Tým Severní Ameriky – Česko 2:3 (kon.) | Švédsko – Tým Evropy 2:6 (kon.) | Kanada – Rusko 3:2 (po pr.)
Kanada
3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Rusko
Čtvrtek 15.09.2016, 01:40 • CONSOL Energy Center, Pittsburgh • Reprezentace

56:46
    Nikita Kučerov (RUS) teď trochu nešťastně zasáhl jednoho ze soupeřů hokejkou do brady. Přesilová hra pro Kanadu.

43:37
    Nepříjemnost pro Kanadu! Je tady další vyloučení a Rusko bude hrát aspoň chvíli v pěti proti třem. Na lavici hanby usedá Marc-Édouard Vlasic (CAN).

41:46
    Záhy ale přichází další přesilová hra Ruska. Podruhé v tomto utkání to je za příliš mnoho hráčů na ledě.

39:30
    V poslední minutě se ještě Rusku podařilo přesunout hru do útočného pásma a Steven Stamkos (CAN) se provinil proti pravidlům, když krosčekem oplácel předchozí faul soupeře.

36:18
    Krátkou převahu Ruska však přerušuj nedovolený zákrok Jevgenije Malkina (RUS), který dostává dvě trestné minuty a hrubost.

27:19
    A také Kanada si zahraje přesilovou hru. Za vysokou hůl je potrestán Jevgenij Kuzněcov (RUS).

25:01
    Drew Doughty (CAN) hodil hokejku mezi nohy jednoho z Rusů a je dalším potrestaným hráčem.

21:51
    Rusové si v úvodu druhé třetiny zahrají přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Logan Couture (CAN).

17:30
    Steven Stamkos (CAN) se ale nyní o zisk kotouče snažil až příliš a dostává dvě trestné minuty za hákování.

13:32
    Orlov dvakrát chyboval a nakonec to byl Vadim Šipačjov (RUS), kdo musel zatáhnout za záchrannou brzdu! Dvě trestné minuty za hákování.

05:27
    Zámořská reprezentace dostává dvě trestné minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 9. Bergeron (Crosby, Burns), 54. Tavares (Doughty), 64. Getzlaf (Burns) – 44. Ovečkin (Panarin, Malkin), 48. Panarin (Dadonov, Šipačjov)

Kanada: Price (Crawford) – Vlasic, Weber (A), Bouwmeester, Doughty, Pietrangelo, Burns – Marchand, Crosby (C), Bergeron – Couture, Toews (A), Stamkos – Tavares, Getzlaf, Perry – Thornton, O'Reilly, Giroux
    Rusko: Bobrovskij (Varlamov) – Orlov, Zajcev, Markov, Jemelin, Kulikov, Marčenko – Ovečkin (C), Dacjuk (A), Kučerov – Kuljomin, Malkin (A), Tarasenko – Panarin, Šipačjov, Dadonov – Anisimov, Kuzněcov, Tělegin

Rozhodčí: Dan O’Halloran, Gord Dwyer – Derek Amell, Jonny Murray (vš. CAN)

Diváci: 12 332