Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Dinamo Riga
Úterý 06.09.2016, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! V dnešním onlajn přenosu je pro vás připraven zápas KHL mezi Salavat Julajev Ufa a Dinamo Riga.

Domácí tým z ruské Ufy se v nové sezoně 2016/17 zatím prezentuje střídavými výkony.
    Z 5 odehraných zápasů mají na svém kontě 7 bodů a záporné skóre 11:18. Body zatím získali díky dvěma výhrám, ke které přidali další po samostatných nájezdech.

Poslední 3 zápasy:
    Jekatěrinburg – Ufa 4:3 s.n.
    Jugra – Ufa 2:3
    CSKA Moskva – Ufa 3:1

Produktivita v týmu:
    Nejproduktivnější hráč – Andreas Engqvist (1+4)
    Nejlepší střelec – Teemu Hartikainen (2 góly)

Dinamo Riga

Lotyšký celek z Rigy zatím nedokázal v této sezoně získat ani bod.
    Oproti Ufě odehrála Riga pouze 3 zápasy, v těch se jí ale vůbec nevedlo. Do 4. zápasu sezony budou vstupovat z průběžné poslední příčky západní konference a se záporným skóre 4:9.

Spartak Moskva – Riga 4:3
    Novgorod – Riga 2:0
    Soči – Riga 3:1

Nejproduktivnější hráč – Justin Shugg (1+1)
    Nejlepší střelec – Justin Shugg (1 gól)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Vorobjov, Arzamascev – I. Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Hartikainen, J. Bodrov, Lisin – I. Makarov, Černych, Něstěrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Cibulskis, Mullen, K. Redlihs, Zile, Jerofejevs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Gillies, Sestito, Shugg – Indrašis, Pavlovs, Meija (C) – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Sergej Morozov – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin (všichni RUS).

Halou nyní zní státní hymny. Nejprve lotyšská, poté ruská.

Domácí Ufa se fanouškům předvede v zelených dresech, hosté nastoupí v bílé.

Kapitáni obou týmů si podali ruce a zápas za malou chvíli začne!

00:01

00:28
    První snaha Ufy o založení útoku končí až na zakázaném uvolnění. Vhazování před Svedbergem.

00:57
    Gillies hledal před brankou Sestita. Jeho přihrávka nebyla přesná a k puku se opět dostává Ufa.

01:38
    První jednoduchý zákrok si po střele Lazareva připisuje Sedláček.

02:13
    Za brankou Ufy něco s pukem vymýšlí Meija, je ale tvrdě atakován domácím obráncem.

02:57
    Ufa opět nahazuje kotouč do útočného pásma a snaží se něco vymyslet. Zatím ale nepřichází vážnější ohrožení branky.

03:26
    Další pokus Ufy o založení útočné akce končí opět na icingu.

04:08
    Obránce Maxim Gončarov (UFA) podrazil pronikajícího Darzinše a odsedí si 2 minuty.

04:36
    Do obrovské šance se dostal domácí Lisin! Ten udělal kličku na střed a střelou zápěstím pořádně protáhl Sedláčka v brance Rigy!

04:57
    Riga nastěhovaná v útočném pásmu.

05:22
    Střela Cibulskise od modré byla před Svedbergem ještě někým tečována a brankář Ufy měl co dělat, aby dokázal proti tomuto kotouči zasáhnout.

05:54
    Riga nadále kombinuje přes Svedbergem.

06:09
    V další obrovské šanci Makarov! Riga se v přesilovce sice dokázala držet v útočném pásmu, dovolila však domácím dostat se do několika vyložených šancí!

07:38
    Ufa je nadále aktivnějším týmem a Riga má nyní co dělat, aby se dostala přes střední pásmo.

08:23
    Další útočné snažení domácích je zastaveno hvizdem čárového sudího – ofsajd.

08:35
    Omark hledal přihrávkou z rohu Grigorenka. Puk ale ztečoval mimo dosah ruského útočníka jeden z rižských obránců.

09:53
    Mikelis Redlihs to zkoušel dobrou střelou zápěstím z levého kruhu. Brankář Svedberg puk vyráží.

