Čeljabinsk – Jokerit 1:2 (kon.) | Ufa – Riga 2:3 (1:2 po s.n.) | Toljatti – Dynamo Moskva 2:1 (1:0 po s.n.)
Nižněkamsk – Záhřeb 3:2 (1:0 po s.n.) | Kazaň – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 2:1 (2:1 po s.n.)
Soči – Chabarovsk 7:2 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 4:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Salavat Julajev Ufa
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Dinamo Riga
Úterý 06.09.2016, 16:00 • Ufa Arena • KHL
    Pjotr SČASTLIVYJ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
    Všichni tři rižští nájezdníci se prezentovali povedenými forhendovými kličkami. Ta od PJOTRA ŠČASTLIVÉHO byla gólová a také vítězná. Ruský veterán tak přisoudil bodík navíc svému týmu!

60:54
    Gillies teď nahazoval kotouč z rohu před branku a div že si Svedberg tento pokus nesrazil až za svá záda!

59:54
    Riga ujela 3 na 1! Tuto akci ale naprosto zazdil jeden z útočníků!
    53:51 Enver LISIN - 2:2

53:51
    Ufa právě vstřelila branku!
    Tak jsem to zakřiknul! Hned další pokus Ufy končí v brance! Skákavý puk se dostal až k Alexandrovi Logionovi, který z otočky vystřelil a jeho střelu dokázal za Sedláčkovy záda tečovat ENVER LISIN. Asistence: Alexander Logionov, Igor Makarov.

53:17
    Riga půjde do tří! Sekáním se provinil Colton Gillies (RIG) a Ufa tak má jedinečnou šanci na vyrovnání!

51:24
    Drobným háčkem ve středním pásmu si pomohl Maris Bičevskis (RIG) a na 2 minuty tak oslabuje svůj tým.
    47:29 Denis KULJAŠ - 1:2

47:29
    Po zmatku u levého mantinelu v pásmu Ufy se kotouč dostal až na modrou čáru k DENISOVI KULJAŠOVI a ten střelou zápěstím k pravé tyči překonává brankáře Sedláčka! Bez asistence.

46:37
    Na 2 minuty za vražení na hrazení je vyloučen hostující Kaspars Sauliets (RIG). Dobrá šance na snížení pro Ufu!

41:00
    Grigorenko nebezpečně pálil na Sedláčkovu tzv. "dřevěnou" nohu! Ten ale pravý beton vymrštil včas a tato střela v síti nekončí!
    37:37 Colton GILLIES - 0:2

37:37
    Riga právě vstřelila branku!
    Riga odskakuje svému soupeři na rozdíl dvou branek! Justin Shugg tvrdě vypálil z levého křídla a jeho pokus před Svedbergem ještě tečoval COLTON GILLIES a puk končí až v pravém horním rohu branky! Asistence: Justin Shugg, Patrick Mullen.

36:30
    Enver Lisin (UFA) nešťastně zasáhl holí jednoho ze svých protihráčů a je vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.
    33:39 Guntis GALVINŠ - 0:1

33:39
    Riga se po vyhození Ufy opět nastěhovala přes Svedberga. Na modré posunul Mullen puk na GUNTISE GALVINŠE, tomu střela příliš nesedla, ale kotouč přizvedl jeden z domácích obránců a ten skončil až v levém horním rohu branky! Asistence: Patrick Mullen.

32:59
    Na 2 minuty za podražení je vyloučen Alexander Nestěrov (UFA). Přesilovka 5 na 3 pro Rigu!

32:07
    A možnost zahrát si přesilovou hru se naskýtá také Rize. Na 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí Kirill Kaprizov (UFA).

29:53
    Ufa teď nastartovala doslova střelostroj. Na branku Sedláčka lítají puky ze všech stran!

29:35
    Omark je opět faulován a díky němu si Ufa zahraje přesilovku 5 na 3! Keisjanis Redlihs (RIG) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

28:13
    Útočná aktivita Omarka přinesla přesilovou hru pro jeho tým. 2 minuty za držení si odsedí Colton Gillies (RIG)

17:47
    Další vyloučení, příliš tvrdě si nyní počínal domácí Denis Kuljaš (UFA) – 2 minuty za hrubost. Přesilová hra 4 na 3 pro Rigu.

16:33
    Mezi Nestěrovem (UFA) a Cibulskisem (RIG) se strhla mela. Oba soky posílá hlavní sudí na trestnou lavici – 2 minuty za hrubost.

06:09
    V další obrovské šanci Makarov! Riga se v přesilovce sice dokázala držet v útočném pásmu, dovolila však domácím dostat se do několika vyložených šancí!

04:36
    Do obrovské šance se dostal domácí Lisin! Ten udělal kličku na střed a střelou zápěstím pořádně protáhl Sedláčka v brance Rigy!

04:08
    Obránce Maxim Gončarov (UFA) podrazil pronikajícího Darzinše a odsedí si 2 minuty.

Vojtěch Filipiec

Branky a nahrávky: 48. Kuljaš, 54. Lisin (Loginov, I. Makarov) – 34. Galvinš (Mullen), 38. Gillies (Shugg, Mullen), rozh. náj. Sčastlivyj

1:2   Linus Omark (UFA)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kornějev, Kuljaš, D. Bodrov, Gončarov, Garejev, Loginov, D. Vorobjov, Arzamascev – I. Grigorenko (C), Engqvist, Omark – Hartikainen, J. Bodrov, Lisin – I. Makarov, Černych, Něstěrov – A. Lazarev, M. Vorobjov, Kaprizov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Galvinš, Freibergs, Cibulskis, Mullen, K. Redlihs, Zile, Jerofejevs – M. Redlihs, Sčastlivyj, Darzinš – Gillies, Sestito, Shugg – Indrašis, Pavlovs, Meija (C) – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis.

Rozhodčí: Viktor Gašilov, Sergej Morozov – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin (všichni RUS)