USA – Finsko 3:2 (kon.) | Tým Severní Ameriky – Česko 2:3 (kon.)
Tým Severní Ameriky
2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Česko
Středa 14.09.2016, 21:43 • CONSOL Energy Center, Pittsburgh • Reprezentace

Z dnešního utkání to bude všechno. Textovým přenosem Vás provázel Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (00:19:21)

Tak to přeci jen vyšlo! Češi porazili severoamerický výběr do 23 let 3:2 po parádním výkonu především brankářů!

Skóre zápasu načal v 11. minutě Ondřej Palát, který ztečovanou střelou dosáhl své první branky v reprezentačním dresu.

Druhá třetina nabídla především velice aktivní hru ze strany domácího výběru, ale v brance stál skvělý Michal Neuvirth. Toho v polovině utkání nahradil Petr Mrázek, jehož výkon byl rovněž parádní.

Příjemný moment pro český celek přišel ve 48. minutě, kdy se po pasu od Davida Pastrňáka dokázal prosadit forvard Dallasu Radek Faksa – 0:2! O necelé dvě minuty později ale snížil Shayne Gostisbehere a v 51. minutě během přesilové hry na 2:2 vyrovnal Auston Matthews.

Svěřencům kouče Josefa Jandače to ale evidentně nevadilo, jelikož 53 sekund po vyrovnávací brance dokázal skórovat Tomáš Plekanec a český celek znovu vedl!

Tato branka kapitána se nakonec ukázala jako vítězná, mladí Severoameričané nesrovnali ani při hře bez brankáře, během které hráli dokonce 42 sekund proti čtyřem hráčům České republiky.

Střely: 44:29

59:35 Mrázek ustál závěrečný severoamerický nápor.

59:35
    Po ráně Aarona Ekblada z bezprostřední blízkosti dorážel Sean Couturier, Petr Mrázek ale překonán nebyl, to byly infarktové momenty!

59:18
    Ještě si ale Todd McLellan vyžádal oddechový čas, pokyny hráčům uděluje Jon Cooper, trenér Tampy Bay Lightning.

59:18
    Po ráně Aarona Ekblada zachytil kotouč Petr Mrázek! Před gólmanem Česka nastal rozruch a hákováním se nakonec provinil Andrej Šustr (CZE), Severoameričané tak budou hrát v šesti proti čtyřem.

59:05
    Zadovka Jacka Eichela od levé tyče nenašla spoluhráče, všichni byli obsazení.

58:35
    Connor Hellebuyck míří na střídačku, mladíci hrají v šesti! Podaří se jim vyrovnat? Mají na to téměř minutu a půl.

58:20
    Jakub Voráček byl sám před brankářem Connorem Hellebuyckem, ale nedokázal zkrotit puk. Velká škoda pro český celek.

58:19
    Severní Amerika již hraje v plném počtu.

57:47
    Dobrý tlak českého celku pokračuje. O další zakončení se snažil Michal Kempný, kotouč ovšem bránu domácích minul.

57:26
    Po rychlé kombinaci na levé straně zakončoval Roman Červenka, gólman Hellebuyck byl ale opět pozorný.

57:10
    Dobrý pokus Aleše Hemského! Hellebuyckovi ve výhledu ještě clonil Martin Hanzal, ale brankář domácích stihl zasáhnout.

56:45
    No, pozor, mohlo být srovnáno! Domácí mladí hokejisté vyrazili do rychlého kontru a bylo z toho přečíslení. Odpovědnost na sebe vzal obránce Morgan Rielly, naštěstí byl připraven Petr Mrázek.

56:19
    Tak tohle Nathan MacKinnon (TNA) přehnal, a také za to bude pykat. Útočník Colorada praštil Radka Faksu pěstí do obličeje, sudímu to neuniklo = dvě trestné minuty a šance pro Českou republiku odskočit na rozdíl dvou gólů.
    55:54 Frolík mohl rozhodnout, Hellebuyck ale byl proti.

55:54
    Pro tým Josefa Jandače mohlo být ještě veseleji! David Pastrňák odvedl skvělou práci, díky čemuž se do pěkné příležitosti probojoval Michael Frolík. Jeho bekhendový blafák ovšem dokázal Connor Hellebuyck zneškodnit!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 49. Gostisbehere (Larkin, Scheifele), 51. Matthews (Gaudreau, Gostisbehere) – 11. Palát (Hemský, Kempný), 48. Faksa (Pastrňák, Palát), 52. Plekanec (Hemský, Nakládal)

Tým Severní Ameriky: M. Murray (od 41. Hellebuyck) – R. Murray, Jones, Rielly, Ekblad, Gostisbehere, Parayko – Drouin, McDavid (C), MacKinnon – Gaudreau, Nugent-Hopkins, Eichel – Matthews, Scheifele, Larkin – Miller, Couturier, Saad.
    Trenér: Todd McLellan.

Česko: Neuvirth (od 31. Mrázek) – Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán, Kundrátek – Voráček, Plekanec (C), M. Michálek – Palát, Hanzal, Pastrňák – Hemský, Faksa, Frolík – Jaškin, Červenka, Birner.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Furlatt, McCauley – Amell, J. Murray.