10:28
    Střela Arzamasceva od modré byla zblokována hostující obranou.

11:13
    Tvrdou střelou takřka z brankové čáry zkoušel pozornost brankáře Sedláčka Nestěrov.

11:42
    Grigorenko dostal od Engqvista doboru nahrávku mezi kruhy a Sedláček musel být znovu v pohotovosti.

11:56
    Na druhé straně to svým pokusem zkoušel veterán Ščastlivyj. Svedberg pozorný.

12:09
    Druhá útočná trojice Rigy, složená ze zámořských hráčů, nyní dělá obraně Ufy velké problémy.

13:03
    Saulietis vyslal na Svedberga bekhendový pokus, který domácího brankáře nijak výrazně neohrozil.

14:04
    Druhá útočná formace Ufy se usadila v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou akci.

14:35
    Gončarov na modré mocně napřahoval, naštěstí pro Sedláčka mu kotouč sjel z hole.

15:11
    Zakázané uvolnění Rigy a Ufa se tak opět dostává před brankáře Sedláčka.

15:52
    Vorobjov střílel od modré, jeho střelu schytal do brusle jeden z napadajících rižských křídelníků.

16:26
    Po střele Černycha brankář Rigy hru raději přerušuje.

16:33
    Mezi Nestěrovem (UFA) a Cibulskisem (RIG) se strhla mela. Oba soky posílá hlavní sudí na trestnou lavici – 2 minuty za hrubost.

17:47
    Další vyloučení, příliš tvrdě si nyní počínal domácí Denis Kuljaš (UFA) – 2 minuty za hrubost. Přesilová hra 4 na 3 pro Rigu.

18:34
    Riga si nyní vyzkouší přesilovou hru 5 na 4.

19:23
    Hosté se sice dokázali držet před brankou Svedberga, nedokázali ji ale žádným způsobem ohrozit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 16:52.

První třetina zajímavého zápasu je za námi. Mírně aktivnější v ní byla domácí Ufa, která se častěji dostávala do útočného pásma, ale tam si mnoho střeleckých pozic nevytvořila. Riga naopak hrozila z ojedinělých akcí a ani domácí brankář Svedberg se rozhodně nenudil.

Střely na branku po 1. třetině:

Ufa – Riga 7:6

20:01

20:26
    Ihned po začátku třetiny se první útočná formace Ufy dostává před Sedláčka a tuto pasáž hry ukončuje zákrokem lapačkou právě hostující brankář. Jeho pozornost prověřoval Grigorenko.

21:34
    Riga se nyní drží v pásmu a se hbitými útočníky lotyšského týmu má domácí obrana problémy.

22:13
    Nahození Meijy dobruslil Pavlovs, nicméně ten o puk následně přichází a na kotouči je tak opět Ufa.

22:59
    Makarov to zkoušel bekhendem z mezikruží, puk pouze prosvištěl kolem pravé tyče Sedláčkovy svatyně.

23:29
    Omark pronikal po levé straně a nakonec se mu podařilo i dobře vystřelit. Jeho střelu zápěstím Sedláček kryje ve své výstroji.

23:56
    Mikelis Redlihs hledal svým křižným pasem Ščastlivého. Pro něj byla přihrávka moc prudká a nezasáhl kotouč ideálně.

24:57
    Hartikainen prodloužil puk z obranného pásma na Lisina. Ten si s kotoučem nedokázal poradit a rodící se útočnou akci hatí výborně bruslící rižský hráč.

25:27
    Svedberg po nepřehledné situaci před jeho brankou raději přikrývá puk. Vhazovat se bude po jeho levici.

26:01
    Riga teď ujela do přečíslení 2 na 1. Střela Galvinše z levého kruhu ale končí v ochranné síti.

26:31
    Pokus Darzinše končí mimo. Nutno uznat, že nyní je mírně aktivnějším týmem lotyšský celek z Rigy. Uvidíme, jak se bude utkání dále vyvíjet.

