Magnitogorsk – Chabarovsk 4:1 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Toljatti 6:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Omsk 2:3 (2:3 po s.n.) | N.Novgorod – Soči 3:1 (kon.) | Viťaz – Novokuzněck 2:1 (kon.)
Petrohrad – Nižněkamsk 5:1 (kon.)
SKA Petrohrad
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 04.09.2016, 16:30 • Ice Palace • KHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek nedělního večera. (19:00:33)

Petrohrad v tomto zápase potvrdil roli favorita a po prospané první třetině nasázel svému soupeři pět branek a slaví vítězství 5:1. Nižněkamsk si v dnešním duelu příliš šancí nevypracoval a prohrál zaslouženě.

60:00
    Se závěrečnou sirénou byl ještě potrestán za vysokou hůl Rykov.

59:55
    Hosté se ještě snaží kosmeticky upravit výsledek, ale už to nejspíše nestihnou.

59:11
    V poslední minutě je za sekání vyloučen Gusev, Petrohrad tedy další branku pravděpodobně nepřidá.

58:34
    Domácí v závěrečných minutách nepolevují a pokouší se ještě přidat další branku. Hosté kotouč pouze vyhazují ze svého pásma.
    57:16 Pavel DACJUK - 5:1

57:16
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec na pátou branku stejně dosáhli. V předbrankovém prostoru se po závaru nejlépe zorientoval PAVEL DACJUK, jenž dokázal kotouč napálit za brankovou čáru. Asistence: Sergej Širokov.

56:45
    Za sekání je ovšem vyloučen Sergejev a Petrohrad si chvíli zahraje přesilovou hru pět na tři.

56:45
    Hokejisté Petrohradu se radovali z páté branky, ale ta nakonec kvůli postavení mimo hru neplatí.

55:55
    Petrohrad si vytvořil silný tlak, ale pátou branku zatím vstřelit nedokázal. Střelu Dadonova dokázal Kolppanen zneškodnit svým betonem.

54:56
    Ščitov v předbrankovém prostoru přidržel hokejku jednomu z útočníků Petrohradu a dostává dvouminutový trest.
    54:19 Bogdan JAKIMOV - 4:1

54:19
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hokejisté Nižněkamsku zaznamenávají čestnou branku! BOGDAN JAKIMOV se před brankovištěm dostal k dorážce střely Sallinena a překonal Koskinena. Ten tedy na čisté konto nedosáhne. Asistence: Tomi Sallinen.
    53:05 Sergej ŠIROKOV - 4:0

53:05
    Petrohrad přesilovou hru využívá a je definitivně rozhodnuto. SERGEJ ŠIROKOV se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči a pohotově ho uklidil do branky. Asistence: Ilja Kovalčuk a Vjačeslav Vojnov.

52:10
    Petrohradu se v této přesilové hře zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

51:28
    Gynge se provinil hákováním a míří na trestnou lavici. Nižněkamsk vypadá velmi odevzdaně.

50:11
    Nižněkamsk se nedokáže dostat ke kotouči, tahle třetina patří domácímu celku.

49:20
    Petrohrad pokračuje po skončení přesilové hry v obléhání hostující branky, dočkáme se dalšího gólu?

48:27

47:30
    Po rychlé kombinaci si na levém kruhu zažádal o přihrávku Gusev, jemuž se nepovedlo vypálit z první. Kdyby útočník SKA trefil kotouč, byl by to pravděpodobně gól.

47:00
    Hosté dokázali kotouč dostat až k brance Koskinena, domácí musí zakládat útok od vlastní branky.

46:27
    Petrohrad si zahraje přesilovou hru, když je za sekání vyloučen Fazylzjanov. Domácí tedy mohou tento zápas definitivně rozhodnout.

45:00
    Hosté se nedokáží udržet delší čas u kotouče, Petrohrad kontroluje průběh utkání a směřuje k dalšímu vítězství.

44:12
    Na druhé straně obdržel přihrávku před branku Gynge, ale střelou na vyrážečku Koskinena nepřekonal.

43:36
    Parádní kombinace elitní formace Petrohradu branku nepřinesla. Největší zásluhu na tom má brankář Kolppanen, který se proti Plotnikovovi blýskl nádherným zákrokem lapačkou.

