå 2:1
    Luleå – SaiPa 2:4

Domácí tým je zatím ve skupině stoprocentní a navíc oba zápasy vyhrál na venkovních kluzištích. Finskému nájezdu neodolal jak Berlín, tak ani dnešní soupeř, Luleå. Šest bodů, to je velice dobrý základ pro postup do další fáze, který je opravdu blízko.

Berlín – SaiPa 2:4

Dobré odpoledne u dalšího utkání hokejové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na duel skupiny I mezi týmy SaiPa Lappeenranta a Luleå Hockey.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 52. Hamilton (Makinen, Jarvinen), 59. Koski (Hamilton, Koskiranta), rozh. náj. Järvinen – 12. Fabricius (Todd, Forsberg), 35. Junttila (Harju)