27:33
    Na další útočnou akci si bude muset Riga počkat, píská se zakázané uvolnění.

27:57
    Švédský šikula Omark nyní operuje za brankou Rigy.

28:13
    Útočná aktivita Omarka přinesla přesilovou hru pro jeho tým. 2 minuty za držení si odsedí Colton Gillies (RIG)

28:37
    Druhá formace domácích dobře kombinovala v útočném pásmu, nebyla z toho však žádná střela a následně se Riga dostala ke kotouči, který také přes všechny čáry vyhazuje.

29:35
    Omark je opět faulován a díky němu si Ufa zahraje přesilovku 5 na 3! Keisjanis Redlihs (RIG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

29:53
    Ufa teď nastartovala doslova střelostroj. Na branku Sedláčka lítají puky ze všech stran!

30:44
    Střela Kuljaše od modré je zblokována.

31:04
    Ufa stále v drtivém tlaku!

31:19
    Hru uklidňuje až hvizd sudího. Po střele Hartikainena se kotouč otřel o ochrannou síť.

31:35
    Riga je v pěti a přečkala zatím nejkrušnější chvíle tohoto utkání.

32:07
    A možnost zahrát si přesilovou hru se naskýtá také Rize. Na 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí Kirill Kaprizov (UFA).

32:49
    Ufa půjde do tří! Sudí má zdviženou pravici a Rize je ponechána výhoda.

32:59
    Na 2 minuty za podražení je vyloučen Alexander Nestěrov (UFA). Přesilovka 5 na 3 pro Rigu!

33:15
    Ufě se po sérii nepřesných pokusů Rigy daří vyhodit kotouč přes celé kluziště.

33:39
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga se po vyhození Ufy opět nastěhovala přes Svedberga. Na modré posunul Mullen puk na GUNTISE GALVINŠE, tomu střela příliš nesedla, ale kotouč přizvedl jeden z domácích obránců a ten skončil až v levém horním rohu branky! Asistence: Patrick Mullen.
    33:39 Guntis GALVINŠ - 0:1

34:29
    Rize pokračuje přesilová hra. V té se ji zatím nedaří nic pádného vymyslet.

34:57
    Střelu kapitána Meijy z pravého kruhu Svedberg chytá.

35:46
    Po střele Mikelise Redlihse si domácí brankář připisuje další úspěšný zákrok.

36:30
    Enver Lisin (UFA) nešťastně zasáhl holí jednoho ze svých protihráčů a je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

37:02
    Nebezpečná střela Indrašise! Svedberg měl zakrytý výhled, puk ale nekončí za jeho zády.

37:37
    Riga odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! Justin Shugg tvrdě vypálil z levého křídla a jeho pokus před Svedbergem ještě tečoval COLTON GILLIES a puk končí až v pravém horním rohu branky! Asistence: Justin Shugg, Patrick Mullen.
    37:37 Colton GILLIES - 0:2

39:28
    Ufa se ještě pouští do útočné akce. Ani toto snažení ale k brance nevede.
    Bude z toho gól?

Alexander Salák nastupuje v této sezoně v nové výstroji!

Alexandr Salák v akci! ✌ #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Prostřední část hry je za námi a Riga v ní odskočila do dvoubrankového vedení!
    V 34. minutě se z přesilovky dokázal prosadit Guntis Galvinš a necelou minutu a půl před koncem 2. třetiny síť po teči rozvlnil Colton Gillies a i v tomto případě se jednalo o přesilovkový zásah.
    Ufa rozhodně není horším celkem. Zatím doplácí zejména na svou nedisciplinovanost, která ji brání v tvorbě útočných akcí. Uvidíme, jakou hrou se budou oba celky prezentovat ve 3. periodě!

Střely na branku po 2. třetině:

Ufa – Riga 14:15

40:01

40:18
    Sedláček si po nahození Omarka nerozuměl z jedním ze svých obránců a špatně rozehrál puk. Pro Rigu naštěstí nevzniklo žádné nebezpečí.