42:42
    Kablukov obdržel kotouč do jízdy a ihned po přejetí modré čáry vypálil. Kolppanen na ránu viděl a udržel ji v lapačce.

42:00
    Jakovlel se z vrcholu levého kruhu opřel do kotouče a těsně přestřelil branku. Hra je velmi neurovnaná.

41:13
    Nižněkamsk vstoupil do třetí třetiny aktivně a pokouší se rychle vstřelit branku. Petrohrad hraje ale velmi zkušeně.

40:30
    Kulikov se před brankovištěm dostal k zajímavé dorážce, ale Koskinen dokázal udržet kotouč před brankovou čárou.

40:01

Petrohrad udělal ve druhé třetině velký krok k vítězství, když dokázal vstřelit tři branky a do šaten odchází s nadějným náskokem. Nižněkamsk bude muset ve třetí třetině výrazně přidat, chce-li pomýšlet na bodový zisk. Třetí třetina začne přibližně v 18:18.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    V další slibné střelecké pozici se ocitl Gusev, ale z mezikruží zamířil pouze do brankáře.

37:34
    Hokejisté Nižněkamsku jsou z průběhu druhé třetiny rozčarování a v posledních střídáních nehrají dobře.

37:04
    Plotnikov si v rychlosti udělal na pravém křídle prostor a vypálil po ledě. Kolppanen dokázal kotouč vyrazit do rohu.
    36:09 Vadim ŠIPAČJOV - 3:0

36:09
    Tohle byla hokejová paráda! Dadonov našel z modré čáry na levém kruhu Čudinova, který si zpracoval kotouč a celou akci vyšperkoval pasem na VADIMA ŠIPAČJOVA, který zakončoval z naprosto parádní pozice do odkryté klece. Asistence: Maxim Čudinov a Jevgenij Dadonov.
    Bude z toho gól?

35:55
    Barabanov se u levého mantinelu uvolnil a vyrazil si to nikým neatakován na branku. Kolppanen se ovšem roztáhl na brankové čáře a ránu zastavil.

35:17
    Nadějný útok Nižněkamsku byl přerušen kvůli postavení mimo hru, hosté nemají dnes příliš štěstí.
    Alexander Salák nastupuje v této sezoně v nové výstroji!

Alexandr Salák v akci! ✌ #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

34:41
    Kovalčuk od levého mantinelu přihrával před branku, ale nakonec jeho pas adresáta nenašel.

33:52
    Hokejisté Petrohradu hrají podle potřeby a v této chvíli nechávají hosty diktovat tempo hry.

32:53
    Jakimov se před brankou dostal k odraženému kotouči a bekhendem se pokusil překonat Koskinena. Kotouč proletěl brankovištěm a zapadl vedle tyče. Tady měl hostující útočník smůlu.

32:00
    Kolppanen musel čelit střeleckému pokusu z pravé strany. Finský brankář se tentokrát překonat nenechal.

31:32
    Petrohrad vstřelená branka nakopla, domácí se usadili v útočném pásmu a mají slibný tlak.
    30:20 Jegor JAKOVLEV - 2:0

30:20
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Plotnikov svým pokusem z pravé strany neuspěl, k dorážce se však dostal JEGOR JAKOVLEV a ránou po ledě procedil kotouč do branky. Asistence: Sergej Plotnikov.

29:50
    Nižněkamsk se snaží být aktivnější směrem do útoku, zatím však bez značného úspěchu.

29:20
    Jakimov prověřil Koskinena střelou z pravého kruhu a finský brankář hru posléze raději přerušil.

29:01

28:15
    Koňkov střelou přes obránce překvapil Koskinena, který málem poprvé v tomto zápase inkasoval. Nakonec však kotouč vytlačil vedle branky.

28:01
    Petrohradu se podařilo vyhodit kotouč daleko od vlastní branky, domácí zatím toto oslabení zvládají na výbornou.

27:33
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale domácí brání velmi aktivně.

27:01
    Nižněkamsk si zničehonic zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty Čudinov a hosté mají šanci vyrovnat.

26:48
    Vojnov si najel do útočného pásma, kličkou na střed se zbavil bránícího hráče a vypálil. Jeho rána ovšem neměla potřebnou razanci.

26:13
    Z levého kruhu to překvapivě zkusil Dacjuk, ale Kolppanen dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

25:57
    Petrohrad je po vstřelené brance nadále velmi aktivní a pokouší se přidat druhý přesný zásah. Nižněkamsk bude muset výrazně přidat.
    24:51 Nikita GUSEV - 1:0

24:51
    Krásná akce a Petrohrad se dostává do vedení. Šipačjov našel z pravé strany u protější tyče volného NIKITU GUSEVA, který neměl problém trefit poloprázdnou branku. Asistence: Vadim Šipačjov.

23:49
    První lajna Petrohradu si v každém střídání dokáže vytvořit nadějný tlak, ale opravdu velmi málo zakončuje a tudíž se zatím výrazněji neprosadila.

22:42
    Čudinov zachytil na modré čáře kotouč a okamžitě ho nasměroval zpátky na branku. Tu však kus černé gumy minul.

21:40
    Obrovský závar před Kolppanenem úvodní branku utkání nepřinesl, ačkoliv po jedné z dorážek zazněla tyčka!

21:28
    Hosté se při zákládání útoku dopustili zakázaného uvolnění. Hra se přesune před branku Nižněkamsku.

20:22
    Kovalčuk se prohnal přes celé kluziště a nakonec i vypálil. Jeho pokus nedokázal Kolppanen udržet na svém těle, ale nakonec z toho nic nebylo.

20:01

Petrohrad byl v první třetině lepším týmem, ale do šaten se odchází za bezbrankového stavu 0:0. Nižněkamsk se do útočného pásma příliš nedostává a Koskinen tedy nemá příliš práce. Druhá třetina začne přibližně v 17:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Kablukov si počkal na pravém kruhu na přihrávku a vypálil z první. Kolppanen se pohotově přesunul a kotouč zastavil.

18:27

18:12
    Změnit se to pokusil Čudinov, který vypálil z vrcholu levého kruhu těsně vedle pravé tyče. Tato rána měla gólové parametry.

17:55
    Petrohrad tráví celou přesilovou hru u branky soupeře, ale chybí tomu častější střelba.

17:12
    Po dlouhé kombinaci mezi Dacjukem a Kovalčukem se ke kotouč dostal také Vojnov, jehož střela zápěstím vystrašila hostující celek.

16:27
    Petrohrad si podruhé v utkání zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Koňkov.

16:03
    Sexton nabral rychlost ve středním pásmu a nakonec se rozhodl vypálit přes obránce. Ostrá rána v brance ale neskončila.

15:09
    Petrohrad byl v posledních střídáních pod tlakem, zatím to není od SKA nejlepší výkon.

14:25
    Gynge si na levém kruhu dokázal udělat prostor a vypálil zápěstím. Koskinen se po kotouči natáhl lapačkou a přerušil hru.

13:50
    Na druhé straně hřiště to bekhendem zkoušel Berezin, ale Koskinen si střelu z úhlu pohlídal.

13:23
    Barabanov hraje zatím velmi dobré utkání. Tentokrát si ruský útočník najel do mezikruží, obdržel přihrávku a okamžitě zaměstnal Kolppanena.

12:21

12:13
    Polygalov vyslal od pravého mantinelu před branku střílený pas, ale ten prosvištěl do rohu kluziště.

11:40
    Hosté se nemohou v přesilové hře usadit v útočném pásmu, obranné řady SKA hrají velmi dobře.

11:14
    V oslabení se vydal do útoku Barabanov a pohlednou střelou přes obránce zaměstnal Kolppanena.

10:32
    Petrohrad se hned v úvodu oslabení osvobozuje.

10:21
    Přesilovou hru si zahrají také hokejisté Nižněkamsku! Za nedovolené bránění byl vyloučen na dvě minuty Šipačjov.

10:00
    Sexton našel v útočném pásmu na levém kruhu Polygalova, který dokázal pohotově vypálit. Koskinen byl pozorný a kotouč vyrazil.

09:19
    Mezi kruhy se k odraženému kotouči dostal Vojnov a okamžitě vypálil. Kolppanen zasáhl s velkým štěstím.