41:00
    Grigorenko nebezpečně pálil na Sedláčkovu tzv. "dřevěnou" nohu! Ten ale pravý beton vymrštil včas a tato střela v síti nekončí!

42:11
    Dobrou nahrávku mezi kruhy dostal Lazarev, který následně i dobře vystřelil! Jeho střela rižskou branku jen těsně míjí!

42:47
    Hartikainen se zkoušel obtočit kolem pravé tyče branky hostů, svou akci ale nedokázal dotáhnout do konce.

43:05
    Na střelu Gončarova Sedláček vůbec neviděl! Puk naštěstí pro něj a jeho tým kryje. Následně se k dorážce dostal Bodrov, ale i s tímto pokusem si český brankař poradil.

44:27
    Lazarev hledal v útočném pásmu křižnou přihrávkou jednoho ze svých soupeřů, pro jeho smůlu ale přihrávka byla zblokována.

45:18
    Do útoku se opět vydává Ufa. Hartikainen hledal před brankou Omarka. Ten dokázal puk tečovat, ale Sedláček bez problémů zasahuje.

46:37
    Na 2 minuty za vražení na hrazení je vyloučen hostující Kaspars Sauliets (RIG). Dobrá šance na snížení pro Ufu!

46:52
    Bomba Kuljaše trefila prvního bránícího hráče Rigy. Ufa však dále pokračuje v tlaku.

47:12
    Sedláček se octl na zemi a hlavní sudí hru přerušuje. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

47:29
    Ufa právě vstřelila branku!
    Po zmatku u levého mantinelu v pásmu Ufy se kotouč dostal až na modrou čáru k DENISOVI KULJAŠOVI a ten střelou zápěstím k pravé tyči překonává brankáře Sedláčka! Bez asistence.
    47:29 Denis KULJAŠ - 1:2

49:03
    Útočné choutky Ufy neutichají! V útočném pásmu domácích opět čaruje Linus Omark.

50:21
    Ufa opět v útočném pásmu. Třetí útočná formace domácích se tam ale dlouho neusadila a na další ohrožení branky Rigy si tak musíme počkat.

51:17
    Ufa bude hrát další přesilovku!

51:24
    Drobným háčkem ve středním pásmu si pomohl Maris Bičevskis (RIG) a na 2 minuty tak oslabuje svůj tým.

52:08
    Od modré opět pálil Kuljaš. Tento pokus ale úspěšný nebyl.

52:46
    Omark krásnou křižnou přihrávkou hledal Engqvista, ten střelou z voleje branku Rigy míjí.

53:17
    Riga půjde do tří! Sekáním se provinil Colton Gillies (RIG) a Ufa tak má jedinečnou šanci na vyrovnání!

53:33
    Ufa pokračuje v přesilovce 5 na 4. Zatím nepřichází žádná střela, která by měla gólové parametry.

53:51
    Tak jsem to zakřiknul! Hned další pokus Ufy končí v brance! Skákavý puk se dostal až k Alexandrovi Logionovi, který z otočky vystřelil a jeho střelu dokázal za Sedláčkovy záda tečovat ENVER LISIN. Asistence: Alexander Logionov, Igor Makarov.
    53:51 Enver LISIN - 2:2

56:01
    Ufa se dále vrhá do útoku a s vyrovnaným stavem se očividně nechce smířit.

56:43
    Gončarov se snažil proniknout do útočného pásma, ale byl úspěšně zastaven. Nicméně puk se opět dostává na hole hráčů Ufy a ti tak pokračují v obléhání branky hostí.

57:40
    Ojedinělý výpad Rigy. Střelou zápěstím to zkoušel Mikelis Redlihs, ta ale mířila hodně mimo.

58:00
    Byl ohlášeny poslední 2 minuty 3. třetiny.

58:50
    Střela Pavlovse byla domácím obráncem přizvednuta až do ochranné sítě.

59:22
    První útočná formace Ufy se ještě snaží něco vymyslet.

59:54
    Riga ujela 3 na 1! Tuto akci ale naprosto zazdil jeden z útočníků!