08:40
    Hosté se do útočného pásma dostávají velmi zřídka, Petrohrad zatím plní roli favorita a pokouší se vstřelit úvodní branku zápasu.

07:31
    Na modré čáře napřáhl ke střele Čudinov a prověřil pozornost Kolppanena, jemuž se povedlo zasáhnout levým betonem.

06:53

06:30
    Hokejisté Petrohradu se snaží v přesilové hře vykombinovat obranu soupeře a zakončovat do odkryté branky. Tento záměr jim zatím úspěch nepřináší.

06:00
    Nižněkamsk se dokázal osvobodit, kotouč je za brankou Koskinena.

05:42
    Kolppanen musel během krátké chvíle čelit dvěma střelám Kovalčuka od modré čáry, v obou případech si poradil.

05:22
    Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu a mají silný tlak.

04:53
    Na trestnou lavici usedá Sergejev, který se provinil sekáním. Domácí si zahrají v početní výhodě.

04:45
    Rukavišnikov se vydal na útočný výlet a při obkroužení branky byl faulován, na Petrohrad čeká přesilová hra.

03:12
    Hokejisté Petrohradu mají v posledních chvílích problémy s tím, aby se udrželi u kotouče.

02:16
    Koňkov se podél pravého mantinelu prodral do útočného pásma, ale to bylo z jeho strany vše. Obránce Petrohradu útočníka Nižněkamsku do šance nepustil.

01:20
    Gynge po přejetí modré čáry nahodil kotouč na branku a Koskinen musel poprvé v zápase zasahovat.

00:30
    Elitní formace Petrohradu se okamžitě usadila v útočném pásmu, k vážnému zakončení se ale nedostala. Hosté poslali kotouč do středního pásma.

00:01

Před úvodním vhazováním je ještě prostor pro národní hymnu.

Hokejisté obou celků pomalu nastupují na ledovou plochu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Zubarev, Vojnov, A. Bělov, Čudinov, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Rykov – Kovalčuk, S. Plotnikov, Dacjuk – N. Gusev, Šipačjov, Dadonov – Barabanov, Širokov, Prochorkin – Kablukov, Koskiranta, Tichonov – Děrgačjov.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Lisutin) – An. Sergejev, Rjasenskij, Berezin, Bryncev, Ščitov, Fazylzjanov, Ljamin, Kuzmin – Polygalov, Gynge, Sexton – Koňkov, Porjadin, Sallinen – Alševskij, Jakimov, Jacenko – Zdunov, P. Kulikov, Dvurečenskij.

Rozhodčí: Birin, Naumov – Kuprjanov, Ponamarenko.

Nižněkamsk má daleko skromnější ambice a úspěchem pro tento klub by byl samotný postup do vyřazovacích bojů, ale to je ještě daleko. Nižněkamsk má po čtyřech odehraných zápasech pět bodů a nezačal tedy podle představ. Dnes ho čeká velice těžký zápas na ledě favorizovaného Petrohradu, tudíž by se Nižněkamsku každý získaný bod náramně hodil.
    Pavel Dacjuk byl navštívit trénink sledge hokejistů.

Petrohrad se v letošní sezóně řadí jednoznačně k největším favoritům na vítězství, protože má v sestavě opravdu mnoho hvězd a jakékoli jiné umístění by bylo zklamáním. SKA zatím v každém z pěti zápasů bodovalo, dvakrát ovšem bylo poraženo po základní hrací době.

Přeji krásné nedělní odpoledne. Pokud jste fanoušky hokeje, tak určitě víte, že dnes jsou na programu další zápasy KHL. My se zde zaměříme na duel mezi SKA Petrohrad a Neftěchimik Nižněkamsk, jenž bude určitě stát za to! Zápasem Vás provede komentátor Jan Šlapáček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 25. N. Gusev (Šipačjov), 31. J. Jakovlev (S. Plotnikov), 37. Šipačjov (Čudinov, Dadonov), 54. Širokov (Kovalčuk, Vojnov), 58. Dacjuk (Širokov) – 55. Jakimov (Sallinen)

Rozhodčí: Birin, Naumov – Kuprjanov, Ponamarenko