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 60. minutách je tedy stav nerozhodný.
    V 48. minutě dokázal snížit obránce Denis Kuljaš a v 54. minutě vyrovnal po teči Enver Lisin.
    Ufa byla po celou 3. třetinu aktivnějším celkem. Uvidíme, zda se některému z týmů podaří rozhodnout zápas už v prodloužení, nebo utkání dospěje až k samostatným nájezdům!

Střely na branku po 3. třetině:

Ufa – Riga 28:20

60:01

60:16
    Krásná akce na jeden dotek v podání hráčů Rigy! Akci zakončoval střelou K. Redlihs. Pokus postrádal razanci.

60:41
    Hartikainen se pokoušel natlačit k Sedláčkově brance. V té neskončil kotouč, jak by si Hartikainen přál, ale sám útočník Ufy.

60:54
    Gillies teď nahazoval kotouč z rohu před branku a div že si Svedberg tento pokus nesrazil až za svá záda!

61:47
    Ufa se nyní potýká s ukázkovým napadáním rižských hráčů.

62:23
    Gončarov se po pravém křídle dokázal prosmýknout až k hostující brance. Tento pokus však gólem nekončí.

63:38
    Kličkou na střed a následnou střelou to zkoušel Omark. Jeho počínání přečetl obránce Rigy a drobného útočníka zastavuje.

64:38
    Meija si z modré čáry sjel až mezi kruhy a nepříjemně vypálil. Svedberg chytá.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení neurčilo vítěze tohoto zápasu a tak budeme svědky samostatných nájezdů, které určí, kdo si z tohoto zápasu odnese bod navíc.

0:1
    Kaprizov se svou bekhendovou kličkou neuspěl.

2. série
    0:1
    Shugg zkoušel podobný blafák jako Darzinš. Svedberg ale lapačkou zasahuje!

2. série
    1:1
    Hartikainen překvapil Sedláčka a lehkou střelou do horních pater srovnává stav nájezdů na 1:1!

3. série
    1:2
    Ščastlivyj si nádherně položil brankáře a po forehandové kličce pro něj nebyl problém uklidit puk do prázdné branky!

3. série
    1:2
    Omark to zkoušel střelou mezi nohy, Sedláček včas zasáhnul.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Všichni tři rižští nájezdníci se prezentovali povedenými forhendovými kličkami. Ta od PJOTRA ŠČASTLIVÉHO byla gólová a také vítězná. Ruský veterán tak přisoudil bodík navíc svému týmu!
    Pjotr SČASTLIVYJ - 2:3

Byli jsme svědky pohledného zápasu se spoustou šancí. Otěže zápasu si oba týmy po celé utkání předávaly, avšak za mírně lepší celek můžeme označit domácí Ufu.
    Hosté z Rigy se nejprve ve 2. třetině dostali do dvoubrankového vedení, to když se trefili Guntis Galvinš a krátce po něm Colton Gillies.
    Na tyto branky dokázala domácí Ufa reagovat až ve 3. třetině. Nejprve se prosadil obránce Denis Kuljaš a poté Enver Lisin.
    Zápas tedy nakonec dospěl až do prodloužení, ale ani to neurčilo vítěze.
    V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté. Na gól Laurise Darzinše sice dokázal odpovědět domácí útočník Teemu Hartikainen, na povedený blafák Pjotra Ščastlivého už ale Linus Omark odpovědět nedokázal.

Riga si tak do tabulky připisuje první 2 body v této sezoně, naopak Ufa musí skousnout druhou porážku po samostatných nájezdech v řadě.

Střely na branku v zápase:

Ufa – Riga 29:22

Československá stopa v utkání:

Jakub Sedláček (RIG) 93,1% (27/29)

To je ode mne pro tuto chvíli vše. Věřím, že se vám můj přenos líbil a u některého z dalších na početnou! (18:49:03)

Vojtěch Filipiec

Branky a nahrávky: 48. Kuljaš, 54. Lisin (Loginov, I. Makarov) – 34. Galvinš (Mullen), 38. Gillies (Shugg, Mullen), rozh. náj. Sčastlivyj